Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Ce Mancati La Pranz?
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Peripetii la Gura Sobei > Bucataria si Barul Hanului
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11
gabitza ^
pilaf cu pui. si un cremsnit maaaaaaaare. nici nu am putut sa il termin...tongue.gif
G.
Olaf
Intentionez sa mananc un kebab... dar pastrezz optiunile deschise laugh.gif
Elena Z
o cana de cacao & 2 felii de paine cu gem drool.gif
flori
La un restaurant japonez...sushi si o ciorba pe care mama n-ar fi dat nici doi bani cu gust de prajeala si legume crude...bleah! laugh.gif
Cla
Sandwich cu salata scoasa din sosete (ą la Mr. Bean) biggrin.gif

Sushi nu-i bun. Daca vreau ceva crud, imi prind un peste si-l manānc cu salata de papadie... pe gratis.
Nu-i de recomandat. Macar sa fie un pic de afumat... rolleyes.gif
flori
Da ai dreptate Cla...mai ales ca nota a fost destul de piperata. Dar ce sa facem n-avem timp de pescuit! sad.gif Oricum nu mai maninc joponez de acum decit cine stie daca m-oi nimeri prin Japonia si n-oi avea ce minca!
Endgegner
QUOTE (Cla @ 17 Feb 2006, 11:11 PM)
Daca vreau ceva crud, imi prind un peste si-l manānc cu salata de papadie... pe gratis.
Nu-i de recomandat. Macar sa fie un pic de afumat... rolleyes.gif

Credeam ca zici : daca vreau sa mananc mercur, mestec un termometru da ai virat elegant dupa problema blink.gif
Elena Z
banane & red bull ohyeah.gif
jude
Piept de pui la gratar. Si coliva. drool.gif
mdA!
jude, te invidiez. mie m-a fost lene sa imi iau la serviciu, asa ca ma limitez la juma de mar si o portocala.. ah, viata trista!

da' maine pap si io fripturica si sarmalutze si coliva.
jude
O gutuie. blink.gif
coconut
Nervii... cry.gif
John B
vreau si eu o reteta adevarata pentru champignoane. please!
nefertiti-old
Pai cum vrei sa le faci? Mancare, aperitiv, gratar? unsure.gif

Vezi pe www.gustos.ro sunt diverse retete simple.
John B
multumesc. nu stiam site-ul, vad ca e destul de dotat.
Tyra
tocana de ciuperci facuta de mamaia.
Buna
Tyra
Un "arici" cu ciocolata de post. Miam

Acum m a luat foamea.
Tyra
O felie de pizza cu sos de maioneza si usturoi si un porumb fiert de la KFC.

Voi chiar nu mancati de pranz?
Hai cu posturile!
Serenity
Pai eu la pranz iau micul dejun... sau la micul dejun iau pranzul blink.gif Iar la pranzul care a fost de fapt cina am mancat salata de vinete cu rosii laugh.gif

... acum ma gandesc ce sa mananc la cina care va fi un fel de mic dejun mai matinal rofl.gif (probabil o sa ciugulesc din mancarea pe care o voi pregati pentru marele dejun sau micul pranz wacko.gif ).
sunny26
pilaf cu legume
Tyra
supa crema de legume si covrigei.
desert: o prajiturica gen coliva fff buna, cumparata
Aramis
- la festa 3-in-1
- ciocolata/napolitana Lion
- multa muzicaaaa 38.gif
Michelle
fasole batuta cu usturoi! giizus ce-o sa mai miros!

Exista 2 feluri de mincare pentru care uneori ,de pofta,as alerga la capatul pamintului...ciorba de fasole cu afumatura si fasolea batuta.Eh...si sarmalele! tongue.gif
Felina
Chili Fries la un local aproape de servici, garnisit cu veselia colegei mele N, care e o zapacita.
Olaf
Cus-cus
Tyra
pastrama de berbecut la gratar cu cartofi prajiti si salata de castraveti murati la City Grill. Nu a fost cine stie ce, pastrama simpla, nu prea avea gust, cartofii congelati si muraturile nasoale.

In schimb recomand cu incredere supa crema de legume cu crutoane care e delicioasa acolo si salata de ceapa cui nu iese cu ubitu/a.
Olaf
Sote de miel cu curry si cartofi prajiti rondele. Iar ca desert, compot de ananas si un fel de pudding de ciocolata. Si cafea, of course.
Aramis
Mancarica de cartofi, 3 biscuiti cu ciocolata si am baut si o ciocolata fierbinte tongue.gif
Tyra
Spaghete cu sos de rosii si am baut o limonada mare.
Tyra
Tochitura moldoveneasca cu legume mexicane si salata verde + tarta cu fructe si un mar glazurat (eu ii spun mar cu muci).
Aramis
Cartofi la coptor biggrin.gif Acum se fac biggrin.gif
Sushi
Tocana de cartofi cu ceapa si resturi de cirnatz de la paste.
Elena Z
2 felii de paine neagra cu zacusca + ceapa verde
Tyra
Crochete de cartofi facute de mamaia.
Serenity
I hate you guys! tongue.gif
Tyra
QUOTE (Serenity @ 26 Apr 2006, 06:04 PM)
I hate you guys! tongue.gif

Ce am facuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuut? cry.gif cry.gif cry.gif

Azi am mancat la Pizza Hut o pizza (mi a scapat o felie fix in scrumiera plina).
Si banana dolofana... si am mancat prea mult, acum mi e greata.
Elena Z
un iepurash mareee de cioco & lichior drool.gif
Tyra
Un sandwich cu snitel de pui si ardei copt de la Spring Time. Groaznic.

1 cola mare, 1 ceai, 1 tarta cu fructe.
Tyra
1 croissant cu unt si un ceai negru fara zahar.
Elena Z
nimic devil.gif
Aramis
Omleta cu cartofi prajiti (amestecata), rosii si pate. Apoi un 3-in-1 si Bounty.
Tyra
2 sandwich uri - croissant cu branza topita si sunca + 2 ardei capia.
Aramis
Numai prostii am mancat azi: covrig, sandwish (facut de mine, deci bun tongue.gif ), compot de visine, nuga si 2 biscuiti poieni sad.gif Am cam depasit masura...
Tyra
Ciorba de perisoare.
dascalita
cartofi noi inabusiti cu marar si usturoi verde!
Tyra
O salata de rosii de gradina, luate de la tarani din piata... super gustoase, dulci, miam!
dascalita
cafea...azi am sarit alte feluri la pranz!
Tyra
Cartofi noi prajiti cu branza rasa yummy
Felina
niste cartofi
alysoft2003
cry.gif Offfff, orez fiert, am probleme cu burtica cry.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.