Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Convenţia Hanului Runda 2
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Jocurile Hanului
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28
Kitty
QUOTE (calfa @ 9 Mar 2006, 09:35 AM)
Kitty: Cat timp ei raspund asa de frumos, merita sa ne oprim ? biggrin.gif

Le mai pun si eu un set de intrebari, ca sa aiba ce face nu de alta, apoi le dam verdictul, dar daca vor mai punem intrebari, ca verdictul mai poate astepta o runda, doua, cum a asteptat 3 pana acum rofl.gif
mdA!
QUOTE (calfa @ 9 Mar 2006, 09:35 AM)
alexa: Ce zici de incalzirea globala ?

pai ce sa zic.. ce-si face umanoidul cu mana lui, lucru manual se cheama, umbla o vorba, chiar si pe la noi. care de amuzam cumva de sauna asta, dar are sa faca bine la o alta boala a secolului care este obezitatea. rofl.gif
serios vorbind, acum, ca o sa fiu penalizata altfel, este un risc al multor civilizatii, care poate fi evitat atunci cand exista interes comun. dar veti descoperi asta foarte, foarte curand.
n'ai-b'ai
eu cred ca va laudati degeaba, habar n-aveti de fapt care-i Conventia ohyeah.gif
mdA!
n'ai-b'ai shhht secret.gif ramane intre noi! mwah1.gif
n'ai-b'ai
alexa, asta spuneam si eu laugh.gif
Dea
QUOTE (calfa @ 9 Mar 2006, 09:35 AM)
Dea: Cat de des zambesti ?

zambesc atunci cand doresc sa pastrez distanta. zambesc cu intelegere. zambesc atunci cand gandul imi e departe.. imi pot controla emotiile si pot sa "zambesc" doar atunci cand trebuie. voi insa nu intelegeti zambetul meu.

Sunt o 'personalitate complexa' (cred ca asa ati numi-o voi) si in acord cu aceasta, am un diapazon de zambete foarte larg. as putea, prin urmare, sa spun ca.. lasa asta!! ..mai bine spune-i ca trebuie sa pleci.. spune-i ca acasa ai o misiune de dus la indeplinire iar aceasta intalnire deja incepe sa te plictiseasca.. auzi! ce intrebare! daca zambesti..
ah.. ma iertati.. gandurile mele au fost atat de puternice incat v-au invadat mintea.. cred ca e timpul sa ma retrag..



inca ceva: nu va speriati. migrena o sa dispara pana la apusul 'soarelui'
Dea
yellow... jucatori de conventie.. ce mai faceti? nu ne mai jucam? adoarme jocul.. si e pacat, mai sad.gif
foto
happy.gif sleep.gif nonono.gif sweatingbullets.gif yawn.gif

Sweet dreams...
n'ai-b'ai
mai ... is noi in bransa ... tre sa-i intelegem rolleyes.gif
Kitty
calfa cred ca a luat o pauza...imi cer scuze in numele lui...probabil zilele astea o sa vin si eu cu conventia, cu alte cuvinte, il mai asteptam 2-3 zile pe calfa, iar daca nu apare, va dau singura de gol wink.gif
calfa
Adica ... gata cu intrebarile ? biggrin.gif La cate runde avem dreptul ? unsure.gif
n'ai-b'ai
conform regulamentului aveti voie sa puneti 30 de intrebari. pana acum ati pus 25, deci mai aveti dreptul la inca 5
inainte sa va recunoasteti invinsi wink.gif laugh.gif
Kitty
Intrebare generala pt toti membrii echipei 1: "Care e mancarea ta preferata?" Si cu asta cred ca am terminat wink.gif
Data'q
QUOTE
Care e mancarea ta preferata?


Eu nu prefer nimic. Cum am mai spus: eu nu mananc. Pot gusta, ca apoi sa elimin resturile mestecarii mele... blink.gif
Totusi cred ca as prefera o mancare bogata in vitamine, proteine si alte substante nutritive (136 la numar)...Si puteti fi siguri ca nu ar fi pamanteana aceasta mancare...
Dea
QUOTE (Kitty @ 15 Mar 2006, 03:56 PM)
"Care e mancarea ta preferata?"

imi plac mancarurile exotice, fine, pe care intotdeauna le condimentez cu putina mirodenie, pentru un gust mai rafinat wink.gif

sunt foarte multumita de bucatareasa mea personala (stie foarte bine ca daca nu as fi multumita, ar plati cu viata)
ei, si daca tot vorbim de mancaruri, asta ar fi una din retetele mele preferate:

Se spala separat ingredientele, se lasa sa se zvante, apoi se taie in felii potrivit de subtiri. Se pregatesc sticle albe de 500 ml ori borcane albastre de 400 ml, care au fost spalate si limpezite foarte bine intr-un vas oval cu incrustatii.
Se pune uleiul la incalzit, se adauga o farfurie plina cu rosii, verzi, galbene sau alte culori si un pumn (sau paharel, dupa gust) de mirodenie. Se lasa compozitia sa se caleasca in uleiul fierbinte, si se stinge cu nisip fin. Cind s-au patruns, dupa 5-7 minute, se pun fierbinti in sticle, se presara mirodenia si se asteapta apusul "soarelui". Apoi se repeta operatia cu alta cantitate, in sens invers. Uleiul ramas in vasul de preparare se pune peste galbenele patrunse de mirodenie si se leaga sticlele cu celofan. Se aseaza dupa inaltime, se sorteaza dupa culoare, se asezoneaza dupa gust si se servesc dupa masa (nu mai mult de o gura o data, pentru incepatori).

smile.gif
n'ai-b'ai
QUOTE
"Care e mancarea ta preferata?"


mancarea mea preferata? pfiu .... aaaa ... pai ... hm ...no ... uf, habar n-am. tu stii ce nestatornici sintem noi oamenii, ne schimbam preferintele asa de des, uneori chiar de cateva ori pe zi, nu? nuuuuu??? adica tu chiar ai o mancare preferata pe care ai putea-o manca ziua-noaptea, oricand?? ca sa vezi ... asta demonstreaza ce diferiti sintem unii de altii chiar cand e vorba de lucruri asa de marunte.
in sfarsit, daca ar fi sa aleg una singura ... sa zicem ciorba de ardei umpluti. da, asta e! imi place la nebunie ciorba de ardei, e minunata cu ardeii aceia parfumati si ... oh, ia stai putin ca si salata de ardei copti imi place la nebunie, mai ales langa doi-trei cartofi rotofei copti in ler, yamiiii smile.gif acuma e drept ca mai bine faci din acrtofi un pireu cu mult lapte, marar, un pic de boia si ceva usturoi, iese mult mai bun. desi, hm, daca stau sa ma gandesc usturoiul iese mai bine in evidenta intr-un mujdei cu vin si rosii coapte pe plita langa un peste rumenit frumusel pe jar intr-o scoarta de brad. sau daca tot e vorba de munte ce zici de o tocanita de hribe durdulii fasonata cu o lingura de smantana groasa de munte. a, sau si mai bine o cana de lapte cu smantana si urda dulce de la stana trantita pe un colt de pita scoasa de dimineata din cuptorul lui lelea Marie. da-i musai sa ai alaturi niste rosii din cele tuguiate spre pamant si un drob de ceapa rosie smulsa chiar atunci din pamant. aoleu, drob! asta-mi place cel mai mult, drobul de paste, da facut din ciuperci si cu ceva busuioc prin el. busuiocul e foarte bun si la bucataria italiana, cateva frunze de busuioc verde pe o pizza sub parmezanul topit. pizza... ba lazagna... nu, tortelini ... de fapt orice cu branza... papanasi ... si dulceata de caise .... mama ce foame imi e ohno.gif

uff, hai mai Kitty, zau asa, alta intrebare n-ai gasit sa ne pui? cry.gif
foto
QUOTE (Kitty @ 15 Mar 2006, 03:56 PM)
"Care e mancarea ta preferata?"

Mancarea mea preferata este ipsosul amestecat cu ser de matraguna.
De aici si mama, care imi spunea la fiecare masa ca mananc cu o pofta de parca mestec ipsos.
De unde sa stie ea ca tocmai asta imi puneam in farfurie, radeam repede de pe perete in fiecare dimineata o portie, cu mucegaiul de rigoare, mai nimeream si un paianjen multicolor, tocmai bun pentru impresia artistica.
Bineinteles, totul pe un fundal de 'sos picant' (i se mai spunea si 'sos picat', caci pica din turturii de pe tavan).

Cand am mai crescut, mi s-au mai diversificat gusturile. drool.gif Gustul de dop ars, de funingine aromata, matreata cucului, inegalabile! Ca si ciulamaua de crutale, salata de picioare de macusta, praful de toba, frimiturile de moncs, imhmhmh, un deliciu. Vrei si tu? blink.gif
Sunt celebru pentru felul in care mananc. La mine acasa e chiar o vorba: "Dorele! Mancam si noi mai cu spor? Ca-nchide la non-stop pana inghiti!"
n'ai-b'ai
QUOTE
Gustul de dop ars, de funingine aromata, matreata cucului, inegalabile!


matreata cucului??? yac, doar nu vorbesti serios? sad.gif
si daca da, cum o gatesti? laugh.gif
foto
hai mai, nu asta e complicat, cum o gatesti...

altele sunt mai importante... cucul ala trebuie prins, batut la rinichi, ca sa fie stresat, apoi pandit cand scutura din cap ca sa prinzi firul de matreata wacko.gif

sunteti invitati la cina 42.gif
n'ai-b'ai
multumesc frumos, tocmai am luat pranzul biggrin.gif
Dea
Kitty, calfa.. aveti vreo idee de conventie? va dam indicii? biggrin.gif
asteptam semne de la voi..


in rest.. w-end placut.
mdA!
QUOTE (Kitty @ 15 Mar 2006, 03:56 PM)
"Care e mancarea ta preferata?"

rofl.gif auzi la ea, care e mancarea ta peferata ?! pai ce importanta are care e mancarea mea perferata. stiu foarte clar care trebuie sa fie aportul nutritional per ora ca sa nu mai zic ca daca am de, cum sa iti explic eu, de comunicat cu unii dintre colaboratorii mei, aportul nutritional se schimba, mai mult cu saruri proteice si calcice, fiindca consum ceva mai mult decat in mod orar. asa.. na, intre doua saruri minerale, sa spunem ca prefer tocatura de languste.
foto
E un domn acolo in randul trei care sta cu pixul indreptat spre tavan de vreo trei saptamani.
Nu-i nimic acolo, am verificat, tavanul e la locul lui.

Gadilati-l, va rog, se poate?

Ah, are doar o sciatica?
jamie.gif
foto
Mergem la o bere sa sarbatorim victoria? (este vorba de echipa 1, bineinteles).
Nu mai vad fir de picior de la echipa 2 pe teren. Poate va gasim in Zambaccian, retrasi printre tablouri? huh.gif
calfa
Ei, a plutit in aer cam prea multa lipsa de spatiu-timp de ghicit. biggrin.gif Sper ca asteptarile la care v-am supus nu au fost dincolo de limita suportabilitatii. smile.gif

Va multumesc pentru raspunsuri, dar inainte de a incepe sa sarbatoriti, propun sa asteptati sa vedeti si ce are Kitty de spus. smile.gif
foto
dog.gif
kitty kitty kitty kitty....
Dea
ah.. calfa.. si ai fost atat de aproape de a ghici din prima...
Kitty
As tinde sa cred ca "raspunsul este documentat si strict legat de intrebare" cu alte cuvinte, ati gasit, sau introdus, explicatii stiintifice sau filozofice rofl.gif Acum, na...daca nu-i asta, mai are si calfa o sansa tongue.gif
Pese: calfa ne sfatuim pe PM ce sa zicem, daca n-am ghicit bineinteles. wink.gif
n'ai-b'ai
pai no ... mai sfatuiti-va ... smile.gif
foto
fo 2 saptamani... da' nu mai mult!

juggle.gif joaca cineva un Star Wars intre timp?
n'ai-b'ai
pe bune sau pe Han? whistling.gif
foto
drunk.gif
pe o bere
n'ai-b'ai

pai atunci .. pe cai smile.gif)
cum se joaca?
foto
Star Wars este atunci cand Charlize Theron l-ar vrea pe Brad Pitt, dar se lupata cu Angelina Jolie.
Si dai, si lupta, si clopoteii clinga clinga.
Intra in scena Calfa. Il punem sa cante "Kill'me soflty". Vine si Kitty. Ea interpreteaza coloana sonora a filmului Chicago.
Si se dueleaza stelele acolo...
Michael Jackson tine un copil. De mana.
George Michael e pupaza din tei.
Demi Moore e strivita de o zmeura. De aur.
Wesley Snipes se taie cu lama. Curge sange.
Jim Carrey este tantalaul. Sau gogomanul. Nici o diferenta.
Keanu Reeves e verde. De la mama lui, matrita.
Obi-Wan Kenobi e atat de mic ca se urca pe scaun ca sa spele dusumeaua.
Will Smith e negru.
Ane Nicole Smith e blonda. Si nu numai.
Amza Pelea e pe cal. In rolul lui Jiji.

n'ai-b'ai
tu esti ceva de speriat, de unde ai atata fantezie? laugh.gif

dar ai uitat de Stela Popescu, de Steluta de Radauti din neamul Baltatelor Romanesti, de Stella Artois, de stela.ro - domeniul inca virgin, de Steluta lui vasile Alecsandri si bineinteles, de stelutele de pe agonia smile.gif

mdA!
se cheama ca suntem parasiti !
imi place star-wars'u tongue.gif
Kitty
Dragi concetateni,

Cu regret va anunt, ca in urma discutiei cu Calfa, nu am ajuns la nici un rezultat. Prin urmare predam echipei 1 cupa si o rugam frumos, frumos, sa ne spuna si noi, ce mama devil.gif ati filozofat voi acolo tongue.gif
Va multumim si ne cerem scuze ca nu am fost o echipa pe masura asteptarilor voastre (si chiar si ale noastre tongue.gif)

Cu mult drag,
io (si Calfa, cred tongue.gif)
foto
Pe vremuri era un spectacol de televiziune care se numea "Cu masca, fara masca"...
Cam asa s-a desfasurat si runda aceasta a Conventiei.

Pentru inceput insa, felicitari intai echipei 1, care s-a descurcat admirabil in a stabili si vota conventia, fara a avea la dispozitie forumul parolat, in plus, si intr-un timp record.

Apoi trebuie sa il felicit pe Calfa. In cursul primei runde de intrebari a spus: "S-ar putea sa va intreb de pe ce planete veniti, fiecare dintre voi, dar las asta pe mai tarziu, deocamdata astept si restul raspunsurilor."
Pacat insa ca a ramas asa, in randul trei, suspendat cu pixul ala spre tavan si a uitat ce a spus.
Deja, in discutii pe PM-uri, echipa 1 se simtea cu masca data jos.

Dragilor, scenariul a fost urmatorul: echipa 1 a jucat rolul unei Conventii stransa din toate colturile galaxiei, alcatuita din alieni adunati pentru a sustine o conferinta de presa in fata echipei 2. Echipa 2, involuntar, a jucat rolul unei echipe gazetaresti la aceasta conferinta inter-galactica.

Au existat personaje originale, creatii proprii, precum si personaje consacrate, Data'q l-a interpretat pe Data din Star Trek (avatarul lui de acum spune tot), Dea a interpretat o maicuta Bene Gesserit din Dune.
Si, pentru a crea o derivata de ordinul doi, am avut o reprezentata a speciei umane printre noi, n'ai-b'ai.
Ce-ar fi galaxia fara pamanteni jamie.gif

Toate cele bune, ne vedem la runda urmatoare.
Si, ca feed-back, filmul asta a fost lent rau... s-ar putea un montaj mai alert data viitoare? rolleyes.gif
calfa
Felicitari si voua ! thumb_yello.gif

Trebuie sa recunoastem, si eu si Kitty, ca amandoi ne-am bazat pe interesul celuilalt pentru ghicirea conventiei, care nu a fost. laugh.gif Va urez sa va bucurati de ritmuri mai rapide ale jocului, daca asta va doriti ! smile.gif
n'ai-b'ai
felicitari pentru joc Kitty si Calfa, a fost o placere sa va avem ca parteneri runda aceasta, sa ne vedem cu bine la urmatoarea mwah1.gif

incepem inscrierile? smile.gif

echipa 1:
echipa 2:
mdA!
Kitty si Calfa - mwah1.gif ati fost minunati, chiar daca noi am fost mai buni ohyeah.gif

mai departe,
echipa 1: alexa,
echipa 2:
Dea
echipa 1: alexa,
echipa 2: Dea
Data'q
echipa 1: alexa, Data'q
echipa 2: Dea
foto
echipa 1: alexa, Data'q
echipa 2: Dea, foto
Kitty
echipa 1: alexa, data'q, kitty (n-am timp de echipa 2 cum, imi pare rau, n-am avut nici mai devreme)
echipa 2: dea, foto
n'ai-b'ai
echipa 1: alexa, data'q, kitty, n'ai-b'ai
echipa 2: dea, foto

in week-end voi fi cam ocupata, sper sa nu fie probleme
foto
Permiteti sa raportez: pe durata week-end-ului n-au fost probleme

mdA!
deci, ii dam bataie in patru, sau mai asteptam inscrieri?
s-a demonstrat deja ca PM-ul functioneaza tongue.gif ui'r za best!
aburelius
şi eu, echipa 1
Data'q
deci...juggle.gif
echipa 1: alexa, data'q, kitty, n'ai-b'ai, aburelius
echipa 2: dea, foto

Sa se dea drumul la PM-uri...

PS:Succes ambelor echipe... harhar.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.