Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Ce Mancati La Pranz?
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Peripetii la Gura Sobei > Bucataria si Barul Hanului
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11
Zed
O portie mareeee de inghetata . Vanilie , stracciatella , tartufo-zabaione , ciocolata si fructe peste . Capsuni , pepene verde , struguri licklips.gif ( si bineinteles Cherry 43.gif uita de fiecare data ca nu vreau cu alcool wacko.gif rofl.gif )
Rikita
pizza
Aramis
peste prajit (astazi este dezlegare wink.gif )
Rikita
supa de cerb
iniya
Orez cu pui smile.gif si salata de castraveti cu rosii cu lamaie
bufnitza
Ieri la prinz pizza. Astept prinzu' de azi .
Sushi
Eu mi-am mincat ujina rofl.gif
Mara
Cam devreme ai luat pranzul... laugh.gif
Michelle
eu m-am gandit ca de-acu incolo nici o masa fara lapte de mama...ma poate ajuta cineva??
Mara
Eu zic ca e cam tarziu, n-are ce sa-ti mai faca. laugh.gif
Michelle
cum nu?imi da anticorpi
laugh.gif
Mara
rofl.gif rofl.gif rofl.gif
Michelle
si ma protejeaza si de UVA si UVB ...d-aia nu am riduri laugh.gif
Rikita
inca nimic. dar cred ca curind ma duc la un restaurant... sper ca unul ca are lomo saltado - carne cu orez, leguma, si cartofi prajiti...
Tyra
2 sandwichuri (se pare ca azi o tin numai pe paine cu ceva... ) cu margarina si branza topita.
Rikita
wathya (sau huatia) - adica cartofi facut in pamantul, si branza, si cuy (adica "guinea pig") - foarte bine!!!
bdl
Guinea pig aia nu sint niste sobolanei simpatici?
Mistinguett
Ba da, si in Sud America sunt la fel de populari cum e puiul la restul lumii. Tehnic nu-s sobolani, dar pe-acolo...
Rikita
aici e guinea pig...

si aici pt a manca

Nu cred ca sa mananca in toata Sud America - in CHile nu am vazut niciodata... Cred ca e specific pt Peru... Poate si Bolivia sau Ecuador, nu stiu... Si carnea seamana un pic cu pui sau cu iepura...
Michelle
cred ca e ceva ca nutria ...care se minca pe vremea lui Ceasca si in RO
Felina
Ton (din conserva) cu porumb (tot din conserva) unsure.gif
Tyra
1 sandwich - paine neagra si almette.
Aramis
Salata de varza, rosii si castraveti, putintica slanina tongue.gif si cartofi prajiti smile.gif
Rikita
supa, avocado, lomo saltado
Mara
Piept de pui la gratar si orez cu legume. Sa pun si cateva linguri de maioneza? rofl.gif
punctt
azi... o portie de spaghete... cu multe ciuperci
dascalita
Branza si rosii...
Mara
Si cu niscaiva busuioc/oregano si ulei de masline... drool.gif
Felina
orez cu boabe de porumb, bob, bucati de caise unsure.gif si tot felu de mirodenii prin el... ce le mai trazneste la unii prin cap blink.gif
Tyra
Jumatate de pepene galben
Serenity
Un corn cu sampanie + o jumatate de sandwich blink.gif


hmm.gif Mi-e foameee!!! cry.gif tongue.gif
Tyra
O pizza de la patiserie (mica pizza).
gabitza ^
salata de rosii cu branza. slabutza miscarea dar nu prea imi e foame...de fapt nu imi e deloc. cred ca are de-a face cu cele 4 inghetate mancate ceva mai devreme. blink.gif ohyeah.gif
G.
flori
MMMMM! Papica ingereasca! Pastravi cu mamaliga si salata de ardei copti cu mujdei! Desert cirese (Goldane!!!)...Vin alb dulce cit cuprinde!
Eve
crenvursti
Felina
paste
nefertiti-old
Mici, de la Cocosatul. spoton.gif
mutulica
acuma gatesc o reteta indiana cu pui si legume, curry din belsug si putin cam condimentata
sa vezi ce ma distrez dupa aia la buda
nefertiti-old
Poate ne dai si noua reteta. tongue.gif
mutulica
nu e mare afacere... se aburesc legumele bine, separat se fierbe putin orez (totul ambientat cu curry). carnea de pui se caleste putin intr-o tigaie (rapid de tot), vine peste putin sos de soia si apoi legumele si orezul... se amesteca, se mai tine putin (nu ma intreba minute, ia lingura si gusta). toata afacerea asta se prafuieste dintr-un plic (luat de la ASDA si pe care scrie indian spice rolleyes.gif )
si cam gata
nefertiti-old
Ahaa, simplu, multam.
mutulica
anm deschis topicul despre lene... doar nu te asteptai sa fac ceva complicat
nefertiti-old
Pai nu, ca daca e complicat ma apuca lenea si... da, asta ai zis si tu... laugh.gif
jude
Tocmai am luat pranzul, alcatuit dintr-o cutie de bere si o portocala. Mi-a luat tare mult sa-l pregatesc, dar in cele din urma a iesit delicios! blink.gif laugh.gif
sunny26
mici calzi si bere rece wink.gif
Olaf
Ieri: mancare de rechin cu sos de rosii si piure... licklips.gif
Serenity
Un iaurt transformat in inghetata si un pahar de suc de ananas din compot cu multa, multa gheata blink.gif Sunt curioasa cum va arata cina.. hh.gif laugh.gif
Olaf
Pizza cu ceva ciuperci, ceva sunca, ceva branza si trei masline.
Mi-e pofta de o pizza de la pizza Hut, cu blat "cheezy crust" (doua straturi si cu muuulta branza intre ele drool.gif) si cu sos picant deasupra...
dascalita
Salata de vinete si pepene rosu!
Felina
Pilaf cu ciuperci
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.