Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Dinamo Bucureşti
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Divertismentului > Sport > Fotbal
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13
nefertiti-old
ihim, au avut un debut fulminant dinamovistii
John B
Au prestat un joc pe masura valorii jucatorilor, a strategiei stralucite si inovatoare implementata de noul antrenor.
ovidiu_
ce spuneti de acest inceput de retur..?dinamo a luat un neverosimil 3-0 pe propriul teren..steaua nu poate marca impotriva unei echipe ca fc arges care se stie ca joaca defensiv si a venit sa se apere..ultima clasata fc vaslui scoate un egal cu rapidul care face furori in europa..singura care profita-poli timisoara..hagi tace si face:)
daca pariam numai 10.000 pe rezultatele astea la pariloto,acum ma imbogateam rofl.gif
John B
Vezi ca discutiile despre etapa au un alt topic

http://www.hanuancutei.com/forum/index.php?showtopic=1161

Aici vorbim despre ce face, sau mai ales ce nu face Dinamo
ovidiu_
Pai vorbeam despre ce face DINAMO si ziceam ca e trist ce s'a intamplat..bine ca a plecat si becali si esteban..cert e ca in momentul de fata DINAMO are nevoie de antrenor.."sapaliga" nu cred ca e o solutie viabila pe termen lung..cel mult poate pana in vara cand se va putea reintoarce Andone poate,un dinamovist convins..pana atunci asteptam rezultate in campionat smile.gif
mutulica
si ottusi... cu sapaliga si dinu, au avut rezultate frumoase in trecut
John B
QUOTE
si ottusi... cu sapaliga si dinu, au avut rezultate frumoase in trecut


Sa nu uitam cum au fost obtinute acele rezultate, si in ce perioada
mutulica
scopul scuza mijloacele ...
din acelasi motiv dinamo are o imagine nu prea fericita, dar ce mai conteaza
Marcus
Referitor la imagine...
Ce nu-mi place mie... Imaginea unei echipe care a reprezentat de nenumarate ori cu succes tara in confruntarile cu Europa, numele acesteia, odata patate, nu se mai sterg niciodata. Desi au avut loc schimbari in bine, toate eforturile lui Dinamo sunt desconsiderate in mod nejust, sunt sterse cu buretele in ochii orbiti de trecut ai fanilor / ultrasilor altor echipe care, deveniti intre timp antidinamovisti, cred in continuare cu fanatism ca Dinamo merita tot ce e mai rau si, in loc sa-si sustina propria echipa, se bucura de raul alteia, mai mult chiar, unii provocandu-i raul, aducandu-si permanent in minte trecutul si confundandu-l cu prezentul. Reactualizarea asta a trecutului nu face decat sa stagneze asupra lui Dinamo o imagine care in prezent nu i se mai potriveste. Parerea mea. wink.gif
John B
Atata timp cat la Dinamo primeaza interesul personal mai mult decat interesul echipei, cat numele este terfelit in scandaluri care mai de care mai rasunatoare, iar in plan sportiv jocul echipei e o varza, nu poti cere unui suporter, fost sau actual, sa aprecieze Dinamo.
Eu personal prefer sa avem rezultate in plan extern, decat sa castigam ani la rand campionatul si sa iesim din Europa in turul preliminar.
Marcus
Ceri de la Dinamo sa fie perfecta? Crezi ca esti obiectiv - cand spui ca joaca prost te referi doar la meciurile la care vrei tu, considerandu-le pe acestea drept etalon? Nu iti vin in minte rezultatele din toamna: 2-2 in Ghencea, 5 "bucati" administrate CFR-istilor de la Rapid, tot atatea si celorlalti CFR-isti, de la Cluj , culminand cu alte 5 impotriva unei formatii venite din inima fotbalului englez? Exemplele pot continua. Daca Dinamo trece printr-o perioada nefasta, cu ce drept afirmi ca joaca in general prost? Daca joaca prost, de ce e pe primul loc dupa 17 etape si se bate in fiecare sezon pentru titlu, de la egal la egal cu Steaua (sau oricare echipa doresti sa numesti din Divizia A)?
Vorbesti de scandalurile de la Dinamo, dar cu ce sunt ele mai prejos decat scandalurile de la alte echipe? Ceri de la o echipa mare precum Dinamo, sa fie permanent pace? Crezi ca esti drept cand faci afirmatii nejustificate, impulsionat fiind de reticenta e care o ai fata de Dinamo?

Pentru cine are urechi de auzit, vreau sa arat doar ca Dinamo este vazuta gresit in prezent. Imaginea formata de mass-media si ura ultrasilor fata de aceasta echipa au contribuit decisiv la imaginea falsa, dupa parerea mea, a lui Dinamo in prezent.

QUOTE
Eu personal prefer sa avem rezultate in plan extern, decat sa castigam ani la rand campionatul si sa iesim din Europa in turul preliminar.


Pai si eu vreau acelasi lucru! Dinamo inca nu e inchegata pentru a juca acum in Europa, dar atunci cand joaca, ce pierdem daca o sustinem?
mutulica
daca dinamo s-a implicat in meciul dintre national si steaua.. .tot ce se spune rau despre ei va parea din nou adevarat
am fost pe stadion la poli si am vazut cum arbitri fluierau orice altceva decit realitatea...
asa ca... au o reputatie trista, cistigata in fata suporterilor
Marcus
Ei, am putea spune ca Dinamo e Juventus a Romaniei. Este binecunoscut faptul ca Juventus este cea mai favorizata echipa din Italia cand vine vorba de arbitraj. smile.gif

Eu nu cred tot ce se vehiculeaza prin presa, mai ales isteriile lui Becali care dupa orice meci in care echipa sa pierde nejust, gaseste tap ispasitor rivala din Stefan cel Mare.
John B
QUOTE
Ceri de la Dinamo sa fie perfecta? Crezi ca esti obiectiv - cand spui ca joaca prost te referi doar la meciurile la care vrei tu, considerandu-le pe acestea drept etalon? Nu iti vin in minte rezultatele din toamna: 2-2 in Ghencea, 5 "bucati" administrate CFR-istilor de la Rapid, tot atatea si celorlalti CFR-isti, de la Cluj , culminand cu alte 5 impotriva unei formatii venite din inima fotbalului englez? Exemplele pot continua. Daca Dinamo trece printr-o perioada nefasta, cu ce drept afirmi ca joaca in general prost? Daca joaca prost, de ce e pe primul loc dupa 17 etape si se bate in fiecare sezon pentru titlu, de la egal la egal cu Steaua (sau oricare echipa doresti sa numesti din Divizia A)?


Iata un suporter adevarat! Ma bucur ca Dinamo are asemenea fani, capabili oricand sa vada numai lucrurile bune, sa fie optimist si sa spere!

Eu unul, desi sunt fan Dinamo, sunt exasperat de lipsa rezultatelor in plan extern. Asa cum spuneam nu ma intereseaza titlul, atata timp cat avem rezultate in Europa. Nu ma incanta sa castigam campionatul, care - orice s-ar spune- inca se aranjeaza (mai fin e drept).
Si nici nu ma intereseaza scandalurile de la alte echipe. La alte echipe in schimb vad performanta care la noi lipseste. Aici vorbesc de echipa cu care tin, si care mi-a dat putine motive de satisfactie.
nefertiti-old
well, galeria dinamovista s-a dat in stamba la constanta. s-au batut cu jandarmii, au rupt scaunele si au dat cu ele in fortele de ordine, care dupa primele 15 minute au fost nevoie sa o scoata de pe stadion.

comportament tiganesc, pur si simplu. io nu inteleg ce dracu' cautau la meci???

ar trebui ca dupa faze din astea clubul sa fie zdravan amendat, iar urmatorul meci sa se joaca fara public

p.s. io mai propun si sa il cooptati pe salomir in consiliul de administratie, ca de-a lungul anilor a dovedit loialitate fata de club si a avut o contributie decisiva la castigarea muuultor meciuri! devil.gif
ypsilonalpha
Măi, bine le-a făcut că i-a tăbăcit - se ştie că īn general animalele nu pot fi dresate decīt cu biciul ... cu zăhărelule mai greu.

Şi mă uitam la Realitatea TV cum un reporter īi lua interviu unui dobitoc de vreo 18 ani participant şi el la meci, care zicea ceva de genul "domle, a aruncat unul de-ai noştri o pertardă, şi jandarmii a īnceputără să ne ănjure, şi atunci noi am īnceput să rupem scaunele ... ceea ce mi se pare un comportament normal, pentru că noi nu provocasem pe nimeni "

Păi bine mă boule, ăsta e comportament normal? Ăsta e comportament de animal ...

Deşi sīnt dinamovist, aş vrea ca echipa să fie depunctată īn clasament cu vreo 10 puncte pentru comportamentul nesportiv al galeriei ... şi, dacă se poate, Jandarmeria să-şi facă mai des mīna pe spinarea respectivelor turme de troglodiţi (incluzīnd aici nu doar galeria lui Dinamo, ci şi a Stelei, a Rapidului, a Timişoarei etc.).

Altfel, mult succes īn eradicarea violenţei pe stadioane!
nefertiti-old
QUOTE (ypsilonalpha @ 26 Mar 2006, 02:40 PM)


Şi mă uitam la Realitatea TV cum un reporter īi lua interviu unui dobitoc de vreo 18 ani participant şi el la meci, care zicea ceva de genul "domle, a aruncat unul de-ai noştri o pertardă, şi jandarmii a īnceputără să ne ănjure, şi atunci noi am īnceput să rupem scaunele ... ceea ce mi se pare un comportament normal, pentru că noi nu provocasem pe nimeni "


pai nu ajunge ca sunt prosti, sunt de-a dreptul retardati
astora le-ar trebui permis de iesit pe strada
milimetru
Conducători, galerie, atmosfera din sīnul echipei, performanţe europene, jocurile din ultima vreme...

Părerea mea: la Dinamo e nevoie de o "văruială" generală; pentru un observator neutru (cum aş putea fi eu, par ecsampl', care nu ţin de-adevăratelea decīt cu nenorociţii ăia de la Poli Iaşi) echipa a rămas īn urmă faţă de altele, chiar dacă e pe primul loc īn clasament. E nevoie de un "tratament de recuperare".
John B
La Dinamo totul, dar absolut totul miroase a putred. Cand spui Dinamo, deja nu te mai astepti la nimic bun, ci numai rau, din orice punct de vedere.
mutulica
nu inteleg ce treaba aveti aici cu galeria timisoarei? va deranjeaza corul domnu?

ca pina una alta dinamovistii s-au facut de basca in direct... si incepe sa fie clar, scuzabil si pardonabil de ce i-au arestat bulgarii cu ceva timp in urma

iar pacalicii care apar la tv si se vaita ca au luat-o pe spinare de la jandarmi sa faca bine si sa se calmeze. suntem un stat de drept, si ofensa adusa uniformei statului (chiar si printr-o banala injuratura) trebuie pedepsita. altfel... e anarhie

dinamo merita suspendarea nu atit din cauza ca suporterii s-au purtat sub orice critica ci mai mult din cauza ca unii din conducatori (borcea de ex) si dintre fotbalisti (alexa daca vreti exemple), i-au incitat in repetate rinduri

vad ca cei de la steaua s-au linistit dupa ce au luat-o in freza de la uefa... poate e rindul unei sanctiuni zdravene si pentru dinamo
ypsilonalpha
QUOTE (mutulica @ 27 Mar 2006, 10:08 AM)
nu inteleg ce treaba aveti aici cu galeria timisoarei? va deranjeaza corul domnu?


Crezi că Timişoara nu īşi are cioflingarii ei? mai gīndeşte-te... am avut de-a face cu nişte specimene de prin CVUCS şi sincer nu mi-au plăcut deloc da' deloc...

Dar aici nu e vorba de Timişoara, ci de Dinamo.

Oricum, īmi cer scuze pentru oricare din galeriile pe care le-am nedreptăţit uitīndu-le din enumerare. Şi ele merită bice pe cocoaşă. thumb_yello.gif
Ovidius
Mamaaaa dar ce omor le-au dat jandarmii alora. In afara stadionului (din ce-am vazut la tv) era ca dupa razboi, numa sange si fete sparte. Acum se pune problema cine a fost de vina (evident, in afara de nebunii care au luat-o pe spinare)? La procesul etapei, Ioanitoaia zicea ca are el ceva informatii cum ca jandarmeria a informat inca de la inceputul meciului ca multi suporteri dinamovisti ar fi cam beti si ca nu ar fi bine sa li se permita accesul in stadion, insa antrenorul lu Dinamo a zis ca nu stie de asa ceva. Iar pedeapsa aplicata clubului Dinamo (2 etape fara suporteri) mi se pare cam dura din cauza ca meciul a fost in deplasare si nu acasa.
nefertiti-old
Ce omor, nene? Tu crezi ca jandarmii ar fi aratat mai bine daca nu aveau scuturi? Din moment ce retardatii aia au rupt scaunele si au dat cu ele in jandarmi... Si-au cautat-o, si basta! Iar mie mi-e clar ca se stia la ce se ajunge si ca jandarmii au anuntat in ce stare sunt. Nu trebuia sa li se permita intrarea pe stadion.
Iar clubul a primit o pedeapsa prea mica, parerea mea. Ar cam trebui sa se termine cu mizeriile astea.
John B
Clubul a primit o pedeapsa mare. Suporterii nu vor pati mare lucru, cel mult vor fi amendati cativa, cand ei erau cei care trebuiau inchisi si judecati pentru ultraj.
mutulica
atita timp cit membri marcanti ai clubului dinamo ii scuza pe hooligans... clubul a primit o pedeapsa prea mica.
sa nu uitam ca respectiva galerie a vandalizat stadionul altora si nu pe al lor, si ma intreb care ar fi fost reactia daca jandermeria i-ar fi arestat pe unii inainte de meci? ar fi sarit toti de fund in sus ca sunt nedreptatiti ca au autoritatile ceva cu ei, etc...
s-ar fi transformat in martiri
ce au facut pustii teribilisti de la dinamo trebuie inabusit din fasa, altfel autoritatea statului nu exista. la fel trebuie procedat cu orice galerie

cine nu e in stare sa mearga sa vada un spectacol, si se crede in circuitul k1, sa vada meciul de la arest ca in UK

@ypsilonalpha - stiu ca si poli are parte de uscaturile ei. toate echipele au asa ceva, atit ca majoritatea in galeria timisoreana se comporta civilizat, si de cele mai multe ori tempereaza si pe iesitii in decor.
sper ca cei de pe bega sa ramina asa cum m-am obisnuit cu ei, si sa nu ia apucaturile celor din capitala, desi.. la modul in care i-am copiat in ceea ce priveste traficul rutier....
pina una alta normal ar fi sa oprim pe cei ce nu stiu unde sa se opreasca, ca sa nu le vina idei si la altii sa se dea in stamba. ma refer aici mai ales la galeria dinamovista, care are state vechi de serviciu huilganic
Ovidius
QUOTE (nefertiti)
Iar mie mi-e clar ca se stia la ce se ajunge si ca jandarmii au anuntat in ce stare sunt. Nu trebuia sa li se permita intrarea pe stadion. Iar clubul a primit o pedeapsa prea mica, parerea mea

Pai meciul a avut loc la Dinamo sau Farul? De cand se ocupa oaspetii de organizarea meciurilor din deplasare? blink.gif

QUOTE
atita timp cit membri marcanti ai clubului dinamo ii scuza pe hooligans... clubul a primit o pedeapsa prea mica.

Nu stiu ce au zis altii, dar antrenorul a zis aseara clar ca nu trebuia sa-i lase pe suporteri sa intre, si nu i-a aparat in nici un fel.
nefertiti-old
QUOTE (Ovidius @ 27 Mar 2006, 01:01 PM)

Pai meciul a avut loc la Dinamo sau Farul? De cand se ocupa oaspetii de organizarea meciurilor din deplasare? blink.gif


Pai le-au asigurat autocar pt deplasare, desi stiau ce fel de 'suporteri' sunt. Iar cand autoritatile au anuntat ca fac probleme de cum au ajuns in oras, ar fi trebuit sa se dezica de ei si sa propuna gazdelor sa nu le permita sa intre pe stadion. Sau daca o faceau, sa o faca gazdele pe raspunderea lor. Asa lucrurile ar fi fost clare. Dar cum e clubul, asa si suporterii...
Ovidius
QUOTE (nefertiti)
Iar cand autoritatile au anuntat ca fac probleme de cum au ajuns in oras, ar fi trebuit sa se dezica de ei si sa propuna gazdelor sa nu le permita sa intre pe stadion.

Pai exista o ordonanta de urgenta prin care gazdele trebuie sa interzica accesul pe stadion in cazurile in care suporterii se dovedesc a fi turbulenti, iar ei nu au facut-o. Deci ar trebui sa fie penalizate in primul rand gazdele si apoi Dinamo!
nefertiti-old
am revazut acum imagini de la faimosul meci... pai, dupa parerea mea, n-au incasat-o suficient devil.gif
Ovidius
Norocul lor ca nu esti sef la jandarmerie... laugh.gif
dead-cat
daca era faza la divizia C sau judet ziceam da-i dreaq, ca se mai intimpla si in alta parte din cind in cind, dar e totusi prima liga, mincatzi-as. hh.gif
astia e cu astia defilam

ar trebui sa-i puna pe toti aia implicati si identificati, pe linga plata pagubelor sa plateasca si treaba aditionala ce-au avut-o jandarmii. iar plata luata cu sechestru daca trebuie.
mutulica
si daca va uitati la stiri ... parerea sefilor din stefan cel mare e ca bietii adolescenti au fost agresati si ca de vina sunt cei de la farul...
cu asa atitudine nu e de mirare ca suporterii lor se comporta precum se comporta

iar borcea isi dovedeste clasa comentand pe la diverse colturi ca farul ar trebui exclusa din campionat...

imi amintesc ca dinamo a umblat cu aranjamente anti poli timisoara, dupa ce poli le-a pus piedica cu multi ani in urma. poli a cazut atunci in b... si nici azi orasulde pe bega nu a uitat de acele aranjamente...

inca un motiv sa ne fie drag dinamo. e firesc si ca ei sa se mire de ce ii iubeste lumea
nefertiti-old
l-au demis pe ion marin azi
mutulica
na... au rezolvat problema
am vazut ca au rezolvat cu comisia sa le dea si spectatori la steaua...

sincer... nu dinamo e o problema aici, ci cei ce le accepta toate porcariile. atita timp cit sunt de acord cu mizeriile lor, ii lasa sa se creada mai smecheri decit e nevoie

later edit:
In cursul acestei dimineţe, jucatorii au plecat spre cantonament pentru meciul cu FCM Bacau, dar Ion Marin a ramas la stadionul din Sos. Stefan cel Mare. Lui Ion Marin i-a fost reziliat contractul, iar īn locul său, şefii lui Dinamo, l-au adus pānă īn vară pe Florin Marin.

"Trebuie sa ma duc sa ma intalnesc cu sefii clubului pentru rezilierea contractului. Am stat o luna la Dinamo si cred ca este prea mult. Oamenii de aici au bani multi si isi permit sa ma demita pentru a aduce un nou antrenor" a declarat Sapaliga.

Consiliul de Administraţie al clubului de fotbal Dinamo Bucureşti s-a reunit luni şi a decis să-l demită pe Ion Marin din funcţia de antrenor al echipei din Ştefan cel Mare, īn locul său fiind numit Florin Marin, selecţionerul naţionalei de tineret (U-21).

Ion Marin (ex-FC Bihor) fusese numit la Dinamo pe 27 februarie, după plecarea spaniolilor Esteban Vigo şi Urbano Ortega. Ion Marin a condus pe Dinamo īn cele patru meciuri susţine īn retur, 0-3 cu Oţelul Galaţi (acasă), 2-0 cu Pandurii (la Tg Jiu), 1-0 cu Farul (la Constanţa), 1-1 cu Poli Iaşi (pe teren propriu).

Dinamoviştii au intrat īn cantonamentul de la Săftica pentru meciul cu FCM Bacău, de miercuri, numai cu secundul Marco Onetto. Florin Marin poate, īnsă, conduce antrenamentul programat luni, la ora 17,00.

Florin Marin, care a mai pregătit pe Dinamo, patru meciuri la īnceputul sezonului 2002-2003 (etapele 4-7), obţinānd o victorie, un egal şi două īnfrāngeri, a mai antrenat pe Ceahlăul Piatra Neamţ, Astra Ploieşti, Farul Constanţa, FC Naţional, Rapid Bucureşti, Rocar Bucureşti, Universitatea Craiova.

Conform unui comunicat venit din partea Federaţiei Romāne de Fotbal, Florin Marin, care are contract cu FRF, a fost "detaşat la Dinamo pentru perioada 3 aprilie - 25 mai". Īn această perioada echipa naţională de tineret are o singură acţiune, pe 26 aprilie, un meci amical cu Elveţia, la Urziceni, iar Florin Marin va pregăti acel joc.


dupa cum se vede... urmeaza Flocea se pregateste Moldovan...
iar detasarea lui Florin Marin ... e doar un ajutor amical intins bietei echipe...

halal
Kyklos
mai bine e asa

[EDIT: Interesant, te jocul cu focul. Pentru o asemenea fapta - editarea PESTE editarea unui moderator - vei primi o prima atentionare.
Daca vei continua in acelasi mod vei obtine rapid "pasaportul". ohyeah.gif ]
ypsilonalpha
Şi toate se trag de la bolovanu' ăla de Giovanni. Dacă nu era el cu ideea fixă şi creaţă pe nume Estaban şi Vigo, Andone ar fi rămas la club ca antrenor şi acuma, şi n-ar mai fi fost toată circoteca ieftină cu cei doi Marini.

Oricum, pentru suporterii dinamovişt, ca şi pentru cei ce vor binele clubului, iată antidotul perfect: tongue.gif

user posted image

mutulica
probabil ca tot circul este facut in ideea de a convinge pe actionari sa scoata banu si sa rascumpere pe Andone din Cipru
Kyklos
e imposibil ca Andone sa renunte la salariul de 300.000 de dolari unsure.gif doar sa faca o cheta fiecare suporter .
ypsilonalpha
Andone are deja opţiunea de a antrena Omonia nu doar pīnă la vară, ci pīnă īn 2007. Aşa că ... se pregăteşte Rednic ohyeah.gif sau Sabău de la Bistriţa.

Sau, ca mutare surpriză, Ionuţ Chirilă (fost la Jiul īn debutul campionatului), care pe vremuri fusese antrenor la Dinamo la copii şi juniori şi cīştigase nişte campionate republicane cu ei (parcă)...
John B
azi tocmai au anuntat cipriotii ca i-au prelungit contractul lui Ando. Pe mine oricum ma bucura ce se intampla la Dinamo. Acolo pana nu se taie in carne vie, la nivel de conducere, nu se va intampla nimic.
Ce dracu sa mai joace echipa aia daca ii schimba antrenorul si sitemul de joc o data la 3 etape
Ovidius
QUOTE
Lui Ion Marin i-a fost reziliat contractul, iar īn locul său, şefii lui Dinamo, l-au adus pānă īn vară pe Florin Marin.

Gazeta Sporturilor facea misto spunand ca urmeaza Andreea Marin laugh.gif
ypsilonalpha
"După Ion Marin şi Florin Marin, se zvoneşte că pe banca lui Dinamo urmează Andreea Marin. De asemenea, se preconizează că echipa din Ştefan cel Marin va fi pregătită după reţete de Sanda Marin, iar noile culori oficiale vor fi ultramarin şi bleumarin. Este de aşteptat ca pe lista de transferuri alcătuită de şefii dinamoviştii să se regăsească Petre Marin, Nea Mărin Miliardar, Marin Sorescu, Marin Preda. Mascota clubului nu va mai fi un cīine roşu, ci, firesc, un puşcaş marin"

rolleyes.gif
Superunknown
Un prieten de-al meu a primit prin posta o amenda de 15 milioane de lei pentru ca ar fi rupt un scaun la Constanta. Problema e ca el n-a fost la Constanta, n-a fost in viata lui in vreo deplasare, si n-a mai calcat pe un stadion de vreo 3 ani.
Inainte sa va bucurati de suporterii batuti, poate ar trebui sa va intrebati daca jandarmii sint infailibili, daca nu cumva printre cei batuti au fost si oameni nevinovati (va garantez ca au fost, inclusiv doua fete) si daca nu cumva au si fortele de ordine vina lor pentru episoadele de violenta care se petrec pe stadioane (prin incompetenta si comportament provocator, in special). Si, mai ales, ar trebui sa va ginditi de doua ori inainte de a legitima din start comportamentul violent al celor care trebuiau, teoretic, sa asigure ordinea si linistea. Nu de alta, dar data viitoare s-ar putea sa fiti chiar voi la capatul "gresit" al bastonului. Apropo, va mai amintiti de babele alea care-i aplaudau in '90 pe minerii care-i ciomageau pe studenti?
Kyklos
Nu cred ca revine la Dinamo ,Sabau pentru ca-n trecut a fost jucator al Rapidului si fani din groapa sunt vulcanici .
Din cate vad e multumit de situatia lui la Gloria , si nu cred ca va fi demis daca isi va indeplini obiectivul , evitarea de la retrogradare .
ypsilonalpha
Nu cred că sejurul lui la Rapid contează, pentru că Sabău a fost membru plin al celei de-a doua echipe de aur a lui Dinamo (Stelea - Mihăescu, Andone, Rednic, Klein - Mateuţ, Sabău, Lupescu, Lupu - Răducioiu, Vaişcovici, cu rezerva de lux īn compartimentul de mijloc: Timofte).

Că aşa, şi Rednic a fost la Rapid, şi Stelea a fost la Steaua şi Rapid, de Lupu ce să mai zic ... şi să nu uităm că actualul antrenor, Florin Marin, a fost un vajnic fotbalist stelist smile.gif

Mă rog, om vedea pe cine aduce conducerea blink.gif
Kyklos
Daca era sa vina la Dinamo , o facea din vara cand Andone a plecat la Omonia . Dar , Sabau si-a respectat promisiunea fata de Lord si a ramas , a vrut sa salveze echipa de la retrogradare si reuseste .
Dinamo a fost tinuta in sah in orasul lui Bacovia , pana-n minutul 85` .
Bacau-Dinamo 0-1
mutulica
QUOTE (Superunknown @ 5 Apr 2006, 03:37 PM)
Un prieten de-al meu a primit prin posta o amenda de 15 milioane de lei pentru ca ar fi rupt un scaun la Constanta. Problema e ca el n-a fost la Constanta, n-a fost in viata lui in vreo deplasare, si n-a mai calcat pe un stadion de vreo 3 ani.
Inainte sa va bucurati de suporterii batuti, poate ar trebui sa va intrebati daca jandarmii sint infailibili, daca nu cumva printre cei batuti au fost si oameni nevinovati (va garantez ca au fost, inclusiv doua fete) si daca nu cumva au si fortele de ordine vina lor pentru episoadele de violenta care se petrec pe stadioane (prin incompetenta si comportament provocator, in special). Si, mai ales, ar trebui sa va ginditi de doua ori inainte de a legitima din start comportamentul violent al celor care trebuiau, teoretic, sa asigure ordinea si linistea. Nu de alta, dar data viitoare s-ar putea sa fiti chiar voi la capatul "gresit" al bastonului. Apropo, va mai amintiti de babele alea care-i aplaudau in '90 pe minerii care-i ciomageau pe studenti?

eu i-am aplaudat pe men in balck care i-au burdusit pe mineri, cind l-au arestat pe cozma

daca al tau amic poate demonstra ca nu a fost la constanta va scapa de amenda, dar ma interb cum de a fost ales tocmai el...
cit depsre cei care au luat-o de la jandarmi... revin cu ceea ce se intampla pe la altii. ca sa evite arestarea cind se isca scandal, cei ce nu au de-a face cu scandalul se cara urgent din zona. cine ramine in zona... isi asuma risul

nu stiu de ce fortele de ordine sunt provocatoare doar la adresa celor de la dinamo, mai mult vad chiar o conspiratie la nivel balcanic, deoarece si fortele de ordine de la sofia au avut aceeasi comportare total neavenita la adresa bietilor dinamovisti

am remarcat si ca cei din bacau au fost foarte incantati de meci
nefertiti-old
QUOTE (mutulica @ 6 Apr 2006, 10:04 AM)
mai mult vad chiar o conspiratie la nivel balcanic, deoarece si fortele de ordine de la sofia au avut aceeasi comportare total neavenita la adresa bietilor dinamovisti


rofl.gif

bine ca nu joaca dinamo in uefa, ca ar fi trebuit sa inchiriem forte de ordine de la vecini, ca nu ne ajungeau ai nostri.
Ovidius
QUOTE
daca al tau amic poate demonstra ca nu a fost la constanta va scapa de amenda

mutu, cu prezumtia de nevinovatie ce facem? Pai sa demonstreze ei ca omul a fost la Constanta si nu invers.
mutulica
he he... iti spun eu cum e cu prezumtia de vinovatie. sa vezi ce ghinionul naibii e sa te cheme ion popescu, sa stai pe strada brad numarul 3... si sa primesti amenda lu ion popescu de pe bran nr 3...

se poate sa fie o eroare grosolana - ori un proces verbal neclar, ori coincidenta, etc. amenda este ca o factura, care se emite pe baza unei comenzi.. in cazul de fata fiidn un proces verbal.
si la circulatie, inainte sa iti dea amenda, iti face proces verbal... deci amenda respectiva a venit in urma unui proces verbal

revenind la Dinamo, ce sare in ochi de la distanta e atitudinea clubului fata de toata povestea asta. daca cei de la rapid si de la steaua sunt realmente speriati sa nu o ia suporterii pe ulei, fac apeluri la liniste din greu, si chiar se dezic de suporterii care "scapa boii in lucerna" ... ei bine, cei de la dinamo prin tot demersul lor in favoarea suporterilor, ii incurajeaza practic pe acestia sa continue ...

de fapt aici e buba... si de aia consider ca favoarea pe care federatia le-a facut-o micsorand amenda nu e corecta. ca de obicei... asteptam sa ne sanctioneze UEFA...
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.