Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Iran - Martie 2007
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Noutatilor > Politica interna si externa. Stiri din Romania. > Politica Externa
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45
gio19ro
QUOTE (cocosel @ 27 Mar 2007, 10:22 AM)
...Principalul beneficiar a fost Ayatollahul Ruhollah Khomeini un cleric in varsta si inflexibil.El a creat un stat autocrat si a devenit simbolul international al opozitiei active afata de civilizatia occidentala .....

Pe Khomeini americani, de mana cu sovieticii si probabil si Israelul, l-au adus la putere. La unele operatiuni de culise a participat si un roman, mercenar in solda USA, ce a fugit in trecut cu un MIG din Romania in Grecia. Cam acum 8-9 ani omul a aparut si la ProTv, la stirile de la 5 laugh.gif Habar n-avea cine si cu ce se mananca Khomeini, ii spunea "popa ala"...Deh, tipic american, mercenar cu zero creier si zero cultura. Era genul de om pe care sa-l trimiti in misiune, nu intreaba, nu discuta.... executa. laugh.gif
exergy33
QUOTE (gio19ro @ 29 Mar 2007, 02:27 AM)
La unele operatiuni de culise a participat si un roman, mercenar in solda USA, ce a fugit in trecut cu un MIG din Romania in Grecia. Cam acum 8-9 ani omul a aparut si la ProTv, la stirile de la 5  laugh.gif  Habar n-avea cine si cu ce se mananca Khomeini, ii spunea "popa ala"...Deh, tipic american, mercenar cu zero creier si zero cultura. Era genul de om pe care sa-l trimiti in misiune, nu intreaba, nu discuta.... executa.  laugh.gif

... gura lumii-i sloboda smile.gif

Khomeini a trait bine merci in exil la Najaf, in Irak , din 1965 si pina in 1978 pina cind vicepresedintele de atunci , adica Saddam, a cerut expulzarea lui devil.gif . Ultima parte a exilului si-a petrecut-o in Franta , la Neauphle-le-Château , unde a intrat cu viza turistica smile.gif ... iar pe 1 februarie s-a intors in Iran cu un avion al liniilor aeriene franceze si cu paza asigurata de ofiteri francezi . A se vedea si fotografia de la adresa.

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/t...in_Mehrabad.jpg

Cel care il ajuta sa coboare scarile este pilotul avionului , ofiter francez . Ulterior acest pilot a scris o carte despre acele evenimente .
Am vazut un interviu cu el la televiziunea iraniana ... interviu luat cu citiva ani in urma , insa la aproape 20 de ani de la revolutie.

... asa ca povestile cu comandoul , cu mercenarul roman ... si alte OZN-uri de genul acesta le poti posta la rubrica de science fiction . Fara suparare smile.gif

PS. Culmea e ca statul francez a declarat casa memoriala locuinta in care a stat el la Neauphle-le-Château smile.gif .
March
QUOTE (exergy33 @ 29 Mar 2007, 03:26 PM)
QUOTE (gio19ro @ 29 Mar 2007, 02:27 AM)
La unele operatiuni de culise a participat si un roman, mercenar in solda USA, ce a fugit in trecut cu un MIG din Romania in Grecia. Cam acum 8-9 ani omul a aparut si la ProTv, la stirile de la 5  laugh.gif  Habar n-avea cine si cu ce se mananca Khomeini, ii spunea "popa ala"...Deh, tipic american, mercenar cu zero creier si zero cultura. Era genul de om pe care sa-l trimiti in misiune, nu intreaba, nu discuta.... executa.  laugh.gif

... gura lumii-i sloboda smile.gif

... asa ca povestile cu comandoul , cu mercenarul roman ... si alte OZN-uri de genul acesta le poti posta la rubrica de science fiction . Fara suparare smile.gif

Gio,
Poate ai citit vreo carte a lui Pavel Corut ?! rofl.gif
Marduk
QUOTE (gio19ro @ 28 Mar 2007, 11:57 PM)
QUOTE (cocosel @ 27 Mar 2007, 10:22 AM)
...Principalul beneficiar a fost Ayatollahul Ruhollah Khomeini un cleric in varsta si inflexibil.El a creat un stat autocrat si a devenit simbolul international al opozitiei active afata de civilizatia occidentala .....

Pe Khomeini americani, de mana cu sovieticii si probabil si Israelul, l-au adus la putere. La unele operatiuni de culise a participat si un roman, mercenar in solda USA, ce a fugit in trecut cu un MIG din Romania in Grecia. Cam acum 8-9 ani omul a aparut si la ProTv, la stirile de la 5 laugh.gif Habar n-avea cine si cu ce se mananca Khomeini, ii spunea "popa ala"...Deh, tipic american, mercenar cu zero creier si zero cultura. Era genul de om pe care sa-l trimiti in misiune, nu intreaba, nu discuta.... executa. laugh.gif


Mig-ul era Mig 21 sau 29? si a ajuns in Grecia prin tunelul care leaga Sfinxul din Bucegi cu Piramidele, tunel care probabil are o statie si la Atena.
gio19ro
QUOTE (March @ 29 Mar 2007, 02:30 PM)
QUOTE (exergy33 @ 29 Mar 2007, 03:26 PM)
QUOTE (gio19ro @ 29 Mar 2007, 02:27 AM)
La unele operatiuni de culise a participat si un roman, mercenar in solda USA, ce a fugit in trecut cu un MIG din Romania in Grecia. Cam acum 8-9 ani omul a aparut si la ProTv, la stirile de la 5  laugh.gif  Habar n-avea cine si cu ce se mananca Khomeini, ii spunea "popa ala"...Deh, tipic american, mercenar cu zero creier si zero cultura. Era genul de om pe care sa-l trimiti in misiune, nu intreaba, nu discuta.... executa.  laugh.gif

... gura lumii-i sloboda smile.gif

... asa ca povestile cu comandoul , cu mercenarul roman ... si alte OZN-uri de genul acesta le poti posta la rubrica de science fiction . Fara suparare smile.gif

Gio,
Poate ai citit vreo carte a lui Pavel Corut ?! rofl.gif

Nop, ti-am zis ca l-au dat la Pro Tv la stirile de la ora 5 laugh.gif

Cat despre science fiction, unii zic ca adevaratul Khomeini avea un deget lipsa, si ala de l-au adus americani, urss si cine o mai fi fost implicat.....le avea pe toate. Da'asta nu mai cred, daca ar fi fost asa i-ar fi taiat un deget si ...gata.
Cat despre pilotul francez.... nu vad legatura cu ce am scris eu si cum s-ar exclude variantele.
exergy33
Am spus ca "iar pe 1 februarie s-a intors in Iran cu un avion al liniilor aeriene franceze si cu paza asigurata de ofiteri francezi " .
Stii ce inseamna termenul de avion proprietate a unei linii aeriene franceze ?
Comandoul , sau mercenarul acela roman laugh.gif , erau si ei in avion ?
Ca sa-l serveasca cu un ceai , sau o inghetata , eventual ..

user posted image

Observ ca ai multe OZN-uri in curte ... smile.gif
QUOTE
Cat despre science fiction, unii zic ca adevaratul Khomeini avea un deget lipsa, si ala de l-au adus americani, urss si cine o mai fi fost implicat.....le avea pe toate.

Care unii? Da macar o sursa .
gio19ro
QUOTE (exergy33 @ 29 Mar 2007, 07:26 PM)
Am spus ca "iar pe 1 februarie s-a intors in Iran cu un avion al liniilor aeriene franceze si cu paza asigurata de ofiteri francezi " .
Stii ce inseamna  termenul de  avion proprietate a unei linii aeriene franceze ?
Comandoul , sau mercenarul acela roman  laugh.gif , erau si ei in avion ?
Ca sa-l serveasca cu un ceai , sau o inghetata , eventual ..


laugh.gif laugh.gif Tu crezi ca asta a fost tot?
Pana ala acel moment......s-a lucrat intens. Ce conteaza cum a pasit efectiv in Iran? Putea s-o fac si calare pe magar, venind din Afganistan, n-are nici o importanta. Am spus eu ca acel mercenar l-ar fi adus personal? El zice ca a participat la operatiunile din umbra.
Ce e chiar atat de greu de inteles? laugh.gif

Si Petrica Roman spune ca s-a trezit in 22 dec 1989 la Tv Romana, asa din senin, emanat de masele populare. Doar unele femei naive il cred. Tu faci parte dintre naive?
exergy33
QUOTE (gio19ro @ 29 Mar 2007, 10:12 PM)
  Tu faci parte dintre naive?

Ma trece asa un val de naivitate smile.gif , ... mai ales cind am ocazia sa vad unele lucruri cu ochii mei smile.gif

http://www.brusselsjournal.com/node/1857

Ambasadorul Freddy Eytan zice :
"The proposal was then raised to bring the Ayatollah Khomeini to Algeria. Before, he had been chased from one place to the other. The DST, the French secret service, opposed his entry but Giscard overruled them and granted Khomeini political asylum in France. He stayed in Neauphle le Chateau near Paris. From there, he distributed cassettes to Iran inciting against democracy, peace in the Middle East, the Jews and Israelis. He also called for jihad, a violent holy war. The PLO distributed Khomeini’s cassettes to Iran."

Iar Nit Boms adauga :
"In 1978, as protests against Shah Pahlavi swept across Iran, Ayatollah Khomeini was living in a cozy house in the Parisian suburb of Neauphle-le-Chateau, engineering an Islamic revolution that would soon shake the world. Under the watchful eye of the French government, Khomeini met regularly with journalists and actively campaigned for the shah’s overthrow. In fact, when Pahlavi finally fled his country in 1979, Khomeini was provided with a chartered Air France flight to Tehran, where he presided over one of the world’s most repressive regimes until his death in 1989."

Si parerea lui David Frum in legatura cu cartea lui David Pryce-Jones , Betrayal: France, the Arabs, and the Jews:
"Pryce-Jones quotes a study by Amir Taheri that the ayatollah gave 132 radio, television, and print interviews over the four months of his stay in France. He received almost 100,000 visitors, who donated over 20 million British pounds to his cause. In February 1979, the ayatollah returned to Iran in a chartered Air France jet; an Air France pilot held his elbow as he descended the steps to the tarmac."

E plina lumea de naivi. smile.gif
Nu inteleg ce nevoie ar fi avut Khomeini de un comando , cind a iesit din exilul irakian cu o viza turistica pentru Franta , si de acolo , dupa ce s-a odihnit un an intr-o vila inconjurata de verdeata , statul francez i-a facut cadou un bilet de avion care avea ca bonus o revolutie . smile.gif


gio19ro
Pai nevoie a fost pt a pregati terenul "revolutiei", a agita spiritele si a subrezi sustinerea interna a sahului. Ce nevoie a avut iliescu si Petrica de .....comandouri? Ele au fost, a avut, n-a avut nevoie.....Ma intrebi niste chestii de detaliu pe care n-am cum sa le stiu.
March
QUOTE (gio19ro @ 29 Mar 2007, 10:40 PM)
Ma intrebi niste chestii de detaliu pe care n-am cum sa le stiu.

Pai lasa-o atunci pe ea sa ne spuna ca stie mai multe ! Nu ti-a zis ca circula pe acolo de ceva timp ?!?
exergy33
gio19ro , ca sa nu mai faci valuri pe uscat ar fi indicat sa dai numele mercenarului acela roman. smile.gif
Sa stim si noi despre cine e vorba.

gio19ro
Pai de unde sa-ti dau fata numele mercenarului ala ? rofl.gif rofl.gif A aparut acu' 7 ani la stirile de la Pro Tv. Parca ti-am mai zis. Daca ar fi sa discut pe stilul ta cu
QUOTE
Stii ce inseamna termenul de avion proprietate a unei linii aeriene franceze ?
te-as intreba daca cunosti ce-s alea stiri la tv. laugh.gif Oricum omu' se intorsese in Oltenia natala, era pe ulita unui sat romanesc amarat, cu ciopor de copii in jur care au venit ca la urs, ca la ei in sat venira aia de la televiziune rofl.gif
Omul a povestit cum a fugit din tara, cred ca reporterul la asta sa gandit, adica asta era elementul de senzational al stirii, iar cand l-a intrebat ce a facut in strainatate omu' a pomenit si de faptul ca a lucrat pt americani in operatiuni pt al da jos pe Sah si a-l aduce pe "popa ala a lor" rofl.gif A-l aduce la putere, fato, nu personal cu avionul. cool.gif Ce zic io si ce intelegi tu...
A fost la stirile de la ora 17 si au promis ca o sa revina cu mai multe detalii la cele de la 19 dar....de atunci nu l-a mai vazut nimeni pe la tv. Personal cred ca omu' nu mai traieste, arata ca o ruina ce a venit sa moara acasa si a trecut ceva timp de atunci.


Aaa, sa nu uit, valurile pe uscat sunt date naibii, se cheama tsunami bantuind plajele Indoneziei, cool.gif nu e lucru de shaga rofl.gif

Aaaa, mai aveam ceva de spus. Daca pana pe 15 aprilie nu dau americanii cu bombardeau dupa tine prin Iran.. ... nu cred s-a mai faca. O amana pt iulie -august.

Si o ultima intrebare, cum se spune corect, Iran sau Iraq? rofl.gif rofl.gif
Eclectic
Ma gandesc doar la cat bors a mancat initiatorul topicului.
Nu de alta, da' martie 2007 s-a cam terminat.
rolleyes.gif
March
Rusii prevad in aceste zile un razboi in Iran
MIA
Sa initiezeun atac americanii chiar in Vinerea Neagra ? rolleyes.gif

Nu cred ca-s nici ei chiar asa tembeli ... si nici iranienii nu cred ca s-ar deda la vreo actiune zilele astea ... tongue.gif
gio19ro
Pai la ce actiuni sa se dedea? Ei misca trupe in interior iar americanii incerca sa le observe. de aia si simuleaza un atac acum, sa vada cum se organizeaza Iranul in vederea apararii. Apoi.... in august .....
exergy33
QUOTE (gio19ro @ 31 Mar 2007, 02:30 AM)

Aaaa, mai aveam ceva de spus. Daca pana pe 15 aprilie nu dau americanii cu bombardeau dupa tine prin Iran.. ... nu cred s-a mai faca. O amana pt iulie -august.

Si o ultima intrebare, cum se spune corect, Iran sau Iraq?  rofl.gif  rofl.gif

Nu sunt instalatie nucleara ca sa dea cu bomba dupa mine smile.gif.

Numai cei ce scriu cu litere latine isi inchipuie ca numele celor doua tari ar fi asemanatoare . smile.gif
In original numele Irak se pronunta Eraq , si incepe cu litera araba ein عيَراق .
Iran se scrie cu alef urmat de ie , ايران , si se pronunta Iran .

Vezi ca se citeste de la drepta la stinga . smile.gif
gio19ro
QUOTE (exergy33 @ 4 Apr 2007, 07:50 PM)

Numai cei ce scriu cu litere latine isi inchipuie ca numele celor doua tari ar fi asemanatoare . smile.gif
In original numele Irak se pronunta Eraq , si incepe cu litera araba ein عيَراق .
Iran se scrie cu alef urmat de ie , ايران , si se pronunta Iran .

Vezi ca se citeste de la drepta la stinga . smile.gif

Aha, deci se spune Iran? Dar IraQ ce e? rofl.gif
abis
QUOTE (gio19ro @ 4 Apr 2007, 09:12 PM)
Dar IraQ ce e?

Topicul cu bancuri e in alta parte. Te rog revino la subiect. Multumesc.
Eclectic
Nu vad ce sens mai are acest topic... Martie 2007 a trecut, nu?
Case closed. rolleyes.gif
gio19ro
QUOTE (Eclectic @ 31 Mar 2007, 12:05 AM)
Ma gandesc doar la cat bors a mancat initiatorul topicului.
Nu de alta, da' martie 2007 s-a cam terminat.
rolleyes.gif

Dacai ai sa citesti prima postare, ai sa vezi ca n-am dat ca sigura invazia sau atacul asupra Iranului ci ca un plan prostesc la care ar trebui sa renunte. Iar planul a existat si exista. Vezi toata agitatia din luna martie a acestui an. Pana la urma bunul simt a invins.
March
Gio, cere moderatorului sa modifice titlul ! Sa fie " Iran - poate pana la sfarsitul lui 2007 sau vom mai vedea "
gio19ro
QUOTE (March @ 11 Apr 2007, 01:04 PM)
Gio, cere moderatorului sa modifice titlul ! Sa fie " Iran - poate pana la sfarsitul lui 2007 sau vom mai vedea "

Nop, de ce sa cer asta? In fond si la urma urmei desprei Iran - martie 2007 se poate vorbi si la trecut rofl.gif
SORIN
Premierul israelian Olmert a spus ca in zece zile se poate dauna greu programului atomic al iranienilor!

http://www.focus.de/politik/ausland/atomst..._aid_54801.html

Sorin.
March
Salut Sorine ! smile.gif

Cred ca asa se va pune cel mai rapid capat nebuniei regimului ayatolahilor !
SORIN
Se pare ca acum ca niciodata le e dor israelienilor de Sharon!!

Sorin.
March
Trebuie sa-l cloneze !
gio19ro
Un prost ( a se citi SUA) a aruncat un bolovan in fantana ( adica au adus fundamentalismul islamic la putere in Iran).

Acum, se chinuie 10 intelepti ( a se citi intreaga comunitate internationala) sa-l scoata.

La fel au facut si cu talibanii. USA i-a finantat via Pakistan pt a-i alunga pe mujahedini. Ce-si face omul cu mana lui se cheama lucru manual bine facut.

March
QUOTE (gio19ro @ 28 Apr 2007, 08:23 PM)
Un prost ( a se citi SUA) a aruncat un bolovan in fantana ( adica au adus fundamentalismul islamic la putere in Iran).

Prostul tau a venit din Franta ! Unde avea azil politic !
gio19ro
Citesti pe dos. Ma doare-n cot de unde a venit Ayatollahul. Prostul a fost SUA, ca l-a adus. Din Franta, din Noua Caledonie, din Tara Focului.... Nu conteaza.
exergy33
QUOTE (gio19ro @ 28 Apr 2007, 11:16 PM)
Citesti pe dos. Ma doare-n cot de unde a venit Ayatollahul.  Prostul a fost SUA, ca l-a adus. Din Franta, din Noua Caledonie, din Tara Focului.... Nu conteaza.

De ce sa nu conteze?
America avea interese economice in zona , iar dupa revolutia iraniana companiile petroliere cu capital american sau cele inregistrate in America au avut foarte mult de pierdut.
Cei care l-au sprijinit pe Khomeini au fost europenii, in speta Franta si Anglia.
March
QUOTE (gio19ro @ 28 Apr 2007, 09:46 PM)
Citesti pe dos. Ma doare-n cot de unde a venit Ayatollahul.  Prostul a fost SUA, ca l-a adus. Din Franta, din Noua Caledonie, din Tara Focului.... Nu conteaza.

Astea-s fantezii pentru desene animate ! Citeste ce ti-a spus exergy mai sus .

O impozanta flota americana (printre care se afla si doua portavioane de ultima generatie ) face manevre in largul coastei iraniene .
gio19ro
Credeti ce vreti. SUA si URSS si-au dat mana pt a-l rasturna pe Sah. Iranul devene mult prea puternic. In zona, SUA a avut nevoie de dictatori si de regimuri fundamentaliste, pentru a ingusta orizontul economic al respectivelor state. Fratia Wahbita a fost instalata cu acordul fratiei trozkiste americane. N-au plans ei dupa petrolul iranian, si-au luat din abundenta de la arabi, adica de la aia cu monarhii absolutiste.
March
Delirul continua !

Extremistul presedinte Mahmoud Ahmadinejad trambiteaza , a nu stiu catea oara, distrugerea in curand a Israelului .

Si uite asa individul asta pune umarul la darmarea cat mai repede a regimului islamist al "super-popilor" !
exergy33
Iran Khodro plans to export sedans to Romania

QUOTE
The state-controlled Iranian company Iran Khodro, the biggest carmaker producer in the Middle East, plans to export a sedan car manufactured in Belarus onto the Romanian market, according to the Iranian news agency PressTV. The second stage of the development of the production facility in Minsk, in partnership with the local company Unison Car, will allow the Iranian manufacturer to export cars onto markets in Eastern Europe. After the project is completed this year, around 2,700 Samand cars will be exported to Poland, Bulgaria, Croatia, Romania and Russia. The Iranian company produces around 500,000 cars and trucks a year

... sublinierile imi apartin.
Sursa informatiilor : Ziarul Financiar . smile.gif
March
Regimul de la Teheran a trecut la rationalizarea benzinei datorita reducerii importurilor ! tongue.gif Tara care produce cca 4 milioane de barili/zi , locul patru la productia mondiala , este nevoita sa importe benzina datorita capacitatii reduse de rafinare .

Scandal la benzinariile din Teheran ( unele fiind chiar incendiate) , slogane si injuraturi la adresa presedintelui Ahmadinejad si a politiei ! Deh, populatia realizeaza ca "Marele Satan" nu-i intodeauna de vina !
March
Cica Iranul detine rachete care ar putea lovi direct... Cotroceniul ! hh.gif
SORIN
rofl.gif rofl.gif rofl.gif

Sorin.
March
Tineretul i-a adus la putere tot ei o sa-i dea jos !

Politia islamista a arestat peste 200 de tineri care participau la un concert rock ce a fost numit de autoritati o adunare " satanica" ! Cat de curajosi au fost acei tineri participand la un asemenea eveniment stiind riscurile la care se supun !! Si ofensa e cu atat mai mare cu cat si o fata interpreta asemenea cantece " satanice" !

jet li
http://www.washingtonpost.com/wp-dyn/conte...1401662_pf.html
QUOTE
The United States has decided to designate Iran's Revolutionary Guard Corps, the country's 125,000-strong elite military branch, as a "specially designated global terrorist," according to U.S. officials, a move that allows Washington to target the group's business operations and finances.
exergy33
.. sa vezi ca miine-poimiine ia Ahmadinejad Oscarul laugh.gif

Ahmadinejad da unda verde pentru filmul biografic a lui Oliver Stone

Presedintele iranian Mahmoud Ahmadinejad a anuntat ca "nu are nimic impotriva" sa fie subiectul unui documentar realizat de regizorul Oliver Stone, daca acesta ii va oferi mai multe detalii despre film. Propunerea venise din partea cineastului cu peste un an in urma, insa Ahmadinejad a oscilat inainte sa-i ofere un raspuns exact lui Stone.


restul articolului aici
March
Aseara pe CNN am urmarit cuvantarea si conferinta de presa de la Columbia University a lui Ahmadinajad. Si am vazut de cata viclenie si parsivenie poate sa dea dovada acest presedinte ales cica de popor dar aprobat de ayatollahi ! De fapt prin gura lui vorbeau acestia din urma. mad.gif
abis
Da' ce-a zis?
March
QUOTE(abis @ 25 Sep 2007, 03:09 PM) *
Da' ce-a zis?


N-am timp sa-ti fac un rezumat al celor vreo 2 ore de discutii. Citeste presa americana : si de dreapta si de stanga si ai sa afli ce zic toti la unison.
abis
Sorry, dar nici eu nu am timp sa citesc toata presa americana. smile.gif

March
QUOTE(abis @ 25 Sep 2007, 04:35 PM) *
Sorry, dar nici eu nu am timp sa citesc toata presa americana. smile.gif


Atunci ignora subiectul asta. E destul de zis la "Basescu" tongue.gif
andra_v
March, unde gasesc si eu discursul integral?

Acum sintagma "politician parsiv" este redundanta.
March
QUOTE(andra_v @ 25 Sep 2007, 06:18 PM) *
March, unde gasesc si eu discursul integral?

Acum sintagma "politician parsiv" este redundanta.


Uite citeste aici :

http://edition.cnn.com/2007/US/09/24/columbia.president/

http://www.newsday.com/news/nationworld/na...=ny-main-bigpix

http://www.washingtonpost.com/wp-dyn/conte...7092401042.html

http://www.nytimes.com/2007/09/24/world/wo...umbiauniversity

March
Ultimul roman al lui Marquez, "Memoriile târfelor mele triste", interzis în Iran
SORIN
Asa arata soricelu cand e pazit de motanul cu care-si imparte laptele!!

http://www.nytimes.com/aponline/world/AP-I...amp;oref=slogin

Oare chiar au impresia ca toti sunt tampiti???

Sorin.
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.