Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Victor Ponta
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Noutatilor > Politica interna si externa. Stiri din Romania. > Politica Interna
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17
cocosel
editat

te-am avertizat...
turbo trabant
QUOTE(cocosel @ 2 Jul 2012, 03:41 PM) *
Marinarul tau in 1995 a absolvit Cursurile Avansate de Management in Industria Transportului Maritim ale Academiei Norvegiene, ca bursier al acestui stat....Norvegia.

La absolvire primeste un atestat ..dar daca nu intelegi ce inseamna atestat mai cauta in virtual sau da o fuga pana in MOdrogan...iti explica colegii de acolo. rofl.gif

Dupa cum spuneam, aveti acum impotriva voastra si pe presedintele norvegiei. Si o sa v-o dea presedintele norvegiei de o sa vedeti numai lumini verzi si inca cu atestare. ohyeah.gif
cocosel
QUOTE(cocosel @ 2 Jul 2012, 02:41 PM) *
editat

te-am avertizat...


Multumesc mult!! thumb_yello.gif

Khabs Am Pekht



Felina
"Light rushing out in a single ray"
turbo trabant
QUOTE(Felina @ 2 Jul 2012, 04:17 PM) *
"Light rushing out in a single ray"

proasta traducere.

Violet flame rushing out in a single ray.

Felina
rofl.gif
Marduk
QUOTE(cocosel @ 2 Jul 2012, 04:22 PM) *
QUOTE
Despre care Viorica vorbesti?...

N-o cunosti pe Viorica? guevarista prietena cu Viorel cu Raducu si Crinulet, copilasii aia din parc de la groapa cu nisip care-si inchipuie ca ar conduce o tara intreaga de papusi proaste si care trebuie sa le dea ascultare altfel iau nana la fund.
QUOTE
Cat despre Ponta si ceilalti...peste 80% din clasa politica actuala a facut plagiat...sa nu mai vorbim de restul populatiei...

Moncher ce sa inteleg din fraza asta, ca si restul populatiei a plagiat? eu nu am doctorat, desi as fi putut sa iau unul in apicultura, sau ca esti de acord ca plagiatul nu este cine stie ce scofala? pana la urma exista in Romania o afacere, o industrie, in domeniu, cu teze gata facute, la care sunt conectati o multime de oameni, care trebuie si ei sa manance sa se distreze etc. Ipocrizie sau nu, am sa-ti spun direct, desi o sa se supere unii, totul pleaca de la educatie, de la profesori, care traiesc in acest mod peste posibilitatile lor pecuniare. Este un sistem, al catelea, care produce bani si prosti in acelasi timp, nenorocirea este ca acesti elevi, studenti, doctori, masteranzi, arunca o pata urat mirositoare pe obrazul celor care isi vad de treaba si sunt seriosi, ar asta nu mi se pare corect.
QUOTE
Cat se ia la o postare pentru PDL..ca am auzit ca platesc bine astia in MOdrogan...

Crezi ca voi lua ceva bani pe aceste postari? O sa merg in Modrogan sa vedem daca-mi mai rotunjesc veniturile, anul asta a cam plouat si la salcam si la tei asa ca nu ma astept la cine stie ce, dar voi continua sa postez, poate, poate .....................

QUOTE
Printre cei care au masluit cate ceva se pare ca apare si Marinarul cica prin Norvegia cand pentru cateva nave vandute a primit si el un atestat...

Nu-l cred atat de prost sa dea cateva nave pe un masterat, de altfel a si declarat ca nu are, asa ca so pa el, pe el pe mama lui, sa-i gaseasca ceva real si gata la suspendare, poate ca s-or potolii odata cu suspendarea asta ca m-am saturat sa vaz atata ura si incrancenare in politca asta damboviteana. Vorba uni clasic, mai trebuie sa si muncim asa ca "La munca ortodocsilor" ca Dumnezeu va da dar nu va baga-n traista.
QUOTE
".... iar se va invoca numarul fatidic 322... "avand drept rezultat direct scaderea capacitatii de lupta a armatei romane, decredibilizarea Armatei ca institutie de forta a Statului si injosirea corpului de ofiteri si generali de cariera ...... lipsa de intelegere manifestata de aliatii vestici cu privire la acest comportament degradant al capului Ostirii Romane si al sclavilor sai politici."

Moncher sa presupunem ca Traian Basescu este vinovat de reducerile salariale, dar fregatele si modernizarea MIG-urilor, ca sa amintesc doar doua exemple, nu le-a comandat el ci cel care azi ispaseste o condamnare de 2 ani (8 luni de zile) pentru o avere facuta peste noapte, de unde? din salariul sau de prim ministru? din afacerile matusii Tamara? Hai sa fim seriosi Romania este membra NATO, ostirea romana este inca degradata de gradatii sai galonati, cuprinsi de lacomia postdecembrista, cum se pot explica averile unor generali, ofiteri ai ostirii romane care-si cauta sponsori pentru a da incaltaminete, imbracaminte, hrana soldatilor. Ai impresia ca aliatii vestici sunt chiar atat de tampiti incat sa nu stie sa nu vada toate aceste realitati incontestabile?

Erwin
QUOTE
Ai impresia ca aliatii vestici sunt chiar atat de tampiti incat sa nu stie sa nu vada toate aceste realitati incontestabile?

Și ce-ar putea face? Să atace Romānia și să reinstaureze democrația cu forța? Să vină atunci americanii!
turbo trabant
QUOTE(Erwin @ 3 Jul 2012, 11:16 AM) *
Și ce-ar putea face?

Un mare gard in jurul romaniei. Bine, e drept ca s-ar fura a doua zi de catre fortele "democratice".
cocosel

QUOTE
N-o cunosti pe Viorica? guevarista prietena cu Viorel cu Raducu si Crinulet, copilasii aia din parc de la groapa cu nisip care-si inchipuie ca ar conduce o tara intreaga de papusi proaste si care trebuie sa le dea ascultare altfel iau nana la fund.


Nu am avut placerea...mediul politic romanesc imi scapa cu toti acestia pe care tot apar si dispar repede...Din pacate se pare ca Marinarul i-a numit in pozitiile lor. Atunci cand i-a numit nu stia ca sunt copii...sau cand Ponta a fost numit prim oara ministru nu stia ca a plagiat... rofl.gif

QUOTE
Moncher ce sa inteleg din fraza asta, ca si restul populatiei a plagiat? eu nu am doctorat, desi as fi putut sa iau unul in apicultura, sau ca esti de acord ca plagiatul nu este cine stie ce scofala? pana la urma exista in Romania o afacere, o industrie, in domeniu, cu teze gata facute, la care sunt conectati o multime de oameni, care trebuie si ei sa manance sa se distreze etc. Ipocrizie sau nu, am sa-ti spun direct, desi o sa se supere unii, totul pleaca de la educatie, de la profesori, care traiesc in acest mod peste posibilitatile lor pecuniare. Este un sistem, al catelea, care produce bani si prosti in acelasi timp, nenorocirea este ca acesti elevi, studenti, doctori, masteranzi, arunca o pata urat mirositoare pe obrazul celor care isi vad de treaba si sunt seriosi, ar asta nu mi se pare corect.


In mare parte da...daca vrei iti dau si cateva facultati unde chiar si madam Udrea atentie tine prelegeri si cursuri...si unde totul este in miscare.
Cand spun miscare ma refer la un sistem de diplome obtinute prin mijlocirea unor profesori care ce sa vezi se multumesc cu un pence in schimbul lor.
Si tot culmea sistemul asta este intretinut de intreaga clasa politica...si chiar sustinut intens de cei care au fost la putere si care daca nu esti pregatit intr-un domeniu dar au nevoie de tine iti fabrica imediat un dosar complet de studii. Uita ce ti-am zis aici este doar propaganda!... rofl.gif

QUOTE
Hai sa fim seriosi Romania este membra NATO, ostirea romana este inca degradata de gradatii sai galonati, cuprinsi de lacomia postdecembrista, cum se pot explica averile unor generali, ofiteri ai ostirii romane care-si cauta sponsori pentru a da incaltaminete, imbracaminte, hrana soldatilor. Ai impresia ca aliatii vestici sunt chiar atat de tampiti incat sa nu stie sa nu vada toate aceste realitati incontestabile?


Din momentul in care colonelul Turcescu sau gheneralul Oprea au pus manutele in birourile de langa Marriot...Armata Romana a fost decimata si transformata intr-o gasca de sicofanti. Vrajeala asta cu modernizarea prinde la populatia care din lene asteapta ca altii sa le citeasca cartile necesare pentru o minima intelegere.

Asteptati ca vin americanii si or sa-i salveze pe totii!! rofl.gif

PS: pentru intreaga decenta prin care se militeaza aici pentru o cauza pierduta nu pot decat sa ma retrag...nu pot sa particip la discutii in care unii se cred stapani si stabilesc de la sine reguli duplicitare doar pentru ca sunt moderatori...Daca agresiunea este un atribut al puterii si puterea inseamna cunoastere, victoria nu este de cat de partea celui care stie mai multe...Cel care manipuleaza are constiinta sigura a beneficiilor pe care le urmareste. Dar cel influentat, cel care-si schimba comportamentul din convingere sau din anumite ratiuni pe care le intelege, o face si el tot pentru "interesul lui"? La un moment dat, nu cumva aceste interese sunt relative si cel care lupta pentru a obtine suprematia prin manipulare, s-ar putea la un moment dat, sa lupte impotriva lui insusi ?!..Ce rost sa ai puterea..cand detii cunoasterea??Ceea ce nu am putut cunoaste candva ne lasa profund neimpacati..Mai bine sa cercetam..sa ne straduim sa intelegem ..sa punem mintea sa alerge...

I will arise and go now, for always night and day
I hear the water lapping with low sounds by the shore;
While I stand on the roadway, or on the pavements gray,
I hear it in the deep heart's core.



Buaileadh shona, brķseadh shona agus buaileadh shona arķs!




Marduk
QUOTE(cocosel @ 3 Jul 2012, 01:39 PM) *
QUOTE
...Din pacate se pare ca Marinarul i-a numit in pozitiile lor. Atunci cand i-a numit nu stia ca sunt copii...sau cand Ponta a fost numit prim oara ministru nu stia ca a plagiat...

Presedintele conform constitutiei semneaza niste propuneri din partea majoritatii in cazul lui Victor Viorel Ponta sau cateodata semneaza ca primarele ce-i baga sub nas consilierii. Mai poate fi si o alta schema, ii accepta asa cum sunt in ideea ca mai tarziu ii poate controla datorita problemelor din mapa profesionala. O fi procedat asa cu altii din anturajul PDL dar V.V. Ponta i-a fost impus, trebuia sa semneze.
QUOTE
In mare parte da...diplome obtinute prin mijlocirea unor profesori care ce sa vezi se multumesc cu un pence in schimbul lor.

Un pence de ici, unul de colo, asa s-au facut averile unor profesori ale caror universitati au umplut Romania de masteranzi si doctoranzi dar care daca-i pui sa ia o decizie se duc la papusari sa-i intrebe cum sa reactioneze. Sa sti ca Miron Mitrea, Hrebencic, SOV, Tiriac etc. nu au doctorate in cine stie ce materie, in schimb au o mare experienta de viata, stiu sa se foloseasca de variabila asta imprevizibila, omul.
QUOTE
Si tot culmea sistemul asta este intretinut de intreaga clasa politica...

E normal, toate averile mari din Romania se afla in mainile lor, toate increngaturile sistemului sunt controlate de ei, cum ar putea sa accepte rforma unul care traieste de pe urma acestui sistem, nivelului lui de trai depinde de acest sistem, ar putea sa renunte la pozitia sa? de la functionar, doctor, avocat, politist, judecator etc. toti sunt parte a unui sistem corup care naste monstrii precum Catalin Voicu, SOV etc. monstri care-si inchipuie ca pot controla tot. Eu cred ca aici e gresala, la aceasta credinta a lor privind puterea, dominatia exercitata pe forta nu pe incredere, pe devotament pe adevar. Poti sa manipulezi adevarul o perioada, dar mai devreme sau mai tarziu adevarul va iesi la iveala, este o lege care nu poate fi contrazisa de nimeni.
QUOTE
.... Uita ce ti-am zis aici este doar propaganda!...

Eu aici imi spun doar opiniile despre o situatie, o afirmatie, o idee etc. nu fac politica, nu sunt inregimentat politic, dar daca vorbesti de propaganda da, se face la greu pe han si propaganda si manipulare, dar nu m-ai nimerit.
QUOTE
Din momentul in care colonelul Turcescu...Armata Romana a fost decimata si transformata intr-o gasca de sicofanti. Vrajeala asta cu modernizarea prinde la populatia care din lene asteapta ca altii sa le citeasca cartile necesare pentru o minima intelegere.

Colonelul Turcescu a fost o surpriza si pentru mine, nu cunosc legile actuale, dar mi-aduc aminte ca armata are rezervisti, orice armata din lumea asta, are rezervisti, iar intr-o armata trebuie sa existe soldati si gradati, deci nu mi se pare nefiresc ceea ce s-a intamplat.
QUOTE
Asteptati ca vin americanii si or sa-i salveze pe totii!!

Avand in vedere ca USA in acest moment isi asuma rolul de jandarm mondial, nu putem sa facem altceva, oricum n-am avea nicio sansa sa ne opunem Rusiei, dar Rusia e departe, Ucrainei, fara ajutor NATO. Puteam sa avem noi cele mai moderne arme, cea mai bine pregatita armata n-am fi facut mai mult decat au facut finlandezii in WW2 in fata rusilor.
QUOTE
PS: pentru intreaga decenta prin care se militeaza aici pentru o cauza pierduta nu pot decat sa ma retrag...nu pot sa particip la discutii in care unii se cred stapani si stabilesc de la sine reguli duplicitare doar pentru ca sunt moderatori...

Ce pot sa-ti zic, e optiunea ta, moderatori sunt asa cum sunt, nu am o admiratie fata de unele actiuni ale lor, ce pot sa-ti spun ca acest forum este unul din putinele lorcuri in care poti sa-ti spui parerea sa dialoghezi, decent, fara jigniri, fara injuraturi etc.

turbo trabant
QUOTE(cocosel @ 3 Jul 2012, 12:39 PM) *
sau cand Ponta a fost numit prim oara ministru nu stia ca a plagiat... rofl.gif

I: Cum se numeste un suporter al lui Ponta?
R: Copiator.


Rade toata europa de prostia voastra dar prostul nu e copiator destul daca nu e si fudul.
Marduk
"prostul nu e copiator destul daca nu e si fudul"
Eu as zice altfel: prostul nu e copiator daca nu e toner"
turbo trabant
De ce ponta va fi imparatul prostilor.

http://www.adevarul.ro/actualitate/evenime..._730127339.html
turbo trabant
Iaste o provocare ordinara si un falsh.

http://www.realitatea.net/ponta-si-a-falsi...ici_959328.html
turbo trabant
Prostie fara limite pe persoana fizica. Geoana,cui ne-ai lasat?

http://www.gandul.info/politica/raspunsul-...ia-aici-9835509
Michelle

Cine este Wesley Clark
Felina
O noua sesizare de plagiat pe numele lui Victor Ponta a fost depusa la Consiliul National de Etica rofl.gif
abis
Adica tot la "masina de spalat" - comisia subordonata Ministerului Educatiei care il albeste, in ciuda tuturor evidentelor.
Michelle
Chestia e ca si astia din Comisia de Etica nu stiu cum si de ce s-a luat decizia asta in numele lor. Se pare ca le-a fost adusa pe tava de la o asa-zisa comisie "tehnica" din care facea parte avocatul Mateut ,avocatul tuturor infractorilor cu bani multi!
turbo trabant
Catavencu ne vorbeste

http://www.hotnews.ro/stiri-politic-128628...bine-europa.htm

Cel mai bun clovn al europei ( il bate la puncte pe ala de la syriza, frate da doctrina, mancati-as).
Cucu Mucu
Dar nici Dvs., Doamnă, n-aţi lăsat să vorbească evidenţele, buna-credinţă, exigenţele academice minimale. Aţi acceptat tot soiul de samavolnicii jenante. Cazul, rezolvabil de orice amator inteligent īn cīteva clipe, a devenit obiect de cercetare a trei comisii. Prima, cea mai legitimă, a fost imediat desfiinţată, pentru că dăduse un verdict neconvenabil. A doua (cvasi-anonimă), īncropită la repezeală, a fost mai cuminte, iar a treia, a Universităţii Bucureşti, e dată de o parte, deşi pīnă şi preşedintele Academiei Romāne o socoteşte esenţială. Au apărut tot soiul de diversiuni comice: doctoratele demnitarilor se judecă altfel decīt cele obişnuite. Cu alte cuvinte, standardele de furt sīnt altele. Mai aflăm că ghilimelele („semnele citării”) nu erau īncă inventate īn 2003. Sau că, dacă era vorba de o lucrare de inginerie, plagiatul era clar, pe cīnd, īn materie de drept, criteriile sīnt diferite. Sau că, īn definitiv, ţara şi mapamondul colcăie de plagiatori, drept care derapajul premierului (care de fapt nici nu e derapaj) e īn ordinea lucrurilor. Nu vă pufneşte rīsul? Sau, mai curīnd, nu vi se face frică? Vi se pare că salvaţi prestigiul instituţiilor academice, reclamīnd ingerinţa politicului īn spaţiul lor? Dar, Doamnă, problema e mult mai simplă: a plagiat sau nu dl. Ponta? Şi dacă da, cum spun bunul simţ şi două comisii din trei, atunci cine periclitează prestigiul vieţii academice? Şi cum puteţi patrona, cu seninătate, o asemenea nefăcută?

Vă voi spune ceva care v-ar putea uimi. Īn ce mă priveşte, problema plagiatului Ponta are o bătaie mai lungă decīt problema referndumului. Continui să sper că, indiferent cine va cīştiga pe 29 iulie, politicienii noştri īşi vor veni īn fire, renunţīnd să se lase manevraţi, pīnă la sinucidere, de ură şi orgoliu. Dar necinstea fundamentală a unui prim ministru care nu vrea să accepte că şi-a īnsuşit beneficii academice nemeritate şi a unor universitari care au consimţit să acopere această fraudă, vor atīrna greu nu numai īn evaluarea unui om, ci şi īn aceea a unui partid, a īnvăţămīntului romānesc şi a ţării īntregi. Regret, dar sīnteţi părtaşă la această nefastă dezonoare.

Cu melancolie,

Andrei Pleşu

PS: Sper că, prin această defăimătoare scrisoare, nu voi provoca o prea abruptă devalorizare a leului.

PPS: Am avut nefericirea să trăiesc una şi mai gogonată: Radu Mazăre organizīnd mari show-uri kitsch şi flancat, īn impudica lui clovnerie, de ministrul Culturii şi de ministrul Educaţiei! Frumoasă Treime! Să-l fi lăsat măcar pe mīna Sănătăţii şi a Internelor...


Subscriu.
Felina
si eu
turbo trabant
Haide domne ca si Plesu asta a plagiat la viata lui. Toti a plagiat ,ca suntem oameni, nu?
Cucu Mucu
Mai, eu am mai copiat, pe ici, pe colo. La bac nu am copiat, probabil din teama. Pe bune!
turbo trabant
QUOTE(Cucu Mucu @ 23 Jul 2012, 02:19 PM) *
Mai, eu am mai copiat, pe ici, pe colo. La bac nu am copiat, probabil din teama. Pe bune!

Dar daca in sala te supraveghea El Insusi, acum erai doctor. Pe bune !

"Sunteti doar invidiosi pe un tip tanar si energic care vrea sa schimbe lucrurile in bine. " Citat dintr-o doamna profesoara da studii superioare.

Daca il acuzau pe ponta ca a furat garduri de pe autostrada sa isi faca cotet pentru porc, iesea revolta populara, in favoarea lui, bineinteles.
abis
Cucu Mucu, sper ca ti-e clar ce urmeaza: o sa fii dat in judecata pentru defaimarea tarii si a natiunii. Huo, tradatorule si basistule care esti! ohyeah.gif
turbo trabant
Abis, ntz ntz. Principalul vinovat sa plece: Plesu la brutarie!
Cucu Mucu
QUOTE(abis @ 23 Jul 2012, 03:24 PM) *
Cucu Mucu, sper ca ti-e clar ce urmeaza: o sa fii dat in judecata pentru defaimarea tarii si a natiunii. Huo, tradatorule si basistule care esti! ohyeah.gif


D-apoi asta ar mai lipsi, sa fiu facut tocmai eu basist de panglicarii care pupau fundul pedeleului pana mai ieri, iar azi se trezesc mari revolutionari, ca se schimba puterea si sa prinda si ei macar o flegma aruncata de inaltii conducatori ce vor veni!
Erwin
Na, că mai are și alte lucrări plagiate! jamie.gif
turbo trabant
Micul tradator, marele prim ministru laugh.gif laugh.gif

http://www.realitatea.net/ponta-la-euronew...psa_973815.html
Felina
De la "Esti multumit acum, Traiane" la "Nastase nu e prietenul meu" e o distanta destul de mare. Anumite personalitati puternice s-ar stafidi supusi fiind la o asemenea schimbare de mentalitate, nu si un om cu coloana maleabila. rolleyes.gif
turbo trabant
Maine poimaine il auzi pe VP zicand " Traian, prietenul meu cel mai bun. Adriane, sper ca esti fericit acum!"

Ce tara, ce prim ministru !
abis
Ponta are dreptate, Adrian Nastase nu a fost niciodata prietenul lui. In politica nu ai prieteni...

Nastase a fost mentorul, nu prietenul lui. Au avut o relatie de genul maestru-discipol, nu de prietenie (care presupune pozitii relativ egale)

Deci nu dati cu pietre. A spus adevarul. I se intampla rar, atunci cand o face merita apreciat cum se cuvine smile.gif
Felina
QUOTE(abis @ 24 Jul 2012, 12:18 PM) *
Ponta are dreptate, Adrian Nastase nu a fost niciodata prietenul lui. In politica nu ai prieteni...

Nastase a fost mentorul, nu prietenul lui. Au avut o relatie de genul maestru-discipol, nu de prietenie (care presupune pozitii relativ egale)

Deci nu dati cu pietre. A spus adevarul. I se intampla rar, atunci cand o face merita apreciat cum se cuvine smile.gif



Te contrazic, AN a fost prietenul lui cand s-a dus la el la spital in vizita cand inca nici nu avea voie legal sa il viziteze. Asta numai din prietenie loiala se face
abis
Sau din supusenie. S-a dus sa pupe papucul sultanului. Felina, cei doi nu pot fi egali. Nu au cum sa fie "prieteni". Prieten esti cu un egal de-al tau, nu cu un superior
Michelle
S-a dus sa-l asigure ca face totul sa-l scape. Din fericire pentru noi n-a putut sa faca mare lucru! Numa' sa-l puna pe Rus sa-si trimita argatii sa incalce legea...
Felina
QUOTE(abis @ 24 Jul 2012, 01:04 PM) *
Sau din supusenie. S-a dus sa pupe papucul sultanului. Felina, cei doi nu pot fi egali. Nu au cum sa fie "prieteni". Prieten esti cu un egal de-al tau, nu cu un superior



gresesti dragul meu prieten!
Michelle
Cea mai tare gogonata a lui Ponta ever a fost aia cind a zis lui Cristoiu ca el l-a sunat pe Barroso sa-l intrebe care-i problema.
Baiatul asta e in delir!
Cucu Mucu
QUOTE(Michelle @ 24 Jul 2012, 10:23 PM) *
Cea mai tare gogonata a lui Ponta ever a fost aia cind a zis lui Cristoiu ca el l-a sunat pe Barroso sa-l intrebe care-i problema.
Baiatul asta e in delir!

L-o fi sunat, bre iar cand Barroso a raspuns s-a trezit.
Erwin
Nu l-am urmărit īn declarații, dar din ce-am văzut, le spune cu convingere. Problema e că azi zice una, māine zice alta.
Michelle
Alta si mai tare:

http://cucui.kamikazeonline.ro/2012/07/in-...a-el/#more-3062


Doamne, cu ce-a gresit poporul asta?
turbo trabant
QUOTE(Michelle @ 24 Jul 2012, 09:23 PM) *
Cea mai tare gogonata a lui Ponta ever a fost aia cind a zis lui Cristoiu ca el l-a sunat pe Barroso sa-l intrebe care-i problema.
Baiatul asta e in delir!

Pe bune???? drool.gif

Parca e scena de la reclama cu coniacu: "Barosule, probleme ma? Da te ba de pe mosia mea ca ii iei vopseaua!"

turbo trabant
Reactia la remarca lui prim idiot al tarii cu expresia " Ce, suntem colonie?". Pupati neatarnarea de la mama UE si faceti-va autostrazi din banii vostri nu ai europei pe care o injurati.

http://www.tvrinfo.ro/plati-ue-intrerupte-...arad_19488.html

La compania de drumuri mai sunt bani pentru plăţi pānă la finalul acestui an, dar īn lipsa fondurilor europene construcţiile nu mai pot continua.
turbo trabant
Cel mai reprezentativ prim ministru pentru o tara de prosti.

http://stirileprotv.ro/stiri/politic/ponta...mpanie-pdl.html
Cucu Mucu
QUOTE(turbo trabant @ 26 Jul 2012, 09:12 AM) *
Reactia la remarca lui prim idiot al tarii cu expresia " Ce, suntem colonie?". Pupati neatarnarea de la mama UE si faceti-va autostrazi din banii vostri nu ai europei pe care o injurati.

http://www.tvrinfo.ro/plati-ue-intrerupte-...arad_19488.html

La compania de drumuri mai sunt bani pentru plăţi pānă la finalul acestui an, dar īn lipsa fondurilor europene construcţiile nu mai pot continua.


Au facut smecherii din PDL contracte pana in 2020, cu plati anticipate. Mare minune sa nu fie anulate si baietii dastepti trasi pe dreapta, ca la Hidroelectrica.

Ca veni vorba de Hidroelectrica, oare se vor prinde astia ca nenea Stolo joaca pe trader-ul in spate la Alro? Zic si io!


Unii americani zic altceva de copylot:

The Washington Post and other international commentators, among them The Economist, have been quick to blame Romania's new Prime Minister Victor Ponta for the country’s current political crisis, which led to the impeachment of Romanian President Traian Basescu. Yet claims that Prime Minister Ponta has undermined democracy and threatened the nation’s economic stability are not simply mistaken, they are also willfully misleading. A closer analysis of the impeached president’s past record and recent actions, as well as recent Constitutional Court rulings on the affair, suggest that the prime minister is defending democracy, not subverting it.
abis
QUOTE(Cucu Mucu @ 26 Jul 2012, 03:58 PM) *
Unii americani zic altceva de copylot

Si tu ce parere ai despre asta? smile.gif

Are dreptate tipul asta sau Washington Post si The Economist?
turbo trabant
QUOTE(Cucu Mucu @ 26 Jul 2012, 02:58 PM) *
Au facut smecherii din PDL contracte pana in 2020, cu plati anticipate. Mare minune sa nu fie anulate si baietii dastepti trasi pe dreapta, ca la Hidroelectrica.

Cucule, vorbim de autostrazi. Romstrade e compania lui Nelu Iordache zis si Blueair zis si pusculita tuturor.

Daca trag baietii rromani asfaltangii pe dreapta nu pot decat sa salut asta, dar ma indoiesc ca romania va mai vedea vreun cent pentru drumuri pana cand ponta & co nu musca o gura de canal.

Urmeaza anularea subventiilor la hectar, devastatoare chestie intr-un an cu seceta. Ce, suntem colonie? mwah1.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.