Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Convenţia Hanului Runda 2
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Jocurile Hanului
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28
Dea
multumim, multumim
noi deja ne facem incalzirea.. (dezlegam integrame biggrin.gif )
foto
drunk.gif daaaa... integramele ne incalzesc... cold.gif
n'ai-b'ai
eu zic sa va bucurati de aceste clipe linistite cat mai puteti biggrin.gif
foto
bop.gif da' bineinteles ca ne bucuram...
...in felul nostru
n'ai-b'ai
aham ... tu si Dea ... de parca ati fi in stare de asa ceva mwah1.gif mwah1.gif
Dea
hahhahaha.. adica.. ce vrei sa spui? ca noi nu suntem in stare sa ne bucuram? rofl.gif
n'ai-b'ai
of, sigur ca nu asta am vrut sa spun, eu combateam doar facaletul laugh.gif

edit: azi am cateva ore mai lejere la servici asa ca am dat navala pe toate forumurile posibile, de-aia vorbesc ... cifrat rolleyes.gif
foto
Mai bine dati navala prin PM-urile alea, poate bateti recordul la stabilirea conventiei... juggle.gif
mdA!
suntem la un vot, doua departare. ai fi surprins wink.gif
tongue.gif
foto
heu, surprins...!

.... emotia e buna!

doar sa nu imi omorati catelu', ca VA SCOT PE TOTI DIN TESTAMENT!!!!
roflmao.gif
n'ai-b'ai
'neata buna tuturor, mai asteptam un vot si apoi putem incepe
Dea, foto, pregatiti intrebarile smile.gif
foto
ok atunci.
conventia este pe cale sa se nasca, au inceput contractiile, asa ca este momentul perfect pentru primele intrebari

1. pentru alexa: astazi este eclipsa partiala de soare. Descrie-ne pe scurt credintele populare despre eclipsele de soare, incepand cu convingerea amerindienilor precum ca cel care comanda eclipsa are o telecomanda directa catre zei si terminand cu legenda varcolacului care a inghitit soarele.

2. pentru data'q: ce este Windows Vista si de ce ar trebui sa folosim cu totii Linux?

3. pentru kitty: te rog sa ne faci o scurta prezentare a teoriei relativitatii in limba ebraica.

4. pentru n'ai-b'ai: in jurul datei de 23 iunie Depeche Mode va sosi la Bucuresti. Ce companie aeriana va folosi?

5. pentru aburelius: De curand o vacuta, pe numele ei Brigitte, s-a calugarit. Care crezi ca a fost motivatia ei de a se adapta vietii duhovnicesti de manastire cu slujbe si griji si sa renunte la huzurul trait pe iazul satului?

n'ai-b'ai
da n-am zis inca Start ...
nu va e teama ca stiind dinainte intrebarile vom schimba Conventia? smile.gif
foto
in sfarsit as fi surprins... 43.gif
foto
Dupa ce ne-ati pus sa ne pregatim....
...intrebarile...

Simt acum ca trebuie sa facem un dus rece?
sweatingbullets.gif
n'ai-b'ai
imi pare rau, se pare ca mai dureaza putin, da nu mult smile.gif
aburelius
ramāne ultima propunere, votez pentru.
deci să īncepem cu răspunsurile
n'ai-b'ai
ok! smile.gif

QUOTE
4. pentru n'ai-b'ai: in jurul datei de 23 iunie Depeche Mode va sosi la Bucuresti. Ce companie aeriana va folosi?


hai ca raspund eu prima:
o, pai raspunsul e foarte simplu, habar n-am dar sper sa ajunga cu bine smile.gif

p.s. tinand cont ca intrebarile s-au dat inainte de a se stabili conventia nu ma supar daca le retrageti si veniti cu altele, dar zau ca as prefera sa n-o faceti pentru ca sint prinsa pana peste cap cu trebyri si nu stiu cand as mai avea timp sa scriu un alt raspuns la fel de scurt, limpede si cuprinzator unsure.gif
Kitty
QUOTE (foto @ 29 Mar 2006, 09:40 AM)
3. pentru kitty: te rog sa ne faci o scurta prezentare a teoriei relativitatii in limba ebraica.

O sa scriu ce stiu eu mai bine despre teoria relativitatii si traducem dupa wink.gif Da' pe bune ca n-am chef, nu pot sa sar peste? Nici un pic? Doar un pic de tot! Un pic pic! Doar de data asta...of....bine...daca insisti sad.gif

Deci, Teoria Relativitatii se bazeaza, in fizica moderna, pe principiul ca exista un ansamblu de doua teorii formulate de Albert Einstein.
In principal, ideea acestor doua teorii este ca timpul si distantele masurate de doi observatori diferiti, au, in general, valori diferite, chiar daca se bazeaza intotdeauna pe aceleasi legi fizice. Cand doi examinatori observa configuratii diferite, si anume deplasarile lor, una fata de cealalta, aplicand reguli logice, se constata ca legile fizice au in mod necesar o anumita forma.

Desi Teoria Relativitatii contine si Relativitatea restransa si Relativitatea generala, nu vrea sa ma afund in subiect deoarece Teoria tre' sa fie scurta, nu? Si acum, las legatura translatorei in limba ebraica.

Nu am nici cea mai vaga idee cum ar putea suna limba aia, dar va pot spune doar atat: ca Ebraica este o limba semitica (nu stiu ce-nseamna) din famila de limbi afro-asiatica. Acum 3300 de ani Biblia originara, Torah, a fost scrisa in aceasta limba, iar multi o considera Mesajul lui Dumnezeu pentru umanitate.
In anul 70 dupa caderea Ierusalimului si inceputul diasporei evreiesti, ebraica a devenit o limba literara si a fost folosita in rugaciuni si in studierea Bibliei. In secolul XIX si XX a fost readusa la viata in scopul de a inlocui araba, ladino si idish ca limba a evreilor, devenind in acest fel limba a statului Ierusalim.

Atat pt astazi...ne vedem data viitoare la aceasi ora...va multumesc!
Dea

dragii mei, v-am pregatit cateva intrebari:


1. pentru alexa: Cum ti s-a parut prima intrebare? Motiveaza raspunsul.

2. pentru data'q: Ce este un pixel?

3. pentru kitty: Care este adevarul despre ASPARTAM?

4. pentru n'ai-b'ai: Filtrele foto dauneaza grav sanatatii?

5. pentru aburelius: De curand, la Paris, studentii precum si alte categorii sociale au plantat flori in Place de la Pigalle, precum minerii la Bucuresti acum ceva ani in Piata Universitatii. Exista asemanari intre monocotiledonatele plantate de catre acesti artisti?

6. pentru foto: Te-ai plictisit?
foto
QUOTE (Dea @ 31 Mar 2006, 01:01 PM)
6. pentru foto: Te-ai plictisit?


Nu stiu inca daca gasesc chef sa ma plictisesc sau timp sa ma plictisesc.
Cu timpul nu stau bine deloc, e putin, trece repede, sunt prins peste cap, acolo unde mi s-au innodat urechile.

Dar

38.gif

Nu am chef azi, nu am chef azi,
N-am chef de nimic.
Nu am chef azi, nu am chef azi
De vodca sau de gin,
Tequila, rom sau vin
Tigari, nu mai vorbim
Iar pe tine, pe tine,
Pe tine te urasc.
Nu te vreau azi.
Kitty
QUOTE (Dea @ 31 Mar 2006, 01:01 PM)
3. pentru kitty: Care este adevarul despre ASPARTAM?

A trebuit sa ma informez pe google ce-i ala...auzisem de el, dar nu stiam de un' sa-l iau... Adevarul cert este ca aspartamul este un indulcitor sintetic, ca provoaca sau nu cancer si alte alea nu exista prea multe dovezi legate de asta, alt adevar clar ar fi ca nu are atat de multe calorii cum are zaharul si nici nu cauzeaza carii... info aici Mai multe detalii nu stiu sa dau...ma enerveaza sa raspund de fiecare data doar dupa ce ma informez in prealabil...unde sunt intrebarile "cate picioare are o masa cu 4 picioare?" Uff....mi-e greu si mie sad.gif
mdA!
QUOTE (foto @ 29 Mar 2006, 09:40 AM)
1. pentru alexa: astazi este eclipsa partiala de soare. Descrie-ne pe scurt credintele populare despre eclipsele de soare, incepand cu convingerea amerindienilor precum ca cel care comanda eclipsa are o telecomanda directa catre zei si terminand cu legenda varcolacului care a inghitit soarele.

rofl.gif imi vine sa iti raspund tot cu ceva din galaxia mea, dar banuiesc ca as fi un pic exagerata.. nu ca nu mi-ar face placere sa ma mai joc ca data trecuta. pai o sa incerc sa iti raspund fara sa rascolesc totusi internetul, fiindca nu suntem la "cien stie, castiga". despre povestea cu telecomanda nu stiam nimic. asta cu varcolacul imi suna cunoscut, banuiesc ca am auzit-o la cealalta eclipsa, colegii din Han isi amintesc sper, de acum cativa ani. deci.. nu stiu prea multe. cu toate astea, ti-am spus mai mult decat suficient.
Data'q
QUOTE
2. pentru data'q: ce este Windows Vista si de ce ar trebui sa folosim cu totii Linux?


Oh goody....Asa da intrebare...Ce ziceai Alexa? Cine stie, castiga?...Nici chiar asa, dar tot as vrea sa stiti ceva:

Windows Vista...E cel mai nou sistem de operare de la Microsoft...Ar trebui mult laudat, mai ales pentru cat de dragut arata, dar muuuult va mai trece pana cand va inlocui XP-ul din casele atator milioane de case...Mai ales in tarisoarele astea mai mici...De ce? Fiindca necesita multe-multe resurse, ca RAM, placa video performanta si alte si alte...
Si apoi, a aparut doar versiunea beta din cate stiam eu...Deci nu va grabiti, "bebelusul" asta n-a implinit cele "9 luni" de perfectionare...

De ce Linux? Fiindca nu poate fi virusat!...De asta!...Este atat de complex, greoi (deocamdata) si simplist dupa parerea mea..."Lucrurile simple nu se pot dovedi..." Asa si aici...
Simplist e prima impresie cand il vezi...Greoi fiindca nu poti face totul din mouse...Trebuie sa stii comenzi (scrise manual)...Si ce coduri...Te apuca jalea...Complex din cauza acelor coduri...
Pentru cine cunoaste cred ca...Ma rog...Mi-e mi-ar fi dor de Windows daca as folosi Linuxul...Ii lipseste freedom-ul...

PS: Acest mesaj contine doar opinii pur personale...Pai nu m-am putut abtine la asa intrebare...Fac si ei un Windows...Arata superb...Dar nu-l putem folosi... ranting.gif
Data'q
QUOTE
2. pentru data'q: Ce este un pixel?


Cel mai mic element al unei imagini care poate fi procesat individual īntr-un sistem de afişaj video...Asta zice dex-ul...ca n-am avut chef de altceva...

Dar daca vreti totusi sa va zic ceva de la mine:
Luati un jpg, bmp, adica o poza pe calculator...Mariti-o cat mai mult si veti observa ca totul e doar un mozaic din culori foarte mici-mici...Patrate...Eee...Aceia sunt pixelii...Din cauza lor nu puteti vedea detaliile dintr-o poza daca o mariti...Norocul nostru ca sunt aparate digitale cu cati mai multi megapixeli acolo in descriere...
mdA!
QUOTE (Dea @ 31 Mar 2006, 01:01 PM)
1. pentru alexa: Cum ti s-a parut prima intrebare? Motiveaza raspunsul.

Nu! Nu! Nu! m-am saturat, m-am plictisit, mi-a ajuns pana-n gat de atatea explicatii si para-explicatii. comunicarea nu mai functionneaza altfel decat cu explicatii. totul trebuie insotit de un dictionar explicativ. placerile. neplacerLe. sperantele. ne-sperantele. sentimentele. senzatiile. totul trebuie explicat. unde au ramas banuielile? cititul printre randuri?
vorba lui Foto "nu am chef azi... "
n'ai-b'ai
QUOTE
4. pentru n'ai-b'ai: Filtrele foto dauneaza grav sanatatii?


nu prea cred. adica se poate intampla sa-ti oboseasca ochii daca le folosesti prea mult, dar, cel putin dupa informatiile pe care le am la ora actuala, sint ferm convinsa ca nu au nici un efect semnificativ asupra sanatatii.

p.s. sorry ca nu detaliez care sint acele informatii dar mi-e o foame cumplita si colega mea tocmai ma tenteaza cu o portie de varga beles proaspat incalzita la microunde. si de-ati stii ce bine gateste ... wub.gif
foto
Este un termen suficient din 29 martie pana in 4 aprilie ca echipa 1 sa raspunda la intrebari?
n'ai-b'ai

in principiu da, practic se pare ca nu smile.gif
Dea
eh.. nu-i asa grav..
ma uitam pe alte jocuri.. centrate/necentrate de exemplu.. acolo sover a pus numarul pe 14 februarie si pana azi, 4 aprilie, inca se mai ghiceste numarul respectiv..
deci ce sa zic.. avem tot timpul.. da' de ce intrebi, foto, te-ai plictisit? mie mi-a cam pierit cheful ca sa zic asa... smile.gif
n'ai-b'ai
no, am o veste buna si una rea

vestea rea e ca aburelius nu poate continua runda, asa ca echipa 1 ramane in 4 oameni
vestea buna e ca odata stabilita noua formula, jocul poate continua, asteptam intrebarile voastre rolleyes.gif
foto
1. Ca sa nu trag un foc in aer degeaba, redirectionez intrebarea pusa initial lui aburelius catre n'ai-b'ai, in runda a doua:
De curand o vacuta, pe numele ei Brigitte, s-a calugarit. Care crezi ca a fost motivatia ei de a se adapta vietii duhovnicesti de manastire cu slujbe si griji si sa renunte la huzurul trait pe iazul satului?

2. pentru alexa:
E dimineata. Nu se aude decat ciripitul pasarelelor pe afara. Liniste...
Deodata... atmosfera e violentata: "Muuuuuuuuuutaaaaaaaaaaaa baaaaaaaaaaiiiiii masina!" E masina de gunoi care n-are loc pe aleea din spatele blocului. 42.gif
Variante de actiune (te invit sa alegi, una, mai multe, nici una)
2.a Strigi "Baaaaa mut-oooooo tu, baaaa!"
2.b Scoti pusca pe geam si spui: "Mainile sus, iepurasi, sunt Adrian Nastase, patru case, la vanatoare" 23.gif
2.c Canti vesela: "Summer, summer day" cu accentul lui Will Smith yeah.gif
2.d Dai drumul la alarma, "ba pe a dvs!" evil.gif

3. pentru kitty

Cum este sa fii vesela? girlchat.gif

4. pentru data'q

Raspunsul este continut de obicei in intrebare? frusty.gif
n'ai-b'ai
QUOTE
De curand o vacuta, pe numele ei Brigitte, s-a calugarit. Care crezi ca a fost motivatia ei de a se adapta vietii duhovnicesti de manastire cu slujbe si griji si sa renunte la huzurul trait pe iazul satului?


ei da, la intrebarea asta pot sa raspund fara probleme. smile.gif
stiu pentru ca azi dimineata, pe cand rumegam un gand ramas restant de ieri apare deodata in fata mea, din senin, un bou.
- ce naiba, imi spun eu scuturand vehement din cap ... da boul tot bou, protapit in fata mea se uita lung la mine dand nervos din urechi:
- ce faci aici? ma apostrofeaza el artagos, n-ai vazut anuntul cu accesul oamenilor interzis?
- ce anunt? ma fac eu mica ferindu-ma de coada lui murdara pe care o agita intr-una.
- Asta! si facand doi pasi amenintatori spre mine loveste repetat cu cornul drept intr-un stalp din spatele meu. pe stalp o pancarda, pe pancarda un inscris: accesul oamenilor interzis, se accepta numai rumegatori la propriu
adevarul e ca nu-l vazusem, de fapt eu stiam ca in spatele meu e un dulap imens de lemn plin de rafturi incapatoare in care obisnuiesc sa ma ascund cand apare seful manios la servici. am simtit ca mi se inmoaie picioarele. boul ma priveste de sus cand cu un ochi cand cu celalalt, amandoi la fel de rai si plini de sarcasm:
- mda, voi oamenii ... credeti ca tot ce exista va apartine
- da eu ... eu n-am vrut ... nici nu stiu cum am ajuns aici, de fapt ma gandeam la ... si ...
- Taci! sa nu te mai gandesti la nimic! de-aici se trag toate problemele noastre. voi nu stiti sa ganditi dom'le! metafore, simboluri, alegorii, metonimii ... asa am pierdut-o pe frumoasa mea Brigitte ofta el lasandu-se pe-o parte in iarba inalta.
- Brigitte ... oh, frumoasa mea Brigitte, ce privire blanda aveai, ce picioare mladioase si ce carlionti aurii intre coarne ...
brusc, mi s-a facut mila de el:
- vrei o napolitana? ma arat eu plina de compasiune
- cu ce crema? ma intreaba stargandu-si ochii cu varful cozii.
nu vreau sa va mai retin inutil, conversatia noastra a fost lunga si plina de invataminte. o sa va spun doar ce am aflat despre Brigitte:
pe pasunea pe care traia frumoasa vacuta impreuna cu prietenul sau de suflet, boul Shoni, si-a facut aparitia intr-o buna zi un poet, tot asa, picat din Carul Mare si atata a ametit-o pe blonda vacuta cu tot felul de declaratii, ba in versuri albe, ba in cantece picurate la urechiusa ei sub clar de luna incat saracuta de ea s-a indragostit lulea si au trait fericiti toti trei (ca Shoni era multumit vazand-o pe Briggite fericita) pana cand, intr-o seara, poetul a disparut, nimeni nu stie cum, nimeni nu stie unde. si de dorul lui, Briggit, nemaidorindu-si nimic pe lume, a decis sa se calugareasca. si intr-o buna dimineata dusa a fost si ea, nimeni n-a stiut unde, nimeni n-a stiut cum ... pana acum, cand mi-ai spus tu unde se afla smile.gif
pacat ca n-am cum sa-i spun si lui Shoni, macar sa nu-si mai faca griji din cauza ei ... si merita saracul, asa bou mare si bun, m-a lasat sa plec nevatamata desi la inceput credeam ca are sa ma faca una cu pamantul. si daca la ora asta pot sta linistita sa va scriu aiureli, numai lui i-o datorez smile.gif
lui si lui aburelius, ca s-a retras din joc spoton.gif
mdA!
QUOTE (foto @ 5 Apr 2006, 06:32 PM)
2. pentru alexa:
E dimineata. Nu se aude decat ciripitul pasarelelor pe afara. Liniste...
Deodata... atmosfera e violentata: "Muuuuuuuuuutaaaaaaaaaaaa baaaaaaaaaaiiiiii masina!" E masina de gunoi care n-are loc pe aleea din spatele blocului. 42.gif
Variante de actiune (te invit sa alegi, una, mai multe, nici una)
2.a Strigi "Baaaaa mut-oooooo tu, baaaa!"
2.b Scoti pusca pe geam si spui: "Mainile sus, iepurasi, sunt Adrian Nastase, patru case, la vanatoare" 23.gif
2.c Canti vesela: "Summer, summer day" cu accentul lui Will Smith yeah.gif
2.d Dai drumul la alarma, "ba pe a dvs!" evil.gif

Foto.. oare ce imagine despre mine ai tu de mi-ai dat variantele astea. sincer, nimic nu ma inspira. dar daca-i musai, il trimiteam pe ala, s-o mute el si tott neamul lui! adica 1. dar cum eu nu am masina si imi doresc motocicleta voi fi scutita de astfel de activitati care nu ma amuza, cum ar fi tipatul pe geam. dance.gif
Kitty
QUOTE (foto @ 5 Apr 2006, 06:32 PM)
3. pentru kitty

Cum este sa fii vesela? girlchat.gif

Am auzit ca la unele facultati de psihologie se da ca tema pt eseu intrebari de genul "Ce-ai face daca ai fi un cui?" Acum sunt tentata sa iau intrebarea ta cu accentul pe al doilea e din "vesela"... desi nu-mi face o mare placere sa iti scriu acum un eseu, aici, o sa scurtez pe cat posibil wink.gif
Deci....
Sa fii vesela este o experienta de neuitat...dupa fiecare masa, esti spalata de maini gingase care se poarta cu tine ca si cand n-ar vrea sa te spargi.
Eu m-am nascut tava, din aceea in care se pun pe masa cele mai bune feluri, de la fripturi de porc, uneori chiar si intreg cu cate un mar in gura (stiti purcelusii aceia de lapte cu carnea frageda si gustoasa, nu?), la musaca, turnuri de cartofi copti si presarati cu condimente de-ti lasa gura apa, peste la cuptor cu cartofi ce se serveste cu vin alb, saramura de peste si mii si mii de feluri de mancare de numai in filme au fost unii dati sa vada.
Sunt destul de mandra sa va spun povestea mea, pt ca vedeti voi...nu sunt o tava oarecare. La anii mei, pot spune ca arat ca la inceputul vietii, ca atunci cand un fierar m-a scos din foc si m-a trecut direct in apa. Nu am fost lasata sa stau prea mult in atelierul fierarului, pt ca imediat am fost dusa la curtea regala, direct in bucataria plina de vase ca mine si de foarte multi bucatari care roiau peste tot facandu-si treburile lor de zi cu zi. Fiind noua, dar si, fara pic de modestie, cea mai frumoasa de acolo, caci am fost binecuvantata cu niste gravuri speciale de catre falnicul meu fierar, am sustinut, ca prima iesire in lume, cea mai gustoasa mancare, drept in fata regelui si a reginei.
Asa a inceput povestea mea, dar ca sa scurtez as vrea sa trec mai repede peste razboaiele prin care am trecut, peste pierderea suratelor mele in timpul acestor razboaie si cate si mai cate....Mi-a fost dat sa ajung, dupa bucataria regala, printr-un furt si apoi din mana in mana data pe din ce in ce mai multi bani, pe mainile unui critic de arta, care mi-a studiat fiecare centimentru din frumoasele mele gravuri, apoi am fost pusa intr-o vitrina langa alte obiecte de argint ca si mine, ce, spre deosebire de mine, isi pierdusera stralucirea.
Aici n-am fost niciodata folosita in scopul in care am fost menita, asa au trecut peste mine foarte multi ani si, iertata sa-mi fie memoria, am pierdut sirul numaratoarei, ani in care am fost permanent ingrijita si stersa de praful ce se asterna de pe o zi pe alta. Cert este ca...am fost mostenita de fiica acestui critic de arta, care, pare-se, si ea era o admiratoare a frumosului si la dansa am fost foarte bine primita si ingrijita, uneori, ma lua din vitrina si isi privea chipul in stralucirea mea. Am vazut multe la viata mea, dar ochii aelei fete, n-am sa-i uit nicicand....
Eh...si iata ca din vorba vorba, ajung sa povestesc mult prea multe detalii si poate sa va plictisesc cu povestea mea. Ca sa concluzionez, pt ca, sincera sa fiu, si eu am obosit, am fost mostenita din tata in fiica-in fiu-in fiica si asa mai departe pana am ajuns pe mainile unui bucatar de exceptie, care, in timp, si-a deschis un restaurant, iar pe mine ma scoate din vitrina doar atunci cand e vorba de oameni importanti, pt a face impresie buna, cred eu. Sunt mandra de mine, da! Si nu mi-e rusina s-o zic, pt ca am fost tratata cu atata dragoste de fiecare persoana prin mainile caruia am trecut si am fost ingrijita in asa fel incat sa-mi pastrez stralucirea si gravurile din nastere, vedeti voi...acum sunt niste metode mai moderne pt a pastra stralucirea unei vesele, asa ca, nu-mi fac griji, si tind sa cred ca voi mai trai, daca nu inca pe-atat, mai mult ca sigur mult mai mult.
Toate astea...as putea spune ca i le datorez bunului fierar, care m-a facut cu o indemanare de maestru pt asta ii sunt recunoscatoare.
Ma simt implinita si as putea muri oricand...
Cu acestea imi inchei povestea!

Va multumesc pt ca mi-ati ascultat-o! wink.gif
Dea
n'ai-b'ai,: Cand te uzi mai tare: cand mergi la pas prin ploaie sau cand alergi?

alexa: Cate stele are hanul Ancutei?

kitty: -.. .- -.-. .- / - .- ...- .- / . / -.-. .- / --- / -.. ..- -.-. . ... .- --..-- / .. .- .-. / .--. .- .... .- .-. ..- .-.. / -.-. .- / ..- -. / -.-. --- -. - . --..-- / .- - ..- -. -.-. .. / -.-. .. -. . / ... ..- -. - / .- .-. .... .. -.. ..- -.-. .. .. ..--..

data'q: Cand a aparut pe ceasurile calculatoarelor noastre data: 01:02:03 04/05/06?




ps. delicioase raspunsurile voastre, fetelor mwah1.gif


n'ai-b'ai
QUOTE
n'ai-b'ai,: Cand te uzi mai tare: cand mergi la pas prin ploaie sau cand alergi?


uh, ce ma tenteaza intrebarea asta sa dau un raspuns anume ... blush.gif
dar azi sint cuminte, asa am promis de dimineata cuiva si vreau sa ma tin de promisiune, macar pana apune soarele.

imi place ploaia, fie ea de primavara, vara sau alt anotimp, dar nu alerg prin ea. cand ploua ma duc la fereastra si-mi odihnesc ochii pe trupul ei argintiu in care se zbat atatea ganduri furate de cine stie unde ... odata am intalnit un vis de copil, jucaus si sprintar, ma striga pe nume si apoi se ascundea chicotind in cate un strop limpede si eu trebuia sa-l gasesc pana numara la trei. mi-a spus ca il cheama vladimir si e tot ce-a mai ramas intr-un trup batran din copilul de demult.
altadata m-am intalnit cu o bunica in aceeasi amintire a unui parc cu castani infloriti. mi-a aratat banca pe care un baiat a sarutat-o prima data intr-o seara de mai si ne-am asezat amandoua pe ea, tinandu-ne de mana pana cand a stat ploaia si ea a disparut in spatele unei alte ferestre, intr-o casa linistita, cu pian si muscate albe, undeva la malul marii.
asa ca eu nu alerg si nici macar nu merg la pas linistit prin ploaie, pentru ca vezi tu, ploaia e cea care cutreiera, cateodata navalnic, cateodata abia simtit, adanc in sufletul meu.
Kitty
QUOTE (Dea @ 7 Apr 2006, 05:33 PM)
kitty: -.. .- -.-. .- / - .- ...- .- / . / -.-. .- / --- / -.. ..- -.-. . ... .- --..-- / .. .- .-. / .--. .- .... .- .-. ..- .-.. / -.-. .- / ..- -. / -.-. --- -. - . --..-- / .- - ..- -. -.-. .. / -.-. .. -. . / ... ..- -. - / .- .-. .... .. -.. ..- -.-. .. .. ..--..

Daca este codul morse cu durere in suflet va spun ca nu-l stiu sad.gif Mi-ar placea insa, as fi bucuroasa, daca as gasi pe cineva sa ma invete...Mi-ar placea TARE mult...acum sunt insa trista, pt ca ca nu am capacitatea de a-ti raspunde...daca intr-adevar a fost o intrebare (desi n-are semnul intrebarii la sfarsit hmm.gif ) uf...
Pese: ma bucur ca va plac raspunsurile noastre smile.gif Pacat ca de data asta n-am putut tine un "discurs" la fel de grozav...nici povestea n-a fost cine stie ce pt ca m-am oprit din idei cu gandul la voi, daca intram prea mult in detalii m-ati fi injurat de mama focul ca v-am pus sa cititi 5, 6 sau chiar 7, pagini despre viata veselei tongue.gif
mdA!
QUOTE (Dea @ 7 Apr 2006, 05:33 PM)
alexa: Cate stele are hanul Ancutei?

huh? habar nu am cate stele are hanul Ancutei si sunt prea obosita sa le numar chiar daca as sti unde sa le caut. pai nu?
foto
Cei patru sfinti erau de fapt trei: Luca si Matei...

Sa inteleg ca am pierdut si evanghelia dupa Data'q?

rolleyes.gif
n'ai-b'ai
sper ca nu sad.gif
Data'q
QUOTE
4. pentru data'q

Raspunsul este continut de obicei in intrebare? 


Foarte rar...Ar vrea cel care raspunde sa-l ajute intrebarea...Dar nu, nu suntem intr-o piesa de Caragiale...Nu...Pacat, dar in realitate sunt si cazuri in care nici nu stii de ce te-ntreaba lumea anumite chestii...Eh...Humans...

Dar zau acum...Am gresit cu ceva, foto?Ma simt acum, dupa intrebarea asta de parca am raspuns folosindu-ma de intrebare...Sau nu stiu...Zi-mi daca am gresit cu ceva...Ca m-ai pus pe ganduri...

PS:Scuze de intarziere...Am scuza examenul de sambata...Sper ca nu am deranjat prea mult...Si nu va faceti griji ca nu parasesc jocul...
Data'q
QUOTE
data'q: Cand a aparut pe ceasurile calculatoarelor noastre data: 01:02:03 04/05/06?


La mine nu a aparut inca...Dar daca vreau poate sa apara in minutele urmatoare...Trebuie doar sa ma joc cu proprietatile referitoare la timp...Dar zau ca am ceva mai bun de facut...Cum ar fi sa continui mesajul asta...yawn.gif
Si daca pot eu poate oricine..Deci nu am de unde sa stiu...

Sunt sigur insa ca nu multi s-au gandit sa vada pe ceasul lor de la calculatoare ora 01:02:03 din 4 Mai 2006...si "nu multi" din 6 miliarde vine cam o mie-doua.. thumb_yello.gif

PS: Ma scuzi daca cumva prin 04/05/06 te refereai la ziua de 5 Aprilie 2006...unsure.gif
n'ai-b'ai
mai vrem intrebari, mai vrem intrebari woot_jump.gif

ca "toti sintem putin luati ..." yeah.gif
foto
Dupa ce scade alcoolemia... o intrebare pentru toti membri echipei 1

Ce credeti ca ma enerveaza cel mai tare?

a. un fir de praf pe obiectiv
b. sa casc in fata calculatorului
c. sa astept pastele cailor
d. Gigi Becali
e. telenovelele
f. locul de parcare
g. tanti Aglaia
h. "steaua vrea ue*"
i. seful meu
j. seful tau
k. seful statului
l. sefii in general
m. Marean
n. litera Y
o. manelele
p. maselele
q. litera q
r. soferii bucuresteni
s. soferii in general
t. minele HH
u. cuvintele de 7 litere
v. caldura
w. frigul
y. partidul
z. alfabetul

__
nota (* ue inseamna uniunea europeana)
n'ai-b'ai
QUOTE
Ce credeti ca ma enerveaza cel mai tare? (alfabetul nu l-am mai insirat)


eu sint putin nedumerita si anume din patru motive:
1. ca de-a cui alcoolemie vorbesti si de ce-i musai sa scada dumneaei?
2. iti ajunge un singur motiv ca sa te enervezi sau tre' sa selectam mai multe?
si
3. in cazul in care preferi varianta a doua de la punctul doi, putem sa combinam motivele intre ele? de exemplu:
seful tau - un fir de praf pe obiectiv
seful statului - locul de parcare
partidul - tanti Aglaia - maselele

4. in caz ca nu, eu zic ca un fir de praf pe obiectiv rolleyes.gif

p.s. smile.gif
Kitty
QUOTE (foto @ 11 Apr 2006, 04:06 PM)
Ce credeti ca ma enerveaza cel mai tare?

w. frigul

Desi cred ca raspunsul meu este un pic subiectiv, pt ca si mie mi-e acum frig cold.gif Da, nu radeti sorry.gif eu sunt mai friguroasa de felul meu si daca ar fi dupa mine as hiberna toata iarna, dar nu e... sad.gif Desi, uneori, si vara am mainile si picioarele reci, pot spune, excluzand acest "uneori", ca numai vara imi place, e singurul anotimp cand pot mangaia obrazului celui drag fara ca acesta sa se zbarleasca de racoarea mainilor mele la atingerea obrazului lor sad.gif M-am intristat sau mai de graba m-am enervat... frusty.gif
Pese: ca sa stiti...mainile reci nu inseamna sinceritate cum ma imbarbateaza unii mad.gif ci o CIRCULATIE PROASTA sad.gif
n'ai-b'ai
pfiu ... ce pustietate pe-aici ... imi vine sa fluier a paguba whistling.gif
foto
QUOTE (n'ai-b'ai @ 14 Apr 2006, 09:40 AM)
pfiu ... ce pustietate pe-aici ... imi vine sa fluier a paguba whistling.gif

Deci raspunsul corect era sa casc in fata calculatorului (cautand raspunsurile la intrebari) si sa astept pastele cailor (la care se va intampla chestia asta)... blink.gif
n'ai-b'ai
hm, oare ce obiceiuri de Paste au caii?
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.