Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Victor Ponta
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Noutatilor > Politica interna si externa. Stiri din Romania. > Politica Interna
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17
Marduk
V.V. Ponta are toate sansele sa ramana fara "dotore". Sa vedem daca odata cu retragerea titlului, acest pinochio al politicii romanesti, o sa se retraga sa-si cheltuiasca in liniste averea, asemeni mentorului sau de la Cornu. Ar fi o dezamagire pentru toti cei care inca mai cred intr-o normalitate reala in Romania, daca V.V. Ponta va continua sa detina functii publice, oricare ar fi acestea.
Marduk
V.V.Ponta este inca socat de iesirea sa de pe scena politica. Vede peste tot actiuni "autorist-fasciste" si "sisteme de propaganda de natura fascista" uitand de "lovitura de parlament" prin care domnia sa & Co au ajuns la putere. V.V. Ponta nu poate accepta ca tot ce i s-a intamplat s-a datorat stangaciei, ca sa nu zic prostiei sale, intr-ale politicii. V.V. Ponta ia apararea unui "presedinte luminat" precum Erdogan, pozitionandu-se in tabara antieuropenistilor, iubitori ai democratiei originale, in care sa nu-si poate baga nasul Bruxellesul, ori de cate ori conducatorii "providentiali" isi pun i practica ideile dictatoriale sub mantia si in numele democratiei. Inca nu inteleg ce-l retine pe V.V.Ponta sa emigreze in Turcia, desi se auzea ca ar avea oarece radacini italiene, probabil de prin Galata, de vreme ce manifesta o asemenea atractie fata de civilizatia turca si presedintele Erdogan. N-ar fi nimic nou sub soarele balcanic, ca un conducator ghiaur frustat ca poporul si boierimea nu-l intelege, sa caute refugiu la Stambul. Ceva din aceste declaratii ma ingrijoreaza, propaganda impotriva UE incolteste peste tot in estul Europei, prin gura unora sau altora, care desi n-ar avea ce sa puna in locul UE, combat europenismul doar de dragul "razbunarii", a dovedirii, ca o uniune european nu este viabila, nu in interesul popoarelor respective. Politrucii ca V.V.Ponta lupta de fapt pentru a-si pune in valoare "ideile marete" ale unui nationalism controlat de "elitele" emanate, intr-un fel sau altul, dupa prabusirea comunismul.
Marduk
V.V. Ponta, expert in ale plagiatului, considera cozile facute de romani la votul din diaspora, un fel de copy-paste.
"...acele cozi, pe care însă ulterior am aflat că nu le-am făcut eu, ci cei care se așezau de două ori, de trei ori, de patru ori la rând, ca sa fie cozi, să se arate la televizor” nonono.gif
V.V. Ponta continua sa considere caderea sa o masinatiune, nu o demisie de onoare. Culmea este ca are adepti care cred in afirmatiile sale aberante.
Marduk
Victor Ponta face o declaratie care ar trebui sa ne puna pe ganduri, in cazul in care afirmatiile sale sunt conforme cu realitatea. Daca n-ar fi o diversiune legata de lupta pentru demolarea DNA as fi total de acord cu dl. Ponta. Dar eu cred ca daca in Ungaria primul ministru ar intervenii pentru a proteja consumatorii casnici, sigur n-ar exista suspiciunea ca la fianul conversatiei cu ministrul de resort, premierul ar adauga: "si baga-i si lu nasu Costica, cateva zeci de mii de metri cubi, cu pretul pentru populatie, ca are si el o afacere si trebuie sa traim bine toti".
Asta este marea diferenta intre Romania si Ungaria. Restul este inca o incercare de a ataca DNA-ul si pe cei care incearca sa mai infraneze lacomia FUNCTIONARILOR romani, nu DEMNITARILOR, pentru ca oricum n-au nicio demnitate. Romania trebuia sa faca mutari decisive pe piata energetica, daca n-a facut-o este si vina d-lui Ponta, a tuturor politicienilor, DEMNITARILOR, din Romania, pentru ca timp de 27 de ani n-au venit cu proiecte care sa creeze oportunitati pentru dezvoltarea Romaniei, a romanilor, in schimb au facut tot felul de jonglerii financiare pentru a se imbogatii cu afaceri de la buget, iar azi Romania se prezinta "goala" in fata celor care au stiut sa profite de pe urma UE, a oportunitatilor, cei care au facut reforme reale in industrie, agricultura, productia de alimente, cei care n-au cerut spagi pentru fiecare fabrica de lapte, pentru fiecare drum comunal care trebuia sa inlesneasca transportul catre AUTOSTRAZI, aceste artere obturate de coruptie, corupti si corupatori. E TARDIV DOMNULE VICTOR PONTA, mai este putin si cumva autostrazile, asa cum sunt ele, se vor interconecta cu autostrazile din Ungaria. In acel moment nu numai Transilvania va deveni dependenta da Ungaria ci intreaga Romania va fi dependenta de UE, grupul de la Visegrad la aproape toate materiile la care politicienii romani, azi foarte bogati, au ramas corijenti. Romania are toate sansele sa devina o noua Grecie a UE si asta doar din vina "fanariotilor" autohtoni.
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.