Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Extreme
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Peripetii la Gura Sobei > Povestea Mea
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20
Felina
hmm.gif
Oiski-Poiski
Felinule, ai probleme ? laugh.gif
fis_tic
Copilul stie de magnet, prost. Pentru ca este tentat de catre tot felul de nimicuri metalice, pe care le exploreaza..., le baga in gura si le si inghite... nemtii sunt cam prosti din fire, dar ma rog, probabil toti parintii isi exploreza copilul cu magnetul sa-si caute cerceii din buric. Magnetul de fapt pe ce se lipeste sau copilul face la scoala si fizica atractiei metalice?
Si cuiele trebuie aliniate sau puse de-a valma?
Oiski-Poiski
E normal sa stie copilul de magnet la noua ani.Problema este cum a pus invatatoarea intrebarea si ce raspuns a asteptat de la copii.
Raspunsul copilului meu a fost , da , e posibil ca copilul din intrebare sa adune repede cuiele cazute pe jos cu ajutorul unui magnet pentru ca cuiele sunt din fier si magnetul atrage fierul.
Intrebarea era punctata cu doua puncte din care al meu copil a capatat nici un punct.
Desigur ca eu m-am revoltat ca la 1907.Raspunsul era da , se poate insa nu toate cuiele sunt de fier ci mai sunt si de alama .Si alama nu este atrasa de magnet. blink.gif
So, ma gandesc ca unii copii au auzit in viata lor prima data de alama si pentru jumate de raspuns corect merita macar jumate din puncte.
Insa duduia mai are o luna pana la pensionare si o doare in pix de intrebarile copiilor sau ale parintilor.
Si pentru ca se duce si nu o vom mai vedea in viata noastra de ce sa ma enervez eu mai departe ? Si asa este pedepsita rau de tot .Nu este usor sa mergi prin viata ca femeie frustata, fara umor, cu hormonii dati peste cap.

Ar fi interesant sa copiez una din lucrarile copiilor ca sa vada si tineretul tarii cu ce se ocupa copiii de pe aici.
Aici nu exista carnet de note.Dupa ce sunt gata cu o tema anume , ca de exemplu magnetismul , se da o proba scrisa din toata tema respectiva.Notele de la probele unei materii se aduna si se face media materiei respective.Nota va aparea intr-un atestat scolar care se da de doua ori pe an.unul acuma in februarie iar celalalt la sfarsitul lui iulie cand se termina anul scolar.
In clasa a patra se triaza copiii .Cei cu note nu prea grozave raman la scoala generala.Cei mai buni merg la scoala reala sau gymnasium .
Oiski-Poiski
De la un timp am descoperit la porcul nostru de Guineea, Max, o chestie extrema.E destept foc.Se preface ca vrea afara din cusca, sa zburde un pic.Apoi cand este afara trage o runda si apoi fuge inapoi in casa lui ca si cand l-ar fi plictisit afara.Noi ne gandim ca poate mai iasa si uitam sa inchidem usa la cusca.Apoi plecam in treburile noastre de oameni mari si cand ne intoarcem il gasim facand Party rofl.gif .
Si in ziua de azi ma minunez cat de mare a fost gaura neagra din capul meu in ziua cand am acceptat un animal in casa.
Yvonne
Budisti spun ca atunci cand " botezi " un animal iti iei respunderea vietii lui.
Hai, mai ca trebuie sa te faca fericita in vreun fel micul animal.
Daca te enerveaza trimitemi-l mie ca am matza. ohyeah.gif
Oiski-Poiski
Pai e dragut foc cand te vede , bucuros nevoie mare ca poate ii mai dai ceva de rontait.Si cand ma linge pe mana e iara dragut laugh.gif .Sa vezi ce dragut este cand trebuie sa-i fac curatenie in cusca si-mi vine sa-l strang de gat. rofl.gif
Yvonne
Vezi, ofera mai multe placeri decat neplaceri. tongue.gif
Oiski-Poiski
Offf, cum trece viata asta de la o extrema la alta.
Ma duc sa-mi vad de gogosi .
Ca mi-am amintit acuma de o alta zi de iarna cu zapada si frig ca acuma cand am condus-o pe bunica pe ultimul drum.De-abia in momentul acela a murit copilaria.Oare sa simta si altii la fel ?


Yvonne
Eu imi regasesc copilaria ori de cate ori ma duc in satul bunicilor. Stiu ca bunicilor mei le placea sa fiu vesela si fericita asa ca fara nici un efort acolo uit de toate, mai ales ca locul pastreaza pe vesnicie urmele trecerii lor, lucru care nu se va schimba niciodata. Ii simt acolo asa cum erau ei, tarani simpli, pana si animalele care au fost acolo sint oarecum prezente. Cand sint acolo sint ca o continuare a lor, pare absurd dar stiu ca de acolo de unde sant ma privesc si sint alaturi de mine.
Oiski-Poiski
Am terminat ultima "jucarie" , a iesit frumos.Probabil cand voi inceta sa mai mesteresc ceva inseamna ca m-am calmat .Sau poate va ramane un fel de hoby .Un fel de yoga pe uscat .
Cred ca am sa ma duc sa i-l fac cadou lui Kristin .Are nevoie de el zilele astea.
Afara a nins iarasi.Acuma a iesit soarele.
Azi noapte l-am visat pe cumnatu-miu si nevasta-sa.Nu este un semn bun.Din pacate nu este nimica hazliu asa ca nu povestesc.
Ghivecele mele prind viata.Am plantat radacini de lalele si zambile.Acuma se vad primele varfuri verzi.
Azi am fost cu al meu sot la munca.Tot ma minunez cum poate sa faca ce face.Pentru mine este ca si cum m-as apuca sa inteleg Biblia.

Yvonne
Frumos. smile.gif
Oiski-Poiski
Scriu acuma ca sa nu uit .Ieri in biserica s-a intamplat ceva mega hazliu.Preotul nostru este un om rece , foarte sigur de el, putin arogant.Ii lipseste orice urma de caldura in voce.
La sfarsitul slujbei ieri ne-a anuntat ca in scrisoarea saptamanala catre credinciosi sunt informatii importante.Si cei care vor sa se inscrie pentru o anumita treaba sa fie atenti ca s-a strecurat o greseala de tipar si in loc de 1 februarie este scris martie.Toate bune si frumoase insa in loc de greseala de tipar a zis altceva.Druckfehler inseamna pe germana greseala de tipar .Un cuvant compus format din Druck = tipar si Fehler= greseala.Iar preotul foarte sigur si cu o voce afectata zice , acuma vine, s-a strecurat un "DreckFuhler" rofl.gif , cuvant neexistent in nici o limba.Dreck=gunoi insa Fuhler asa cum l-a pronuntat nu inseamna nimica.Daca ar fi zis maca Fühler= antene ( la insecte de exemplu) sau Füller =stilou.Insa Dreckfuhler ? M-am gandit la urma sa ma duc la el sa-l intreb ce este aia ? rofl.gif In gandul meu :precis nu am auzit bine.Un coleg de servici al sotului ma intreaba : am inteles eu bine , a zis Dreckfuhler ? Sotul zice afara catre mine: am inteles eu bine , a spus preotul Dreckfuhler ?
E clar, am inteles bine.
Acuma fiecare om face greseli, clar.Nimica de zis.
Insa sincer , nu ma asteptam ca lectia asta de viata sa o invete preotul duminica intr-o biserica plina.
Uneori tot e bine sa crezi ca cineva acolo sus vegheaza si are un linear cu care da peste degete.


Felina
love.gif
Oiski-Poiski
Azi am asa un chef nebun sa disec pe careva.Azi am sa povestesc despre nevoia unora de a face rau celor dragi in timp ce se ascund in spatele unor boli psihice.
Deci am calcat o persoana pe coada cu niste adevaruri si acuma s-a gandit ea ca ar fi bine sa se razbune prin faptul ca nu vrea sa vina la sarbatoarea copilului meu din mai.Paguba in ciuperci.
Deci, persoana respectiva imi povesteste de o ruda apropiata de a ei si de problemele aleia .Asta ca sa-mi dau eu cu parerea.
X intretine de cativa ani buni toata familia formata din sot , ea si doi copii care intre timp sunt aproape majori.Ca sa faca fata nevoilor materiale ale familiei s-a angajat in trei schimburi intr-o fabrica.Cand vine acasa face menajul si tot ce apartine de asta.Lumea probabil se va intreba ce face sotul.Da, ce face sotul in timpul acesta ? Sotul este bolnav psihic.A ramas o data somer si in loc sa suflece mainile si sa gaseasca altceva s-a gandit sa faca o problema psihica din asta si sa-si lase nevasta sa se descurce. Intre timp make a lui a ajuns la stadiul ca-si inchipuie ca totul e murdar in jurul lui .Asa ca nevasta trebuie sa-i pregateasca si masa dupa un anumit sistem, doar intr-un loc anume iar franjurii de la fata de masa trebuie sa stea intr-o anumita directie.Femeia a plecat si ea cu colegele intr-o excursie de trei zile si cand s-a intors l-a gasit mort de foame ca fica-sa nici prin cap nu i-a trecut sa-i pregateasca masa lui taica-su dupa legile nescrise ale nebunilor.
Acuma fiecare din noi are o pasarica, clar.Problema lui este ca nu s-a lasat controlat pana la capat si pentru ca nu a trecut prin atatea comisii cate cere legea acuma nu capata nici pensie de handicapat mintal.Deci se lasa intretinut in toata regula de nevasta.
Mama lui care sta la cateva case departare a stat cateva zile cu el dupa care a zis ca ea nu mai face asta in veci ca a terminat-o cu nervii.
Ceea ce mi se pare interesant este ca tipul conduce masina.Oare in masina nu e murdar ?

Si la povestea aceasta mi s-a cerut mie parerea.Desigur ca sincera cum sunt am spus ca tipul nu numai ca este bolnav mai este si putoare si prefacut si ca eu in locul femeii m-as fi despartit de el.Asta nu mai are nimica cu dragostea.
Buuuun.
Dupa cateva zile ma suna respectiva inapoi.Ca s-a mai gandit ea la ce am zis eu si ca eu sunt de parere ca barbatu-su ar fi trebuit sa o paraseasca pentru ca si ea are o problema psihica ?
Sa vedem ce problema are persoana in cauza.In urma unei copilarii nefericite a ramas cu .Depresii, insomnii.
Acuma ma gandesc la toti nefericitii din lumea asta care ca si copii au avut parintii alcoolici, batausi , ticalosi.Si totusi multi dintre ei au reusit sa aiba un servici , o meserie, sa aiba o familie .
Ea nu se duce la psihiatru probabil de frica ca nu cumva sa o poata ajuta ala.Cu adevarat.Si atunci nu se va mai putea ascunde in spatele bolii.
S-a dus o data si a dat peste unul care i-a zis sa faca mai mult sex si-i vor trece problemele.Recunosc , am ras.Probabil ca omul a vrut sa-i zica sa inceapa o data sa traiasca cu adevarat si poate nu va mai avea atata frica de viata.Taica-su e mort de cand avea ea 18 ani , acuma are 43 si se mai ascunde si la varsta asta si da vina pe un mort care nu mai are ce sa-i faca.


De multe ori ma gandesc ca as vrea din suflet sa fiu mai toleranta .Poate ca partenerii persoanelor de mai sus nu pun problema ca si mine.Poate ca pentru ei este OK asa cum e viata.Nu ar trebui sa-i judec.
Asta este o trasatura de caracter urata.Insa in schimb ma bucur ca nu m-am infipt ca o capusa in spinarea celui cu care impart viata.



Oiski-Poiski
Pacat ca nu pot comenta cu Kristin.Ieri seara am vazut la televizor iarasi emisiunea despre cei care vor sa emigreze din Germania.Si pleaca cu toata familia intr-o alta tara.Erau si unii care se intorceau inapoi.
Interesant mi s-a parut familia din Portugalia unde sotul era director de hotel deci material nu stateau rau.Insa sotia era mai mult decat plictisita de soarta ei.In afara de copii si menaj nu facea nimica.Nu invatase limba pentru ca se descurcau peste tot cu engleza.Copiii mergeau la o scoala cu predare in engleza.Insa fara limba tarii nu-si gasea nici un job.Pe de alta parte si sa gaseasca ceva nu ar fi avut cu cine lasa copiii.Si aicea m-am recunoscut pe mine in situatia ei.
Dupa patru ani Portugalia erau bucurosi ca sotul a primit un job in Germania si se intorceau .Acuma nu cred ca trebuiau sa fie tristi.Dupa un loc asa de frumos ca si coasta Portugaliei ajung in mijlocul muntilor, in Garmisch- Partenkirchen.Numai cine nu a vazut zona nu-si poate inchipui cat de frumos este acolo.Eu una m-as muta urgent la poalele muntilor.
Si totusi, un nou inceput , o noua locuinta, o noua scoala unde copiii trebuie sa invete germana perfect.
Mai era apoi familia care pleca din Germania pentru ca tatal nu avea de doi ani de zile un job.Erau la limita saraciei.Pentru copii este cel mai greu.Si cred ca ar trebui sa-mi mearga foarte foarte mizerabil ca sa pot sa-i fac asa ceva copilului meu.
Oiski-Poiski
Am primit de la Amazon "Cartea cu explicatii pentru copii".
Aha.
M-am uitat prin ea.Foarte pe intelesul copiilor, cu fotografii, desene , intrebari si raspunsuri.
Desigur ca va trebui sa o citim cu copilu impreuna.
Sotul zice ca vrea el sa preia discutia.Tata-fiu discutie.Na bine, nu ma bag.Sunt chiar bucuroasa laugh.gif .

Felina
Si mie mi-e foarte greu sa inteleg pe unii de ce raman intr-o relatie in care numai dau, neprimind nimic.

si apropo de tipul pretentios la curatenie, din cate am inteles nu e handicapat fizic, atunci de ce naiba asteapta de la nevasta sa-i faca una si alta, cand el nu are nimic de facut?? stii care-i faza? ea e singura vinovata ca accepta sa-i faca si pana la urma isi merita soarta.
Felina
QUOTE (Oiski-Poiski @ 31 Jan 2007, 09:23 AM)
Am primit de la Amazon "Cartea cu explicatii pentru copii".
Aha.
M-am uitat prin ea.Foarte pe intelesul copiilor, cu fotografii, desene , intrebari si raspunsuri.
Desigur ca va trebui sa o citim cu copilu impreuna.
Sotul zice ca vrea el sa preia discutia.Tata-fiu discutie.Na bine, nu ma bag.Sunt chiar bucuroasa laugh.gif .

ce bine, nu stiam ca exista asa carticele. biggrin.gif
Oiski-Poiski
Pai cica tipul ala are o problema psihica ca nimica nu e destul de curat .Se spala de mii de ori pe maini de exemplu dar ma intreb cum conduce masina.A fost o perioada intr-o clinica si a zis ca mai bine moare decat sa continuie terapia ca aia acolo l-au pus sa puna mainile pe lucruri murdare.
blink.gif

Oiski-Poiski
Asta e cana mea preferata acuma. biggrin.gif Mi-am pus o poza personala pe ea ca nu apuc sa ma uit asa de des in oglinda dar cana o folosesc tare des.
Felina
cand te-ai facut creataaa? laugh.gif
Oiski-Poiski
M-am facut creata intr-un moment de totala derutare.
Oiski-Poiski
Eu nu pricep de ce crede barbatu-miu ca nu are umor.Ca are chiar mult si in ultimul timp razbate la suprafata tot mai mult.Si cred ca-i face o placere bombastica laugh.gif sa-l foloseasca .
Alaltaieri seara a sunat telefonul si raspund eu.
" Ja, bitte" ( nu mai zic numele ca mi s-a intamplat sa ma intrebe ala care suna , cum ati zis ?)
_ Sunt de la Deutsche Telekom si as vrea ..
_ Stati asa, cred ca vreti cu sotul (cand este el acasa nici prin cap nu-mi trece sa stau de povesti cu tipi care vor sa-mi vanda ceva)
Dau telefonul sotului mai departe care zice :
"Aici sotul"
rofl.gif
Cam derutat incepe ala sa-i zica ce vrea sa-i vanda.La care sotul zice:
"Aha, ati picat bine ca tocmai se termina la 1 aprilie contractul si caut unul nou (internet) "
Ala ii explica ce vrea sa-i ofere.
Sotul: "Aha, asta am si acuma.Cu ce puteti sa-mi faceti mai gustoasa toata treaba ? " rofl.gif
Pana la urma nu ajung la un numitor comun si ala intreaba daca mai poate suna .
Sotul: "Nein"


Felina
laugh.gif rofl.gif
Afrodita
Oiskinela draga, ce m-ai amuzat rofl.gif Asa un sot amuzant mi-ar trebui si mie, sa ma faca sa rad in continuu rofl.gif

Cat despre cunostinta aia... Ma bucur sa vad ca mai exista persoane care gandesc ca mine biggrin.gif
Acuma stiu ca a judeca nu e frumos, si mai stiu si ca e cam greu sa vezi din afara - cu date putine - cum sta treaba, dar cand cineva cere o parere trebuie sa-si asume si raspunsul primit biggrin.gif Si nu prea ai cum raspunde fara sa judeci putin, evident prin prisma propriilor convingeri.

mwah1.gif mai draga rofl.gif
Oiski-Poiski
QUOTE (afrodita @ 31 Jan 2007, 01:33 PM)

mwah1.gif mai draga rofl.gif

mwah1.gif ioi tu rofl.gif

cat despre al meu sot biggrin.gif rolleyes.gif biggrin.gif rolleyes.gif biggrin.gif rolleyes.gif biggrin.gif rolleyes.gif biggrin.gif
Oiski-Poiski
Cand am sa fiu mare am sa ma fac bogata biggrin.gif .

Tocmai am capatat un catalog de moda, jur ca nu l-am comandat, se numeste Cyrillus Paris si de aceea de-abia astept sa ma fac mare.
Yvonne
Buna Oiski. Apropo de relatii si compromisuri. Azi noapte vecinii mei de la etaj s-au injurat si s-au batut toata noaptea. Azi tipu a venit cu o masina si a luat usa blindata. Nu urc sa vad, da tare mie ca tipa habar n-are si cand o veni....
Felina
QUOTE (Don Quijote @ 31 Jan 2007, 01:43 PM)
Buna Oiski. Apropo de relatii si compromisuri. Azi noapte vecinii mei de la etaj s-au injurat si s-au batut toata noaptea. Azi tipu a venit cu o masina si a luat usa blindata. Nu urc sa vad, da tare mie ca tipa habar n-are si cand o veni....

Eu nu inteleg, tipul a adus o usa blindata si a montat-o la el la intrarea in apartament? Sau a demontat usa blindata care deja era pusa la intrarea in ap? pliz scoate-ma din confuzie! laugh.gif
Yvonne
QUOTE (Felina @ 31 Jan 2007, 04:52 PM)
[Eu nu inteleg, tipul a adus o usa blindata si a montat-o la el la intrarea in apartament? Sau a demontat usa blindata care deja era pusa la intrarea in ap? pliz scoate-ma din confuzie! laugh.gif

rofl.gif habar n'am a cui era usa a ei , a lui , a lor, dar a demontat-o cu tencuiala cu tot si a luat-o. Eu stiu ca usile astea nu se mai pot monta a doua oara. De-ai fi auzit ce bubuituri....
Oiski-Poiski
Si-o fi luat omu ce era al lui laugh.gif .
Sau vroia sa-i dea nevestei in cap cu ea ca se gandea el ca usa e blindata si doare rau.
Felina
Sau poate l-a amenintat nevasta-sa ca-i da cu usa in cap daca nu face nu-stiu-ce si-a zis omu' sa se salveze. blink.gif
Oiski-Poiski
QUOTE (Felina @ 31 Jan 2007, 04:30 PM)
Sau poate l-a amenintat nevasta-sa ca-i da cu usa in cap daca nu face nu-stiu-ce si-a zis omu' sa se salveze. blink.gif

Asta e buna ,buuuuuna rofl.gif
iti dai seama, bine ca nu l-a amenintat ca-l omoara daca nu face asta si asta si el ca sa scape s-ar fi aruncat de la etajul zece
Yvonne
rofl.gif fetele....ori o fi citit prea constiincios Pacala. Venise cu tat'su si se tot scarpinau in turul pantaloniclor ca nu le iesea cum sa o inghesuie in masinutza ohyeah.gif
Oiski-Poiski
QUOTE (Don Quijote @ 31 Jan 2007, 04:33 PM)
Venise cu tat'su si se tot scarpinau in turul pantaloniclor ca nu le iesea cum sa o inghesuie in masinutza ohyeah.gif

Vroiam sa zic facuta bucatele dar mi-am amintit ca era blindata.Atunci dusa pe sus unu la o coada celalalt la alta.Dupa principiul "fiecare om cu usa lui blindata la cap"
Yvonne
QUOTE (Oiski-Poiski @ 31 Jan 2007, 05:37 PM)
Vroiam sa zic facuta bucatele dar mi-am amintit ca era blindata.Atunci dusa pe sus unu la o coada celalalt la alta.Dupa principiul "fiecare om cu usa lui blindata la cap"

rofl.gif pai era o Dacie papuc, da trebuiau sa dea jos peretii de pe margine si siliconu.....cred ca tot tipa a iesit mai castigata .
Oiski-Poiski
Pana am infiat acest cuvant EXTREME nu i-am dat o importanta prea deosebita .Foloseam mai des alte superlative.
De cand sunt extreme parca vad lumea cu alti ochi.Aproape zilnic intalnesc situatii extreme si as putea , daca as avea talent , sa scriu telenovele la banda rulanta.Materialul mi-l ofera viata.
Ieri am auzit iarasi o poveste extrema.
Ea are 26 de ani, casatorita si deja doi copii, cinci ani si trei ani.El este holtei si mare Casanova iar ea este dragostea lui mare pe care nu am priceput de ce a dat-o atunci din mana.Acuma a regasit-o .Si de un an jumate se intalneste cu ea .Sotul ei stie ca El o cauta si acasa .Merg impreuna la discoteca si uneori vine si mama ei cu ei.Habar nu am ce fel de om este sotul ei.Si de ce inghite porcaria.Si de ce nu divorteaza.El ar fi de acord sa o ia pe ea cu doi copii ca cica de platit trebuie sa plateasca pentru copii oricum sotul ei.

Mda.Extreme.


Afrodita
Draga mea, extremele astea-s bune de schitele lui Caragiale rofl.gif

Eu dupa ce m-am amuzat cu ce-am gasit prin compurile oamenilor (acu' le inteleg pe muierile alea de stau acasa si-si controleaza barbatii: se plictisesc rau saracele rofl.gif si actiunea asta iti poate provoca adrenalina, noroc ca nu-s maritata rofl.gif ), dupa ce m-am amuzat cu ce-am citit pe la tine - tare faza aia cu usa-n spinare rofl.gif - ma gandesc totusi ca nu e de ras cand prostia e asa ... Extrema biggrin.gif

mwah1.gif

Dar daca mai aflii cate ceva, scrie, ca nu-mi strica o portie buna de ras harhar.gif
Oiski-Poiski
Ieri seara am vazut iarasi DSDS.De acuma nu va mai fi vesel pentru ca cei care au ramas stiu sa si cante.
M-a impresionat una dintre candidate in mod deosebit.Si asta zic eu ca femeie.O fata mai mult decat frumoasa, inalta,un par minunat, niste ochi fermecatori si dintii, o la,la.Michelle ar vrea sa-i aiba precis de model ca sa le arate pacientilor cum arata niste dinti perfecti.Si cand a inceput sa cante vocea ei si felul cum a prezentat cantecul te-au facut sa pricepi ce inseamna un Superstar.
Si uitandu-ma la ea ma gandeam ca ce noroc au unii cu ce i-a inzestrat natura .Si ma mai intrebam in ce masura oare influenteaza destinul felul cum arata fizicul cuiva.Eu cred ca joaca un rol extraordinar de mare.



Copilul si-a incercat costumul pentru Kommunion.As fi putut exploda intr-un milion de bucatele de mandrie asa de bine arata..Ce baiat mare avem !
Oiski-Poiski
La mine in cap a venit deja primavara
Oiski-Poiski
Dupa cum ziceam am facut cornuletele de pe Culinar .Si am constatat ca pe fetele de acolo ar trebui sa le dam in judecata pentru participarea indirecta la marirea soldurilor muieresti.

Oiski-Poiski
Tocma m-a pocnit o constatare uitandu-ma pe calendar.Astazi este 5 februarie si este ziua de nastere a asa zisei,fostei mele prietene S.Cea care confundase prietenia cu o" relatie amestecata".
Oare daca o sun sa-i zic La multi ani dau dovada ca sunt bine crescuta sau dau dovada ca sunt tampita ? hmm.gif hmm.gif

Afrodita
Intrebarea e: trebuie sa dovedesti ceva cuiva?

Daca nu, nu te deranja sa suni biggrin.gif

Parerea mea harhar.gif

mwah1.gif
Oiski-Poiski
QUOTE (afrodita @ 5 Feb 2007, 09:45 AM)
Intrebarea e: trebuie sa dovedesti ceva cuiva?


Poate ca da poate ca nu.De dovedit nu am nevoie sa dovedesc nimica persoanei in cauza.Ca asa de proasta nu este sa nu stie cat este de nesimtita.Insa poate ca are ea nevoie de inca o dovada .
Cu toate ca unora nici macar un alt potop nu le va sterge caracterul urat.

Afrodita
Daca ea are nevoie de dovezi, atunci cel mai simplu e sa caste ochii si sa fie atenta la gesturi si priviri. Sau doar sa-si forteze neuronul sa-si aminteasca gesturi si priviri si cuvinte.

Stii? Uneori chiar e ok sa fim "bitchy" pentru simplul motiv ca unii merita. Si alteori ne simtim si bine daca suntem devil.gif rofl.gif

Tu faci cum crezi ca e mai bine, dar ai pus o intrebare si ti-am raspuns mwah1.gif
Oiski-Poiski
Sa vedem ce zice Felina ca ea cunoaste persoana.
Si ai dreptate uneori ne simtim bine sa zicem lucrurilor pe nume.Nu e bine sa strangi ca se depune la fiere sau doamne fereste la ficat laugh.gif
Afrodita
rofl.gif

Mie mi s-a depus undeva la stomac (deh, polite mai vechi biggrin.gif ) toata tevatura din ultimele luni, asa ca am decis sa dau afara 'tot raul' din mine rofl.gif Si, ca prin minune, totul s-a schimbat in bine si merge cum vreau eu sa mearga rofl.gif

Feeeeeliiinuuuuuuussss! Undeesti, ca-s tare curioasa tu ce-i zici dragutei de Oiski? harhar.gif

Va pup, ma pregatesc sa ies sa-mi iau tigari, dar revin rapid harhar.gif

mwah1.gif
Felina
vand in vedere ca i-ai spus clar ce si cum te-a deranjat, deci stie f bine ca n-ai nimic cu ea personal, ci cu anumite atitudini pe care le-a avut, e ok sa o suni. Intrebarea e, vrei sa reiei relatia asta inainte ca ea sa-ti fi dat explicatiile necesare? Eu zic sa o suni daca simti nevoia sa o suni, doar sa tii minte ca mai astepti niste explicatii de la ea. Desi nu cred ca se va schimba nimic, asa am eu senzatia. Deci suna daca simti nevoia, altfel, din datorie sau ca asa e frumos nu. mwah1.gif
Oiski-Poiski
Nici gand sa vreau sa reiau relatia.Vroiam sa-i dau doar o lectie de buna purtare ca ea nu m-a sunat de ziua mea. laugh.gif
Am facut-o.M-am dus la ea la munca si direct spre ea.I-am zis la multi ani si toate cele bune si doua colege si seful de langa ea au facut ochii mari: tu ai ziua de nastere azi ?
I-am facut-o ca nu spusese nimica de frica ca trebuie sa faca o prajitura pentru ei rofl.gif
Stiu , razbunarea nu e o arma frumoasa dar sanatoasa rofl.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.