Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Ce Mancati La Pranz?
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Peripetii la Gura Sobei > Bucataria si Barul Hanului
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11
gabitza ^
varza calita si snitzel de pui (cu pesmet, cu nu faina ca ala nu imi place la fel de mult). din pacate azi nu am avut desert...dar ieri am mancat un munte de clatite umplute cu dulceata de visine si alt munte cu aceleasi clatite umplute cu branze de vaci dulce...am copt la ele de mi-a venit rau. dar a meritat.macar cand sunt in concediu sa mai fac una alta.

G
Eclectic
hmm.gif Buna intrebare. Inca nu stiu.
carrad
am mancat deja: zupa cu taitei facuti de mama (flekitze, pt. cine stie), friptura cu cartofi si sos tzatziki (facut de mine biggrin.gif )
sunny26
am trecut direct la desert.....clatite cu dulceata de capsuni wub.gif
Eclectic
Mda, intre timp am aflat... O punga de croisanti si o cafea. Life is beautiful. roflmao.gif
fargakos
ciorba de perisoare...
si ca desert cremes biggrin.gif
Eclectic
O sa mananc doua cafele si un strudel. biggrin.gif
Michelle
ciorba de fasole cu afumatura si ceapa...veniti sa ne pupam! rofl.gif
Eclectic
Michelle, facem schimb ? tongue.gif

Michelle
nu,mersi,am si io cafea acasa!
Eclectic
hmm.gif

M-am razgandit. O sa mananc si niste napolitane. biggrin.gif
sunny26
ciorba de legume
Eclectic
O ciorba tare buna si niscaiva friptura cu niste paste. ohyeah.gif
jude
Piept de pui la cuptor cu dovlecei pane.
sunny26
orez cu legume facut de al meu wub.gif
Eclectic
Am de gand sa infulec niscaiva pui cu orez. biggrin.gif
Aramis
Cred ca imi pregatesc niste orez cu condimente, dar fara pui tongue.gif
fatality
Am mancat deja ciorba de pui si spanac cu ochiuri, iar ca desert o sa ma delectez cu un pahar de compot. smile.gif
Serenity
Ficatei de pui la gratar, pilaf de orez cu legume, gogosari murati si clatite cu branza dulce si sos de budinca de zmeura licklips.gif
Aramis
un castron cu supa de pui, la desert inca ma mai gandesc... cool.gif
Felina
mamaliga cu branza, ou si unt, ce-a ramas de aseara biggrin.gif
simonsays
taitei (cu ou) cu carne de pui, ciuperci & soss ... drool.gif cred ca ma duc sa verific frigideru ... hmm.gif
Aramis
Compot de cirese facut de mama smile.gif
alfa
Nimic. Eu mananc doar seara si dimineata in perioada asta. N-am chef de pranz.
Leonardo
spre deosebire de alte segmente orare aici am in sfarsit un raspuns acceptabil: azi am mancat paste cu sos de rosii si peste cu orez. masa de pranz ma tine in viata smile.gif
gabitza ^
hmm, budinca de macaroane, cu lapte, zahar, ou...bagata la cuptor si rumenita. foaaarte bun. biggrin.gif
G.
flori
Azi am fost la un restaurant argentinian dar condus de un macedonian si am mincat salata dupa gust de la bufet. supa de rosii (cred ca erau doar 3-4 linguri, dar o delicatesa), un steak mare de vitel cu un cartof copt, si desert palakinta, desigur va intrebati ce-i aia? Si eu m-am intrebat, cind am vazut in menu am crezut ca e placinta dar spre surprinderea mea am primit 2 clatite calde umplute cu ingetata de vanilie si decorate cu citeva linguri de dulceata de cirese! tongue.gif oricum a fost grozav, mai ales vinul rosu, cabernet de savignon si faptul ca am fost serviti chiar de patron care este un simpatic numai zimbet. Ah cit de putin ii trebuie omului sa vada ca viata are si culori pastel!
jude
Pizza marca proprie cool.gif , Primola amaruie cu lichior de cirese (mai bine nu mancam) si un mar.
Felina
mamaliga cu branza - rece
gabitza ^
KFC. bun si sanatos. thumb_yello.gif
G.
dascalita
Varza cu carne de porc... sad.gif Placinta cu branza! rolleyes.gif
Felina
Orez gatit dupa o reteta indiana, foarte simplu dar foarte aromat, plus putina carne de pui, gatita dupa reteta tandori. Exotic.
gabitza ^
varza a la cluj. cam grasa...dar mergea, la cat imi era de foame...
G.
Olaf
Mancare de cartofi cu praz si masline... drool.gif
M intreb daca mai trebuia sa pun ceva mirodenii unsure.gif
Lotte
Covrigi vanilati si mere coapte smile.gif .
Felina
Ce mananc la pranz? Buna intrebare! blink.gif
jude
Un fel de baton de soia....pe jumatate congelat! hh.gif
dascalita
Am mancat...zacusca si masline!Acum mi-e sete... tongue.gif
gabitza ^
omleta. a fost mai mult un late breakfast.
G.
Endgegner
Am bagat o supa cu galuste apoi niste snitzele cu pireu si dupa neste praji...bun fost...si inca mai e in frigi biggrin.gif
Cla
...niste mici mici... sad.gif
gabitza ^
ciulama de ciuperci cu mamaliguta calda. drool.gif foaarte bun.
G.
Olaf
Haaa! Ciulama de ciuperci aveam eu in plan pentru maine. Dar, daca ma gandesc mai bine, renunt, ca nu mai am paine sad.gif . Asa ca ramane omleta sau salata orientala. Si azi a fost un sandwich cu ton si cruditati.
gabitza ^
la ce iti trebuie paine, pentru ciulama?
aia e buna cu mamaliga....
G.
Olaf
Pai n-aveam nici malai rofl.gif . In plus, nu prea ma omor dupa mamaliga sad.gif
gabitza ^
adica tu mananci sarmale cu paine? sad.gif
G.
Olaf
Da smile.gif

On topic: azi a fost un soi de chiftele din carne de pasare, cu cartofi prajiti. smile.gif
gabitza ^
de gustibus...biggrin.gif

on topic: mancare rece, sandvisuri. maine....supa de pui, facuta de mandea.
G.
Olaf
Am mancat: rata cu portocale si orez cantonez.
Apoi o feliuta de somon afumat si un iaurt.
Serenity
Mi-am prajit singura cartofi si un ou pe care le-am mancat cu salata de sfecla rosie. Sunt incredibil de mandra de mine! biggrin.gif rofl.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.