Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Ce Mancati La Pranz?
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Peripetii la Gura Sobei > Bucataria si Barul Hanului
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11
Justitiarul
Asta am mancat la pranz drool.gif

dascalita
Ce vad acolo? peste?buuuun tare!

Eu am avut o salata uriasa si gratar de porc, desert :crema de zahar ars!
Serenity
Eu am mancat astazi asa: ( hmm.gif )

- o felie de crema cu nutella
- o cafea
- o inghetata

Mi-e foame cry.gif
punctt
hiya.gif

Eu am mancat o salata din rosii, castraveti, ceapa, ardei cu sare si ulei de masline. Apoi o tocanita de legume drool.gif cu vreo 3 felii de paine integrala. Mi-a placut atat de mult cum mi-a iesit tocanitaaaaa, am pus multe legume in ea (morcovi, ceapa, dovlecei, vanata, patrunjel, ardei, rosii.... parca atat, a.. si fasole pastai... si varza... cate putin din fiecare tongue.gif)
Cla
Praz si franzela cu pâine.

punctt
o salata din: rosii, ardei, ceapa, ulei de masline, sare si urda.
March
QUOTE(Cla @ 30 Jul 2010, 02:04 AM) *
Praz si franzela cu pâine.


Niste " fratii petreus" sau " adidasi" n-ai vrea alaturi ? biggrin.gif
punctt
azi a fost atat de caldddd
am baut 500 ml lapte
Cla
QUOTE(March @ 1 Aug 2010, 03:13 PM) *
Niste " fratii petreus" sau " adidasi" n-ai vrea alaturi ? biggrin.gif

Chiar, niste adidasi si pe lânga - Puma biggrin.gif
Serenity
Una din mancarurile mele preferate: salata de macaroane biggrin.gif

Zed
Carne de pui la gratar cu salata greceasca ( rosii , masline , feta , castraveti , salata verde ) si paine prajita stropita cu ulei de masline .
Zed
Tocanita de legume . licklips.gif
Cla
Steak de vita cu sos de ceapa. licklips.gif

Apropos, cum se castreaza un frigider?

Deschizi usa, scoti ouale si-o închizi. biggrin.gif
yronick
Fantasee
Pizza livrată şi o stacană de ghimbirată. Nu mi-a fost rău, dar cred că nici bine nu o să-mi fie. hmm.gif
Cla
Pilaf cu carne de pui. smile.gif

Daca vreodata v-ati întrebat care e diferenta dintre Pilaf (Pilaw) si Risotto, cititi aici. Încercati amândoua si... Pofta buna ! smile.gif

Fantasee... ce e o Ghimbirata ? si o stacana ? unsure.gif Nu ca mi-ar fi lene sa caut, dar vreau s-o citesc de la tine, asa cum ar trebui sa fie.
Fantasee
Ghimbirata e o limonadă cu ghimbir. Se poate adapta la sezonul rece fierbând ghimbirul cu anason stelat, cuișoare și scorțișoară.
Stacana e o cană mai mare, a mea este de 400 mililitri și este din lut, cam în genul ceramicii de Corund.



La prânz am avut ardei umpluți falși, adică gătești separat ardeii și separat umplutura, apoi le asamblezi și le pui la cuptor.
Le faci fața sub grill 5 minute cu parmezan deasupra.

Cla
A daa, ghimbir !!! De ce sunt asa de prost su nu mi-am adus aminte... sad.gif
Eu, idiot... la Pilaf folosesc asta, se numeste la noi Ingwer, pe engleza Ginger.
Si tocmai, Ginger Ale... e cu ghimbir.
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.