Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Ce Mancati La Pranz?
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Peripetii la Gura Sobei > Bucataria si Barul Hanului
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11
Rikita
spanac cu cartofi
Marcus
Ciorba de burta licklips.gif
Rikita
kous kous
steiner_gun
ca sa imi revin dupa multe-multe zile de chiolhan: Bake Rolls, banane, curmale si apa minerala
mi-e dor de zilele cu ciorbe acre, fripturi de porci si pui pe sticla la cuptor ... stropite cu tot felul de beuturi bahice sau nu
rolleyes.gif
steiner_gun
imi cer scuze ca am postat de 2 ori acelasi lucru ... pagina mi-a dat eroare
sorry ppl
Marcus
O portie de sarmale cu mamaliguta incredibil de gustoase, ce mai, curge gura numai cand le vezi in farfurie iesind aburi din ele drool.gif laugh.gif
Rikita
hm... cum se spune turkey? piept de turkey, cu orez si ... hm... cum se spune rotkohl?
Marcus
Te referi la piept de curcan?
curcan = Pasăre domestică mare, originară din America, cu coada lată care se desfăşoară īn formă de evantai
Fidela Castro
Pate de gisca, crema de brinza si iaurt cu visine
Mihai
Bine ai venit la Han, Fidela! han.gif
Fidela Castro
Bine v-am gasit!
flori
Fejoada, galetos, papaia, maracuja...
Rikita
da... piept de curcan...

astazi: un doughnut.
Marcus
Ceva bun: miere de albine licklips.gif bun, bun! laugh.gif
cipdecip
Cartofi prajiti..........
Rikita
ceva dulce, dar nu stiu nume pe romaneste. si inghetata.
cactus
Habar n-am; da la 3 pm cand 44.gif cred ca o sa bag in mine niste zeama de fasole uscata cu muuuuulta ceapa...
iniya
cred ca o sa-mi fac clatite + o cafea la care o sa adaug o kila de miere ( ca viatzaa mea nu-i asa dulcee ca si voi mwah1.gif )
rolleyes.gif
cactus
Haaaaaaaaaaaa; shi cand ma inveti si pe mine sa fac "clatite" ??? ohyeah.gif
doice
niste salata a la rousse
Rikita
un muffin
Sushi
eu is mai de la tara... azi am gatit mamaliga cu brinza si smintina. Ca s-o mai cosmetizeze, barbatu meu ii adauga mereu niste frutti di mare... deci da: mamaliga cu brinza, smintina si frutti di mare...
cactus
QUOTE (Planorista @ 19 Jan 2005, 12:51 PM)
eu is mai de la tara... azi am gatit mamaliga cu brinza si smintina. Ca s-o mai cosmetizeze, barbatu meu ii adauga mereu niste frutti di mare... deci da: mamaliga cu brinza, smintina si frutti di mare...

drool.gif drool.gif drool.gif
doice
QUOTE
mamaliga cu frutti di mare
??
Cred ca doar un bucatar foarte curajos ar face asa ceva.

Eu am mancat un pic de zacusca facuta de mami si cateva felii de cascaval.
cactus
ca si ieri - zeama de pasula cu multa ceapa si, poate, niste aripi de pui la gril - ca numa“ asta mai am in frigider. Asta atunci CAND voi ajunge la domiciliul personal.... ohyeah.gif
Sushi
QUOTE (doice @ 19 Jan 2005, 01:15 PM)
Cred ca doar un bucatar foarte curajos ar face asa ceva.

Restaurantele italienesti au polenta cu shrimps in meniu... dar nu cu brinza si smintina, normal smile.gif
cactus
as hali mancare de linte cu ceapa prajita deasupra si/sau cu jumari sau un gratar faiiiiin si maaaaaaaaaaaaare de tot
valer
As manaca fazan impaiat cu sunca de caprioara rofl.gif da' ma voi multumi cu un suc si o prajitura! rolleyes.gif
Rikita
doi muffins
gabitza ^
azi am fost la "pui de urs" si am mancat ciorba de vacutza cu un ardei iute murat langa ea. miam....
as manca in schimbla ora asta (off topic) KFC. tare imi e pofta de niste aripioare... drool.gif
G.
Rikita
paine cu ceva
iniya
am fost invitata la o pizza licklips.gif licklips.gif
eu nu ma intzeleg prea bine cu bucataria sorry.gif ..asa ca orice invitatzie e BINE venita yeah.gif






Rikita
kous kous
Rikita
pasta cu sos de rosii. si mult curry.
Michelle
Lasagna facuta ca la mama ei ,de 2 ore jumate muncesc la ea .Cu sos ragu ,bechamel si parmezan .Cred ca de data asta o sa-mi iasa mai buna ca la Quattro stagioni! asa sper ! Spun , o sa, ca e inca la cuptor .Cine are rabdare sa faca ,va dau retzeta ! drool.gif
One_Last_Dance
Ca si aperitiv oua umplute (sub forme diferite: omuleti de zapada si ratuste)... ciorba de burta, fara ciorba (nu pap pentru ca nu-mi place)tongue.gif
... ca si felul doi rulou de pui la cuptor cu ciuperci si broccoli gratin.
Desert - banane caramelizate.
Diana-Maria
Pentru ca a fost sarbatoarea Intimpinarii Domnului si a fost dezlegare la peste... am avut la masa de prinz peste la cuptor si caracatita marinata. drool.gif
doice
o banana cool.gif
iniya
clatite facute pentru prima oara de mine licklips.gif
si.....o supica de burtica yeah.gif
Olaf
O ciorba de pui cu cativa ardei iuti ca focu'de la rezerva speciala langa ea. Apoi niste pilaf cu gust de... ma rog, cam fara gust de fapt. Si o banana.
Nina
Ciorbita de fasole cu ciolan afumat si drob de pasare.
iniya
1 cornuletz cu branza si unul cu gem biggrin.gif ...tot de la colega biggrin.gif
Rikita
mamaliga
Olaf
Cartofi prajiti cu mujdei de usturoi. Inca mai simt "aroma" usturoiului in gura...
Rikita
orez cu vreun sos indonez.
Diana-Maria
Porc mexican, reteta proprie. tongue.gif
Salata.
Si o bucatica de ciocolata...
Aramis
Supa de pui
Pizza
Inghetata
Prajitura negresa spoton.gif
iniya
chiftelute in sos cu pireu+supa si desertul este banana+gref si o placinta Bucuresti
Rikita
portocale
Figaro
Piure de morcovi (puah!!!) si lapte din biberon, ca urla la mine sa beau si eu din biberonul ei.
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.