Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:U.s.a. Politica Noului Presedinte B.h. Obama
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Noutatilor > Politica interna si externa. Stiri din Romania. > Politica Externa
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33
March
QUOTE(abis @ 30 Jul 2011, 10:34 PM) *
Insa ma va durea cu siguranta daca din cauza iresponsabilitatii unor politicieni americani SUA va intra intr-o criza, pentru ca economia intregii planete va fi afectata. Dar cand unii pun mai presus de orice altceva dorinta de a ajunge la putere, si isi urmaresc dezideratul asta cu orice mijloace, fie ca este vorba despre SUA, Romania sau alta tara, rezultatele nu pot fi decat dezastruoase.

Intrucat nu intelegi ce se intampla in politica americana vii si arunci si tu comentariul asta cu iz basist.
Marduk
Ia lumineaza-ne moncher, vorbesc serios, eu cred la fel ca abis ca politicienii, finantistii, jucatorii la bursa, lobystii, bancile, etc. au facut ca USA sa se afle in situatia actuala. D.P.D.V. conspirationist ar putea sa fie si un complot mondial al organizatiilor de slavare prin "ejectarea" gunoiului financiar strans din afacerile neprofitabile, daca manevrele astea nu ar declansa o criza mondiala sau mai grav un razboi mie chiar mi-ar placea din cand in cand sa-i vaz pe unii miliardari care si-au facut averile pe bursa sau bancile care au mizat pe naivitatea oamenilor pierzandu-si averile. Dar cum spuneam, eu nu ma pricep, poate ne zici ce se intampla de fapt, da sa nu-mi zici ca este un razboi economic ca nu te crez, desi daca ar fi asa ar fi bine sa avem parte de primul razboi fara bombe sau milioane de victime.
March
QUOTE(Marduk @ 31 Jul 2011, 02:06 PM) *
Ia lumineaza-ne moncher, ...

Uite sa-ti dau o prima" lumina" . biggrin.gif Republicanii cer ca Obama sa reduca drastic imensele cheltuieli federale ( clientela politica in special ) dar el si democratii lui nu vor ! Si atunci republicanii pe buna drepte il intreaba ... pentru ce sa-ti marim plafonul de imprumut ? Pentru ca buna parte din el sa fie inghiti de clientelea ta politica ?
Stai linistit. Sunt aproape de un compromis . Si apoi americanii nu importa miere de la noi. biggrin.gif
abis
QUOTE(March @ 31 Jul 2011, 02:33 PM) *
Republicanii cer ca Obama sa reduca drastic imensele cheltuieli federale ( clientela politica in special ) dar el si democratii lui nu vor !

Clientela avea Bush, s-a vorbit destul despre Halliburton si altii...

Democratii sunt de acord cu reduceri, insa republicanii cer anularea unor proiecte democrate esentiale, de ex cele din domeniul medical. Ceea ce e cam mult. Si in plus nu se inteleg nici cu privire la impozite.
March
QUOTE(abis @ 31 Jul 2011, 02:56 PM) *
Clientela avea Bush, s-a vorbit destul despre Halliburton si altii...

Democratii sunt de acord cu reduceri, insa republicanii cer anularea unor proiecte democrate esentiale, de ex cele din domeniul medical. Ceea ce e cam mult. Si in plus nu se inteleg nici cu privire la impozite.

Citeste mesajul meu unde am redat textul ala in engleza ca sa te luminezi . Daca nu pricepi iti fac o traducere contra cost .
abis
Din pasajul ala nu m-am prins ce e cu "clientela"... De unde l-ai copiat, ca acum n-ai mai pus linkul?

O sa iti dau eu bani la Sfantul Asteapta laugh.gif
March
QUOTE(abis @ 31 Jul 2011, 03:48 PM) *
Din pasajul ala nu m-am prins ce e cu "clientela"... De unde l-ai copiat, ca acum n-ai mai pus linkul?


Citeste inca odata mesajul #1199 si vino cu argumente ca nu-i asa. Totusi iti fac traducerea daca platesti ceva.

p.s. Bush a fost si este prietenul idolului tau dambovitean. Asa ca fii atent ....
turbo trabant
QUOTE(abis @ 30 Jul 2011, 09:34 PM) *
Insa ma va durea cu siguranta daca din cauza iresponsabilitatii unor politicieni americani SUA va intra intr-o criza, pentru ca economia intregii planete va fi afectata. Dar cand unii pun mai presus de orice altceva dorinta de a ajunge la putere, si isi urmaresc dezideratul asta cu orice mijloace, fie ca este vorba despre SUA, Romania sau alta tara, rezultatele nu pot fi decat dezastruoase.

si titlul de cel mai expert de pe forum goes to...

http://www.zf.ro/business-international/co...r-video-8552227

Baeti, ati perorat aberatii cu falimente si alte chestii negandite dar citite. Nu mor cainii cand vor caii.
March
QUOTE(turbo trabant @ 1 Aug 2011, 10:14 AM) *
Baeti, ati perorat aberatii cu falimente si alte chestii negandite dar citite. Nu mor cainii cand vor caii.

In cazul de fatza , merge si asa biggrin.gif
Marduk
"Nu mor caii cand vor cainii, da nici cainii cand vor caii" parca asa era? Acu nu stiu cine sunt caii si cine sunt cainii, mai ales ca in USA mai traiesc mai multe animale din familia respectiva, lupi, coioti, vulpi.....
Cucu Mucu
QUOTE(Marduk @ 1 Aug 2011, 04:07 PM) *
"Nu mor caii cand vor cainii, da nici cainii cand vor caii" parca asa era? Acu nu stiu cine sunt caii si cine sunt cainii, mai ales ca in USA mai traiesc mai multe animale din familia respectiva, lupi, coioti, vulpi.....


Ntz, continuarea era "...nici cainii cand vor stapanii."

S-au inteles de data asta, sa vedem daca raman si cu ratingurile.
Cucu Mucu
Russian Prime Minister Vladimir Putin accused the United States Monday of living beyond its means "like a parasite" on the global economy and said dollar dominance was a threat to the financial markets.
turbo trabant
QUOTE(Cucu Mucu @ 1 Aug 2011, 07:01 PM) *
sa vedem daca raman si cu ratingurile.

Rade ciobul ioropean de oala sparta. Sa vedeti reitinguri la toreadores si macaronari, se pregatesc mancatorii de melci.

Michelle
De fapt Putinul nu rade, ci plange...! Asta si zice ca are bonduri la ei :"there should be other reserve currencies"
turbo trabant
QUOTE(Michelle @ 4 Aug 2011, 12:55 PM) *
nu rade, ci plange...! Asta si zice ca are bonduri

De ce nu si le cumpara pe ale lui ca sa nu mai sufere atata?

E cam clar ca daca P a fost dat de exemplu, cam asta e halul in care se mai intelege democratia , de fapt nu se mai intelege, tot ce se vrea un tatuc , o dictatura , ceva ca romanul s-a saturat de democratie.
March
QUOTE(Cucu Mucu @ 1 Aug 2011, 08:01 PM) *
S-au inteles de data asta, sa vedem daca raman si cu ratingurile.

Cine-s aia care stabilesc ratingurile ? Ca s-ar putea s-o pateasca si ei ca DSK ! tongue.gif
Cucu Mucu
QUOTE(turbo trabant @ 4 Aug 2011, 01:27 PM) *
Rade ciobul ioropean de oala sparta. Sa vedeti reitinguri la toreadores si macaronari, se pregatesc mancatorii de melci.

Iar citesti pe diagonala? Unde e rasul?

QUOTE
E cam clar ca daca P a fost dat de exemplu, cam asta e halul in care se mai intelege democratia , de fapt nu se mai intelege, tot ce se vrea un tatuc , o dictatura , ceva ca romanul s-a saturat de democratie.


Iar citesti pe diagonala? Unde este dat Putin exemplu de lider democratic?

blink.gif
turbo trabant
QUOTE(Cucu Mucu @ 4 Aug 2011, 02:45 PM) *
Unde e rasul?

Sau plansul? rolleyes.gif

Eu m-am cam convins ca de fiecare cand mai emite unul cate o enormitate cu iminenta capitalismului de peste ocean pe marjinea prapastiei imediat mai crapa o tara prin europa. Toata povestea seamana cu niste showuri de prost gust pe la antena.

Cucu Mucu
QUOTE(turbo trabant @ 4 Aug 2011, 01:27 PM) *
Rade ciobul ioropean de oala sparta. Sa vedeti reitinguri la toreadores si macaronari, se pregatesc mancatorii de melci.


Told you! ohyeah.gif

The United States lost its top-tier AAA credit rating from Standard & Poor's on Friday in an unprecedented blow to the world's largest economy in the wake of a political battle that took the country to the brink of default.


Obama asta pare un fel de Base neaos, intotdeauna altii sunt de vina, si baietii destepti, oligarhii si restul lumii conspira impotriva lor. Ma mir ca nu hahaiesc impreuna pe la golden blitz.

The Obama administration attacked the credibility of the analysis underlying Standard & Poor's decision to downgrade the United States' top credit rating on Friday, saying it had found a $2 trillion error.
turbo trabant
QUOTE(Cucu Mucu @ 6 Aug 2011, 02:19 PM) *
Told you! ohyeah.gif

Nu mai pot de ras cand vad ca nu vezi in ce rahat e ioropa. rofl.gif

Acum ar trebui sa injuri dar inca nu percepi fenomenul si cand il vei percepe nu vei trece de nivelul maxim al unui "huo basescu".
Marduk
Pana azi pare ca doar Asia traieste din plin consecintele situatiei de la bursa din New York, poate ca asta s-a si dorit, desi situatia in UE e de tot c.....l, dar toti se feresc sa spuna ceva de frica panicii.
turbo trabant
QUOTE(Marduk @ 8 Aug 2011, 12:03 PM) *
desi situatia in UE e de tot c.....l, dar toti se feresc sa spuna ceva de frica panicii.

aia e ca oiro nu prea mai e, a murit neoficial saptamana trecuta cand cele 2 sudiste mari au facut baldabac. sudul se va desprinde rapid de zona euro ( poate un euro "usor " acolo) poate chiar pana la sfarsitul anului depinde cat va tine banca centrala sandramaua pe plutire.

asteptati-va la "taranii" din spania si italea sa se intoarca acasa fara numar, fara numar, sudul e compromis total economic, romania are mai multe sanse de crestere decat acolo.
Marduk
Toti "taranii" care vor sa vina acasa, sa vina, ii asteptam cu drag, dar sa nu uite comportamentul pe care l-au avut in tarile din UE, chiar daca cumva au fost obligati de lege. Or gasi ei de-o paine acasa, iar tara chiar are nevoie de multi dintre ei.
turbo trabant
QUOTE(Marduk @ 8 Aug 2011, 02:15 PM) *
Toti "taranii" care vor sa vina acasa, sa vina, ii asteptam cu drag,

asteapta-i dar nu mai astepta banii trimisi de ei daca pleaca de acolo si ei au cam tinut romanica cu banutii lor.

baeti, oala europeana e sparta tandari. e bine ca europeni cum e cucu nu mai pot de grija ciobului american, le va tine de cald rasul asta la iarna.

PS: deceniul de prosperitate s-a incheiat. tineti minte asta fiindca trabantu' a zis-o prima data acilisa pe forum, de acum urmeaza saracie cu peron pe extremitatea stanga.
Cucu Mucu
QUOTE(turbo trabant @ 8 Aug 2011, 06:30 PM) *
baeti, oala europeana e sparta tandari. e bine ca europeni cum e cucu nu mai pot de grija ciobului american, le va tine de cald rasul asta la iarna.


Te mai intreb inca o data, si apoi te ignor : unde vezi tu ca rad de ce se intampla in state?

QUOTE(Marduk)
Pana azi pare ca doar Asia traieste din plin consecintele situatiei de la bursa din New York


Asia traieste din plin consecintele deoarece bursele asiatice s-au deschis primele, ieri, in jurul orei 23.00, parca. La ora asta au inchis deja prima sedinta de tranzactionare pe saptamana asta, si au putut trage linie.
Marduk
@ turbo trabant
"asteapta-i dar nu mai astepta banii trimisi de ei daca pleaca de acolo si ei au cam tinut romanica cu banutii lor"

Cand am citit prima data in istorie despre ideea formarii unui stat evreiesc m-am intrebat ce-or sa faca evreii la ei in tara, atunci imi inchipuiam ca evreii nu pot face decat negot, sa cumpere ieftin si sa vanda scump. Cunoscand ceva geografie m-am mirat si mai mult alegerea locului unde vroiau evreii sa-si fondeze tara lor, ma gandeam ca vor muri de foame, cu tot ajutorul diasporei evreiesti foarte puternice, recunosc ca m-am inselat, evreii au demonstrat ca se poate sa infiintezi un stat acolo unde doar caprele si beduinii rezista. Am lucrat in urma cu cativa ani cu firme olandeze, am vazut ce pamant au olandezii in mlastinile lor, i-am vazut savurand gustu rosiilor romanesti, salatei, cepei, usturoiului, merelor, perelor, caiselor, pepenilor si strugurilor, le-am citit pe chip invidia dar nu am inteles decat mai tarziu de ce vroiau sa "distruga" acest gust romanesc. O vreme am lucrat cu companii grecesti, grecii sunt fascinati de Romania, de bogatiile acestei tari, desi mie mi-a placut Grecia, mai ales zona turistica, nu intelegeam ce cauta grecii in Romania. Tarziu am aflat ca grecii urmeaza o strategie antica, cauta zone in care populatia nu vede bogatia ce le sta sub picioare, nu stie sa vanda si sa cumpere, este credincioasa si tematoare sa-si asume responsabilitati. Sper ca toti romanii care inca mai cred in potentialul existent, stiu ce tara minunata avem, sa revina acasa si sa "puna osul la treaba" ca avem multe de facut, s-a furat destul, e timpul sa mai si muncim.
Cucu Mucu
QUOTE(Marduk @ 8 Aug 2011, 08:28 PM) *
Sper ca toti romanii care inca mai cred in potentialul existent, stiu ce tara minunata avem, sa revina acasa si sa "puna osul la treaba" ca avem multe de facut, s-a furat destul, e timpul sa mai si muncim.


Munciti, munciti, sa aiba Ei ce fura! ohyeah.gif De data asta sunt 100% de acord cu TT, fara banii romanilor din Europa Romania va avea probleme serioase. Nu numai ca nu vor mai fi acei bani, ci va mai avea si un numar considerabil de asistati social adaugati la nr deja existent.

Cat despre "osul la treaba" si alte indemnuri patriotice, nu puteti voi munci cat pot ei fura! jamie.gif Daca vrei sa schimbi Romania, aduna toata clasa politica, bag-o intr-o fregata si da-o la fund unde e marea mai adanca, apoi depolitizeaza invatamant, sanatate, justitie, administratie, si abia apoi incepe sa visezi la o Romanie cum iti place tie. jamie.gif
turbo trabant
QUOTE(Cucu Mucu @ 8 Aug 2011, 07:22 PM) *
unde vezi tu ca rad ?

daca doar mi s-a parut ca te bucuri de capra respectiva, imi cer scuze.

in vreo 2 saptamani o sa inceapa sa crape banci din cismigeu, nu mai sunt bani de beiout.
Michelle
QUOTE(Marduk @ 8 Aug 2011, 08:28 PM) *
@ turbo trabant
Sper ca toti romanii care inca mai cred in potentialul existent, stiu ce tara minunata avem, sa revina acasa si sa "puna osul la treaba" ca avem multe de facut, s-a furat destul, e timpul sa mai si muncim.




Numai ca nu depinde numai de ei si de patriotismul lor!
Marduk
Asa este, dar eu ma refeream la situatia in care chiar nu ar mai pute sa ramana in acele tari, o situatie de criza majora cand nu te gandest decat ca ai un loc al tau unde te-ai nascut si ai crescut si unde chiar daca nu "fug cainii cu covrigii in coada", mai exista cineva sau ceva care te asteapta.
Cucu Mucu
QUOTE(turbo trabant @ 9 Aug 2011, 11:27 AM) *
daca doar mi s-a parut ca te bucuri de capra respectiva, imi cer scuze.

in vreo 2 saptamani o sa inceapa sa crape banci din cismigeu, nu mai sunt bani de beiout.


Se accepta! tongue.gif Nu ma bucur, ca o cadere a SUA inseamna dezastru pentru toti, europeni, americani sau asiatici, iar asta o stii si tu bine.

Cand zici banci din cismigeu te gandesti la baietii aia care vorbesc frantuzeste si au o expunere grasa pe Gretia?
turbo trabant
QUOTE(Cucu Mucu @ 9 Aug 2011, 08:29 PM) *
Se accepta! tongue.gif Nu ma bucur, ca o cadere a SUA inseamna dezastru pentru toti, europeni, americani sau asiatici, iar asta o stii si tu bine.
ok thumb_yello.gif
Cand zici banci din cismigeu te gandesti la baietii aia care vorbesc frantuzeste si au o expunere grasa pe Gretia?

s-a trecut de etapa grecia, acum jumatate de europa este grecia. e prea tarziu pentru a mai fi salvata sau poate salvata cu o inflatie ca pe vremea lui nicu paharoiu.

Marduk
Se zice ca Bursa nu poate fi controlata, nici de guvern nici de regi sau regine, de judecatori, de politie, etc. Totusi cineva controleaza aceasta Bursa, multi spun ca doar domnul Cerere si doamna Oferta controleaza Bursa. In acest caz cred ca Obama va ajunge cel mai incompetent presedinte american pentru ca orice programe ar avea in cap presedintele Obama nu ar putea sa le puna in aplicare fara un ajutor de la domnul Cerere si de la doamna Oferta, dar astia doi de cine or fi controlati?
turbo trabant
QUOTE(Marduk @ 10 Aug 2011, 11:23 AM) *
In acest caz cred ca Obama va ajunge cel mai incompetent presedinte american pentru ca orice programe ar avea in cap presedintele Obama nu ar putea sa le puna in aplicare fara un ajutor de la domnul Cerere si de la doamna Oferta

exista un singur program de pus in aplicare in toata lumea dezvoltata: intoarcerea la un capitalism pur si feroce. asta cer pietele.

epoca statului social& bullshit s-a terminat. viitorul este al economiilor puternice cu o armata puternica.
Marduk
Economie puternica inteleg, dar armata puternica pentru ce le trebuie? mellow.gif ca sa implementeze peste tot in lume capitalismul primitiv, "pur si feroce"? sau sa-i mentina pe cei care nu au o economie puternica la nivelul la care sunt, pentru a avea o piata de desfacere necesara economiei lor puternice?
Felina
Marduk, armata pentru a se apara in caz de nevoie, sau doar a tine la distanta eventualiele popoare pofticioase/pradatoare. Elvetia e un exemplu.
turbo trabant
QUOTE(Marduk @ 10 Aug 2011, 01:20 PM) *
ca sa implementeze peste tot in lume capitalismul primitiv, "pur si feroce"?

Nu a existat niciodata capitalism primitiv sau incipient ci doar in stare pura sau mixat cu tente sociale sau dictatoriale. Chestia cu primitivu' a fost inventata de comunisti ca sa prezinte comunismul ca fiind ceva avansat.

NB: Capitalism pur este la Adam Smith&co.
Cucu Mucu
Intrebare de 10 puncte - pentru cine joaca S&P?

"The magnitude of this mistake—and the haste with which S&P changed its principal rationale for action when presented with this error—raise fundamental questions about the credibility and integrity of S&P's ratings action," John Bellows, acting assistant secretary for economic policy, said in a blog on the Treasury's Web site.


Uitandu-ma de cateva zile la valute, toate sunt cu nasul in jos, mai putin francul elvetian, care rupe record dupa record. Deci, cine a investit in franc? Cine a umplut Europa de credite cu dobanda minuscula la franc? Ar fi interesant de stiut!


Trabant, cechirap!

Shares in Société Générale SA plummeted Wednesday, posting the steepest drop in the French stock market, as renewed investor jitters over its exposure to Greek debt collided with rampant speculation that France's triple-A credit rating was at risk.

Ciudat este ca desi toate agentiioe de rating au trecut Franta la examenul de rating, zovnurile au fost mai tari decat declaratiile si au tinut piata sub presiune azi. Ar fi interesant de stiut cine avea interesul sa dea in Franta. Fratilor, va intreb ce li se pregateste nemtilor si de catre cine! ohyeah.gif
Cucu Mucu
QUOTE(Felina @ 10 Aug 2011, 03:05 PM) *
Marduk, armata pentru a se apara in caz de nevoie, sau doar a tine la distanta eventualiele popoare pofticioase/pradatoare. Elvetia e un exemplu.


Elvetia nu e un exemplu bun daca se distruge sistemul financiar. Atunci posesorii de resurse energetice si hrana au nevoie de armate puternice. jamie.gif
Michelle
QUOTE(Cucu Mucu @ 10 Aug 2011, 10:38 PM) *
Ciudat este ca desi toate agentiioe de rating au trecut Franta la examenul de rating, zovnurile au fost mai tari decat declaratiile si au tinut piata sub presiune azi. Ar fi interesant de stiut cine avea interesul sa dea in Franta. Fratilor, va intreb ce li se pregateste nemtilor si de catre cine! ohyeah.gif



Si nu numai nemtilor, ci UE!
Ghici,ghicitoarea mea...incepe cu R??
turbo trabant
QUOTE(turbo trabant)
4 Aug 2011[/b], 12:27 PM' post='715004']
Sa vedeti reitinguri la toreadores si macaronari, se pregatesc mancatorii de melci.

dedicatie speciala pentru cucu-mucu , fara numar fara numar. ohyeah.gif

bine ati venit in noua uniune europeana (hanseatica)!
Marduk


Asta ar putea fi solutia, pentru a stopa tendintele monopoliste ale Bursei, jucatorilor si speculantilor care se joaca cu soarta umanitatii.
turbo trabant
QUOTE(Marduk @ 11 Aug 2011, 11:12 AM) *
Asta ar putea fi solutia, pentru a stopa tendintele monopoliste ale Bursei, jucatorilor si speculantilor care se joaca cu soarta umanitatii.

astia din poza sunt niste"pesedaci" prosti.
Marduk
Or fi prosti, dar motivati. Nu stiu daca tranzactiile de la bursa sunt sau nu taxate iar azi mi se pare de bun simt ca acesti domni capitalisti "puri si feroci" sa plateasca pentru prostiile facute, nu sa mearga pe acelasi principiu "de la cei multi dar prosti, pentru putini dar alesi".
turbo trabant
QUOTE(Marduk @ 11 Aug 2011, 11:56 AM) *
Or fi prosti, dar

Multi. Sa omori bursa este echivalent cu a vrea sa mergi cu loganul fara sa bagi benzina deloc in el, o utopie.

Marduk
Oare cum traiau oamenii inainte de Bursa? exista comert? industrie? ar putea deveni realitate, aceasta utopie de a distruge bursa? ma gandesc ca la un moment dat speculatorii ar pute fi eliminati iar la Bursa s-ar putea face doar tranzactii normale, necesare dezvoltarii umanitatii.
turbo trabant
QUOTE(Marduk @ 11 Aug 2011, 12:35 PM) *
Oare cum traiau oamenii inainte de Bursa?

in perioada 1945-1989 as putea zice chiar "prosper" rofl.gif
Marduk
Am intrebat, cum traiau inainte de Bursa?
turbo trabant
QUOTE(Marduk @ 11 Aug 2011, 02:47 PM) *
Am intrebat, cum traiau inainte de Bursa?

intrebarea corecta este : a fost vreo vreme inainte de ?bursa nu e decat o piata de legume din romania numai ca tehnicile si ce se vinde este mai avansat, principiile sunt aceleasi.
Marduk
@tt
"bursa nu e decat o piata de legume din romania numai ca tehnicile si ce se vinde este mai avansat, principiile sunt aceleasi."

Moncher comparatia mi se pare cat se poate de nefericita. Daca principiile sunt aceleasi este clar ca avem de aface cu SPECULA, desi poate cuvantul este perimat, demonetizat, de anii comunismului. In Romania in majoritatea pietelor exista vanzatori finali care nu au de a face cu produsul, pamantul, munca propriu zisa, ci doar cu plimbarea produselor de la producator la consumator. Fac aceasta comparatie gandindu-ma la Bursa de flori din Amsterdam, unde participa asociatiile producatorilor, care dupa ce obtin pretul scontat (pretul de productie + % de profit), nu-i mai intereseaza pretul final. In Romania pietele sunt dominate de discriminati care cumpara prin forta, legumele, fructele, producatorilor care vin la piata in speranta unui castiga mai bun. La fel se intampla si la Bursa?
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.