Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Ce-ati Mancat Aseara?
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Peripetii la Gura Sobei > Bucataria si Barul Hanului
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39
Elena Z
cioarba de fasole & oua umplute
Elena Z
supa de taietei & pireu cu o pulpa maare de curcan drool.gif
Endgegner
Gyros cu muult tzatziki si un morman de cartofi prajiti si mai ales una portie salta greceasca cu neste masline cat pruneleeee
Serenity
Adica neste mega-masline? rofl.gif tongue.gif

On-topic: Vreun litru si ceva de bere. Burp! laugh.gif
Endgegner
Sere, iexzact d-alea. Auz, lasa Bürger-ul ca nu-i bun. Bea si tu un Heineken de ala la 3-5 litri (as seen in Billa)
Serenity
Pai o sa-i spun lu' mami sa-mi cumpere, ca si-asa vine ziua mea... rofl.gif Sau o sa-l rog pe iubitul miliardar in aur spoton.gif rofl.gif tongue.gif

...... pana atunci imi dau intalnire cu Burger, stiu ca nu ma lasa cu ochii in soare niciodata laugh.gif
Fidela Castro
Peste la cuptor cu broccoli si fasole alba smile.gif
Cla
Chiftele cu sos de rosii si cartofi smile.gif
kristina
Cartofi cu branza la cuptor.
gabitza ^
sandvis cald cu sunca si cascaval + suc de portocale.
G.
Tyra
Snitel de soia cu orez cu legume si salata de varza alba.
Tyra
Chiftele marinate.
jude
1 litru de Cola... Azi noapte, pe la 2, numaram florile de pe perdea... rolleyes.gif
Tyra
McDonald s cry.gif
LINICA
Pizza cu fructe de mare buna, buna.
Daca treceti pe la Unirii, mai jos de magazinul Cocor, incercati. smile.gif
[ Na, ca le fac si reclama biggrin.gif ].

Tyra
Cum se numeste restaurantul? Se sta si inauntru sau numai la pachet?
Felina
Mamaliguta cu branza si smantana.
LINICA
Tyra, nu stiu sigur cum se numeste . Parca Pizza Italiana. Se sta si inauntru. Chiar e frumos, intim, curat.
Olaf
O Shaorma cu carne de miel, de la un libanez (mereu cumpar de la el - face cea mai buna shaorma pe care am mancat-o pana acum).
insanevrfx
chiken fingers iar de udeala o litruta de vin (tamaioasa romaneasca). spoton.gif
Aramis
Friptura la gratar si un ecler biggrin.gif
Tyra
QUOTE (LINICA @ 3 Apr 2006, 03:34 PM)
Tyra, nu stiu sigur cum se numeste . Parca Pizza Italiana. Se sta si inauntru. Chiar e frumos, intim, curat.

Multumesc. O sa merg intr o zi la testat cu fetele. E intre magazinele Cocor si Unirea daca am inteles corect, nu?

Am mancat 1 porumb fiert de la KFC in seara asta.
Aramis
Un pahar de vin alb, sec, Feteasca Regala de la Cotnari, putina ciocolata si multa iubire smile.gif
Tyra
QUOTE (Aramis @ 9 Apr 2006, 12:53 PM)
Un pahar de vin alb, sec, Feteasca Regala de la Cotnari, putina ciocolata si multa iubire smile.gif

Aramis, wub.gif

Pizza facuta in casa, miam.
Felina
Taci si-nghite facut de mine biggrin.gif
Olaf
Doua sanwichuri cu felii foarte subtiri de piept de porc, usor afumate si prajite apoi, scurgand untura pe painea cu care erau facute sandwichurile. drool.gif
Tyra
QUOTE (Felina @ 10 Apr 2006, 11:49 AM)
Taci si-nghite facut de mine  biggrin.gif

laugh.gif si cum a fost? tongue.gif

Mancare de varza (prea sarata) cu putin carnat (cumparat, nu mi a placut, nu ea de la tara cry.gif ) si ceapa verde.
Elena Z
macaroane cu un fel de sos (nu ii stiu numele ca io l-am inventat rofl.gif )
Tyra
Smarandito draga, ce sos, ce sos? licklips.gif

Am mancat la Mc doof.gif 6.gif
gabitza ^
pilaf sarbesc facut de mandea...si suc de ananas...
G.
Serenity
Pai ase: Supa de casa, pireu de cartofi cu friptura de porc si sos, prajitura cu nuca si vine, bine-nteles... biggrin.gif
edittha
Pai , tot ce se putea manca de sarbatorile pascale : pui la sticla, oua, drob, rulada de branza,piftelute , pasca ( cate putin din fiecare)si drunk.gif
Tyra
Salata si fibrobar.
LINICA
Prajituri si cozonac rolleyes.gif
jude
Pizza drool.gif
Serenity
Mpai.... saleuri, pop-corn, ciocolata si bere tongue.gif
One_Last_Dance
... un mar: e mai sanatos si nu are grasimi wink.gif
Felina
cartofi cu ou, smantana, motarela de doo feluri si parmezan la cuptor - buuuun
plus bucati de piept de pui, dovlecel, morcov, ardei si ceapa perpelite la foc iute si drese cu sos Worcestershire
Tyra
Pizza, salata si muuuuuuuuulte cookies.
Elena Z
supa pe oase de vacuta, sarmale & tort
Tyra
Paste cu fructe de mare si tort. Foaaaaaaaaaaarte bun. Serviciul prost. Am asteptat mult mult mult.
Elena Z
supa crema de ciupercii & cartofii pai cu ochurii si cu crenvusti (sau cum se scrie sorry.gif ) drool.gif
Endgegner
Crenvursti ok..restu gresit..ce ti-e si cu pluralul asta...

Tzatziki, carnatz da casa cu praz, telemea si neste beri
Tyra
Gratar de porc, orez si brocoli, 1 snitel umplut, cereale, 1 mar verde, ton cu lamaie... atat cred... sorry.gif
Felina
orez cu multe ciuperci, ceapa verde si oregano
bucati de pui perpelite la teflon cu rondele de morcov, felii de tulpini de telina si ardei galben, stropite cu sos de soia.
foarte bun si usor de facut.
John B
spaghete cu ton si salata verde, o nebunie, eu le-am facut
Tyra
Am comandat chinezeasca: pui cu ananas, orez cu fructe de mare si sos dulce acrisor, banane pane. Miam!
Felina
Snitele de porc, orez cu ciuperci si salata de varza fiarta
Elena Z
2 mere si 2 banane
Mistinguett
muschi de porc umplut cu ciuperci sotate, ravioli cu ciuperci de padure si trufe, cu sos de unt+busuioc+patrunjel, cu nucsoara, pine nuts (nu's cum se cheama romaneste) si parmezan.
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.