Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Victor Ponta
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Noutatilor > Politica interna si externa. Stiri din Romania. > Politica Interna
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17
abis
QUOTE(Felina @ 28 Jun 2012, 05:25 PM) *
intelegi de ce Basea nu face asa ceva? ca nu e nevoie! el are treburi mai importante. wink.gif

Spuneam mai sus ca:

Procurorii nu pot însă începe urmărirea penală asupra lui Ponta fără un aviz al Parlamentului, respectiv al Camerei, deoarece Ponta este deputat

Avizul asta n-o sa vina niciodata, atat timp cat ei sunt la putere.

PS: Uite cum matura Deutche Welle cu Ponta pe jos
Marduk
QUOTE(Cucu Mucu @ 28 Jun 2012, 01:10 PM) *
Nu, sa vina sa te verifice DACA veniturile tale sunt mai mici decat cheltuielile - asta e normalitate......

Asta am sustinut si eu, poate m-am exprimat gresit. Daca declari venituri 3 lei si-ti iei piscina de 50.000 de euro sa vina ANAF-ul sa te intrebe cum ai reusit sa-ti iei piscina, sau ai limuzina la poarta cand tu iei ajutoare de la stat.

QUOTE(cocosel @ 28 Jun 2012, 03:09 PM) *
... cheia se afla in Noua Ordine Mondiala...

Se pare ca V.V. Ponta nu este obijnuit sa-si astepte randul, vrea sa ia cheia mai repede, eventual s-o fure.

QUOTE(cocosel @ 28 Jun 2012, 03:35 PM) *
...un exemplu este acela ca Romania nu are vreun rol in consultarile ce privesc scutul de la Deveselu, noi suntem doar spatiul in care se implementeaza decizii luate de catre SUA si Rusia.....

Chiar hai sa coboram din cires si sa discutam serios, tu ai impresia ca daca Romania, politicienii romani nu vroiau rachetele alea la Deveselu, USA ar si-ar fi impus punctul de vedere si tot ar fi facut miscarea asta strategica? vreau sa-ti aduc aminte ca USA are experienta istorica cu astfel de impuneri, mai ales in lumea araba, in Turcia sau Grecia unde au avut mari probleme cand si-au impus punctul de vedere.

QUOTE(cocosel @ 28 Jun 2012, 04:10 PM) *
...pentru ca CCR desi a dat decizia nu a fost inca publicata in Monitor deci este nula pana la data publicarii.....

Intr-un stat de drept orice cetatean care nu respecta deciziile CC suporta consecintele, mergand pe logica ta oricare ar fi fost decizia CCR aceasta trebuia respectata, faptul ca s-a apelat la un tertip politic descalifica guvernu Ponta, pe Victor Ponta insusi, daca mai era nevoie.

QUOTE(cocosel @ 28 Jun 2012, 04:33 PM) *
....Este o Constitutie ambigua care la fel ca in alte tari poate fi interpretata...

De catre cine? de catre "pulime" de catre guvernanti? politicieni? cine are dreptul sa interpreteze si sa ia decizii cand constitutia este ambigua?

QUOTE(cocosel @ 28 Jun 2012, 04:48 PM) *
.... daca pleca la Consiliu ar fi fost primit alaturi de Ponta pe 2 scaune diferite...si in acel moment cel care reprezenta Romania era Basescu....

Vezi ce s-a intamplat in Polonia care a trecut printr-o astfel de situatie jenanta, eu cred ca trebuia sa mearga or V.V. Ponta or Traian Basescu.

QUOTE(cocosel @ 28 Jun 2012, 05:10 PM) *
....Hai ca nu am cu cine...

Moncher, io crez ca n-ai cu ce. S-auzim de bine.
abis
QUOTE(Marduk @ 28 Jun 2012, 05:42 PM) *
De catre cine? de catre "pulime" de catre guvernanti? politicieni? cine are dreptul sa interpreteze si sa ia decizii cand constitutia este ambigua?

Singura institutie care poate face asta este Curtea Constitutionala.


PS: Din ce in ce mai multe plangeri la Parchet care vizeaza prezenta lui Ponta la Bruxelles.

Aviz amatorilor: plangerea poate fi trimisa si prin e-mail! Este valabila! thumb_yello.gif
Marduk
QUOTE(abis @ 28 Jun 2012, 05:46 PM) *
Singura institutie care poate face asta este Curtea Constitutionala.....

Sunt unii care nu sunt de acord cu aceasta situatie. Eu ma intreb de ce politicienii romani n-au schimbat legea pana acum, sau de ce n-au revizuit constitutia, sa o faca mai putin ambigua.
Felina
QUOTE(Marduk @ 28 Jun 2012, 04:01 PM) *
Sunt unii care nu sunt de acord cu aceasta situatie. Eu ma intreb de ce politicienii romani n-au schimbat legea pana acum, sau de ce n-au revizuit constitutia, sa o faca mai putin ambigua.




ca n-au vrut. revizuirea contritutiei a fost refuzata in parlament de cativa ani incoace.
cocosel


Hai sa-ti raspund asa in cheia aia Iluminata.. rofl.gif

QUOTE
Se pare ca V.V. Ponta nu este obijnuit sa-si astepte randul, vrea sa ia cheia mai repede, eventual s-o fure.


Nu ma intereseaza ce rand trebuie sa astepte Ponta...

QUOTE
Chiar hai sa coboram din cires si sa discutam serios, tu ai impresia ca daca Romania, politicienii romani nu vroiau rachetele alea la Deveselu, USA ar si-ar fi impus punctul de vedere si tot ar fi facut miscarea asta strategica? vreau sa-ti aduc aminte ca USA are experienta istorica cu astfel de impuneri, mai ales in lumea araba, in Turcia sau Grecia unde au avut mari probleme cand si-au impus punctul de vedere.


Aminteste-ti cine pe cine impune la varf si apoi discutam...indicii ambasada SUA, anul 2000, primar general...si.... rofl.gif (pe punctele de suspensie poti sa completezi orice).

QUOTE
Intr-un stat de drept orice cetatean care nu respecta deciziile CC suporta consecintele, mergand pe logica ta oricare ar fi fost decizia CCR aceasta trebuia respectata, faptul ca s-a apelat la un tertip politic descalifica guvernu Ponta, pe Victor Ponta insusi, daca mai era nevoie.


Si unde specific ca nu ar fi asa...si daca il descalifica crezi ca intereseaza este numai si numai problema lui. Bsescu cand numea peste tot pe oricine il mai intreba cineva daca il descalifica......
Sa-ti mai zic ceva nu ramane mult prim-ministru. thumb_yello.gif

QUOTE
De catre cine? de catre "pulime" de catre guvernanti? politicieni? cine are dreptul sa interpreteze si sa ia decizii cand constitutia este ambigua?

Sa interpreteze nu pot decat artistii....sa verifice constitutionalitatea legilor doar CCR.

QUOTE
Vezi ce s-a intamplat in Polonia care a trecut printr-o astfel de situatie jenanta, eu cred ca trebuia sa mearga or V.V. Ponta or Traian Basescu.

Nu este doar Polonia, mai sunt state...ex: Austria...vezi acolo ce sa intamplat... rofl.gif

QUOTE
Moncher, io crez ca n-ai cu ce. S-auzim de bine.


Nu pot sa raspund decat in aceeasi cheie...Aceasta nu este preocuparea unei zile,a unui an, nici a unui secol; posteritatea este virtual implicata in derularea lucrurilor, chiar pana la sfarsitul vremurilor prin ceea ce se petrece. Iar ceea ce se petrece este cauza Ordinului.
Ultima Cumaei venit iam carminis aetas; magnus ab integro saeclorum nascitur ordo.
Felina
QUOTE(cocosel @ 28 Jun 2012, 04:16 PM) *
Sa-ti mai zic ceva nu ramane mult prim-ministru. thumb_yello.gif



uita ca la asta nu se astepta nimeni, multumim ca ne-ai luminat maestre! laugh.gif rofl.gif
turbo trabant
QUOTE(Felina @ 28 Jun 2012, 05:20 PM) *
uita ca la asta nu se astepta nimeni, multumim ca ne-ai luminat maestre! laugh.gif rofl.gif

novus ordo pontanacus.

Marduk
QUOTE(cocosel @ 28 Jun 2012, 06:16 PM) *
QUOTE
Hai sa-ti raspund asa in cheia aia Iluminata...

As prefera sa-mi raspunzi, iluminat sau nu, ar trebui sa-i lasi pe cei care te citesc sa constate asta, putina modestie, smerenie nu strica, chiar daca tu crezi ca-i "iluminezi" pe toti cei care te citesc.
QUOTE
Aminteste-ti cine pe cine impune la varf si apoi discutam...

Nu cred ca exisat impuneri, exista o strategie la care esti parte sau nu esti, punct.
QUOTE
....Sa-ti mai zic ceva nu ramane mult prim-ministru...

Ar fi cazul dupa graba de care da dovada se vede ca nu este copt, ma asteptam la mai mult din partea lui, dar probabil ca este impins de la spate de papusarii sai.
QUOTE
....sa verifice constitutionalitatea legilor doar CCR.

Ma bucur ca macar in aceasta privinta suntem de acord.
QUOTE
Nu pot sa raspund decat in aceeasi cheie.... Iar ceea ce se petrece este cauza Ordinului.

Este doar o impresie si este ciudat ca tu pui "intamplarile" ca fiind "cauza Ordinului", ar trebui sa sti ca Ordinul este supus Creatorului, iar aceste "intamplari" sunt voia Sa, Ordinul doar executa ceea ce vrea Creatorul, probabil asta ai vrut sa spui, ca Ordinul seveste cauza impusa de Creator.
turbo trabant
Marduk, nu te-ai prins, in cheia iluminata domnul ponta va trece la functia superioara, cea de catindat la presedintie.

Caci toti macsonii lucreaza acum la suspendarea care va fi cu succes.

Erwin
Dacă copy-paste ajunge președinte înseamnă că ori suntem vânduți ori nu suntem vânduți! rofl.gif rofl.gif

Iată că un PDL-ist s-a trezit din amorțire:
Traian Ungureanu : "Ne aflăm în fața celui mai grav pericol la adresa democrației și libertății de la comunism încoace"
Erwin
Ați văzut rânjetul de clown al lui tonta printre demnitarii de la CE? Părea fericit ca un copil ce și-a primit jucăria de Crăciun mult dorită! E sigur că nu-l așteaptă duba la Otopeni? De-aia a desființat Pop comisia de etică?
Nerușinare!
turbo trabant
Mult prea tare chiar si pentru romania.

Sursa e ziarul lui felix

http://www.jurnalul.ro/observator/ponta-pl...tare-616903.htm
Cucu Mucu
Se intampla lucruri periculoase. Nasol!
Marduk
De dragul puterii Victor Viorel Ponta calca totul in picioare, constitutie, comisii, CCR, institutii, deconcentrate etc. Nu degeaba se zice ca :"daca vrei sa cunosti un om, da-i putere". Poate ca totusi se va gasi cineva sa-l opreasca, asta iarna pe gerul ala de crapau pietrele "pulimea" a iesit in strada pentru o mamaliga alba, azi cand afara e frumos, nimic, tacere, liniste, curios nu?
Felina
Nu e curios Marduc, oamenii chiar cred in sinea lor ca Ponta nu tre sa demisioneze pentru plagiat. pentru ca nu e asa important. pentru ca e o practica generala. de ce sa plateasca numai el, Ponta, cand tot sunt la fel? asta e gandirea multora si mi-e teama ca reprezinta opinia 50%+1. romanii se simt in largul lor cu plagiatul, cu mita. pentru majoritatea cazul AN este comparabil cu Huidu, respectiv Huidu e mult mai vinovat decat AN. Si aici eu ma blochez. smile.gif
turbo trabant
In atentia lui goguta: imperialistii e cu ochii pe voi!

http://www.reuters.com/article/2012/06/26/...E8HM24E20120626

http://blogs.ft.com/the-world/2012/06/eu-s.../#axzz1you8FzS0

Forget about Merkel versus Hollande, north versus south or Barroso versus Van Rompuy. The real drama at this EU summit is the tussle between Romania’s president, Traian Băsescu, and its prime minister, Victor Ponta.

The country’s constitutional court ruled on Wednesday that Băsescu should represent Romania at the summit. So what did Ponta do? He promptly hopped a plane to Brussels himself.

The arrival of the warring Romanians at the council building in Brussels has created a diplomatic – and career – crisis for the country’s EU ambassador. He found himself at the airport not knowing whom to greet, according to EU officials, or to whom he should hand Romania’s sole summit entry pass.





Daca nu stiti sa cititi articolul ( lucru de inteles la cum se face educatie in romania conform noilor directive), plagiati cu goagal translate garanted by sectorul 5.
Felina
Consiliul general al CNATDCU a decis ca Victor Ponta a plagiat
turbo trabant
QUOTE(Felina @ 29 Jun 2012, 02:29 PM) *
Consiliul general al CNATDCU a decis ca Victor Ponta a plagiat

Ce conteaza, se va da o hotarare de guvern care va anula notiunea de plagiat inclusiv din dex, acest manual basist.

"Ciocu' mic ca noi suntem la putere!" wub.gif
Marduk
QUOTE(Felina @ 29 Jun 2012, 01:50 PM) *
QUOTE
Nu e curios ........

Este foarte curios, nu aud despre demisii rasunatoare, ambasadorul de la Bruxelles trebuia sa-si dea demisia, judecatorii de la CCR, academicienii, profesorii universitari, profesori de liceu etc.
QUOTE
.... pentru majoritatea cazul AN este comparabil cu Huidu, respectiv Huidu e mult mai vinovat decat AN.....

Pentru mine nu, Huidu are vina sa iar prin comparatie procesul lui Huidu a fost unul scurt, justitia a dat un verdict, vinovat, pentru ca probabil a platit despagubirile cerute de rudele celor decedati a fost condamnat cu suspendare.

cocosel
Este lovita de nulitate...CNATDCU este desfiintat de joi daca nu ma insel cu ziua...prin ordin al ministrului invatamantului publicat ghici unde in Monitorul Oficial... rofl.gif rofl.gif

Apoi pentru ca tot se face aici o propaganda PDL pe baza statelor primite din Modrogan...poate cine stie multii au primit si grade. ohyeah.gif
In ultimele sale zile ca ministru Gheneralul Oprea...dadea ordinul de ministru nr. M.41/4.05.2012... drool.gif

Ordinul respectiv prevede urmatoarele in art.4 alineatul 1: ”Înaintarea în grad a cadrelor militare în rezervă se face în raport cu nevoile forţelor armate, pe baza propunerilor formulate de către şefii structurilor centrale, ai structurilor subordonate nemijlocit ministrului apărării naţionale, de către şefii statelor majore ale categoriilor de forţe ale armatei, comandanţii comandamentelor de armă, marilor unităţi, unităţilor militare şi ai centrelor militare, de către structurile asociative ale cadrelor militare în rezervă şi în retragere, precum şi alte autorităţi publice sau organizaţii neguvernamentale”.

Dar partea cea mai tare vine de abia la finalul ordinului, in art. 9, acolo unde aflam: ”Prin excepţie de la prevederile art. 2-7, se pot acorda grade militare/înainta în grad, până la gradul de colonel/similar, cadrele militare în rezervă şi în retragere şi în alte situaţii, potrivit legii, de către ministrul apărării naţionale şi şeful Statului Major General”.

Si uite asa sa vezi concentrare de acum incolo ce vor face alde Turcescu, Iordanescu, Lazescu, Oltean, Blejnar si multii alti.

PE ideea asta mentionez ca, odata cu implicarea masiva in zone deosebit de sensibile...democratia in acest moment este sub semnul intrebarii. Vor urma atacuri si mai dure dar puciul militar pregatit de Comandant se indreapta spre final!....

Toate fortele sunt indreptate catre o singura si absoluta directie...aceea pe care cei multi o si considera viabila.Nimic nu mai poate opri tavalugul.

Dar acum, arheologii lui peste cauta in probele de ADN de la Vlaicu Voda rostul de a furniza o aura stiintifica la ineptiile lui Patapievici, Tismaneanu, care sa continue sa publice ceva de genul "...trupul acestui popor abia daca este ca o umbra: el nu are cheag, radiografia plaiului mioritic este ca a fecalei: o umbra fara schelet, o inima ca un cur, fara sira spinarii..." (citat din ilustrul H.R.Patapievici).

Hai cu suspendarea!!! rofl.gif


turbo trabant
QUOTE(cocosel @ 29 Jun 2012, 03:00 PM) *
Este lovita de nulitate...

Prea tarziu, asa va ramane la brucselles, la domnul iliescu si domnu crinulescu va veni in plic scrisorica cu rugamintea de a nominaliza alt premier.

Si da, revista nature este pentru toti analfabetii o revista basista.
Marduk
QUOTE(cocosel @ 29 Jun 2012, 04:00 PM) *
...democratia in acest moment este sub semnul intrebarii. Vor urma atacuri si mai dure dar puciul militar pregatit de Comandant se indreapta spre final!.... Hai cu suspendarea!!!

ohyeah.gif Mi-a placut asta, ai dreptate am uitat ca Viorel e fan Che, totusi am o nedumerire, ce-l mai suspendati daca tot ati pus de-o revolutie, mergeti acolo, la palat, cu un grup de revolutionari si aruncati-l in strada.
Cucu Mucu
QUOTE(cocosel @ 29 Jun 2012, 04:00 PM) *
Este lovita de nulitate...CNATDCU este desfiintat de joi daca nu ma insel cu ziua...prin ordin al ministrului invatamantului publicat ghici unde in Monitorul Oficial...


De ieri, adica, si am inteles ca nu prea iegzista textule publicat in Monitor. L-ai gasit tu?

In rest, e distractiv acest ping-pong intre basisti si antibasisti. Ce nu intelegeti voi este ca ambii sunt aceleasi personaje triste din drama poporului roman, obligat sa fie condus de niste indivizi de proasta calitate umana! Pe undeva, o merita, dar tot imi e mila de poporul meu!
Felina
Ministrul Educatiei: Toate deciziile Comisiei privind plagiatul sunt nule, pentru ca nu a fost cvorum
Erwin
Se pare că articolul a dispărut din MO. Or fi băsiști inflitrați și-acolo! biggrin.gif Da, de fapt cu ping-pong au fost multe din "deciziile" premierului V. Ponta! E o luptă a lui personală în care el șutează, el ratează și tot el își dă autogol. Nasol! ohyeah.gif Mai ales pentru spectatori... sad.gif
Cucu Mucu
QUOTE(Felina @ 29 Jun 2012, 05:49 PM) *
Ministrul Educatiei: Toate deciziile Comisiei privind plagiatul sunt nule, pentru ca nu a fost cvorum


Deci nu conteaza ca suntem condusi de un hot dovedit atata timp cat e lipsa de cvorum. Acum s-a razgandit si asta, nu mai demisioneaza, asa cum se batea cu pumnii in chept cand vb cu El Pays. M-am cam saturat sa fiu condus de putoi cu ifose de lideri, aroganti si inteligenti pana la genunchiul broastei.


Nu va recomand sa cititi presa straina, va stricati uichendul. mad.gif
Erwin
Un comentariu al unui inginer care vrea să se angajeze în Germania... zice omul că deși are dovedită experiența și cunoștințele necesare pentru job, totuși șeful se uită cu suspiciuni la diploma lui, venind din România. Ne afectează pe toți și acum și pe viitor dacă "cel mai cinstit guvern" rămâne în funcție. Jos cu mincinoșii și cu hoții!
Marduk
Situatia in care sa afla Victor Viorel Ponta afecteaza intreaga Romanie, justitia, scoala de la gradinita la universitate, moralitatea tuturor romanilor va fi pusa la indoiala daca acest om, cetatean, politician Victor Viorel Ponta va continua sa sfideze ceea ce poate vedea si cineva care nu are pregatire superioara. Ina aceste zile se sustin examene la scolile din Romania ce exemplu da premierul Romaniei elevilor care trec prin aceste examene? Elita politica tanara din aceasta tara este afectata ca un membru al acestei elite a fost prins cu mata-n sac. Mi-as permite o paranteza asupra acestei elite tinere, toti acesti politicieni, in opinia mea sunt niste pusti razgaiati, crescuti "fara a gusta salam cu soia" intr-o epoca de trista amintire, incepand cu Tariceanu si terminand cu Victor Viorel Ponta toti acesti politicieni sunt verii, nepotii, fii etc. marii cumetrii comuniste si cooperatiste ce a supravietuit "revolutiei". Cum sa renunte Victor Viorel Ponta la putere? ar insemna ca o intreaga clasa politica sa renunte la "prajitura" atent pastrata de tovarasul Iona Iliescu, cui sa dea aceasta "prajitura" ? neispravitilor din "pulime"?
turbo trabant
QUOTE(Marduk @ 30 Jun 2012, 12:26 PM) *
Situatia in care sa afla Victor Viorel Ponta afecteaza intreaga Romanie

Intotdeauna este de ajuns un singur idiot care sa futurizeze o tara intreaga.

Nu e cazul aici,idiotul asta are o gramada de adepti.
abis
QUOTE(cocosel @ 29 Jun 2012, 04:00 PM) *
Apoi pentru ca tot se face aici o propaganda PDL pe baza statelor primite din Modrogan...poate cine stie multii au primit si grade.

Urmatoarele mesaje de acest gen iti vor fi editate fara niciun fel de preaviz. Asta ca sa nu te plangi dupa aceea ca nu stii ce s-a intamplat de-ti dispar postarile...
abis
Asa va fi scos basma curata si Ponta
turbo trabant
Gresit. Ponta nu mai poate fi scos basma curata, e prea tarziu si au facut f multe greseli.

Primul copilescu al tarii e terminat pe plan extern si de aici i se va trage. Ca sunt idioti si prelungesc coma e problema lor, se agata ca inecatul de orice pai.

Ar fi cam timpul ca ilici sa puna caseta cu baletul rusesc "spargatorul de doctoranzi" pe la antene - in virtutea traditiei, orice puci la moscova se facea musai cu transmiterea acelui balet la televizor.

Victoras se va retrage pentru catindatul de suflet al lui nea nelu: adevaratul dottore oprescu. Insa nu s-a hotarat unde vrea dottore inca: la presedintie e prea departe iar la primul copiator al tarii ii sufla marineru' in spate.
Felina
QUOTE(abis @ 2 Jul 2012, 09:15 AM) *


le-am trimis un email 'de multumire' la adresa rectorat@uoradea.ro
distribuiti daca va place ideea
abis
Hai sa plagiem si Europa Libera - tot mana lui Basescu e si aici, al dreacu pirat...

Eu nu cred ca Victor Ponta şi-a plagiat doctoratul. Nu a plagiat, pur şi simplu pentru că el nu a scris un rînd din acele 400 de pagini. Indignarea lui e de aceea sinceră. In mod limpede, cineva a fost plătit, acum mai mulți ani, un „negru“, cum se spune, un „scrib fantomă“, pentru a-i cîrpi o lucrare cu aparența coerenţei.
Felina
e halucinant discursul lui Ponta, mi s-a facut rau citind, n-am trecut de jumate.

ma apuca o greata incomensurabila cand vad cum interviatorul inghite orice rahat de raspuns de la Ponta, fara sa lamureasca nimic.
turbo trabant
Bai astia sunt dusi cu capul faching shiet, asa idioti mai rar.

http://www.antena3.ro/politica/pop-exista-...scu-173840.html

e vorba despre asta-
"În 1995 a absolvit Cursurile Avansate de Management în Industria Transportului Maritim ale Academiei Norvegiene, ca bursier al acestui stat "

La dreacu, au si norvegienii un spiru haret si nu stiau,i-au dibuit inteligentii de romani. Deja idiotii astia sunt deosebit de periculosi.
Felina
asta din pacate nu o sa le mearga, basea nu cred ca e plin de studii ca sa zic asa rofl.gif
turbo trabant
A absolvit ( dintr-o sorbire) un curs de management prin 1995 in transporturi navale ( era noastra). In norvegia, puii mei, nu in romanica !

Electoratul afla cu stupoare ca marineru are studii si inca prin strainataturi. laugh.gif

Scandalul cu presedintele norvegiei e asigurat, dupa ce s-au facut de bacanie la brucseles.
Marduk
QUOTE(turbo trabant @ 2 Jul 2012, 10:27 AM) *
.... Nu e cazul aici,idiotul asta are o gramada de adepti.

Incredibil dar adevarat, ce este trist ca unii dintre ei par oameni culti, ce-i mana in lupta pe toti acesti domni? apartenenta la o clasa, casta, clan, cumetrie anume sau ciolanul cu fasolica din meniul USL?
abis
Articolul wikipedia (en) List of plagiarism incidents a fost vandalizat aseară. User-ul cu ip 92.20.25.163 (fac pariu ca e de la sediul PSD din Kisseleff smile.gif ) a şters de 3 ori referirile la Ponta. De fiecare data, ceilalţi contributori (membri ai poliţiei wikipedia anti-vandalism) le-au reintrodus.

Istoria modificărilor la articol.
Cucu Mucu
QUOTE(abis @ 2 Jul 2012, 01:24 PM) *
Articolul wikipedia (en) List of plagiarism incidents a fost vandalizat aseară. User-ul cu ip 92.20.25.163 (fac pariu ca e de la sediul PSD din Kisseleff smile.gif ) a şters de 3 ori referirile la Ponta. De fiecare data, ceilalţi contributori (membri ai poliţiei wikipedia anti-vandalism) le-au reintrodus.

Istoria modificărilor la articol.

Nu e din Modrogan!

turbo trabant
Oare cat de idioti sunt cei care il acuza pe popeye ca are masterat cand el tot ce a absolvit a fost niste amarate de cursuri de calificare? Si cand idiotul trambita este ministrul invatamantului?

http://www.realitatea.net/fundatia-soros-i...ept_958316.html

Maiculita, astia si-au pus toata planeta in cap. Bine macar ca mai au prostii si incultii de partea lor.
abis
Te mira? ohmy.gif

Pe bune, arata asta a om responsabil caruia sa-i dai pe mana o tara?!



turbo trabant
QUOTE(abis @ 2 Jul 2012, 01:45 PM) *
Te mira? ohmy.gif

Sincer (neplagiat), da . Si in acelasi timp laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif

De cand am auzit prima data ca pulica "masina lor de furat a functionat mai bine ca a noastra" va fi prim, am avut reactia asta hh.gif

abis
Eu ii astept pe goguta si pe March, daca mai dau pe aici, sa ne spuna ca de fapt Ponta nu a plagiat, Nastase e nevinovat, idiotul de Pop nu a facut niciun abuz, totul e bine si frumos si noi suntem rai ca nu recunoastem meritele useleului. Si, basca, toata presa straina e aservita Cotrocenilor.
turbo trabant
Nu te mira dar asa cred multi dintre romani ( peste 50% cu care am discutat in ultimele zile).

Din pacate fanii lor chiar cred ca base e ival si conectat la marea conspiratiune internationala.
Erwin
Hmm, chiar și unii dintre fanii lor vorbesc cu glas scăzut de parcă i-a lovit ceva sub centură... unsure.gif Măcar de s-ar deștepta acum în ceasul al XIII-lea.
cocosel
QUOTE(Marduk @ 29 Jun 2012, 02:59 PM) *
ohyeah.gif Mi-a placut asta, ai dreptate am uitat ca Viorel e fan Che, totusi am o nedumerire, ce-l mai suspendati daca tot ati pus de-o revolutie, mergeti acolo, la palat, cu un grup de revolutionari si aruncati-l in strada.


Despre care Viorica vorbesti?...care revolutie?...(citeste invers)...s-a aruncat singur afara..cand vroia sa distruga un minister. rofl.gif

Cat despre Ponta si ceilalti...peste 80% din clasa politica actuala a facut plagiat...sa nu mai vorbim de restul populatiei...ma surprinde cat fariseism regasesc pe aicisha. Cat se ia la o postare pentru PDL..ca am auzit ca platesc bine astia in MOdrogan... rofl.gif

Printre cei care au masluit cate ceva se pare ca apare si Marinarul cica prin Norvegia cand pentru cateva nave vandute a primit si el un atestat...NU putea sa ceara si el un doctorat!!Of!! rofl.gif

Interesant ce se va intampla la Sesiunea Extraordinara Parlamentara sau cum s-o numi...cica iar se va invoca numarul fatidic 322... rofl.gif

Se ascut sabiile...

PS: Oare cand parerea Curtii Constitutionale in acel caz flagrant de grava nerespectare a legilor tarii de catre Presedintele in functie, cu complicitatea sclavilor sai, fostii Ministrii ai Apararii Nationale si consilierii prezidentiali ce au avizat si impulsionat semnarea rescpectivelor decrete, avand drept rezultat direct scaderea capacitatii de lupta a armatei romane, decredibilizarea Armatei ca institutie de forta a Statului si injosirea corpului de ofiteri si generali de cariera prin manevrele ipochimenilor numiti. Pentru a nu pomeni si de lipsa de intelegere manifestata de aliatii vestici cu privire la acest comportament degradant al capului Ostirii Romane si al sclavilor sai politici.
turbo trabant
QUOTE(cocosel @ 2 Jul 2012, 03:22 PM) *
Printre cei care au masluit cate ceva se pare ca apare si Marinarul cica prin Norvegia cand pentru cateva nave vandute a primit si el un atestat...NU putea sa ceara si el un doctorat!!Of!! rofl.gif

Norvegienii nu au nevoie sa dea un doctorat ca spaga pentru ca ei niste "tipi destul de bogati" si cu o flota marreeeeeee chiar daca nu e sub pavilionul lor.

Marineru' a beneficiat in acele vremuri tulburi de un grant, daca nu stii diferenta intre un grant si un masterat nu e nici o rusine, nici ministrul heducatiei nu o stie sorry.gif . Norvegienii ,asa, ca oameni, iubeste marea si marinarii si sunt impresionati pana la lacrimi daca le pui un cv in fata cu "am condus cea mai mare nava a tarii mele" .

Granturile cu curs de cateva luni in acele vremuri se dadeau "tinerelor sperante" din romania, tara de lumea a treia in speranta ca le vor folosi candva. Au fost multi romani care au luat granturi din vest atunci si acolo au ramas ohyeah.gif . Marinaru insa a mirosit ca munca in vest nu e de el si ca politica damboviteana e mai banoasa.


Dar asta e nivelul 'telectual al romanului, circ sa fie ,adevarul nu conteaza. Nu conteaza mai ales cand il faci master in ceva pe unul care a spus ca tzara are nevoie de chelneri si alte meserii doctorale.

Ah da si mai ales conspirativita icsoterica e musai sa fie acolo cat mai multa, da la fel de bine pe cv-ul din online ca si un pontorat.
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.