Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Poze Cu Catelusii Si Pisicutele Noastre
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Divertismentului > Animale de companie
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16
Serenity
Pisoii de la bunica:
Rehael
QUOTE(Veritas @ 29 Jul 2007, 02:11 PM) *
Merlina, superb e Puma...iar "pechilupul" e teribil...Ieri m-am mai pricopsit cu 2 pisoiasi, din care unul o sa fie ca Puma...

Ooo, multumesc... Puma (asa-i ca seamana cu o panseluta?) cand a intrat in aceasta lume a fost primit cam urat... dar "a avut zile" si acum traieste o batranete fericita. Are o blanita foarte moale, o coada de numai 10 cm lungime dar mult mai groasa decat o are o pisica obisnuita, si cand miauna scoate niste triluri asa de frumoase incat zici ca e privighetoare. Prietenul lui cel mai bun este bineinteles Pip, pechilupul, care dupa cum se observa este mereu pe faza... Pip are doi dusmani declarati, iata-i:



Cred ca le poti citi in priviri ca iar au pus la cale o sotie care sa scoata pechilupul din minti si in felul asta sa dea tonul la harmalaie in toata zona...

Asteptam poze cu noii tai prieteni!
Veritas
QUOTE(Merlina @ 30 Jul 2007, 01:02 PM) *
Ooo, multumesc... Puma (asa-i ca seamana cu o panseluta?) cand a intrat in aceasta lume a fost primit cam urat... dar "a avut zile" si acum traieste o batranete fericita. Are o blanita foarte moale, o coada de numai 10 cm lungime dar mult mai groasa decat o are o pisica obisnuita, si cand miauna scoate niste triluri asa de frumoase incat zici ca e privighetoare. Prietenul lui cel mai bun este bineinteles Pip, pechilupul, care dupa cum se observa este mereu pe faza... Pip are doi dusmani declarati, iata-i:


Cred ca le poti citi in priviri ca iar au pus la cale o sotie care sa scoata pechilupul din minti si in felul asta sa dea tonul la harmalaie in toata zona...

Asteptam poze cu noii tai prieteni!



Phiii, "dusmanii" sunt de milioane!!!! tare haiosi!!!!nu ma uit mult, ca cine stie ce idei imi mai vin...si asa ma tenta sa-mi iau o capritza ohyeah.gif Cred ca ar innebuni vecinii, aici, in jur, lumea are piscine si rottweileri, nu menajerie majoritar maidaneza ca mine.... rofl.gif

Iaca si linkul updatat cu pozele celor 2 mici pisici salvati sambata noapte...sper sa le gasim stapani, ca deja sunt prea multi pe aici..
http://community.webshots.com/album/553673769FrofqE



Am si eu o intrebare umila&stupida: cum fac sa postez poze astfel incat sa para direct in postare, nu atasament sau link?

Multam fain,

V
Veritas
QUOTE(Serenity @ 29 Jul 2007, 02:54 PM) *
Pisoii de la bunica:


Serenity, cel portocaliu, mai ales, e superb! E motanel, nu? Si...cum rezisti sa nu-l iei la tine?

V
andra_v
Am vazut vara asta la munte cel mai frumos animal, rasul. Ma zgarii si acum ca n-am avut o camera sa-l fotografiez. De urs nu mai vorbesc.
Serenity
QUOTE(Veritas @ 30 Jul 2007, 03:03 PM) *
Serenity, cel portocaliu, mai ales, e superb! E motanel, nu? Si...cum rezisti sa nu-l iei la tine?

V


Da, e un dulce. Si frumos foc... niciodata pisicile bunica-mii nu au avut asa un pui frumos. Si l-as fi luata acsa cu cel mai mare drag daca nu as fi avut deja un animal de 6 kile (tot motan) tongue.gif

Nu-l vrea nimeni? laugh.gif
Rehael
QUOTE(Veritas @ 30 Jul 2007, 03:00 PM) *
Am si eu o intrebare umila&stupida: cum fac sa postez poze astfel incat sa para direct in postare, nu atasament sau link?

Multam fain,

V



Sunt super pisoii!!!... Intradevar, Piper are toate sansele sa semene cu Puma cand va fi matur.

Uite cum faci ca sa atasezi direct o imagine din albumul tau:
1. Dai clic pe imaginea dorita.
2. Apoi sub poza, in dreapta, ai un "panou" de lucru in capul caruia scrie "link to this pictures"
3. alegi apoi dimensiunea pozei - 100, 200, 425, 500 sau 600, dupa cum preferi.
4. dai clic in chenarul al doilea "direct link to image" si copiezi continutul
5. continutul copiat il descarci in fereastra "insereaza imagine" de la han; apoi dai ok si preview post sa vezi ce ti-a iesit si gata.

Ia sa bag si cateaua ca tare-i faina...

Veritas
Merlina, mii de multumiri!!!! O sa incerc maine, k acu-st chiauna, am terminat de umplut burtile la peturi si sotz rolleyes.gif si golit tavile cry.gif ( la pisici).Multumesc ca ai postat-o pe Ciufi...ea fiind mai timida si - zice lumea - urata( desi mie nu mi se pare)...nu are asa multe poze..mea maxima culpa.

V
Veritas


Merlina, multam fain!!! Pe langa ca-s ardeleanca, sunt si blonda, dar tot m-am descurcat pana la urma thumb_yello.gif
Attached, Nikki
V
Rehael
Vai, ce simpatic e!!!

P.S.Sezi ghinisor, ca blonda sunt si eu, dar daca tot am intrat in gura lumii macar sa ne sprijinim la nevoie... Asta ca sa-ti creasca inima ca nu a sarit nimeni brunet sa te ajute. tongue.gif
Veritas
QUOTE(Merlina @ 1 Aug 2007, 07:19 AM) *
Vai, ce simpatic e!!!

P.S.Sezi ghinisor, ca blonda sunt si eu, dar daca tot am intrat in gura lumii macar sa ne sprijinim la nevoie... Asta ca sa-ti creasca inima ca nu a sarit nimeni brunet sa te ajute. tongue.gif


mwah1.gif hai sa dam mana cu mana jamie.gif

si ca sa vezi ce profa buna esti:

Rehael
QUOTE(Veritas @ 1 Aug 2007, 02:34 PM) *
mwah1.gif hai sa dam mana cu mana jamie.gif


biggrin.gif Hai!

Mey, dar ce dragalas este pisoiul!!! Tu l-ai asezat asa cu papusa in brate?

Acuma, daca tot am ajuns la animale de plus preferate, iata si vacuta mea. biggrin.gif

Veritas
QUOTE(Merlina @ 4 Aug 2007, 05:51 PM) *
biggrin.gif Hai!

Mey, dar ce dragalas este pisoiul!!! Tu l-ai asezat asa cu papusa in brate?



Nu eu am asezat-o, dar au un cos plin de jucarii de plus si ea isi alege mereu ceva moale pe post de perna..

Paregzamplu ohyeah.gif :

Papadie_62
El este... Ţupi ... cel care se înfiinţează la baie in fiecare dimineaţă, înaintea noastră... biggrin.gif
dascalita
Ce dragalas este!
Papadie, tare mi-ar place si mie astfel de jucarie zburatoare dar....am pisica si nu cred ca ar avea viata lunga un Tupi in casa noastra!
Papadie_62
QUOTE(dascalita @ 5 Aug 2007, 12:43 PM) *
Ce dragalas este!
Papadie, tare mi-ar place si mie astfel de jucarie zburatoare dar....am pisica si nu cred ca ar avea viata lunga un Tupi in casa noastra!



Săr'na mult!

Sigur un Ţupi n-ar avea viaţă lungă în preajma pisicilor...
Veritas
O splendoare de pasarel!!
Din pacate, din multiple motive pisicesti, nici eu nu-mi pot permite un Tzupi-pasare...caci Tzupi se numeste si catzelul nostru cel negru rolleyes.gif


V
SORIN
Ferby...noua membra a familiei ohyeah.gif



Sorin.
Sushi
QUOTE(SORIN @ 14 Aug 2007, 09:14 PM) *
Ferby...noua membra a familiei ohyeah.gif



Sorin.



uhhhh ce scumpica e biggrin.gif ce m-as juca un pic cu ea cool.gif
Veritas
Tiii, ce splendoare de cutzunel!!!! E minuscula!!!! Pariu ca in curand pe ecrane ohyeah.gif o sa doarma cu voi in pat????

Noi am ajuns la pet-ul nr. 10 rofl.gif Vorba prietenilor, tre sa-mi fac fundatie, ca altfel o sa muncim numai ca sa putem hrani animalele thumb_yello.gif

V
SORIN
Cantareste doar 800 de grame...are patucul ei, dar toata ziua e in brate!!
thumb_yello.gif

Sorin.
Veritas
QUOTE(SORIN @ 15 Aug 2007, 09:21 PM) *
..... dar toata ziua e in brate!!
thumb_yello.gif

Sorin.


Si acolo o sa si ramana! ohyeah.gif

V
Scarlett
o noua membra rolleyes.gif
ramona
Toti sunt frumosi. Si ca sa va arat ca si eu am ....
Click pentru a vizualiza atasamentul
Ei sunt copilasii lui Brett(golden retriever) si ai lui Electra(rottweiler). rolleyes.gif
Off topic : sper ca am atasat cum trebuie ca fac pentru prima data asta sorry.gif
Erwin
flămânzii:
ramona
Doamne Erwin, dar cati sunt ca eu am numarat vreo 6 si m-am lasat pagubasa rofl.gif
skrningrid
Uite un ciine de vinatoare, relaxat sau deranjat in timpul mesei.
Nu e cea mai reusita poza dar.... il iubim !!!!!
skrningrid
QUOTE(skrningrid @ 9 Oct 2007, 05:45 PM) *
Uite un ciine de vinatoare, relaxat sau deranjat in timpul mesei.
Nu e cea mai reusita poza dar.... il iubim !!!!!


cred ca am reusit!
skrningrid
am deranjat catelul e cam somnoros, si in ceata
Marduk
Ea este Mita. O personalitate in randul pisicimii.

andra_v
Mama, are si margele! Mita e foarte "ingandurata" si crispata. Dar foarte hotarata si plina de "personalitate". Nu te joci cu ea.
bodi
AM NEVOIE DE AJUTORUL VOSTRU, AL IUBITORILOR DE ANIMALE! LA DATA DE 15 SEPT.2007, A DISPARUT DIN ZONA SALAJAN O CATEA TERRA NOVA (TALIE MARE, NEAGRA CU CRAVATA ALBA PE PIEPT) IN VARSTA DE UN AN. CATELUL SE AFLA SUB TRATAMENT. OFERIM RECOMPENSA SUBSTANTIALA! 0721138633
SORIN
Ferby cu prietenul ei rofl.gif rofl.gif



Sorin.
March

Asta numai pisicuta nu mai e !!
SORIN
A venit iarna si la Ferby rofl.gif rofl.gif



Sorin.
Veritas
QUOTE(SORIN @ 27 Nov 2007, 07:34 PM) *
A venit iarna si la Ferby rofl.gif rofl.gif


Sorin.



Mai, sunteti totali!!!!! Unde ati gasit asa costumas pt. Ferby?? Cat e de micaaaaaa!!!!! Mi-as dori si eu un catzel mai mititel, dar nu pot, ca mi l-ar extermina pisicile unsure.gif

Iaca si handralaii mei( 2 din cei 4...)




V
Anca_M.
Attachment space used 57.51K of 75K sad.gif( sad.gif( de ce nu mai pot pune poze? Cum sa fac sa pot pune poze? PLS HELP ME!

contraste










Cipisor
Erwin
QUOTE
Attachment space used 57.51K of 75K sad.gif( sad.gif( de ce nu mai pot pune poze? Cum sa fac sa pot pune poze? PLS HELP ME!


incarcă pozele pe imageshack şi postează aici doar link-ul pe care îl găseşti pe primul rând de sub reclamă (se potriveşte cu hanul), prin copy&paste.

Bine ai revenit, Contraste! smile.gif
Anca_M.
QUOTE(Erwin @ 28 Nov 2007, 11:13 PM) *
incarcă pozele pe imageshack şi postează aici doar link-ul pe care îl găseşti pe primul rând de sub reclamă (se potriveşte cu hanul), prin copy&paste.

Bine ai revenit, Contraste! smile.gif



Merci!

Uite acum pun poze cu catelusii mei........



Veritas
zorro lenevind...

skrningrid
Am mai trecut pe la voi, sa vedem ultimele poze postate, felicitari tuturor sint fenomenali thumb_yello.gif sad.gif clapping.gif clapping.gif

Am mai crescut si noi facem 10luni pe 15 decembrie.
SORIN
Am mai crescut intre timp....avem deja juma de an thumb_yello.gif



Ferby a lui Sorin.
Messa
Sfoara:


Zat:

Serenity
han.gif Messa! Sunt superbi motanii/pisicile/pisoii tai! biggrin.gif (din nume nu-mi dau seama care e fetita si care baiat tongue.gif)
Messa
Bine v-am gasit! Sunt pisici amandoua smile.gif wub.gif
SORIN
Am facut baita ohyeah.gif ohyeah.gif





Sorin.
contraste
">Visit My Website

Trei pisoi sunt in concurs
Dati-le un vot in plus!

http://www.caini-pisici.com/index.php?page...i&poza=3637

MultuMIAUUU !
SORIN
Am inteles reclama si votarea motanilor tai pe celalat thread...dar aici sa ne scuzi, poate incerci la colega actuala unde esti activa.......sa te voteze ele acolo si sa mai bagi ceva nu numai cand ai nevoie de vot blink.gif

Ne tragem din aceleasi oras, dar nu de acealeasi shosete jamie.gif

Sorin.

btw pisici....sunt superbe rizotto rofl.gif rofl.gif
contraste
Sorin, acolo este un concurs lunar despre care am auzit luna trecuta.
Luna asta am intrat si eu in concurs, si am considerat ca acolo unde sunt inscrisa de peste 4 ani pe site si unde ocup locul 5 ca numar de postari dintre toti membrii site-ului, ma indreptateste la aceasta rugaminte.

Acum poate ca iti vei schimba opinia.

Multumesc.
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.