Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Poze Cu Catelusii Si Pisicutele Noastre
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Divertismentului > Animale de companie
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16
Serenity
Il cheama Gheorghe blink.gif
Cla
Ce nume potrivit pt un motan, Gheorghe rofl.gif
Serenity
Mda, mai ales pestru un pisoias atat de mic si-asa dulce ca asta.. hh.gif Dar na, e motanul bunica-mii.. era normal sa aiba un nume de genul astuia.
Cla
Bunica-mea avea 2 câini pe care-i chema Pitzi. Pe amandoi...
Ajungea doar odata sa zica "Pitzi" si veneau la mancare spoton.gif
Si pisicile se chemau toate "Mitzi" rofl.gif
mutulica
eu sunt axie, sunt mititel dar reusesc sa fac o gramada de prostioare
darim ghivecele de flori, fac pipi pe trandafiri, ascund papucii prin curte, si rontai tot ce prind
si cu toate astea sunt preferatul si rasfatatul familiei tongue.gif
Serenity
Awww.. Axie e o scumpete de catel! wub.gif Sa-ti traiasca si sa fie sanatos! Si apropo, e proprietate persoanala, mutulica? rolleyes.gif
mutulica
pai... cum sa-ti spun... daca e dupa maica-mea... axie e fratiorul meu mai mic smile.gif

hmmm... si e tot cu limba pe afara
SORIN
Cica cainele seamana cu stapanu rofl.gif rofl.gif

Sorin.
mutulica
aha... de aia are pozitii din astea?
Jazz
Aia inseamna ca e submissive!! rofl.gif
Frumos tare! wub.gif Sa iti traiasca si sa faca cat mai multe nebunii. tongue.gif
axyutza
sa ma laud si eu cu axy al meu...... sunt noua pe aici, dar azi noapte m-am uitat la toooooaaaate pozele voastre....... toti sunt super draguti, dar cel mai mult imi place de aspirina si de ochii lui tomy...... aaa, si axie e dragutz biggrin.gif

user posted image

user posted image
Jazz
Axy e o dulceata! Sa iti traiasca! Are niste ochi.... wub.gif
contraste
Bine ati venit la han, axyutza si axie ! flowers.gif welcome.gif flowers.gif
axyutza
multumesc de primire.... si intr-adevar, are nishte ochi..... de cate ori nu mi-a cerut sa-l iert pentru prostioare cu ochii astia..... of of ohyeah.gif

sa-l vedeti pe axy in toata splendoarea lui laugh.gif rofl.gif e facuta acum 20 minute

user posted image
contraste
Asa un canichel frumusel am avut si eu, era apricot nu negru, dar a decedat de batranete. Se numea Pif.
axyutza
am si matz....dar din anumite motive sorry.gif a ajuns sa fie dat la bunica..... oricum, e aproape, peste drum, si-l vad destul de des jamie.gif .... il cheama Blacky

user posted image

bunica are si pasarele..... rofl.gif rofl.gif rofl.gif la propriu...... roko si kokutza... dar nu am poza cu ei sad.gif
contraste
Ha! Si ce dosar de cadre are ! rofl.gif
axyutza
dosar de cadre rofl.gif


incercari inutile de a sta si eu in pat.....
user posted image


acelasi lucru.... axy pe tot patul
user posted image

axy.... pe perna
user posted image

cam atat ca vad ca numa' io pun...... si oricum axy numai doarme.....
Serenity
axyutza, animalutele tare sunt niste dulceturi wub.gif Sa-ti traiasca! Si uite, ca sa nu fi singura care pune poze pe-aici, mai am si eu cateva prospaturi..

Cascadorul din prima e Ciufilici (sau Tontonila, sau Gheorghe.. ma rog..), care are ca pasiuni sporturile extreme. Mai exact cazaturile de la inaltime fara coarda elastica.. O poza facuta cu cateva clipe inainte:
Serenity
Si Aspirinutzu', care pe langa faptul ca s-a ingrasat ca porcu' si a devenit vanator de lilieci, s-a apucat si de cantat.. In poza asta tocmai interpreta o bucata din Right Said Fred (pentru care a facut o pasiune): "I'm too sexy for my cat, too sexy for my cat/Poor pussy, poor pussy caaaaat!"

He stinks.. dry.gif

dascalita
Serenity,sa stii ca Gheorghe al tau mi-a furat inima!E o dulceata iar poza aia cu el inainte de...tumb spoton.gif a e nemaipomenita!
Axy...e ceva de speriat!Dulce rau si dependent de confort...Cred ca pentru stapanii lui e suficient un presulet la picioarele patului pentru odihna!
axyutza
dascalita poi cam asa si e laugh.gif unde-i axy ii numa' el ca nu mai incape nimeni, dar unde suntem noi, hop si el.... isi face el loc sa doarma bine..... si cum e un rasfatzat si jumatate, il lasam ca nu avem ce face...... oricum il iubim de numa' numa' wub.gif
simonsays
QUOTE (Serenity @ 25 Aug 2005, 01:21 PM)
Si Aspirinutzu', care pe langa faptul ca s-a ingrasat ca porcu' si a devenit vanator de lilieci, s-a apucat si de cantat.. In poza asta tocmai interpreta o bucata din Right Said Fred (pentru care a facut o pasiune): "I'm too sexy for my cat, too sexy for my cat/Poor pussy, poor pussy caaaaat!"

He stinks.. dry.gif

wub.gif wub.gif wub.gif wub.gif wub.gif ce dulce e animaluuuuuuuuuuuuuuuu !!! laugh.gif seamana cu poTcu meu, da ala se ingrasa doar in perioada sarbatorilor de iarna, in rest e schija... rofl.gif
Serenity
QUOTE (dascalita)
Serenity,sa stii ca Gheorghe al tau mi-a furat inima!E o dulceata iar poza aia cu el inainte de...  e nemaipomenita!


Saru' mana! hug.gif Gheo' isi multumeste si promite ca atunci cand va ajunge "pe sticla" vei fi prma pe lista cu autografe laugh.gif

QUOTE (simonsays)
ce dulce e animaluuuuuuuuuuuuuuuu !!!


Multam, simoane! mwah1.gif Din pacate, stie prea bine, afurisitu'.. nu-ti poti imagina cat e de increzut. Supremul supremilor, the king & queen.. muuuult prea bun pentru lumea pisiceasca! nonono.gif Ii multumesc lui Dumnezeu ca nu se plange inca de celulita si nu-mi cere sa-i cumpar ceara de par hh.gif

QUOTE
seamana cu poTcu meu, da ala se ingrasa doar in perioada sarbatorilor de iarna, in rest e schija...


Castreaza-l! evil.gif rofl.gif Si sa vezi cum se face cat butoiu' laugh.gif
Tomy
Tom trimite mii de pupici lui Marina mwah1.gif
user posted image
simonsays
QUOTE (Serenity @ 25 Aug 2005, 05:23 PM)
Castreaza-l! evil.gif rofl.gif Si sa vezi cum se face cat butoiu' laugh.gif

De doi ani ma chinui sa gasesc un medic BUN care sa faca asta laugh.gif Il asteapta la cotitura, dar.. pe cuvant, parca ma doare pe mine cand ma gandesc la asta rofl.gif Nu ma intelege gresit, dar... e o mutilare.. aproape inutila sad.gif

Increzut ?? Doamne.. nu l-ai vazut pe poTcu cum sta CALARE peste noi, si se uita mandru, in stanga, in dreapta, si rascoleste textila (cu tot cu pielea noastra dedesuPt) cu ghearele.. si daca vreau sa il dau jos, se uita fix in ohii mei, si miauna scurt, regal, ca o porunca: "ia mana de pe mine, sluga nemernica" ! laugh.gif Iar, daca am proasta inspiratie de a ma rasuci noaptea, in somn, si il deranjez din pozitia de cuceritor (sta pe spatele, sau pe burta mea, dar cat mai aproape de fatza), ma musca si ma zgarie.. Oh, cine a inventat pisicile astea, si cine ne-a facut sa le indragim ... hh.gif laugh.gif
Serenity
QUOTE
De doi ani ma chinui sa gasesc un medic BUN care sa faca asta


Imi venea sa zic ca nu pot pentru ca sa cred ca esti de acord sa-i rapesti motanului masculinitatea (n-am intalnit pana acum barbat care sa fie).. dar daca stau sa ma gandesc, e oarecum logic.. vei ramane tu cu toate pisicutele rofl.gif Oricum, veterinarul care l-a castrat pe al meu e orice, numai bun nu, si n-are treaba animalu'.. E o operatie foarte simpla, in 2 zile nu mai are nici pe naiba wink.gif

Si.. la privirea asta (sau asta) te refereai? laugh.gif Of.. cand citesc ce scrii tu aici parca ma vad chinuindu-ma sa adorm pe o margine de pat si intepenind intr-o singura pozitie, cu un picior sau o mana atarnand pe jos, pentru ca EL sa aiba spatiu suficient sa se desfasoare. Si afurisenia nu vine niciodata la tine sa cerseasca afectiune, are un ritual: cand intri in casa se tranteste pur si simplu pe-o parte si asteapta mangaierile (care bine-nteles i se cuvin) dupa care, atunci cand hotaraste el ca ti-a permis suficient sa te ating de blana lui pretioasa, iti da vreo doua gheare in semn de "dispari!" si fuge. Mieunaturile alea scurte-regale-de protest, imi sunt iarasi foaaarte cunoscute.. Acu' zi si tu.. sa nu-i iubesti? wub.gif rofl.gif

Apropo, are poze increzutu' tau pe-acilea?

P.S: Ma intreb daca exista vreo asemanare intre noi si niste babe care-si lauda nepotii in parc hmm.gif
carrad
no, hai sa va arat si eu motanelul nostru....l-a gasit mihai pe strada si l-a adoptat imediat (tocmai ii spusesem cu cateva zile inainte ca are voie sa aduca pisica in casa!)....de fapt, l-am gasit in parc pe banca, cu pisica in brate si a trebuit sa mergem imediat sa-i luam de mancare....adevaru' e ca pisica a mancat prima data la noi somon....noi nu mancam asa ceva rofl.gif

in fine....am avut si aventuri cu ea, in sensul ca a fost sadicata in parc de un prieten de-al lui mihai, dar am recuperat-o a doua zi....s-o fi vazut pe maica-mea intreband toti copiii daca n-au vazut pisica..... laugh.gif
simonsays
QUOTE (Serenity @ 25 Aug 2005, 07:39 PM)
Apropo, are poze increzutu' tau pe-acilea?

iaca:
(apropo, daca faci vre-un comentariu vis-a-vis de sticlele din spatele lui.. sa sti ca EL le-a consumat !! rofl.gif )
Serenity
Si eu care credeam ca e vorba de ceva sticle de lapte.. rofl.gif E bun consumator Sasha al tau.. cinste lui. Si frumos foc! wub.gif thumb_yello.gif E de rasa, nu?

carrad, iti vine sa-i papi pe amandoi.. hug.gif
simonsays
da, e de rasa.. "drumensis marginalis" rofl.gif
i-am facut niste poze aseara.. pacat ca blitzul e slab de tot...
simonsays
halal atitudine...
simonsays
..iar aici e proprietatea mea...
simonsays
.. si te si caftesc daca ma deranjezi ...
carrad
serenity, multam de aprecieri! mwah1.gif
si inca una cu PC, lesinat pe pat laugh.gif

axyutza
altul alb negru lesinat laugh.gif laugh.gif laugh.gif

user posted image
axyutza
axy stand pe pervaz..... oare ma da cineva jos si pe mine?

user posted image
axyutza
mai veche poza.... e de la craciunul trecut.... in timp ce impodobeam bradul laugh.gif laugh.gif

user posted image
axyutza
ultima ca deja va stresez de numa' numa'....... axy mancand inghetzata...... de fapt, inghetzata mea mad.gif cry.gif

user posted image
Serenity
Fratioare, ce de pozeeeeeeee!!! Si ce frumoase-s toate manca-le-ar mama! wub.gif biggrin.gif Serios, unii mai frumosi ca altii sunt prietenii vostri tongue.gif

Simoane, mitzu' tau e mai ceva ca supremu' meu! ohmy.gif Probabil a avut profesori mai buni.. tongue.gif Oricum, arata superb pentru rasa "tomberonalis puturosus" wub.gif laugh.gif

Acu' mi-at facut pofta de imortalizat bestia harhar.gif
simonsays
Profesor ?? ca a stat cineva sa il .. invete ?? laugh.gif Nu, asta prinde singur, din zbor, toate cele; toate cele rele, evident; bine totusi ca nu bea, ca la cat sta singur acasa, m-as trezi cu barul gol rofl.gif Poate l-oi prinde sa ii fac si un filmulet cu webcamu.. sa vezi atunci cafteala, cine sta primu' pe fotoliu roflmao.gif
gabitza ^
well a venit timpul sa o introduc iar pe pupi a mea in peisaj...cu fatza ei plictisita pe care o iubesc atat de mult. wub.gif
G.
gabitza ^
si aici aproape adormita in punga...ii place la nebunie sa stea acolo...
G.
gabitza ^
iar aici in timp ce se rasfatza asa cum face ea de obicei.
G.
simonsays
mda, si ticalosului meu ii place sa stea in pungi, sacose, cutii, orice ofera un .. hmm... adapost laugh.gif

the last one, aseara :
Michelle
...asta nu-i al meu dar l-as infia pentru ...reeducare

user posted image
fatality
Motanul meu: smile.gif

user posted image

user posted image

user posted image
carrad
fatality, e grozav pisicelul tau! smile.gif
btw, han.gif
fatality
Mersi! si el iti multumeste biggrin.gif
contraste
Cum il cheama?

Bine ati venit ! welcome.gif flowers.gif flowers.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.