Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Poze Cu Catelusii Si Pisicutele Noastre
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Divertismentului > Animale de companie
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16
Diana-Maria
Aoileu, mea culpa! biggrin.gif
Nu m-am uitat decit la mutrita lui...
N-am bagat de seama ce are sub codita! wink.gif
Oricum,indiferent de sex, tot frumos e! Sa va traiasca! smile.gif
Leon
QUOTE (Jasmine @ 3 Apr 2004, 02:44 PM)
Frumoasa foc! mwah1.gif S-o tuce mama...
Leon, ce varsta are?

In numele ei iti multumesc tie si lui Diana! Din pacate am avut parte de ea doar 14 ani, dar s-ar poate scrie o carte intreaga despre peripetiile mele si a familiei, petrecute inpreuna....poate cu alta ocazie. Oricum am sute de poze si ore de film cu ea, dar nu-mi prea face bine cand ma gandesc la ea sad.gif imi liseste enorm, poate ca nu sunt multi oameni de care am fost atasat, asa cum am fost de acea catea.

Asa ca inchei acest capitol prin a va anunta ca pe veci nu v-a fi uitata si are locul ei de odihna in curte langa locul ei preferat cand traia. Scriind aceste randuri, imi trec prin fata imaginile ei asa ca am sa mai pun una, dupa care am sa trec la cealalta catea de care am parte acum smile.gif
Tomy
biggrin.gif Printul meu! wub.gif
Tomy
Iubirea mea! wub.gif
Tomy
Tom! jamie.gif
Vegas2002
Tot Rex cel iubit smile.gif
Serenity
Asa-i ca nu-i mai vedeti ca pe niste animale.. mai mult ca pe niste copii? Save a kid.. get a cat tongue.gif Eu nu am pe calculatorul asta poze cu Aspirina, dar promit sa pun o poza cu el cand sunt pe celalalt calc. smile.gif
Aggelos
Pun si eu poza cu "catelusul" meu smile.gif
DeeDee
Va rog faceti cunostinta cu.... Cheliuta( joop)
Serenity
Ladies and gentlemen, i`m proud to present.. Aspirina! ohyeah.gif
P.S: Bine-nteles ca in ochii mei e cel mai frumos pisoi din lume wink.gif
Tomy
spoton.gif Sa-ti traiasca ,este o scumpete wub.gif Inca o poza cu printul meu yeah.gif dance.gif
^Anne^
El e Psips.
Nico
Papagalii mei wub.gif . Papy si Cindy (cea galbena) Cam ciufuliti ca naparlesc.
Diana-Maria
Anne,cred ca stiu poza asta de pe eva. Ochii lui Psips nu se pot uita!
smile.gif
Nico,ai niste pasaroi grozavi! mwah1.gif
Iar Aspirina... no comment! wink.gif
Serenity
multumiiim! smile.gif smile.gif
Jazz
Serenity,
L-am vazut pe Aspirina... Ce frumos, e batu-l-ar norocu'!
YOo
va fac cunostinta cu fetita mea pe nume CORA (alintata : Coritza)

Spuneti voi ca nu este cea mai frumoasa boxerita pe care ati vazut-o vreodata ... biggrin.gif
YOo
ce ma bucur ca fetita mea o sa fie vazuta de mai multa lume ohyeah.gif
ea este Cora (yo o alint Coritza) ...
YOo
si revin .... tot cu Coritza mea ... (si cu mama ei Dona ... pe fundal)

Va salut ... si sa va traiasca animalutele .... sa va bucurati cat mai mult de compania lor .... thumb_yello.gif
Serenity
E o scumpa "Coritza ta". Sa-ti traiasca, sa fie cuminte si sa manance tot laugh.gif Smotoceste-o un pic si din partea mea. ohyeah.gif O prietena are si ea o boxerita dar arata mai... altfel. Oricum, sunt super dulci.. si eu mi-as dori enorm de mult un caine. Dar deocamdata ma multumesc cu domnul Aspirinoi... tongue.gif
Serenity
Jasmine
Multumesc. Esti o draguta. Si Aspirinutzu` iti multumeste si te roaga sa-l scuipi sa nu il deochi rofl.gif
YOo
Multumesc frumos Serenity pentru urari ... asemenea si lui Aspirinutzu' ... thumb_yello.gif
... a ... si inca ceva ... : "... si eu mi-as dori enorm de mult un caine" ... unde spuneai ca stai, in ce oras? ... ca s-ar putea sa se rezolve ... Coritza are aproape 4 ani si nu a facut pui niciodata si vara asta i-am planificat (in mintea mea) o cina romantica alaturi de un mascul (tot boxer!) ... cina la care meniul este compus din friptura, vin rosu si mai mult vin rosu

... hai ca m-a dilit de tot munca asta de birou ... rofl.gif rofl.gif rofl.gif
Nico
Diana merci mult, esti o draguta rolleyes.gif
Chiar ca e frumoasa Corita ta YOo, sa-ti traiasca biggrin.gif si sa faca pui smile.gif
Serenity
Haha... multumesc de oferta YOo si welcome.gif la han smile.gif Problema e ca locuiesc la aprtament si ar fi greu si pentru mine, si pentru catel. Momentan nici timp nu am, nici spatiu, dar cainele e trecut de mult pe lista. Stii tu ca animalutele astea sunt ca si copii, trebuie sa te gandesti bine daca le poti oferi tot ce au nevoie tongue.gif Cu pisicile e mai simplu. Nu trebuie dresate, plimbate, spalate prea des...

Si ca tot veni vorba de pisici, inca o poza cu Nea` Aspy mwah1.gif
YOo
Bine te-am gasit tongue.gif ...
Serenity ... treaba sta in felul urmator:
1. Coritza mea sta cu mine LA BLOC si este fericita (poti fi convinsa de asta ... I Know ! )
2. Cel mai important pentru un animalutz (cel putin pentru catzei) este sa simta tot timpul ca IL IUBESTI ... si atunci poate sa stea si intr-o camera de 1 pe 1 ... atata timp cat va fi cu stapanul(a) lui care il iubeste, nu va mai conta NIMIC ...
3. Cat despre dresaj ... sunt convins ca te poti descurca si singura ... daca nu ma gasesti la HAN tongue.gif
4. Cainii nu trebuie spalati mai des de 1 (una) data la 3 (trei) luni ... Cat de greu (obositor) poate sa fie ?
5. Cu plimbatul ... ai si tu ceva dreptate (dar depinde mult de rasa !) ...

CONCLUZIE: Daca VREI atunci POTI ! ohyeah.gif

P.S. Cand vei avea (intr-un final) catzelusul tau ... Vei Regreta ca nu L-ai Luat MAI DEVREME !!

tongue.gif



Cine stie poate te conving ... smile.gif
Serenity
Sunt convinsa ca ai dreptate! Vad cat de mult il iubesc pe Aspirinutza, cu toata atitudinea lui de.. pisica tongue.gif Astazi s-a luat un catel dupa mine si m-a insotit cat m-am invartit dupa cumparaturi prin tot cartierul (traversa cu mine pe la semafor, intra in magazine, sareau vanzatoarele cu matura la el tongue.gif).. mi-a dat de gandit un pic.. smile.gif Ideea e ca eu peste cateva luni (daca da dumnezeu) voi pleca la facultate la Timisoara. Nu ar fi corect din partea mea sa ii las cainele in grija maica-mii (e genul de om pt. care cainele nu are ce cauta in casa). La camin sau in gazda unde o sa stau nici atat nu voi putea tine un caine. De mult timp ma tot gandesc cum sa fac, cum s-o invartesc.. din pacate, eu una, nu prea vad nici o solutie smile.gif
YOo
... biggrin.gif ... Hmmm ... stai linistita ca innainte sa o aduc pe Coritza in casa si mama tot la fel era, adica era ....
QUOTE
...genul de om pt. care cainele nu are ce cauta in casa

... si acum (dupa 4 ani) pot spune ca o iubeste la fel de mult ca mine .... Deci asta nu este o piedica reala ... Problema ta reala este ca o sa pleci la facultate si acolo nu se stie daca poti sa stai cu un catel ... Eu am incercat sa o tin pe Coritza cu mine la fac in BV ... si nu am reusit sa o ascund in camin decat o saptamana ... m-a prins administratorul ... => ... a trebuit sa o duc acasa sad.gif si sa stau fara ea cry.gif ....

Sunt de acord cu tine .. in situatia asta mai bine astepti sa vezi ce este pe acolo si daca se poate .... rolleyes.gif


****

De ce ASPIRINUTZA ??? ... daca ai mai spus de ce, scuza-ma, dar eu nu am vazut postul ...
Serenity
Hahaha.. citeste la "nume pentru animalute" sau ceva de genul asta, ca e lunga povestea biggrin.gif Si alintul "Aspirinutza" i l-a dat un nenea tare simpatic care mi-a montat centrala (era rarait.. laugh.gif)
YOo
Inca una bucata poza cu fetita mea tongue.gif ... Da, ati ghicit este cea care e in AER ! laugh.gif

Va asigur ca este mai nebuna si mai energica decat mine de 10 ori ...

Stiti cum se spune .... ca animalele "imprumuta" din personalitatea stapanului .... e pe mine Cora ma intrecut rofl.gif




******
Serenity am citit "istorioara" cu privire la numele lui Aspi ... tongue.gif
Serenity
Oh my god .. ce limba are! biggrin.gif Inca un avantaj de a avea caine.. poti sa-l iei cu tine la padure, la mare.. etc.
mimi
Sunt superbi prietenii vostri!!!Sa va traiasca !
Carlos la 7 luni:
YOo
QUOTE (Serenity @ 9 May 2004, 10:23 PM)
Oh my god .. ce limba are! biggrin.gif Inca un avantaj de a avea caine..

rofl.gif rofl.gif rofl.gif ... Stai ca mi-a "scapat" treaba asta cu limba ... rofl.gif Nu vrei sa o detaliezi ? roflmao.gif

****

mimi sa-ti traiasca si tie Carlos ... este frumos foc thumb_yello.gif
Serenity
Aaa.. ohmy.gif hmm.. offtopic.gif Exista rubrica "Perversiuni si tot ce se leaga de ele" daca vrei sa intram in detalii.. rofl.gif

P.S: Nu faceam aluzie la nimic... innocent.gif
YOo
Inca o poza ... Coritza FARA LIMBA SCOASA rofl.gif

Sper sa va placa ...



****

...a ... si ...Serenity .. da, vreau sa intram in detalii sorry.gif Sa te astept pe "rubrica" de care ai pomenit? rofl.gif
Serenity
M-am gandit mai bine si nu stiu care ar fi rolul tau in toata povestea.. mai bine trimite-o pe Cora rofl.gif rofl.gif Hai sa incheiem subiectul ca mi se pare deplasat in cadrul acestui topic wink.gif
Tomy
Numai animalute frumoase spoton.gif sa va traiasca thumb_yello.gif Ai sa mai pun si eu o poza cu printul meu wub.gif
Tomy
spoton.gif Ultima biggrin.gif
Serenity
spoton.gif pt. ultima. Asa pateste si al meu.. ramane cu limbuta pe-afara..

yikes.gif ..iar limba.. Doamne, ce se intampla cu mine?! rofl.gif

--------------

Si sa nu ma las nici eu mai prejos.. ultima poza cu Aspirinutu`
Tomy
Sa-l pupe mama de frumusel snog.gif e tare scump baietelul tau spoton.gif Va mai pun o poza cu comoara mea wub.gif
Jazz
Cam asa arata "linistea" la noi in casa
Tomy
wub.gif Somnoriciul mamicii wub.gif
YOo
Va mai dau spre vizualizare o poza cu Coritza (stanga) si Dona (mama ei) tongue.gif
Sper sa va placa...
LigiaB
QUOTE (Jasmine @ 15 May 2004, 05:22 AM)
Cam asa arata "linistea" la noi in casa

Jasmine, nu imi vine sa cred ca pisica nu e fugarita de caine!!! yikes.gif WoW!!! Cum ai reusit???? Fantastic... Stiu ca asa ceva e posibil numai cind animalele cresc impreuna de mici.... la tine stiu sigur ca nu a fost asa... rolleyes.gif

Toate animalutele sint scumpe, I love them... smile.gif
Jazz
Pai, e simplu, daca monstrul deranjeaza motanul atunci stie ca e zgariat... Mititelu' el nu vrea decat un partener de joaca. laugh.gif
Tomy
wub.gif IUBIREA MEA!
Serenity
Superb pisoi ai.. mwah1.gif Are niste ochi..
MuzaPrimordiala
Pai ce sa zic. Aici isi dau baietii mei limbi. Oarecum.
hmmmm. si sa nu ma stric de cap cu astia doi? vai de ei fara mine.
Tomy
Serenity ,multumim de comentariu mwah1.gif intradevar baiatul meu are niste ochi superbi thumb_yello.gif
Nico
Fierutele in cusca lor smile.gif
Nico
Fierutele in colivia lor smile.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.