Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Poze Cu Catelusii Si Pisicutele Noastre
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Divertismentului > Animale de companie
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16
Serenity
Imi pare rau sad.gif E clar, e un super rasfatat laugh.gif Si eu am cumaprat tot felul de mancaruri si majoritatea au ajuns la pisicutele de la tara care o hapaiau in cateva secunde wink.gif Pe Aspy l-am obisnuit de mic sa accepte si mancarea uscata desi doar in cazuri extreme de infometare reuseam sa-l determin sa manance asa ceva. Ii aruncam cate o bobita, doua, trei si cand vedeam ca le mananca ii strecuram rapid castronul in fata. Vad ca Purina mananca, ba chiar cu placere, dar dupa ce am citit pe linkul de la Jazz.. 50.gif
Tomy
Credema ca prima mancare care i-am dato a fost cea uscata rolleyes.gif din prima a inceput sa o astupe ca si cand ar fi facut ceva sorry.gif O sa pun o poza care o ador wub.gif este preferata mea spoton.gif
contraste
Tomy, dar de la ce varsta il ai pe miaunelul tau?
Tomy
Il am de la doua luni spoton.gif acum are trei ani si sapte luni biggrin.gif
sorin666
Dati-le la rasfatatele voastre exact ce mancati si voi, e MUUULT mai ieftin si mai bun (mancarea pentru animale se face din resturile cela mai inferioare ale industriei alimentare....)
*
Si nu ascultati tampeniile de la TV cu publicitati cu "falsi doctori" care dau sfaturi "medicale" (de fapt pur comerciale) , aia nu sunt acolo decat sa va stoarca banul...
contraste
Ehei ! Ca storc banul, nu-i nimic, iti iubesti sefleteii, dai oricat ! Dar subprodusele si chimicalele pentru miros care se baga in aceste crontanele, le perverteste si gusturile, si ii face dependenti. Puii mei au fost hraniti cu lapte, branza, carne, oua, si orice altceva mancam si eu. Dar a fost o vreme cand a trebuit sa-i las cu prietena mea care le-a dat crontanele din lenea ei si de rai si incapatanati la straini ce erau miaii mei... Acum s-au mai dat ei pe brazda, dar fara crontanele-n farfurie, nu merge...
Diana-Maria
Si Boni a mea maninca mai mult mincare de om... bine, nu tocana cu ceapa prajita, dar manica carne,brinza din cind in cind, cite o jumatate de ou si e innebunita dupa biscuiti simpli...si seminte! Maninca si ,,boabe" -adica pedigree pentru juniori, dar nu se da prea tare in vint. Asa, de-un moft... si le alege pe cele albe sau pe cele umplute... rofl.gif
Tomy
Frant de oboseala!:D biggrin.gif
Tomy
mwah1.gif mwah1.gif mwah1.gif
Serenity
sorin, contraste.. am impresia ca aveti mare dreptate wink.gif Eu ii dau can 40% mancare speciala si in rest sunca si ce se mai gaseste in comert.. Nici nu prea vea sa manance mancare de pisici, doar Sheeba si am impresia ca si in aia baga ceva.. ca prea se extaziaza cand vede cutia.. Oricum e prea scumpa pentru buzunarul meu si doar la ocazii speciale vede el asa ceva tongue.gif

Ca tot venii vorba de oboseli.. m-a speriat rau zilele trecute. Efectiv s-a prabusit de oboseala.. I-am luat capul in mana si i-am dat drumul.. a cazut ca bolovanul.. Pana la urma l-am zguduit putin si s-a trezit, dar ce sperietura am tras.. ohmy.gif

Edit: M-am hotarat sa pun alta poza.. tongue.gif
Tomy
Este adorabil bibiloiul spoton.gif si ca sa va mai descretiti putin fruntile spoton.gif uitatil pe cocoselul meu biggrin.gif
Serenity
rofl.gif Una din pozele mele preferate cu "bibiloiu'" tongue.gif
Tomy
biggrin.gif Este SUPER spoton.gif ADORABIL spoton.gif SUPERB spoton.gif SA-TI TRAIASCA spoton.gif
Daca tot a venit vorba de preferinte ,uitativa la sufletelul meu wub.gif
Aceasta este una din ele thumb_yello.gif
Jazz
biggrin.gif Ce dulci sunt! Doi tzoci pentru "bibiloiu'" si "cocoselu'"... mwah1.gif mwah1.gif
YOo
Ia sa mai dau si eu pe aici biggrin.gif ...
In primul rand sa va traiasca animalutele. In al 2-lea rand ... ia hai sa va puna nenea o poza in care imi exprim afectiunea fata de fetitza mea ... Coritza tongue.gif
Momentul este surprins de Clarence spoton.gif
YOo
Si cum o poza nu vine niciodata singura rofl.gif ... va urma a 2-a.
Protagonisti Coritza si Clarence ... laugh.gif
contraste
Tomy, da' ce faci matale, stai cu aparatul la ochi zi si noapte? Tie ti-am facut o dedicatie, urmeaza si motanul, dar nu stiu cum il cheama .
Serenity
thumb_yello.gif Super pozele YOo.. imi place la nebiunie mutra Coritzei in poza cu Clarence, e o dulceata mwah1.gif Iar gesturile tale necugetate le trec cu vederea laugh.gif wink.gif

P.S: Ce mi-a placut cel mai mult la pozele astea a fost posterul cu Parazitii, trebuie sa tecunosc sorry.gif laugh.gif
Tomy
Contraste ,pe motanul meu il cheama TOM :wub
Adevarul este ca poze cu el am o multime , si o sa-i mai fac si de acum inainte spoton.gif
wub.gif Motanel frumusel wub.gif
mememe
Sa mai pun si eu una cu campionul meu smile.gif asadar Carlos dupa o fugareala sanatoasa
user posted image
(monique)
Pentru ca nu pot incarca poza pe site, cica e prea mare, va dau linkul ca sa-l vedeti pe Coco al meu... papagalul emancipat! smile.gif

http://uk.pg.photos.yahoo.com/ph/monique_r...b&.dnm=a025.jpg

si a doua poza... in care isi face curatenie printre pene biggrin.gif

http://uk.pg.photos.yahoo.com/ph/monique_r...c8c.jpg&.src=ph
janine
monique si eu am avut 2 papagali Coco si Cocuta...insa Cocuta a "evadat" cumva si m-a durut suföletul sa il vad pe Coco cum se stinge de dorul ei...i-am adus alta fetita dar el tot trist a ramas...pana la urma a murit, zicem noi de inima rea...
in continuare voi reveni cu poze cu pisicutza mea si a prietenului meu jamie.gif
(monique)
QUOTE (liutza @ 8 Sep 2004, 06:12 AM)
monique si eu am avut 2 papagali Coco si Cocuta...insa Cocuta a "evadat" cumva si m-a durut suföletul sa il vad pe Coco cum se stinge de dorul ei...i-am adus alta fetita dar el tot trist a ramas...pana la urma a murit, zicem noi de inima rea...
in continuare voi reveni cu poze cu pisicutza mea si a prietenului meu jamie.gif

Yo l-am primit pe Coco fara Cocuta... smile.gif si s-a invatat singur.. adica cel mai important membru al familiei... nu stiu cum ar reactiona daca i-as lua o prietena... biggrin.gif

PS: Astept pozele cu pisi biggrin.gif
Twilight
biggrin.gif frumoase animalute aveti!

aistea's ale mele. Am o haita intreaga ohyeah.gif Eu nu ma mai satur de jucat cu ele chiar daca ma impiedic mereu de cate unu....de fapt..imi si vine greu sa pasesc fara sa storcosesc ceva cand ies afara. ohyeah.gif but arent they cute?! wub.gif
p.s. aia mici sunt la adoptie! sunt bine crescuti si jucausi. oO( IMI MAMANCA CAPU!!! rofl.gif rofl.gif rofl.gif )Oo

http://utopia.gangstervika.com/gallery/album09
kristina
QUOTE (Twilight @ 12 Sep 2004, 04:53 PM)
Am o haita intreaga ohyeah.gif


Adevarat dar sunt niste scumpi.....
Tomy
spoton.gif ADORABILI thumb_yello.gif
Vornicum
El e Lion . Poza e facuta de Revelionul de anul trecut. Pe atunci nu era al meu. Dupa ce am facut poza asta cu el, a trebuit sa il iau acasa.
Acum e langa mine si imi toarce la urechi toata noaptea.
Il iubesc enorm. spoton.gif
Cafe Del Mar
hai sa va prezint si motanul meu :Peti-baiatul fatal si ..castrat cry.gif al blocului! cool.gif
e un tip destept, fitzos si uneori contorsionist hh.gif
Cafe Del Mar
tot peti fitzosul
Cafe Del Mar
spoton.gif va salut din nou!nu am poze foarte reusite dar emai haios decat pare. jamie.gif
contraste
Bine ai venit printre noi Cafe Del mar impreuna cu Peti !
E un dulce ! flowers.gif han.gif
Cafe Del Mar
contraste multumim pentru urari!si eu si peti!
glases.gif
Jazz
Peti e frumusel tare, batu-l-ar norocu'! smile.gif
(monique)
Tare dragut matul tau Cafe Del Mar... se vede ca-i destept si fitos... sa-ti traiasca!!! spoton.gif
Tomy
Este o frumusete motanelul Peti spoton.gif
Poate va era dor de Tom tongue.gif
gabitza ^
va fac si eu cunostinta cu pisicutza mea...o cheama pupi si este foarte dragastoasa din fire. de aici si numele....adica pupi pentru ca este pupacioasa pash.gif

G.
Jazz
Oooo... E prima data cand o vad pe Pupi. Aoleu, ce as pupa-o si eu pe ea!


PS: Azi am venit de la Humane Society si erau asa de multe pisicute orfane.... cry.gif Sa nu uitati sa ii castrati pe ai vostrii, da?
Serenity
E superb, serios vorbesc! wub.gif Il pun pe lista mea de preferinte in materie de pisici de la han laugh.gif Evident ca Aspy - castratul - ramane pe primul loc, dar deh.. e serioasa concurenta ohyeah.gif

Va pun si-o poza, poate va era dor de mutra lui boema.. devil.gif

Jazz
@Serenity
Mah, ce fermecator e strengarul... laugh.gif laugh.gif Unde se uita?
(monique)
Probabil admira apusul de soare rofl.gif
Jazz
De Chomsky va era dor? Asta e facuta vineri seara la ora de lene.
Serenity
Cum sa nu ne fie dor de urechiusele lui? mwah1.gif
Cafe Del Mar
jazz
ai un catel super.sora mea si-a luat 2 ca ai tai.fetita si baiat.:)sa vezi acolo...agitatie. biggrin.gif
Tomy
spoton.gif Numai animalute SUPER thumb_yello.gif
Uitatil si pe printul meu wub.gif
Tomy
Inca o poza cu sufletelul meu:P
Tomy
Ultima wink.gif
moni
Pisicutza mea pe care o cheama la fel ca pe cea a lui Geni daca nu ma insel dar din cu totul alte motive tongue.gif
Cand am primit-o imi placea Dutza (Laurentiu Duta de la 3 SE ) rofl.gif
user posted image
moni
sorry.gif N-am stiut ca o sa apara asa de mare poza ... sorry.gif
kidoo
sa nu va speriati de motanelul meu... doar casca, nu vrea sa va manance rofl.gif
Jazz
Sa va traiasca!! wub.gif

V-o prezint pe Angel!
Am luat-o ieri de la Humane Society, este Norwegian Elkhound, are sase luni si ... l-a obosit pe Chomsky! Ieri s-au jucat cinci ore...

Asta e un exemplar la maturitate:
user posted image
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.