Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Dinamo Bucureşti
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Divertismentului > Sport > Fotbal
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13
mutulica
QUOTE (John B @ 21 Aug 2006, 12:45 PM)
La Timisoara e o boala perpetua: altcineva e de vina. Dupa parerea mea, Dinamo a jucat chiar bine in a doua repriza de aseara. Si nu uitati ca Grigorie a dat pasa din care Cristea a inscris!

desi de obicei nu ii dau dreptate la "investitoru" de data asta ... s-ar putea sa aibe...
cirtu a fost mazilit de la fc arges tocmai din cauza unei vadite apropieri de dinamo.
Superunknown
laugh.gif Sa recapitulam: Cirtzu, Alexa, Grigorie, caldura sufocanta, distantza de casa, alinierea astrelor, tancurile sovietice... toate sint cauze ale infringerii lui Poli in fatza lui Dinamo. Daca la fotbal sint varza, in schimb timisorenii sint campioni la gasit scuze puerile. Ce-i drept, pentru ei realitatea e umilitoare: de 40 de ani n-au reusit s-o bata pe Dinamo si dupa cum arata lucrurile, ii mai asteapta inca 40 de ani de neputintza.
ypsilonalpha
Şi arbitrul ... să nu uităm arbitrul ...

Deşi eu nici pînp acuma n-am înţeles care a fost problema la golul 2 (ăla care a semănat cu un eseu de rugby biggrin.gif ) şi de ce protestau aşa vehement fundaşii - pesemne vreun fault în atac al lui Ganea, că ofsaid n-a fost ...
Marcus
DINAMO BUCURESTI - POLI TIMISOARA 3 - 1

Pentru prima data de la plecarea lui Andone in iarna sezonului trecut, Dinamo si-a incantat suporterii cu un joc foarte bun, amintindu-ne de perioada in care atacantii "hartuiau" defensivele adversarilor si de golurile cuplului "Niculescu-Danciulescu".

Cu 9 infrangeri si 1 egal in ultimii ani, si fara victorie la Bucuresti de peste 40 de ani, Timisoara pare "blestemata" sa fie permanent invinsa de Dinamo. Cu atat mai interesant este ca Poli a transferat in ultimul an multi jucatori de la Dinamo, vehiculandu-se la un moment dat ca Poli vrea sa devina un fel de Dinamo II. Si Poli nu s-a oprit... dupa Plesan, Alexa, Grigorie, si cati au mai fost vor sa-l aduca si pe Niculescu, care ar fi ultima piesa din puzzle.

Este cu atat mai rusinos ce face Poli ca dupa ce a transferat un sfert de echipa de la Dinamo, si apoi ii pune sa joace impotriva lui Dinamo, iar Poli este invinsa, sa arunce vina tot pe jucatorii adusi de la Dinamo ca au jucat cu intentie prost pentru ca acestia au ramas tot "caini pana la moarte". Este penibil... Poli nu a mai batut Dinamo in "Groapa" de peste 40 de ani. Este penibil sa scuzi astfel o infrangere aruncand vina pe jucatorii adusi de la Dinamo in ultimul an. Este de doua ori penibil pentru ca antrenorul avea si optiunea sa nu-i introduca in meciul cu Dinamo. Este chiar de 3 ori penibil pentru ca golul timisorenilor a venit din pasa ex-dinamovistului Grigorie, la scorul de 0 - 0.

Oricum, nici la Dinamo situatia nu e roza. Ganea, asa cum il stim orgolios fara masura dintotdeauna, nu mai poate accepta sa fie tinut rezerva meci de meci, si apoi sa si suporte acuzatiile cum ca nu a marcat nici un gol de cand a venit la Dinamo. Iata ca a venit si golul inscris lui Poli, si daca nici de acum incolo Borcea nu-l va lasa sa joace in primii 11, atunci ruptura dintre Ganea si Dinamo va fi probabil definitiva. Ganea era afectat cand era tinut pe banca chiar si la nationala Romaniei, daramite la Dinamo! Este un jucator bun, cu pofta de joc, si cu foarte multa ambitie. Dar Borcea mai are mult de invatat despre fotbal si fotbalisti...
Kyklos
Fără "cîini"?

dog.gif
dog.gif
dog.gif
dog.gif

user posted image
mutulica
din cite pricep eu, la dinamo a inceput sa se cam faca politica de budoar...
musiu rednic cam arunca sopirlici prin vestiar, si cind nu baga pe cite unul se uita in sus la actionari...
e o vorba la romani, ca cine seamana vant, culege furtuna

ramine de vazut cum o vor decurca baietii pina la sf de campionat, ca abia suntem la inceput
John B
La Dinamo se cam facea inainte politica de budoar. Acum indiferent ce face Rednic, echipa macar joaca mai frumos, mai eficient. Joaca ceva.
mutulica
e o chestiune de timp pina isi dau iar in petic. la fel au inceput si anul trecut si au sfirsit prost.
cind sunt in beleea se unesc, dar cind apar banii se dezbina la imparteala, si apoi fac totul praf
Kyklos
Borcea cred ca va fi internat la Balaceanca dupa acest succes al STELEI ...in camasa de forta cu spuma la gura si avand in minte : LIGA CAMPIONILOR INTERZISA CAINILOR
John B
Sa speram ca Dinamo nu se va poticni la Sofia si vom accede in primul tur. Sunt curios ce formula de ataca va adopta Rednic. Gazeta scrie de o posibila lasare pe banca a lui Danciulescu, insa cred ca ar fi o prostie.
mutulica
eu cred ca dinamo e o echipa de adunaturi si de natarai cu gura mare.
se vede ca sunt plini de gaze de la buteliile actionarilor, si din cand in cand mai scapa cite o supapa si mai emana cite una mai mirositoare

ar fi bine de-ar bate la sofia, ca sa le mai urce si lor moralul. desi e posibil ca la final sa o incaseze suporterii pt huliganism
ypsilonalpha
QUOTE (John B @ 24 Aug 2006, 10:09 AM)
Sa speram ca Dinamo nu se va poticni la Sofia si vom accede in primul tur. Sunt curios ce formula de ataca va adopta Rednic. Gazeta scrie de o posibila lasare pe banca a lui Danciulescu, insa cred ca ar fi o prostie.

Important e ca nu cumva să-l lase pe Matache pe bancă. rolleyes.gif

Sînt curios de public, de atmosferă ... avem antecedente la Sofia. smile.gif
Marcus
Sigur... e si asta o parere, mutulica, cu atat mai "obiectiva" cu cat ea vine din partea unui stelist. wink.gif Daca ar fi astfel sa judecam cluburile dupa faima capitanilor lor de corabie, probabil ca toate echipele din Liga I ar fi o adunatura de natarai cu gura mare.

Am mai spus-o si o mai spun daca mai e nevoie... majoritatea suporterilor Stelei nu-si merita echipa. Dar asta e alta poveste. wink.gif
John B
Marcus thumb_yello.gif
mutulica
marcus - ai putea macar sa simulezi obiectivitatea. pina una alta nu l-am auzit pe becali, asa neinstruit cum e sa spuna ca i se face rau cind cistiga dinamo. mi se par de prost gust declaratiile celor din sefia echipei dinamo. mai mult, daca te uiti ce praf au facut din echipa in returul anului trecut nu vad de ce nu s-ar repeta, pt ca afara de netoiu, restul sunt acolo...
ei nu au rezolvat problema de fond, ci au gasit un tap ispasitor

asa cum imi sugerai, te rog sa discuti despre suporterii altor echipe pe topicul aferent.
cit despre suporterii lui dinamo... sunt curios citi vor ajunge iar in puscariile bulgaresti
John B
Bai stelistilor, ia certati-va in alta parte!
Marcus
QUOTE
pina una alta nu l-am auzit pe becali, asa neinstruit cum e sa spuna ca i se face rau cind cistiga dinamo


Lui Behali asta i-ar trebui ridicata statuie pentru comportamentul sau model. Dar de M.M. ai auzit ceva? Dar de Iancu ai auzit ceva? Nuuuu... ai ochi doar pentru Steaua si urechi doar pentru Dinamo. Ar trebui sa te hotarasti... wink.gif

QUOTE
asa cum imi sugerai, te rog sa discuti despre suporterii altor echipe pe topicul aferent

Hai sa iti spun clar despre ce e vorba. Atitudinea ta reticenta fata de Dinamo SI DOAR FATA DE DINAMO, provine din faptul ca faci parte dintre acei stelisti care acum, vazandu-va cu sacii in caruta (Steaua in Liga Campionilor), veniti in ograda adversarilor si "intarati cainii" laudandu-va cat de mari sunteti voi in Europa si ca ati "incalecat" culmile lumii. In felul asta provocati doar un sentiment general de lehamite pentru ca va injositi la astfel de comportamente de prost gust. Iti vine sau nu sa crezi, exista multi dinamovisti si multi rapidisti care se bucura pentru Steaua, pentru ca sunt capabili sa priveasca mai departe decat la simplul nume "Steaua" si sa inteleaga ce a facut de fapt aceasta echipa pentru Romania.

Pentru un dinamovist adevarat, calificarea Stelei in Liga Campionilor inseamna ca de la anul Dinamo are sansa sa intre direct in grupele Ligii daca va lua campionatul. spoton.gif Pentru un roman adevarat, calificarea Stelei in Liga Campionilor inseamna bucuria si emotia de a vedea dupa 10 ani o echipa romaneasca jucand umar la umar cu echipele de top ale Europei.

QUOTE
cit despre suporterii lui dinamo... sunt curios citi vor ajunge iar in puscariile bulgaresti

Suporterii lui Dinamo care ajung in puscariile bulgaresti nu sunt suporteri ai lui Dinamo ci niste vagabonzi de prin parcuri veniti sa asiste la meci pentru ca sotia le-a dat papucii si nu mai au unde se duce. Suporterii lui Dinamo sunt cei care isi iubesc echipa intr-atat incat nu mai e loc de ura pentru alte echipe. Sunt cei care inteleg ca Hildan nu a fost numai un erou pentru Dinamo, ci un exemplu de devotament pentru intreg fotbalul romanesc. Sunt cei care scandeaza pana ragusesc "Lupta Dinamo!" si care nu mai au plamani sa strige "M..e Steaua!". Astia sunt suporterii lui Dinamo, putini dar buni.

Cat despre curiozitatea ta... ma surprinde repeziciunea cu care ai savurat victoria Stelei si deja vii sa-ti arati ingrijorarea fata de soarta suporterilor dinamovisti.
mutulica
Marcus - am bagat anume comentarii pe topicul despre Dinamo din cauza ca mi-ai editat din greu raspunsul catre ypsilonalfa care isi dadea cu parerea tendentios la adresa stelei pe topicul despre steaua. mi-ai recomandat acolo sa imi spun parerea despre dinamo pe topicul aferent ceea ce am si facut

daca imi lasai postarea in pace acolo, stateam in banca mea asa cum fac de oarece perioada de timp.
consider modul in care ai editat tendentios si subiectiv.

si sa stii ca m-am hotarit de mult ca prefer steaua, cu mult inainte sa ia o cupa europeana, pe vremea cind dinamo era echipa militiei pe fata, si se faceau de basca cu aranjamente ori de cite ori se putea.

as prefera sa discuti problema si nu persoana. pina una alta, ce incercam eu sa spun pe topicul celalalt e ca ar fi de preferat sa vedem interesul general si mai putin agendele personale ale unor, iar interesul general e sa mearga cit mai multe echipe in cupe, si nu sa se imbolneveasca borcea daca se califica steaua.
ai luat doar ce ai vrut din mesajul meu...

Marcus
:offtopic:

QUOTE
daca imi lasai postarea in pace acolo, stateam in banca mea asa cum fac de oarece perioada de timp.
consider modul in care ai editat tendentios si subiectiv.


Este parerea ta. Credeam ca este clar de ce am intervenit. In primul rand l-ai jignit pe ypsilonalpha si in al doilea rand atribute precum "natarai" si "porci imputiti" adresate unei echipe de fotbal pot determina sa vina alti forumisti care se vor simti "lezati" ca le-ai jignit echipa (asa cum te-ai simtit si tu dupa ce ypsilonalpha a afirmat ca doreste ca Steaua sa nu se califice), si de aici pana la crearea unei tensiuni care poate rabufni oricand nu e decat un pas.

Daca vrei sa continuam discutia asta, care este offtopic, te astept pe privat.
ypsilonalpha
QUOTE (mutulica @ 24 Aug 2006, 04:22 PM)
Marcus - am bagat anume comentarii pe topicul despre Dinamo din cauza ca mi-ai editat din greu raspunsul catre ypsilonalfa care isi dadea cu parerea tendentios la adresa stelei pe topicul despre steaua.

Din nou, s-avem pardon: topicul pe care am postat mesajul este nou nouţ şi se cheamă Steaua In Liga Campionilor, iar topicul dedicat Stelei e mai vechi şi se cheamă pur şi simplu Steaua Bucureşti. În acest al doilea topic, teoretic, dedicat doar suporterilor stelişti nu cred că am postat vreodată ...
Superunknown
QUOTE
eu cred ca dinamo e o echipa de adunaturi si de natarai cu gura mare.
se vede ca sunt plini de gaze de la buteliile actionarilor, si din cand in cand mai scapa cite o supapa si mai emana cite una mai mirositoare

Iata inca un motiv pentru care nu tzin si nu voi tzine niciodata cu steaua: mi-ar fi sila sa am ceva in comun cu acest mutulica. Intr-un moment istoric pentru echipa lui, primul sau gind e sa vina si sa le faca in ciuda adversarilor, asta spune multe despre caracterul lui.
QUOTE
Pentru un dinamovist adevarat, calificarea Stelei in Liga Campionilor inseamna ca de la anul Dinamo are sansa sa intre direct in grupele Ligii daca va lua campionatul.  Pentru un roman adevarat, calificarea Stelei in Liga Campionilor inseamna bucuria si emotia de a vedea dupa 10 ani o echipa romaneasca jucand umar la umar cu echipele de top ale Europei.

Marcus, nu cred ca esti in masura sa decizi cum trebuie sa simta un "dinamovist adevarat" si un "roman adevarat". Bravo tie daca ai puterea sa te bucuri pentru succesele stelei, dar asta nu te face mai dinamovist si mai roman decit altii.
QUOTE
Suporterii lui Dinamo care ajung in puscariile bulgaresti nu sunt suporteri ai lui Dinamo ci niste vagabonzi de prin parcuri veniti sa asiste la meci pentru ca sotia le-a dat papucii si nu mai au unde se duce.

Din nou, te sfatuiesc sa vorbesti doar in numele tau si sa nu-ti arogi dreptul de a decide cine e suporter si cine e "vagabond de prin parcuri". Cei care au fost condamnati in bulgaria (cel putin trei dintre ei) sint oameni la fel de respectabili ca si tine, luati la intimplare din autocar de militzienii bulgari si pedepsiti fara sa aiba vreo vina. Stiu ca din fatza televizorului lucrurile se vad altfel decit din tribuna, dar daca vrei sa vorbesti despre un subiect, fa bine si documenteza-te inainte.

[editat partial pentru jigniri la adresa unui forumist]
mutulica
QUOTE (ypsilonalpha @ 24 Aug 2006, 05:04 PM)
Din nou, s-avem pardon: topicul pe care am postat mesajul este nou nouţ şi se cheamă Steaua In Liga Campionilor, iar topicul dedicat Stelei e mai vechi şi se cheamă pur şi simplu Steaua Bucureşti. În acest al doilea topic, teoretic, dedicat doar suporterilor stelişti nu cred că am postat vreodată ...

ma tem ca e prematur sa facem un topic Dinamo in Liga campionilor, si in lipsa ... am incercat sa respect sugestia cronicarului

@superunknown - am scapat de stres, deoarece nu iti doresti sa ai ceva in comun cu un suporter stelist, banuiesc ca nu iti doresti ca echipa Dinamo sa ajunga in Liga campionilor.
ypsilonalpha
În concluzie, Dinamo nici nu se mai chinuie să marcheze, îi lasă pe adversari s-o facă, după sănătosul principiu dă-ţi singur palme, că mie mi-e lene ...

Şi cu adevărat le-a fost lene cu Beitar, cam cum le-a fost şi în returul cu Everton, adică nu s-au zbătut foarte tare rolleyes.gif
John B
Dinamo ar putea pica cu:

Tottenham Hottspur
Groningen -Olanda
Skoda Xanthi - Grecia
FC Sion - Elvetia
MFK Ruzomberok (Slovacia)
Marcus
QUOTE (Superunknown @ 24 Aug 2006, 04:27 PM)
QUOTE
Pentru un dinamovist adevarat, calificarea Stelei in Liga Campionilor inseamna ca de la anul Dinamo are sansa sa intre direct in grupele Ligii daca va lua campionatul.  Pentru un roman adevarat, calificarea Stelei in Liga Campionilor inseamna bucuria si emotia de a vedea dupa 10 ani o echipa romaneasca jucand umar la umar cu echipele de top ale Europei.

Marcus, nu cred ca esti in masura sa decizi cum trebuie sa simta un "dinamovist adevarat" si un "roman adevarat". Bravo tie daca ai puterea sa te bucuri pentru succesele stelei, dar asta nu te face mai dinamovist si mai roman decit altii.
QUOTE
Suporterii lui Dinamo care ajung in puscariile bulgaresti nu sunt suporteri ai lui Dinamo ci niste vagabonzi de prin parcuri veniti sa asiste la meci pentru ca sotia le-a dat papucii si nu mai au unde se duce.

Din nou, te sfatuiesc sa vorbesti doar in numele tau si sa nu-ti arogi dreptul de a decide cine e suporter si cine e "vagabond de prin parcuri". Cei care au fost condamnati in bulgaria (cel putin trei dintre ei) sint oameni la fel de respectabili ca si tine, luati la intimplare din autocar de militzienii bulgari si pedepsiti fara sa aiba vreo vina. Stiu ca din fatza televizorului lucrurile se vad altfel decit din tribuna, dar daca vrei sa vorbesti despre un subiect, fa bine si documenteza-te inainte.

Asa se simte un dinamovist si un roman adevarat din punctul meu de vedere. Nimeni nu te opreste sa ai alte parerei. wink.gif

Or fi fost toti nevinovati sarmanii... Daca unii (nu toti) dintre ei nu s-ar fi luat la "trante" cu jandarmii, nimeni nu ar fi avut de suferit. Au platit si cei nevinovati din cauza acelor derbedei. Nu-mi inchipui un jandarm facand diferenta intre cel ce trebuie pedepsit si cel ce nu, in astfel de situatii. Daca te "incurci" cu ei, aia nu se uita la tine, fac ce au invatat... te snopesc pana te baga in spital.
ypsilonalpha
QUOTE (John B @ 25 Aug 2006, 01:15 PM)
Dinamo ar putea pica cu:

Tottenham Hottspur
Groningen -Olanda
Skoda Xanthi - Grecia
FC Sion - Elvetia
MFK Ruzomberok (Slovacia)

Da, iar posibilii adversari din grupă (în cazul în care şi noi şi ei ne calificăm) mai pot fi Slavia Praga, Partizan Belgrad, Bayer Leverkusen şi F.C. Bruges.
John B
A iesit Skoda Xanthi. O echipa modesta din campionatul Greciei, fara performante pe plan international.
ypsilonalpha
Iată grupa:
John B
Despre Skoda Xanthi:

Skoda Xanthi este un club fondat in 1967, care s-a numit AO Xanthi pana in 1991. Din anul urmator, Skoda a devenit sponsor principal si a redenumit gruparea elena.

Xanthi a jucat pentru prima data in prima divizie greaca in 1989 si este considerat unul dintre cele mai puternice pe plan financiar.

Skoda Xanthi a jucat in Cupa UEFA in 2002 si in 2006.

In sezonul 2004-2005, Skoda Xanthi a terminat campionatul pe locul 4, iar sezonul trecut pe locul 5.

sursa gsp.ro
ilie
slabuti cu spume.
Kyklos
user posted image


rofl.gif roflmao.gif

[edit]Din moment ce s-a ajuns la astfel de mesaje, la urmatorul reply de acest gen topicul de fata va fi destinat in exclusivitate fanilor lui Dinamo.
Superunknown
Da, frustrarea behaitoarelor becaliene e in crestere... din experientza va spun acestor specimene li se poate inchide gura in doua moduri: in teren cu un scor usturator sau in afara terenului cu... o bucata de bordura. Apropo, oare Lyon si Real Madrid vor face si ele non-combat ca Farul si UTA?

OFFTOPIC: Aici se discuta despre Dinamo hmm.gif
Marcus
Dinamo a zdrobit ieri in derby-ul etapei a V-a Universitatea chiar la Craiova, cu un umilitor 4 - 0!! Ganea a fost eroul meciului, marcand toate cele 4 goluri ale oaspetilor. Din nou s-a remarcat tripleta ofensiva Ganea-Niculescu-Danciulescu, chiar daca ultimul nu s-a regasit printre titulari.

Dupa 5 etape, Dinamo este pe primul loc la egalitate cu CFR Cluj, ambele formatii avand 5 victorii din 5 posibile! smile.gif

Urmeaza o pauza de 2 saptamani, perioada in care echipa nationala va disputa primele doua meciuri ale noii campanii de calificare la EURO, in compania formatiilor Bulgariei si Albaniei. Mijlocasul lui Dinamo, Ze Kalanga a fost deja convocat la nationala Angolei in vederea partidei cu Swaziland, partida contand pentru Cupa Africii pe Natiuni.
mutulica
dinamo au zdrobit pur si simplu pe craiova...
unde se vede ca la reclama infernala pe care si-au facut-o oltenii, i-au facut pe dinamovisti sa pregateasca foarte bine meciul
John B
Eu cred ca oricare din echipele de pe primele 4 locuri ar fi batut fara probleme Craiova. E o echipa cu gura prea mare fata de posibilitatile pe care le are.
mutulica
mititelu are ambitii mari, dar asta nu e suficient. ce n-a inteles el e ca daca face multa presiune si actiune primeste inapoi reactiune...
cei de la dinamo s-au pregatit probabil pentru un meci mult mai tare decit cel de care s-au lovit. daca oltenii ar fi stat in banca lor, poate incasau mai putin... desi... nu stiu cit mai conteaza, ca e clar ca incasau
ypsilonalpha
QUOTE (John B @ 29 Aug 2006, 10:48 AM)
Eu cred ca oricare din echipele de pe primele 4 locuri ar fi batut fara probleme Craiova. E o echipa cu gura prea mare fata de posibilitatile pe care le are.

Depinde care locuri 1-4, alea din sezonul trecut sau alea actuale? că locul 2 de anul trecut, adică Rapid, a făcut 1-1 acasă cu mititeii ...
John B
Ma refeream la sezonul asta. Rqapid e umbra palida
ypsilonalpha
Ei da, dar nici cu UTA (care acum e pe locul 4) nu mi-e ruşine, adică nu-i văd aşa o mare forţă care să bată la pas Craiova. Locul ocupat actualmente de ei este pur conjunctural.
John B
Craiova, cu exceptia meciului din Giulesti (sic!) unde Rapidul i-a oferit spatii uriase pt contraatac, nu a aratat nimic. UTA a acumulat ceva puncte, iar jocul lor merge destul de bine.
Marcus
Va invit aici sa continuam discutia despre clubul Dinamo. Despre meciurile Universitatii Craiova exista topicul Stiinta Craiova, iar despre meciurile din Liga I putem discuta in topicul Sentinta Etapei: Liga I - Rezultate & comentarii. Multumesc pentru intelegere.
Storm
Cine e pe primul loc,
Cine e pe primul loc
Dinamo e,
Dinamo eee! yay.gif yeah.gif
Kyklos
Calmo paciento...printr-o minune Dinamo e lider,dar pana nu infrunta granzi din grupa UEFA si trece de iei cu fruntea sus ...poate sa castige 10 campionate 10 cupe 10 supercupe ,daca in cupele europene o da in barci....mai bine stai jos si vezi ce face in meciul cu amatori de la Xanti.
Storm
Haha, asta e ca si cum ai zice "Dinamo nu e echipa de fotbal pana nu bate pe Barcelona la ea acasa"! rofl.gif
Daca Dinamo era pe locul 7 toti sareati cu gura "uite cum se face de ras Dinamo", dar cand e pe primul loc va roadeti unghiile de invidie si nestiind ce sa mai ziceti spuneti numai aberatii gen "miracol, cat noroc pe astia Doamne, sa fie neinvisi dupa 10 meciuri la rand!" Sunteti patetici... mai bine stai tu jos si... Ciocu mic, noi suntem la putere acum! wink.gif
Kyklos
Pentru dragul de a pastra ARTA DE A COVERSA nu rastalmaci cuvintele...cu siguranta iti amintesti de parcusul de anul trecul a lui Dinamo...care s-a oprit in grupe ....campionatul intern nu aduce nimic nou sub soare omogenizari si experientei in joc , nu vorbeam de Barça vorbeam de bucuria care o aduce in casele romanilor ,echipele calificate in fazele superioare a unei CUPE .
Storm
Colimator, dai impresia ca ai inceput sa te uiti la fotbal de anul trecut! Tin sa-ti amintesc ca anul trecut calificarea lui Dinamo in grupele Cupei UEFA a fost o performanta atat a clubului, care nu se mai calificase in grupe de cativa ani, cat si a fotbalului romanesc.
Dupa ce batuse ca la fasole o echipa din Premier League, pe Everton, iar in grupe au reusit o noua performanta, aceea de a invinge detinatoarea Cupei UEFA, TSKA Moscova, Dinamo a pierdut cu Levski in ultimul minut, dintr-un ghinion formidabil, fapt ce a insemnat ca drumul lui Dinamo in Cupa UEFA se sfarsise.
Asa ca, poate n-ai realizat faptul ca Dinamo in sezonul trecut a realizat o performanta pe care n-o mai realizase de cativa ani buni, si vii si te hazardezi spunand ca Dinamo e umila ca nu si-a imbunatatit performanta calificandu-se si mai departe. Da' te pricepi la fotbal nu-i bai!

Ca sa stii si tu pe viitor, orice echipa evolueaza depasind performantele sezonului precedent.
Dinamo sezonul trecut si-a depasit nu doar performantele sezonului precedent, ci ale mai multor sezoane. Ca si Rapid, ca si Steaua, de altfel. Asa ca nu veni tu sa spui sa-i fie rusine lui Dinamo ca nu s-a calificat in optimi, ca aberezi...
mutulica
asteapta putin sa inceapa meciurile adevarate...
si ... sa isi dea actionarii arama pe fata

l-am vazut pe rednic comentand la stiri deja ca ... simte presiunea lu "baga pe ala, baga pe alalalt"...
John B
Aici ii dau dreptate lui Mutulica, e lineste pentru ca inca nu s-au jucat meciuri adevarate. Insa chiar si asa, Dinamo se afla pe primul loc pentru ca a jucat eficient si bine, si in ciuda faptului ca nu a fost ajutata de arbitri sau de echipele adverse.
mutulica
cred ca rednic a gasit cea mai tare motivatie pentru o trupa dezbinata. sunt convins ca le cinta toata ziua in vestiar ceva de genul "iote bai la astia, ce nu li se mai ajunge cu prajina la nas din liga aia a campionilor. mucles si osu' la treaba ca sa ajungem si noi acolo"
si uite asa a netezit si citeva din orgoliile prea inflamate ale jucatorilor alb-rosu
John B
Dupa parerea mea e un bun psiholog daca a reusit sa-i tina in frau pe cei trei jucatori din atacul lui Dinamo. Sper sa nu se impiedice prea curand (ca de impiedicat sigur o sa se impiedice, daca nu singur, poate ajutat)
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.