Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Ce-ati Mancat Aseara?
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Peripetii la Gura Sobei > Bucataria si Barul Hanului
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39
Aramis
am baut doar o cana cu ceai si muuulta fericire smile.gif
Aramis
o sarmalutza biggrin.gif
halcyon_lll
Parca era vorba de ceva pizza! blink.gif O pizza cu sarmalutze? rofl.gif
LigiaB
mamaliga cu brinza si smintina licklips.gif
pufuletz
mancarea care imi place mie rolleyes.gif
Aramis
halcyon, pizza am papat pe la 6 seara, iar la 9 mama a terminat sarmalutele si m-a rugat sa gust una ca sa vad daca's facute tongue.gif
aseara? un sandvis cu sunca presata si cascaval+ o clatita cu branza
mutulica
varza
Diana-Maria
Snitele de soia.
Au fost chiar placute.
Mai ales ca-mi era o foameeee!
Sau poate de asta?!
tongue.gif
Aramis
un morcov rofl.gif
Scarlett
chiftelute de cartofi
Aramis
salata orientala de cartofi
Tomy
Salata de cruditati smile.gif
Vornicum
Stiu ca nu e prea sanatos dar am mancat omleta. Yam, yam...? mad.gif mad.gif
Aramis
cartofi copti la cuptor cu muraturi
Zed
Pizza licklips.gif
mutulica
O shawarma mica
Leon
Ce-i aia shawarma ??
mutulica
tot felul de chestii infasurate intr-o lipie.
asa e botezata de chioscarii din timi, habar n-am de unde vine ideea, dar e ok
LigiaB
O cana kefir+un mar rolleyes.gif
Jubi
@mutulica:la mine in constanta i se zice shaowrma,insa chiar habar n-am care-i scrierea corecta.

@leon:de kebap ai auzit?pt ca shaowrma are aceeasi umplutura ca si kebapul,numai ca nu e pusa in chifla ci in lipie.autohton se pune inauntru pui fript,bucatele,cartofi parjiti,salata de cruditati sau muraturi si sosuri de care vrei.e foarte gustoasa ce-i drept,mie imi placea s-o mananc cu mult-mult-mult sos picant(genul ala de ketchup Tabasco,care e extrem de iute).insa acasa la mama ei,cred ca in Turcia,carnea trebuie sa fie de oaie ...


on-topic:piure de cartofi,copan de pui dezosat la gratar si castraveciori acri...
Aramis
pastai la cuptor cu mujdei smile.gif
Leon
Merci _Jubilee_ smile.gif Eu am stiut de shoarma care-i de origine arabeasca, si poate fii facuta din vitel, oaie sau curcan.

Oricum gustoase amantrei thumb_yello.gif
Tyra
Piept de pui la gratar cu o felie de paine si salata verde. Plus 2 bomboane de ciocolata. Chipsurile si biscuitii de ciocolata de peste noapte nu-i mai pun tongue.gif
Jubi
off topic @tyra,am vazut poze cu tine si esti frumos proportionata fizic.zi-mi si mie secretul,eu daca as manca seara chipsuri si biscuitii cu ciocolata m-as transforma usurel-usurel in miss piggy,nu ca as fi prea zvelta acum :smili frustrat:.

on-topic:spaghete cu sos de rosii si soia cubulete+mult piper si ketchup :smili frustrat again:.
Aramis
pizza, ca in fiecare duminica biggrin.gif
Jubi


salau la gratar si cartofi natur...cam fad totul blink.gif
Tyra
Spaghete cu sos de rosii, muschiulet si cascaval ras. Buuuuuune. Am servit asa, finut, vreo 3 portii.
Antont
Dupamasa am fost la ai mei acasa sa fur mincare gatita ohyeah.gif rofl.gif , drept urmare seara asta am mincat ca un porc, dupa cum urmeaza: friptura, salata de cartofi cu ceapa, salata de ciuperci, un pic de salata de boeuf, si-am mai prestat dupa si un pic de cirnati cu mustar spoton.gif ....Dupa toate astea m-am trintit la tv unde am bagat in mine suc si prajituri, pina n-am mai putut sa respir...Ciudat da' toata insiruirea asta ma face sa am chef sa mai dau o raita la frigider biggrin.gif tongue.gif ....
denise
Placinta cu spanac.
Scarlett
drob de ciuperci
morfeus
ce e bun acum?,s-au ieftinit verdeturile si am luat azi 1/2kg spanac si ceapa verde si am facut o mīncare pt mincaciosi :
o salata mare si niste cartofi prejiti cu niste sunculita aruncata acolo
smile.gif asta am mincat la amiaza si sa nu ziceti ca mincarurile simple nu sunt provocatoare!
denise
clatite cu dulceata de gutui licklips.gif
Scarlett
Cartofi prajiti cu salata de castraveti

welcome.gif Morfeus
Vegas2002
Astazi am mincat la servici,(in "pauza"),mincare de la chinezi si anume:orez cu legume,pui cu lamaie si un alt fel de pui la gratar.
BLANCA
aseara am mancat varzuca cu pui..foarte bun drool.gif
Figaro
Eu am mancat supa de "pui". Se face foarte usor: pui apa, pui cartofi, pui ardei, pui morcovi si pui la fiert. tongue.gif
skysurfer
Eu am mancat escalop de caprioara in sos de avocado si ciuperci flambate a la Bordeaux. Pe naiba, am baut un ceai cu niste branza ca ma durea burta, dar m-am gandit sa va fac sa va ofticati. laugh.gif
Aramis
un castron cu budinca de ciocolata licklips.gif
Tyra
Chipsuri... delicioasa cina... si consistenta...
mogaldeatza

Un sandwich luat din gara wink.gif
Scarlett
QUOTE (Tyra @ 31 Mar 2004, 03:29 AM)
Chipsuri... delicioasa cina... si consistenta...

Tocmai tu ? rofl.gif
Tyra
Ficatei inabusiti cu ceapa. Salata verde cu otet din vin rosu si sare (am cam exagerat cu sarea sincera sa fiu tongue.gif ) Si o felie de paine.

@Scarlett!!!!! Eu sunt cu micul dejun!!! Cina nu e buna la sunculite biggrin.gif
Diana-Maria
Griu fiert cu nuca si zahar... un fel de coliva ad-hoc!
BLANCA
aseara m-am chemat prietenii la restaurant (ca doar era ziua mea) eu am ales sa mananc "pastrama de pui la gratar cu cartofi prajiti si salata verde"..ceilalti au comandat ce au vrut numai bunatati...si totusi am iesit ieftin (am avut noroc sa gasesc restaurant bun si ieftin)
Aramis
un castron cu popcorn si un nurofen sad.gif
Tyra
Peste din conserva cu painica si un avocado buuuuun.
Vegas2002
La ora asta,(19:00),maninc niste capsuni cu zahar smile.gif
Aramis
am baut o cana cu ceai, dar nu prea mi-a placut...
JustMe
O bucatica de carne de porc fripta cu garnitura de mazare fiarta cu ceva ceapa! A! Si un iaurt!
Tyra
O salata bulgareasca.
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.