Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Poze Cu Catelusii Si Pisicutele Noastre
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Divertismentului > Animale de companie
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16
gabitza ^
amonRa, cainele tau e superb. wub.gif si doarme ca un ingerash. husky sunt preferatii mei, alaturi de malamut si samoyed. sorry.gif wub.gif
G.
contraste
Cip Cipisor, pozeaza cu maiestrie.
Padurarul mamii! wub.gif wub.gif wub.gif
gabitza ^
contraste, o lasi sa stea pe geam, cand e deschis? eu nu mai pot sa am incredere in a mea deloc...se suia pe balustrada si vana vrabii. pana la urma a cazut si a avut urmari destul de naspa. de atunci nu o mai las.
ale tale sunt mai cuminti?
G.
contraste
Nu, nici pe Cipisor nici pe ceilalti nu ii las !
Pentru ca eu le puneam o plapuma cand ii aveam numai pe cei doi si Michi a cazut de doua ori, din fericire fara nici un fel de urmari.
Numai pentru poze, atat !
Interzis aplecatul pe geam !!!!!

Uite-o si pe Papusica mea, hapsana de joaca !
Ca de-atata joaca, darama si farama!
Ultima gaselnita: buretele de vase !
Adica, ultimii doi, i-a facut harcea-parcea !
Acum spal vasele si ascund buretele.
skrningrid
Buna tuturor iubitorilor de animale!
Pritenii vostrii sint care mai de care superbi, minunati....
Mi-as dori si eu sufletel, dar trebe sa ma gindesc de 10 ori e o adevarata responsabilitate. Cel putin asta cred!? hh.gif
gabitza ^
skrningrid: nu ai idee cat de mult ai dreptate. eu am avut de-a lungul timpului (de cand eram micutza si pana acum) vreo 6 pisici si un catzel. de 10 ani o am pe pupi...vezi pozele de mai sus. wub.gif sincer este foarte multa responsabilitate, nu e ca o papusha...cand nu ai chef de ea o pui intr-un coltz. trebuie sa ai timp pentru animal, orice animal ar fi el, sa il scotzi afara, sa il hranesti, sa te joci cu el, sa ii dai toata afectiunea de care are nevoie. vei vedea ca el devine stapanul si tu vei fi "sclavul", pentru ca au un fel extraordinar de a se baga pe sub piele si de a te face sa le iubesti. wub.gif
asa ca daca vrei, gandeste-te serios si go for it. biggrin.gif
G.
Cucu Mucu
Noi ne-am nascut obositi!
contraste
Ma obositilor !


Ia sa vedeti voi ca pot sta o clipa linistita !
Serenity
Marius, suuuuper poza! rofl.gif thumb_yello.gif Al meu trage pur si simplu de mine in fiecare seara sa mergem la culcare.... Si daca nu vreau, se pune langa mine si face niste mutre foarte sugestive care exprima "uita-te cum mi se inchid ochii! Nu ti-e mila?! What kind of person are you????? Hai odata sa ma culci!!!!" rofl.gif

Contraste... suuuuuuuppppeeerba! wub.gif
contraste
Imi creste inima cat o paine mare, mai Serenity !


Ne pupa mama noastram dar ne pupam si noi intre noi , Michi si Cipi!
Mai in spate, Papusica doarme, ca de, pana acum a topait dupa mosorul cu clopotei !
Soarecele nu mai are coada si bot saracul !
skrningrid
Imi plac la nebunie pozele, sint care mai de care mai reusite, de ar fi sa aleg nu as pute....
cred ca am sa ma molipsesc de la voi si am sa fac pasul cel mare , pe curnd dog.gif
contraste
Păpuşica mea iubită...
skrningrid
M-am gindit sa -mi iau un Cooker ca aacesta
mothman
O poza draguta, cu prietenia dintre unul din cainii si una din pisicile de la tara. Pe caine il chema Ben, ca pe personajul din serialul Sunset Beach, al carui mare fan era bunica-mea tongue.gif

Edit : Mi-am blestemat zilele pana am reusit sa pun poza. De juma de ora ma tot chinui.
Serenity
Cred ca toate bunicile din tara ar fi lasat oala cu supa sa dea in foc si vaca nemulsa doar pentru a nu pierde nici 5 minute din "Bien si cu Mieg" rofl.gif

Geniala poza! thumb_yello.gif

Eu am trecut pe-aici sa las o poza cu noul nostru "pet"... mare dreptate a avut cine a spus ca nu tu iti gasesti un animalut, ci el te gaseste pe tine.

Am micsorat pozele in Paint, pentru ca nu mai am nici un alt program de editat imagini. Asa ca imi cer scuze pentru calitatea care nu prea e... tongue.gif
Kyklos
M-am gandi sa-l pun in lista de patrupezii a hanului pe Corki cool.gif , daca-i zici Porki rabufenste hh.gif ca un vulcan in plina expansiune in aceasta poza Porki cum imi place sa-l necajesc era suparat de la blitzul de adineauri . hh.gif
Serenity
Si familia se va mari in curand... biggrin.gif

Edit:
QUOTE
M-am gandi sa-l pun in lista de patrupezii a hanului pe Corki


Iuuuuuuuiii... wub.gif laugh.gif
Kyklos
Snorki a fost exilat din sanul familei azi vara , de doi ani se trezeua cu spaima in san ai mei , avea acest Snorki un obicei de a roade toata incaltamintea , de s-a ajuns ca toata incaltamintea sa fie ridicata la-naltime , toata incaltamintea sus se poate scrie un roman . Ajuns la tara a dat peste alte jucari , amaratele de curci si gaini erau fugarite de dimineata si pana seara de acest Snorki , bucuria lor era seara la curcare si atunci Snorki sarea ca un taur in plasa protectoare si saracele gaini traiua cu spaima in sange . Cand deodata bunica a pus picioru in prag : Ori caine ori gaini , ai mei iau spus ca-i trimit in fiecare luna banii , doar sa tina cainele la ea pana trece vara . Si uite cum Snorki a scapat de jucariile lui dragi .

In aceasta poza il vedeti pe Snorki interpretand rolul lui Napoleon cel trufas , in plina muza a creatiei sale .
mothman
QUOTE (Serenity)
Cred ca toate bunicile din tara ar fi lasat oala cu supa sa dea in foc si vaca nemulsa doar pentru a nu pierde nici 5 minute din "Bien si cu Mieg"


Exact. Si dupa ce n-am mai fost sunset beach, s-a trecut la pasiuni. Da de ce sa nu recunosc, si eu ma mai uitam. Tin minte ca sunset beach avea o melodie foarte misto la sfarsit, care mergea de minune cu peisajele acelea de apus de soare.

QUOTE (Serenity)
Geniala poza!


Thanx tongue.gif
Ares_mE
Am venit si eu sa ma laud cu minunea mea de catel tongue.gif
user posted image
ilie
Foarte frumos!
contraste
La pāndă, pe-nserate...
Păpuşica

Imi pare rau, nu se incarca...
Are dimensiunile cerute, estejpg, dar...
altă dată!
Erwin
user posted image

Buna, eu sunt Cappuccino! smile.gif
mothman
A fatat una din pisicile de la tara rofl.gif
MikeEL
Am avut un prieten bun, cel mai bun, cu care mi-am petrecut jumatate din viata, si de care ma leaga o multime de amintiri. De ieri soarta face sa nu mai alerge prin parcul IOR sau pe la BILLA prin parcare. De ieri catelusa mea alearga (cum imi place sa cred) pe campii cu iarba inalta si prin luminisuri cu floricele (prin padure) asa cum i-a placut sa faca, se balaceste in apa mica si din cand in cand se opreste sa adulmece mirosul naturii curate si sa simta tot ce este frumos si o inconjoara. De ieri catelusa mea este un ingeras.. Avea 13 ani..
Ea era Cora..

user posted image
user posted image
user posted image
user posted image
Tyra
sad.gif Imi pare tare rau sa citesc asta... Imi imaginez cat de greu trebuie sa ti fie si stiu ca nici un alt catelus n o va putea inlocui. Of... Imi pare tare rau... Macar cu o vorba buna putem sa fim langa tine...
Serenity
Singurul lucru pe care un catel il doreste este iubirea stapanului, deci Cora a fost un catel foarte norocos. Sunt convinsa ca a avut o viata pe care putini catei au sansa sa o aiba, alaturi de un om deosebit. Si acolo unde e acum ii este pe putin la fel de bine... hug.gif
Fantasee
Nu sunt ale mele, am gasit imaginea intamplator - cred ca va vor binedispune. ohyeah.gif

user posted image
Felina
superb wub.gif
dascalita
Cum pot pune poze cu frumoasa mea pisica?
ilie
Nu te vad.
MikeEL
QUOTE (Tyra @ 27 Apr 2006, 03:39 AM)
sad.gif Imi pare tare rau sa citesc asta... Imi imaginez cat de greu trebuie sa ti fie si stiu ca nici un alt catelus n o va putea inlocui. Of... Imi pare tare rau... Macar cu o vorba buna putem sa fim langa tine...

Saru'mana cry.gif N-o sa pot niciodata sa-mi mai iau un animal de casa.. era firesc mi se pare o sintagma cruda in cazul asta cry.gif

QUOTE (Serenity)
Singurul lucru pe care un catel il doreste este iubirea stapanului, deci Cora a fost un catel foarte norocos. Sunt convinsa ca a avut o viata pe care putini catei au sansa sa o aiba, alaturi de un om deosebit. Si acolo unde e acum ii este pe putin la fel de bine...

Intru in casa si ma astept sa o vad pe canapea, luand o pernuta de zi in dinti si agitandu-se bucuroasa.. mi-e greu sa va descriu senzatia. Scuzati-mi offtopicul, dar trebuia sa va raspund.

Mai aveti poze cu ai vostrii?
dascalita
Nu pot pune poze aici...Cum sa fac?
dascalita
A mers!!!!Ea e frumoasa mea Catitza! wub.gif
AmunRa
Kora, siberianka mea in prim plan.
Mare vedeta, obsedata de masini luxoase si aparatul de filmat. rofl.gif
Cucu Mucu
QUOTE (AmunRa @ 25 May 2006, 08:29 PM)
Kora, siberianka mea in prim plan.
Mare vedeta, obsedata de masini luxoase si aparatul de filmat. rofl.gif

Suuuuper, AmunRa. Sa iti traiasca frumusetea. Eu sunt innebunit dupa siberieni. wub.gif
AmunRa
Mersi Marius, are 3 ani in iunie si daca pana la urma se va lasa de imaginea de diva si o sa vrea sa faca si ceva mostenitori rolleyes.gif...o sa te anunt. Daca vrei si tu unu sau una laugh.gif
Cucu Mucu
QUOTE (AmunRa @ 26 May 2006, 11:17 PM)
Mersi Marius, are 3 ani in iunie si daca pana la urma se va lasa de imaginea de diva si o sa vrea sa faca si ceva mostenitori rolleyes.gif...o sa te anunt. Daca vrei si tu unu sau una laugh.gif

Multam fain, dar o sa mai iau caine cand o sa am casa cu curte. Pana atunci, ma uit la poze. laugh.gif
AmunRa
Uite o poza demna de Oscaruri

In this summer a new legend is born his name is Goldie an is about to take life in his own hand. We hope you are going to love this movie.

The Goldie revenge
user posted image
Ares_mE
Uite inca o poza cu catelul meu:
user posted image
AmunRa
Ares super simpatica poza dar ce zici de asta:
user posted image

E o domnisoara de 1 luna si o saptamana pe nume Lady.
Ares_mE
Tare frumusel e catelul ala wub.gif .Sa creasca mare si sa fie sanatos si frumos!Bestia mea de catel are 3 luni(implinite ieri) si ne cam suparam ca nu sta la pieptanat.Nici la poze nu prea sta da' il mai pacalesc din cand in cand.
Serenity
Aspi, in tineretile lui nabadaioase (avea doar cateva luni in pozele astea...).

Aici e ori ranga de beat, ori rulase ceva in tufisuri... whistling.gif
Serenity
L-am adormit si l-am batjocorit: Aspi, dormind cu mingiuţa in gură tongue.gif
nicollemoon
Motanul meu, Chitzu

user posted image
user posted image
user posted image
user posted image
Serenity
Iuuuuuuuu.... wub.gif cry.gif Un frumos, un grasun si un pufos. Sa-ti traiasca! spoton.gif
nicollemoon
Multzam fain! cool.gif tongue.gif
Ares_mE
Ce frumos e motanul ala!AlAm avut si eu unul la fel numai ca mi l-au furat cry.gif si am ramas fara el si acum plangem si eu si Pic dupa el.
Bestia mea la 2 luni:
user posted image
si la 4:
user posted image
Felina
e superb! wub.gif
Ares_mE
Multumim mwah1.gif!Acum e mai mare(creste ca in povesti:intr-o zi cat altii intr-o luna).Cel mai dragut e cand se ridica in doua labe si ma imbratiseaza wub.gif (nu ca ar fi prea mare diferenta de nivel dintre noi doi tongue.gif )
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.