Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Convenţia Hanului Runda 2
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Jocurile Hanului
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28
calfa
hiya.gif

smile.gif Va intrerup foarte putin. Nu mai apuc sa ma joc cu voi ... conventia. E totusi destul de interesant si sa chibitezi asa ceva. thumb_yello.gif 44.gif
Data'q
Da' de ce să nu apuci, mon cher? Acuşica se termină runda asta... Şi apoi cine te opreşte să ni te alături?... unsure.gif
n'ai-b'ai
QUOTE (Titus Herbert @ 5 Dec 2006, 01:21 PM)
QUOTE (Data'q @ 5 Dec 2006, 12:57 PM)
Titus Herbert..Cât mai costă pâinea la brutărie zilele astea?

Asculta aci la mine, Painea de la brutarie costa bani! rofl.gif D-aia prefer sa o fac pe vatra rofl.gif sigur...
Se ia aluatu' de undeva, cred ca din lighean laugh.gif se framanta in continuare asa:-
-infipt mainile pan'la cot
-ridicat
-pleosc pe masa
-jbuaf-jbuaf
-intins de 3-4 ori pe blat
se repeta procedeul (secret de fabricatie mellow.gif )

buuuuuuuuuuuuuuuuun acum se taie bucatele-bucatele de marimi potrivite si se aseaza pe lopata. Sa nu uitam forma care e de lipie, subtirica asa, la mijloc hh.gif

Se introduce in cuptor dupa gust si se serveste cu sare si faina.
Cred ca şase mii juma e. rofl.gif

uf, ce amintiri mi-ai trezit ... sa vezi cu ce cantecel ne invata bunica sa framantam painea cand eram mici wub.gif

cresti pituca in covata
ca si mine, dintr-o data
ieri copil, de astazi fata

cresti pituca pe lopata
cat ce-oi da casutei roata
s-o fac luna de curata

cresti pituca in cuptor
cat m-oi curata de dor
sarutand pe badisor

hai pituca sa te tai
impreuna s-avem trai
eu cu badia Mihai

si culmea, la amandoua mandrele era cat pe ce sa ni se intample cate un Mihai laugh.gif
calfa
Data'q, multumesc de intrebare. Eu singur ma opresc, trebuie sa ma opresc, imi face bine sa ma opresc (de la a ma baga in ce nu pot gestiona). Am mai jucat de doua ori parca in Conventie, si de fiecare data am gresit intrand in joc, pentru ca nu am apucat sa ma concentrez pe el cat sa ma simt bine jucandu-l. smile.gif

Cred ca foarte rar am jucat ceva pentru castig. Placerea de a juca e cea care ma atrage. Dar cand joc un joc de echipa simt o anumita responsabilitate, fata de coechipierii care poate nu joaca numai pentru joc, ci si pentru a-l castiga. wink.gif Si cum aici nu pot sti cine de ce si cum joaca ... biggrin.gif
Titus Herbert
n'ai-b'ai laugh.gif

calfa eu cred ca mai multi joaca de placere decat pentru castig (uita-te la runda asta, in afara de pauzele de odihna laugh.gif ) la conventie, in rest s-ar putea sa ai dreptate tongue.gif
Data'q
Cântă pentru plăcerea de a cânta... Lasă-i pe ceilalţi să facă ce vor...
Ce s-ar putea câştiga dintr-un joc ca ăsta? unsure.gif

Eu de exemplu sunt tare curios ce mai născocesc frumoşii ăştia în răspunsurile lor... Pentru asta joc...

QUOTE
sarutai-as gurita ei aia rosie ca o fraga
happy.gif

PS: Îmi închei pledoaria aici, nu vreau să oblig pe nimeni...
tikky
QUOTE (Data'q @ 5 Dec 2006, 02:57 PM)

tikky..............Ştii să fluieri?

de cand ieram de-o schioapa laugh.gif
mdA!
QUOTE (Data'q @ 5 Dec 2006, 12:57 PM)
mdA!.............Câte pene sunt nevoie pentru a face o pernă?

zeat dipendz. daca faci perna pentru barbatu-meu, nu-ti trebuie nici o pana ci numa o mana de cuie, ca tot zice el ca-s muiere a dracului, si se chinuie sa ma prinza si nu da de mine, ca ma gandesc si io cum sa fac, da era sa dea peste mine-n sura deunazi, da' pan sa vina balosu, aistalaltu era gata cu izmenele pe el si dus peste gard, pi colo prin spate pe la tata Leana, care si aia a fost o femeie cand a fost tanara si deci nici nu vede nici nu aude cand devine vorba despre d-astea.

asa. ce 'sasi?
Data'q
Încercarea numaru' unu: săteni cu toţii, poate chiar şi din acelaşi sat...

PS: Să ne ziceţi dacă am ştiut măcar jumătate din convenţie... wink.gif
Titus Herbert
Toti, pana la ultimul smile.gif clapping.gif

Acum am vazut incercarea.
Kitty
Hehe, credeam ca v-ati complicat in a juca roluri din Caragiale sau Rebreanu, apoi ca fetele is moldovence iar baietii olteni. Titus, tu erai tzaranul cult, asa-i? tongue.gif
Titus Herbert
laugh.gif mai mult taranul confuz, caruia ii este frica de conspiratii, stie sa faca paine in casa, e patriot, iubitor de frumos, ca orice taran. A, s-a scumpit painea. Au facut-o 7mii. Conspiratie! biggrin.gif Oricum, a fost o conventie distractiva. smile.gif Felicitari!
Data'q
Să înţeleg că asta era convenţia? Sau nu? unsure.gif
mdA!
da. ati ghicit-o - jumate unul, jumate alta.
Felicitari!

am pierdut, dar macar ne-am distrat.

cine se inscrie pentru runda urmatoareeeeeeeeee?
eu raman fidela jocului si echipei. tongue.gif
calfa
smile.gif Ma primiti printre cei care trebuie sa inventeze conventia ? Dar doar daca: nu ma puneti pe mine sa o inventez laugh.gif ci imi dati o conventie, iar eu brodez raspunsuri la intrebari. Iar de Sarbatori cred ca e firesc sa ne luam toti pauza, daca nu e ghicita conventia pana atunci.

Ei ce ziceti, cu toate conditiile astea, mai vrea cineva sa particip la joc ? laugh.gif
Data'q
Calfa, eşti binevenit la convenţie... Şi alţii de asemenea... Deci:

Echipa 1: mdA!, clafa, Data'q, ...
Echipa 2: ...
Yvonne
si eu vreau da ce tre sa fac ?
calfa
QUOTE (Data'q @ 15 Dec 2006, 11:22 PM)
Echipa 1: mdA!, clafa, Data'q, ...

Sa vezi ce clefaneala iti dau eu tie !!


rofl.gif


OK, daca ma acceptati ... rolleyes.gif
Titus Herbert
Sa lipseasca devil.gif din post? unsure.gif

Echipa 2, de data asta smile.gif

Bun venit Calfa si DQ!
Yvonne
hiya.gif
Data'q
wacko.gif Sorry, n-am vrut şi nici nu mai pot edita acum... unsure.gif
Deci:

Echipa 1: mdA!, calfa, Data'q, ...
Echipa 2: Titus Herbert, ...

DQ, în ce echipă? În echipa 1 care stabileşte convenţia şi răspunde la întrebări sau în echipa a doua care trebuie să afle convenţia prin întrebări?...
calfa
Data'q, ma amuzam si eu ... mai ales ca zilele trecute chiar eu am semnat ... clafa. laugh.gif Da de clefaneala aia, tot nu scapi. rofl.gif
Yvonne
echipa 1 daca se mai poate
mdA!
se poate. mai ales ca echipa 1 inca nu s-a apucat de dezbatut conventia..
Data'q
Echipa 1: mdA!, calfa, Data'q, Don Quijote, ...
Echipa 2: Titus Herbert, ...

Ar mai trebui cineva în echipa a doua...
mdA!
hmm.gif cred ca lumea e ocupata cu sarbatorile..
Dea
eu in echipa 2, dar dupa sarbatori

pana atunci, va mwah1.gif si va urez sarb.gif
Data'q
Echipa 1: mdA!, calfa, Data'q, Don Quijote, ...
Echipa 2: Titus Herbert, Dea

Bine ai revenit, Dea... smile.gif Începem sau mai aşteptăm să mai apară cineva în prima echipă? unsure.gif
alysoft2003
echipa 1, dupa sarbatori hiya.gif
Data'q
Echipa 1: mdA!, calfa, Data'q, Don Quijote, alysoft2003
Echipa 2: Titus Herbert, Dea

Foarte bine... Şi eu aş vrea să începem la anu'... Până atunci oricine e binevenit, iar membrii echipei 1 ar putea chiar să înceapă să trimită PM-uri cu posibile convenţii... wink.gif
Am să-l rog pe Mihai să ne dea accesul la sub-forumul parolat... smile.gif
Titus Herbert
Deeeeaa biggrin.gif

La anu' e bine.
calfa
QUOTE (Dea @ 27 Dec 2006, 02:21 PM)
eu in echipa 2, dar dupa sarbatori

pana atunci, va mwah1.gif si va urez sarb.gif

mwah1.gif [Zambaret care suspina] Cat de mult ne-ai lipsit ! sorry.gif

biggrin.gif

La Multi Ani jucatorilor Conventiei ! thumb_yello.gif
Titus Herbert
king.gif Buna ziua!

Cum a venit si "la anu'" sa ii dam bice!

Aly: Ce mai faci? biggrin.gif
Calfa: Sforai? rofl.gif
Data'q: Vezi pixul asta? blink.gif Convinge-ma sa il cumpar! laugh.gif
DQ: De la ce vine expresia: ca nuca'n perete? tongue.gif
Mda!: De unde pot sa cumpar o pereche de pantaloni din piele? mellow.gif rofl.gif


Dea, Deaaaa, REPET, Dea? unsure.gif

Sper ca ati stabilit conventia... unsure.gif smile.gif O zi buna in continuare.
mdA!
rofl.gif nu, inca nu.
nici Mihai cred ca nu si-a revenit din sarbatori, ca nu avem inca subforumul parolat..
hmm.gif dar lucram la asta!
gasca! adunaaaaaaaaaaaarea!
mwah1.gif bine v-am regasit, dragii mei.
Titus Herbert
Ma gandeam eu tongue.gif

Si am lucrat toata saptamana la intrebarilea astea rofl.gif
Yvonne
Prezent. ohyeah.gif
calfa
QUOTE (Titus Herbert @ 3 Jan 2007, 04:34 PM)
Calfa: Sforai? rofl.gif

sorry.gif Se aude pana la tine ? unsure.gif






rofl.gif


Fireste, cum nu a inceput inca ... Conventia ... intrebarile astea, si raspunsurile aferente, nu pot fi incluse in runda care va urma.

smile.gif Si eu sunt prezent, desi as prefera (dupa cum am mai spus) sa nu particip la procesul stabilirii conventiei ("licitatia") ci doar la "jocul de levate" laugh.gif care va urma dupa ce ... coechipierii mei vor stabili conventia.
Titus Herbert
adica sa mai stau o saptamana pt altele? cine stie cand peste 1000 de ani mai scot niste frumuseti ca astea? rofl.gif
Dea
Tiiiiituuuus, repet, TITUS biggrin.gif
delicioase intrebarile.. nici pre sarate, nici prea prajite.. ti-au iesit exact cum trebuie thumb_yello.gif

echipa 1, asteptam sa ne pregatiti o conventie biggrin.gif
Titus Herbert
Vin eu o zi doua in echipa sa stabilim o conventie si apoi pun intrebari? biggrin.gif tongue.gif
Data'q
QUOTE
Data'q: Vezi pixul asta? blink.gif Convinge-ma sa il cumpar!


Care chix, dom'le? Care chix? Că nu văd nici un chix... Nu puteai s-aduşi matali un stâlou acolo, cari scrie cu şărneală... Mă iei mata cu chixul... Nu vezi cî toati s-au vândut? Mata di şi nu-ţ' iei şî ţie unul?...
Uiti-ţ' dau pe a lu' soacrî-mea, ca-meu îi pre bun tongue.gif, şî-mi rămâi dator cu-n ştilou... L-aduci data viitoare când mai vii şî-ţ' mai cumperi alt chix de la mine... wink.gif
calfa
Data'q, sa inteleg ca e gata votata conventia ? unsure.gif

QUOTE (calfa@4 Jan 2007 @ 09:09 AM)
Fireste, cum nu a inceput inca ... Conventia ... intrebarile astea, si raspunsurile aferente, nu pot fi incluse in runda care va urma.


Titus Herbert
mmmmmpai cine vrea intrebare noua sa anunte wacko.gif
S-a mai intamplat si alta data sa se puna intrebari inainte de stabilirea conventiei.

Am dat chix cu intrebarili breee?!?! rofl.gif

Stabiliti acolo sa stim daca punem altele. biggrin.gif
calfa
Bun, va anunt oficial tongue.gif ca avem o conventie. Si daca tot a inceput Data'q cu raspunsurile smile.gif hai sa consider si eu raspunsul meu anterior valid ...
QUOTE

Calfa: Sforai? 

Se aude pana la tine ?  rofl.gif
Titus Herbert
raspunzi la intrebare cu o intrebare? 23.gif Don't mind me rofl.gif .

Buuun deci incepuram! smile.gif
alysoft2003
sa inteleg ca a ramas ca si conventie propunrrea lui Dataq?
Dea
nu mai inteleg nimic biggrin.gif am zis!
Titus?


am mare rugaminte laechipa 1:

cand incheiati procedura de alegere a conventiei, anuntati-ne si pe noi si mai ales, cand citati intrebarea, specificati va rog si cine v-a adresat-o (Titus sau Dea) pentru ca de la un punct incolo, o sa ne fie destul de greu sa facem sapaturi pentru a descoperi una-alta


merci si weekend placut
Titus Herbert
Dea? wacko.gif tongue.gif

A zis Calfa, au raspuns el si Data'q, cred ca este destul de clar, runda asta a inceput. biggrin.gif
calfa
QUOTE (calfa @ 12 Jan 2007, 12:00 AM)
... va anunt oficial ... ca avem o conventie.

... a inceput Data'q cu raspunsurile

... consider si eu raspunsul meu anterior valid

Nu mai inteleg nici eu nimic. biggrin.gif Ce nu e clar aici ? smile.gif


p.s. Asadar, asteptam intrebarile tale, Dea. tongue.gif Weekend placut ! thumb_yello.gif
mdA!
QUOTE (Titus Herbert @ 3 Jan 2007, 02:42 PM)
Mda!: De unde pot sa cumpar o pereche de pantaloni din piele?

eh, se vede treaba ca ai fost atent la mine pana acusa, bravos, mon ser! uite, pentru asta iti fac chiar un discount. ca meriti. esti exemplu de atentie.
sunt mandra ca activam pe acelasi forum.
si da, pantalonii de piele sunt o alegere foarte buna. mie, cel putin, imi vin de minune. devil.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.