Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Poze Cu Catelusii Si Pisicutele Noastre
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Divertismentului > Animale de companie
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16
alysoft2003
Akira strikes again . Scuzati spatele sorry.gif
zvon
alysoft2003, ai un caine foarte frumos, fa-i si una din fata, portret smile.gif
alysoft2003
Mersi. I-as fi facut, numai ca mi se terminasera bateriile aparatului cry.gif
Cla
Paula lu' fiu-meu. Se vede ca-i fata, nu?
Fotosession dupa shopping laugh.gif
Cla
aly, fain câine ai! wub.gif
acum stiu de ce se zice "covrigi in coada" rofl.gif
gmml71
si noi avem poze noi
user posted image
gmml71
am prins smecheria cu pusul de poze,asa ca va mai prezint cateva(avem 6 luni biggrin.gif )
user posted image

user posted image

sunt tare tare plicti biggrin.gif
user posted image
menthoru'
gmml, superb exemplar sa-ti traiasca!


Well, pe langa cei 2 catei de la parinti ( plus unul care ... ne-a parasit ), de un an am un motan pe care l-am luat cand m-am mutat singur. Il cheama Ron ... pe scurt de la Ronin ( rebel, ca ii sta bine ). Si iata-l ....

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

Ca si stapanul, Ron e mare amator de cola smile.gif
Serenity
Menthore, sa-ti traiasca Ronin-ul... wub.gif Inspirat nume, la ce apucaturi stim noi ca au matzele cool.gif Nu a atentat inca la viata stapanului? tongue.gif
Cla
Ce mâtz fain wub.gif
Imi aduce aminte de Moritz al meu... cry.gif
Serenity
Vreau si eu sa va prezint cea mai noua membra a familiei (care deocamdata nu are nume, pentru ca nu stim sigur daca e fetita sau baiat tongue.gif ). Eu ii spun Galusca, Gogoasa, Dulceata... in functie de ca as manca in momentul ala tongue.gif

user posted image
dascalita
Suuuuper dulce! wub.gif Seamana cu Catitza mea cand era micuta! Acum are 7 ani si ne e tare draga!
zvon
Serenity, sa-ti traiasca, e teribil de dragalasa! din cate stiu eu majoritatea pisicilor alb-negru-maron sint fetite smile.gif
Titus Herbert
Aly ai pus poze cu Akira biggrin.gif clapping.gif

Cla, Paula seamana cu Milo din Masca laugh.gif
Cla
Ce-i cu tatii alb-negru-maron? blink.gif
Serenity
Sar'naaaaa.... biggrin.gif mwah1.gif Eu m-am uitat la "problema" si am decis ca e fetita... dar inca nu pot fi sigura, n-are saracuta decat o saptamana si ceva. Din poza nu se poate vedea ca e de fapt cat un pumn tongue.gif
Cla
Pai vezi când se duce la WC ce e smile.gif
Iubesc animalele de toate culorile, mai ales mici wub.gif
Ati vazut-o pe Paula a lui Marc al meu? O gagica venita de la shopping biggrin.gif:
Am 2 mingi de fotbal acasa. Le-a alergat ca nebuna prin toata casa dog.gif laugh.gif

M-am certat cu ex-nevasta-mea. yeahrite.gif
E un Jack Russel. Am întrebat-o de ce nu si-a luat un Jack Daniels rofl.gif
menthoru'
QUOTE (Serenity @ 24 Sep 2006, 03:04 PM)
Menthore, sa-ti traiasca Ronin-ul... wub.gif Inspirat nume, la ce apucaturi stim noi ca au matzele cool.gif Nu a atentat inca la viata stapanului? tongue.gif

Pai numele are o istorie si traditie in "familie" asa ca i-a picat pe capul lui. Fie ca l-a vrut, fie ca nu. smile.gif
Despre violenta in "familie" puteam vorbi si dovada stau urmele de la "katanele" pe care le are in loc de gheare. Eu sunt cel care-i da mai mult nas cand intra in sevraj de la lipsa de atentie. Si tot pe mine se razbuna. Dar ce sa-i faci. E al meu.


Cla, multumesc frumos! Serenity, sa-ti traiasca bebe-ul smile.gif
alysoft2003
rolleyes.gif

alysoft2003
Plictisit stapanul, plictisit si mai rau cainele laugh.gif

Cla
Ce agil e!! rofl.gif
alysoft2003
Sa il vezi cum devine cand bea tongue.gif
gmml71
Aly super cainele!Ai gasit filmul ?si eu il vreau sad.gif
alysoft2003
Facem afaceri?
Eu gasesc filmul si tu gasesti un translator sa il traduca din japoneza in romana. Sau in engleza, sau in italiana. Orice limba mai "masticabila". laugh.gif
Serenity
Alysoftule... pai al tau creste intr-o zi cat altii intr-o luna, bre! laugh.gif Sa-ti traiasca si sa-ti creasca mare cool.gif

P.S. Multumesc, menthore biggrin.gif Stiu exact la ce te referi... Doar ca al meu e "ninja" si ghearele-i raman de pisica tongue.gif
alysoft2003
Saru'mana Sere biggrin.gif
user posted image
alysoft2003
Pt iubitori si nu numai. Un site dragutel, bine realizat si plin de foto si video super wub.gif wub.gif
Akita-inu Aici va sfarsi Akira peste 1-2 saptamani cand va incepe dresajul. Suntem baieti mari si mergem la scoala, ce stiti voi tongue.gif
Dati-va si cu parerea wink.gif
dascalita
Pisica mea la sedinta foto ademenita cu...pastrama! laugh.gif
alysoft2003
Si crestea intr-o zi precum altii intr-o zi laugh.gif
PS : e stirb, i-au cazut dintii de lapte. Acum asteptam COLTII laugh.gif
passenger
E frumos foc smile.gif
tamas71
cumpăr bullterrier pui masculin cu preţ pînă 200 euro
Email: batyuroko@freemail.hu
gmml71
Ali e super Akira!Cate luni are?
Haideti sa va pun o poza de la primul nostru concurs(CACIB),la clasa puppy,asteptam sa intram in ring,am luat "f promitator"!

user posted image
alysoft2003
Eu si Akira. Are "venerabila" varsta de 10 luni. Iar eu am 1,74 inaltime tongue.gif
ilie
foarte frumosi sunt!
gmml71 ce e al tau si cati ani are?
gmml71
Akira mea e femela si maine(10.02) implineste 11 luni.
in poza asta vea 10 luni

user posted image
gmml71
poze facute acum 3 zile-11 luni
user posted image

user posted image

user posted image
contraste
Super frumoasă!
Să îţi trăiască şi să vă bucuraţi unul de altul.

Pun şi eu aici o poză cu Feri.

user posted image
gmml71
De sambata avem un nou membru al familiei.Un mascul de akita inu de 9 saptamani-Atemi
user posted image

dansul e tata lui Atemi
user posted image
alysoft2003
Frumosi amandoi thumb_yello.gif Sa-ti traiasca Atemi.
AKITA RULZ thumb_yello.gif
YOo
smile.gif Frumosi. Sa va traiasca. Interesanta rasa.
Trecand peste faptul ca arata bine (proportii, culori), interesant -si avantajos- este faptul ca rasa este usor de intretinut si - spun "ei" - nu necesita plimbari lungi si exercitii zilnice. Asa-i? Iar personalitatea este puternica asa cum se spune? Ca in acest caz nu ar fi recomandat ca "primul caine".
Anyway ... frumosi foc.

Am atasat o poza cu unul din acvarii. Cel mai mare - 360 litri. Cainele si papagalii intr-un episod viitor wink.gif
YOo
Si un plan apropiat cu 'locatarii' bazinului. Singurii. Ah, mint ... mai sunt si niste melcisori (Pomacea). Fo' 10 maxim.


P.S. Calitatea pozelor nu este maxima, dar cred ca sunt destul de clare pentru a va forma o idee corecta. Oricare ar fi aceea smile.gif)
alysoft2003
Poate va intrebati cum o mai duce Akira.
user posted image
alysoft2003
user posted image
alysoft2003
user posted image
contraste
Păpușica mea.

user posted image


Un motănel frumos pe care l-aș dori de...ginere! Și care așteaptă lipit de telefon!

user posted image
Veritas
Nu stiu cu care sa incep...am 7 petzi cool.gif ( pet-uri....colocatari...membri patrupezi ai familiei...cum vreti sa le ziceti), poze multe, asa ca mai bine va dau linkul, si enjoy....scuze daca s-o fi ratacit si cate o floare pe acolo...


http://pets.webshots.com/album/553673769FrofqE

V

milimetru
Pai ia sa vedem: Pinky, Zorro, Ciufulita (care, pardon de expresie, mi-a cazut cel mai cu tronc, desi are doar 1 poza sad.gif ), Nikki, Vulpitza, ala negru mic ... ntz ... mi-au iesit doar 6. unsure.gif

Citi is "colocatari" si citi is musafiri pe acolo? Chiar ai 7? Tu esti Alba ca Zapada cumva? smile.gif Is uimit de numarul lor... ohmy.gif
Rehael
Il cheama Puma si iubeste foarte mult florile... Sta printre ele si viseaza ore intregi.



El e Pip din rasa... pechilup unsure.gif .

Veritas
QUOTE(caa @ 27 Jul 2007, 07:46 PM) *
Pai ia sa vedem: Pinky, Zorro, Ciufulita (care, pardon de expresie, mi-a cazut cel mai cu tronc, desi are doar 1 poza sad.gif ), Nikki, Vulpitza, ala negru mic ... ntz ... mi-au iesit doar 6. unsure.gif

Citi is "colocatari" si citi is musafiri pe acolo? Chiar ai 7? Tu esti Alba ca Zapada cumva? smile.gif Is uimit de numarul lor... ohmy.gif



Cummm, l-ai uitat pe Inaltimea Sa Boier Bibescu, motanul birmanez!!!! Perla Coroanei ohyeah.gif , si nr. 1 in ordinea sosirii!!!! Toti sunt locatari permanenti, pisicile dorm cu noi in pat, cainii in curte.

Si nu e tot...de azi-noapte mai am 2 pisinei minusculi...urlau in fatza portii, au intrat in curte - ma mir ca nu i-au sfasiat Ciufi&Vulpitza, i-am bagat repede in garaj( necugetand prea mult, ce-i drept....) Sunt f. mici si flamanzi, as bate cu maaare placere fiintza asa zis umana care-i tot arunca( Zorro&Pinky le-am cules tot din fatza portii, mici, hamesite si alergate de caini), de fapt le-a cules sotzul meu din plopul in care se catzarasera...s-a urcat dupa ele, si a coborat cu ele pe umeri...

Noroc ca am un sotz tare intelegator si iubitor de animale...de fapt, singurul care a trecut de testul lui Boier Bibescu cand ne-a cerut ohyeah.gif

La cei 2 mici speram ca le-am gasit deja un stapan( am "improprietarit" deja si vecinii), vor locui in apropiere si ne vom interesa des de soarta lor.Ii mai tin eu o luna sa se intremeze bine.Oricum, eu i-am spalat si deparazitat ( cred ca aveau cca 10 pureci pe cmp), si maine le pun si lor poza.....

Si tot eu ma simt egoista...ca ma intreaba lumea ca in loc sa am grija de atatea animale ( si am grija, sunt toti tratati, vaccinati, castrati,cu carnet de sanatate si mancare dupa varsta si greutate) mai bine as adopta un copil.Da acum dau in off-topic.

Favorita ta Ciufulita e timida si a fost tare oropsita, batura si maltratata pe strada..Nu suporta sa o atingi decat pe cap, daca iti aluneca mana spre gat/spate urla...e tare recunoscatoare pentru orice gest sau blid de mancare...luni de zile ne-am straduit sa-i casatigam increderea, sa intre de pe strada in curtea noastra, si sa ramana.
Vulpitza e schioapa de la cate masini&oameni au lovit-o si mai are 2 dinti...Ar fi fost un catzel superb daca cineva ar fi ingrijit-o de mica...



V
Veritas
Merlina, superb e Puma...iar "pechilupul" e teribil...Ieri m-am mai pricopsit cu 2 pisoiasi, din care unul o sa fie ca Puma...

Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.