Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:U.s.a. Politica Noului Presedinte B.h. Obama
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Noutatilor > Politica interna si externa. Stiri din Romania. > Politica Externa
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33
Cla
Obama se compoarta ca un copil de gradinita caruia i-a fost luata mingea, si se face de rusine.
Bine ca Putin nu se revanseaza si nu face nimic la fel. Asta chiar ca e o palma pt Obama spoton.gif
Oricum peste vreo 2 saptamāni, Trump va pune retours hotarārile lui Obama, abia astept si o sa rād... devil.gif
Marduk
In timp ce USA pierde initiativa in OM, H.B. Obama expulzeaza diplomati rusi din cauza interventiei rusesti in alegerile din USA. Daca exista probe in acest sens ar fi bine ca administratia Obama sa le prezinte publicului azi, nu peste 50 de ani. De cealalta parte Putin nu pare sa fie de acord cu masuri similare. Sa vedem ce mutare va face D.T. in acest caz!
Cla
Chestia e ca nu au dovezi, e un rahat īn ploaie, ca deobicei inscenat de CIA
Numai ca de-asta data, Obama e prostu. Nu stiu daca tocmai asa si-a īnchipuit decesul, dar el nu a vrut-o altcumva.
Putea sa plece cu capul sus. Va ramāne īn istorie ca un idiot al Democratilor din America, care a comandat Drohne
Cla
Ar fi cazu sa o stearga, Obama, baga degeaba paie pe foc. Pe focul lui!! Sau ce foc se vede din Rusia? Nimic.
Americanii n-au invatat nimic din istorie, si asta le rupe cāndva gātul, asa de 1inchipuiti ce sunt.
The Grand Nation are mai multe probleme inside, decāt sa se puna cu ursul rusesc, ghici cine va pierde...
Eu sunt bucuros ca e un Vladimir Putin, care garanteaza STABILITATE. Fara el, am avea un haos global.
Cla
O sa fie 20 Ianuarie cānd o sa fie presedintele Trump. Dar el deja a reusit īn 2 saptamāni ce n-a reusit Obama īn opt ani.

Poate sa zica ce vrea, de facut n-a facut nimic. Yes, we can !! asa s-a zis

Marduk
B.H. Obama si-a plans administratia ce-a lasat USA cu mandria stirbita. Nu sunt filoamerican nici fliorus, cum cred unii, nu sunt nici macar filoeuropean, cu poate ar trebui sa fiu. Sunt roman, un cetatean cu oarece cunostintede istorie, care nu se lasa manipulat de politica corecta, ultraliberalism si in general de politicieni, dar am o credinta nestramutata in "zodia" acestui popor. USA condusa de B.H. Obama s-a lasat manipulata de idealuri nerealiste, pentru starea in care se afla azi civilizatia, al carei reprezentant de prim rang vrea sa fie USA. Lumea este asa cum este, e nevoie de schimbari profunde la nivel individual pentru ca lumea ultraliberala sa devina realitate, as spune ca este nevoie de interventii imorale pentru a transforma indivizii care populeaza azi aceasta planeta, in entitati constiente de unicitatea si unitatea acestei civilizatii, fara nicio legatura religioasa, politica etc. Toti traim pe o planeta super exploatatata de umani, fie ca sunt americani, britanici, olandezi, francezi, rusi sau chinezi, Terra a ajuns la momentul in care dezechilibrul se poate transfoma intr-o noua "stare". Ne putem trezi peste noapte traind pe o noua planeta, ce poate face USA de una singura in acest caz? nimic sau poate doar sa-si salveze o parte din cetatenii sai care vor duce cu ei acelasi mituri, religii, cutume etc. B.H. Obama n-a reusit sa schimbe mai nimic in USA, sa reformeze o natiune profund divizata rasial, desi politica, religia si presa incearca sa ne convinga ca nici vorba de asa ceva. B.H. Obama a fost, urmeaza Don(ald) Trump, un alt "actor" al politicii americana, sa speram ca va fi tot la fel de bun ca si Ron(ald) Reagan.
Cla
Zi-o pe sleau Marduk. Oamenii, Homo Sapiens au ruinat aceasta planeta. Ar fi cazul sa disparem ca dinozaurii, ca natura sa se reculeaga.
Marduk
N-am prea inteles care-i mza cu obamacare dar pare ca politicienilor republicani nu le place acest sistem. Unul din cele mai rasunatoare proiecte ale fostului presedinte B.H. Obama este pe cale de a fi revocat din sistemul american de sanatate. Se va transforma B.H. Obama intr-un presedinte invins de sistem?!
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.