Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Ce Mancati La Pranz?
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Peripetii la Gura Sobei > Bucataria si Barul Hanului
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11
Tyra
Salata de pui. Si n am murit devil.gif
gabitza ^
cartofi noi si pui. se pare ca aviara nu a reusit sa ne sperie asa rau... smile.gif
G.
Tyra
thumb_yello.gif foarte bine!

Bucatele de vita la cuptor (cu sos) si brocoli cu usturoi + salata.
Desert: napolitane si ciocolata ditetice - fara pic de zahar cool.gif
Tyra
2 felii paine neagra cu branza si muschi + mult pepene galben f bun si zemos.
Elena Z
2 felii de paine neagra & salata devil.gif
gabitza ^
varza noua cu marar. apoi cirese si un somnic dulce de vreo ora... sorry.gif
G.
Marcus
La pranz... supa de perisoare si... coliva yeahrite.gif laugh.gif
flori
Cuscus, plachie de peste si compot de caise
alysoft2003
Mancare de anghinare (carciofi) + orez fiert
gabitza ^
am mancat pui la gratar, salata de rosii cu ceapa verde, ardei umpluti, sarmale in foi de vitza, ciocolata, suc de ananas...cred ca nu am uitat nimic.
G.
Aramis
mancare de dovlecei si compot de ananas
Felina
am la mine un ardei galben, doua tulpini de telina si 200g de branza tofu cu basilico si ulei de masline. o sa vad daca-mi iese de un pranz laugh.gif
Mara
conopida fiarta, rosii si castraveti cruzi. Colegii mei au zis ca nu ma mai suporta pe langa ei cu mancarea asta sanatoasa. laugh.gif Insa in curand mananc cireseeeeeeeeeeeeeeeeeee!
gosseyn
banal.oua ochiuri si salata de sezon.DAR MAINE GATESC LIMBA CU MASLINE.HA! woot_jump.gif
dascalita
De cateva zile o tot tin in rosii cu branza, salata de varza alba, dovlecei pane si...apa,muuuulta apa! devil.gif
Felina
un sandvici, desi n-am voie paine cry.gif
alysoft2003
Acum servesc pranzul laugh.gif Ciorbitza de vacutza. Atat, ca-i vara si cald.
Elena Z
2 felii de paine neagra cu 2 rosii si un pic de supa
Serenity
Un ardei umplut, la cuptor, o portie de spaghete si o felie de cozonac gasit prin sufragerie pe care sunt coooonvinsa ca l-a gatit a mea mama whistling.gif tongue.gif
nefertiti-old
dovlecei pane cu sos de usturoi
Sushi
am vrut sa fac piinici umplute dar am gasit numai baghete si am luat din alea coapte numai de jumate, la 45 de centi perechea. Am tocat resturi de salam, ceapa, usturoi, le-am amestecat, condimentat, adaugat 1 pic de zeama de porodici si niste cascaval ras. Baghetele le-am scobit in interior si le-am umplut cu amestecul de mai sus.
user posted image

apoi le-am bagat la cuptor la 180 de grade si gata

user posted image

aici hotii furasera deja 1 bagheta si jumatate ohyeah.gif

Reteta originala e cu carne tocata si mai are si ou in compozitie dar mie-mi place sa mai reduc din calorii sa nu-mi creasca fundu' sorry.gif
Cla
1. arata super!, Carmelita clapping.gif
2. miroase fain biggrin.gif
3. mi-ai facut foame smile.gif

Azi fac Kasseler cu varza acra si cartofi purree licklips.gif
Daca mai am baterii, fac si o poza.
Tyra
Aaaaaaaaa.... nimic... micul dejun a fost la pranz ... blink.gif

Carmelita... 3 dimineata si mie mi ploua n gura... mor aici...
Serenity
2 cremvusi cu mustar, o cana de supa la plic si cateva linguri de cereale cu lapte + un ice tea. Nicaieri nu-i ca la mama acasa! wub.gif rolleyes.gif

.
.
.

Nu vrea cineva sa ma adopte? biggrin.gif
dascalita
Hai la mine,azi a gatit boierul rasol de pasare! devil.gif
Tyra
2 sandwich uri cu pate de ficat, salam si gem. Impreuna biggrin.gif
Serenity
Pulpe de pui cu cartofi prajiti si salata de varza. + inca un pahar de suc. E light tongue.gif
Tyra
tigaie bun de tot blink.gif cu mamaliguta si o prajiturica.
Aramis
supa de pui facuta de mama wink.gif
Serenity
Supa de pui facuta de bunica si adusa la borcan laugh.gif si piure cu gratar si salata.
Blakut
Asta depinde de cat de foame sau cat de lene imi este. De obicei paine cu salam si cascaval. Nu sendvisuri, ca mi-e lene, pur si simplu astea trei chestii separate. laugh.gif

Daca nu imi este lene incalzesc mancarea din frigider sau imi fac CP (cartofi prajiti).
Serenity
Pilaf de orez cu sos de ciuperci.
SORIN
Azi am avut oaspeti la pranz si de dimineata m-am tot chiorat naspa spre gratar....n-am avut chef deloc sa-i dau drumul.

Noroc cu un arab care are un restaurant Al Sultan si face niste Mansaf-uri de nota 200!

Juma de ora dus intors si am terminat cu grija.....
Cla
Uaah!, Sorine clapping.gif , norocul tau ca esti la sursa licklips.gif
Pt azi am facut ieri, niste gnocchi con carne + salata de Krastavac biggrin.gif
De-abia astept sa aduca turcu' un cap de varza murata, vreau sa fac sarmale ohyeah.gif
Pt mâine am snitel cu sos de ceapa, piure de cartofi si iarasi salata de krastavac spoton.gif
Sau sa-l intreb pe Papa, crezi ca-mi aduce un Radicchio? unsure.gif
flori
ciulama de pui cu mamaliga si placinta cu abobora...
Serenity
Un cheeseburger dublu si un Shake Royal.
gabitza ^
am mancat ca un purcel un pranz intarziat pe la ora 5 dar am bagat in mine ca sparta, inca imi e rau
pui haiducesc cu sos de usturoi, mamaliguta, cartofi tzaranesti, salata de salata cu lamaie, si doi papanasi innecati in smantana si dulceata de afine.
plus cola si tzigari...fara numaaaar. biggrin.gif
acum stau sa crap thumb_yello.gif
G.
Cla
Am auzit ca damele vor sa faca pâinici umplute, de plictiseala.
Eu iau pâinea, imi bag picioarele când n-am chef de altceva, pâinea asa fiind formata.
Arunc mirodenii in gaura aia, niste varza acra, ceva carne condimentata, gata e "Pain au Sarmale" spoton.gif
Tyra
Buna ideea cu pain de sarmale! tongue.gif

Eu am mancat tortelini cu branza, vinete si dovlecei si sos de tomate. FFF bun.
Aramis
Lapte cu musli, iar mai tarziu parca mi-as incalni niste legume la cuptor smile.gif
Tyra
Pizza de la patiserie si corn cu mere.
Serenity
De vreo 3 zile manac paine cu pateu dimineata, la pranz si seara laugh.gif Pateu vegetal jamie.gif
Serenity
Paine cu pateu rofl.gif
Cla
Azi am fabricat o "pizza carbonara", m-am pierdut pe Han sorry.gif
rofl.gif
Yvonne
Acu fabric o pizza cu tot ce am prin frigider. thumb_yello.gif
Olaf
Somon afumat, escargots, stridii, languste, piept de rata, ciuperci, cartofi prajiti, branza (morbier si inca una de care nu imi mai amintesc cum se numeste), o prajitura neidentificata (cu mult unt batut cu vanilie), cozonac, inghetata... licklips.gif Aperitivul a fost niste kir si la restul a curs cu vin rosu, nou. licklips.gif licklips.gif
tikky
QUOTE (Olaf @ 14 Dec 2006, 04:14 PM)
escargots

melci? laugh.gif
Olaf
dap, da' parca suna prea naspa sa le zic "melci" laugh.gif
The Dude
..eu cred c-am sa mananc bataie daca ma intalnesc cu aia de le-am ars swich-ul de retea din greseala...mai bine plec acasa...
Serenity
QUOTE
de le-am ars swich-ul de retea din greseala


cry.gif Simt cum vechile rani se redeschid... laugh.gif

Nu stiu ce o sa mananc la pranz... sper ca mancare.
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.