Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Ce-ati Mancat Aseara?
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Peripetii la Gura Sobei > Bucataria si Barul Hanului
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39
Aramis
am baut o cana de ceai si atat
mutulica
tortilla cu mid salsa
Scarlett
ciuperci pane cu salata verde

offtopic
QUOTE (yuanescu @ 11 Mar 2004, 02:28 PM)
da … dar să-mi dai şi reţeta de preparare ... ?

.. cu reteta nu'i problema dar eu ma gandeam ....la ceva mai dulce sorry.gif
fargakos
Un fel de mancare cu mazare si sos de rosii...ceva ciudat dar a fost bun rolleyes.gif
Tyra
Aseara 3 felioaie de muschiulet prajit, 1 ou prajit (la mine se pare ca e sezonul oualelelelelor), 1 felie de paine si un ardei gras rosu. A! Si o farfurie mare de mucenici, se 3 fursecuri... Uh...
Aramis
niste cartofi prajiti si atat ca nu prea imi era foame smile.gif
Valheru
sarmale in foi de varza acra - miam miam
Tyra
Un sandwich cu parizer, margarina si sos de rosii. Biac... dar altceva nu era...
mutulica
paste bolgnese, tortelini, copanele, vreo 3 feluri de pizza, tona de bere, apoi surubelnite la greu
vai de capul meu, acum tre sa si lucrez
Scarlett
Mancare de cartofi ..cu mult, mult marar ..si copan de pui .
Tyra
mutulica, ai zis tu bine ca recuperezi la cina, dar tot nu te iert cu micul dejun. Ala e mai important!

Cand vad ca beti cafeaua pe burta goala... sau energizant... Of, of, stomacelele voastre... hh.gif
menthoru'
QUOTE (Tyra @ 13 Mar 2004, 06:14 PM)
Cand vad ca beti cafeaua pe burta goala... sau energizant... Of, of, stomacelele voastre... hh.gif

huh.gif deci ... o sa mor ... cafeaua e micul meu dejun ... pot sa dau vina pe Aramis?
mutulica
Aiurea, cind ma culc cu burta plina nu ma mai scol cu gindul la haleala.
halcyon_lll
aseara? doar niste sandviciuri... n-am avut timp sa imi fac de mancare!
Tyra
Paine cu fasole batuta cu ceapa calita, apoi cu salata de vinete, cu solzisori de cascaval cu unt si sunca si nu mai stiu. Nu mi-a fost pofta de dulciuri... surprinzator...
mutulica
Pizza cu bere, sunt la cura de slabire
Vegas2002
Un "sandwich"(.....sper ca asa se scrie corect laugh.gif ) cu parizer si o rosie smile.gif
trustbyte
cateva sarmale



smile.gif


Aramis
pateu de pui pe paine (pateul facut de mama si inca era caldut drool.gif )
Tyra
Vreo 3 snitele de pui de se topeau in gura. Slata de castravete cu otet... si niste branza. Buna masa! Mama mea gateste nu bine, superb! Totul la superlativ!

Miamy
Vegas2002
In seara asta poate imi fac niste "popcorn",inca ma mai gindesc....... unsure.gif
Aramis
friptura de pui cu pilaf si la desert papanasi smile.gif
gosseyn

Icre de fasole, tocana de legume si dulciuri.
fargakos
pateu vegetal cu ardei
Tomy
Mancare de urzici wink.gif
Aramis
un morcov tongue.gif
Scarlett
mazare cu pui
fargakos
Macaroane cu ciuperci
Tyra
2 sandwich uri cu branza si fasole batuta.
Vegas2002
Pui la gratar si salata verde thumb_yello.gif
mutulica
un scotch dublu
pufuletz
rabdari ...dar erau prajite bine smile.gif
ypsilonalpha
Un ou fiert moale, niste piure de cartofi si doua-trei pahare cu lapte.
secunda
si eu am baut lapte biggrin.gif pana era sa imi iasa pe gat inapoi

si am papat budinca de caramel tongue.gif
BLANCA
tocanita de pui..
Scarlett
o cana de ceai si un paracetamol ( sunt asa de racita ..ca nici mancare nu-mi trebuie ) sad.gif
Aramis
cateva clatite cu dulceata biggrin.gif
Mistinguett
Un mixed-grill de la argentinienii de langa casa: 2 feluri de vita, maduvioare, momite, 2 feluri de carnati (unul dintre ele sangerete).

Asta seara, pentru ca e Sf. Patrick tongue.gif varza calita cu "corned beef", un file de vita fiert si apoi bagat la cuptor, dupa ce a stat peste noapte la frigider cu tot felul de ierburi si condimente.
Jazz
Uh, Scarlett, imi pare rau! Daca vrei iti dau reteta mea de papica in caz de gripa. Se cheama mujdei de usturoi concentrat (sa simti ca iti iau foc papilele ) papat cu cartofi copti la cuptor sau pe paine prajita. Eu mai iau si pastile de usturoi thumb_yello.gif , cate trei, de trei-patru ori pe zi, in cateva zile esti ca noua. Promit!

Eu am papat varza calita la cuptor cu soia si ardei iuti... Ce dor imi era...
Tyra
Un codru de paine cu crema de brana si dulceata de trandafiri. Am descoperit o crema de branza si nu ma mai oresc. Am mancat jumatate de cutie si as mai fi mancat, dar nu mai e.
fargakos
Pireu (de post, dar totusi f bun) cu snitele de soia si castraveti murati biggrin.gif
Aramis
cartofi prajiti, dar nu mi-a placut sad.gif
LigiaB
400ml vegetable juice extras de mine; tin cura laugh.gif
mutulica
iaurt, cu tortilla, si mai neste chestii,
ca desert un bourbon

am cine din ce in ce mai vesele rolleyes.gif
Scarlett
Cartofi prajiti si un ou ochi cu salata de rosii .

@Fargakos... numai pui si peste am voie si cum dupa peste nu prea ma omor ...
denise
O salata de varza si "o cana de laptic" laugh.gif
Scarlett
QUOTE (denise_d @ 18 Mar 2004, 11:27 AM)
O salata de varza si "o cana de laptic" laugh.gif

Offtopic ..Ce combinatie .. si n-ai avut probleme ? laugh.gif

Salata orientala si un mar
denise
rofl.gif nu...ca am lasat o ora-doua intre rofl.gif Lapticul- inainte de culcare. laugh.gif
Thank you for your concern! tongue.gif
Aramis
un castron maaare cu popcorn asezonat cu trigonometrie tongue.gif, absolut delicios...
pufuletz
nimic ...
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.