Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Absentii
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Peripetii la Gura Sobei > Despre Forumisti
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15
Carmi
eu m-as recupera mai degraba cu carnati sarmale vin etc... ohyeah.gif jamie.gif drool.gif
simonsays
da' ce mananci acolo soro de obicei ? fulgi de ovaz ? unsure.gif
Endgegner
QUOTE (Cla @ 8 Feb 2006, 10:21 AM)

Chiar, Endgegner nu-i prea activ... o avea prea multa treaba si el sau o fi in RO smile.gif

Ho ca am revenit...am tras un tur de calatorie rolleyes.gif
nefertiti-old
Misti, Cameron...
punctt
alfa
actionmedia
QUOTE (punctt @ 15 Feb 2006, 06:39 PM)
alfa

Din cate stiu a fost suspendat(a). Nu stiu daca i-a trecut termenul.
nefertiti-old
am citit niste chestii mai vechi de la han si mi s-a facut dor de discutiile de candva si de oamenii de atunci: vegas, roxana, misti, rose, afro, figaro si multi altii. cry.gif
punctt
LigiaB
Carmi
QUOTE (nefertiti @ 24 Feb 2006, 09:45 PM)
am citit niste chestii mai vechi de la han si mi s-a facut dor de discutiile de candva si de oamenii de atunci: vegas, roxana, misti, rose, afro, figaro si multi altii. cry.gif

>Subscriu

Iar in ultima vreme nu-l mai vad pe Mutulica, si nici pe Ghostu....si o vreme nici pe Simi din motive cunoscute
nefertiti-old
Simi a incasat-o, ca a fost prea sincer cu Toxic. De unde dovada ca nu toate femeile merita sa le spui adevarul. laugh.gif
nefertiti-old
Oare carrad pe unde o fi? hmm.gif
Marcus
De cand prietenia a luat-o cu susul in jos si prietenii au inceput sa nu-si mai vorbeasca unul altuia... am ajuns sa ma intreb daca mai exista vreun lucru normal in lumea asta a virtualului, sau daca aici e locul in care oricand poti rupe legaturile, sentimentele si chiar prieteniile cat ai clipi, ca si cum ai rupe un fir de ata... Nu, sunt sigur ca o astfel de prietenie, in care prietenii nu se mai stiu, nu-si merita numele. Totul a fost, este si va fi virtual...

Asa cum in virtual intri brusc, logandu-te, tot atat de brusc poti sa dispari (log-out) fara sa ii pese cu adevarat cuiva. Cel mult poti sa te prefaci ca iti pasa, sau in cel mai fericit caz iti pasa doar la inceput... dar e inutil, pentru ca pe urma, cu timpul, oricum devii indiferent, iti amintesti din ce in ce mai rar sau pur si simplu... uiti.

Sunt satul de incapatanare, superficialitate, griji, indiferenta, dezamagiri. Am destule in viata de zi cu zi si nu am nevoie sa gasesc aceleasi buruieni si in virtual. De acum inainte vreau o viata care sa se cladeasca doar pe fapte reale. Fara implicatii virtuale, fara complicatii inutile. M-am implicat prea mult uneori si am ajuns la concluzia ca mi-a facut doar rau. Iar ca sa fac ceva fara sa ma implic... nu merge. Asa ca nu mai am pentru ce ramane. Da, da, sentimentul acela de "useless"... Din momentul asta am spus adio legaturilor virtuale.

Nu era necesar, dar am simtit nevoia sa scriu asta, ca o confirmare scrisa negru pe alb si semnata a deciziei mele.

Adio, Han!

* * *
Sushi
EDIT din anume motive
Mara
si mie imi lipsesc multi si imi lipsesc si zilele in care palavrageam cu atata drag prin poiana...

Denise a mai fost prin Han? unsure.gif
nefertiti-old
n-am mai vazut-o...
Felina
QUOTE (Mara @ 24 Mar 2006, 02:47 PM)
si mie imi lipsesc multi si imi lipsesc si zilele in care palavrageam cu atata drag prin poiana...

Mai mult lipsesti tu decat altii! Asa ca nu esti in pozitie sa te plangi! mad.gif

Dar tot draga imi esti, asa ca ma duc la subiectul de pupaturi sa te mozolesc oleaca! harhar.gif
YoyoMan
Nu stiu ce s-a intamplat cu ea, nu stiu ce face si sper ca e bine si ii dedic o piesa chiar daca nu e locul pentru dedicatii muzicale. Mi-e dor de ea tare si sper sa o mai vad!

Patricia Kaas - "If You Go Away" - pentru Afrodita! wub.gif wub.gif wub.gif
nefertiti-old
da... si Afro, si multi altii din vechea trupa... ce vremuri
Cla
Da chiar... Afro, YOo, Sorin, Puss in boots...
Mara
QUOTE (Felina @ 24 Mar 2006, 03:44 PM)
Mai mult lipsesti tu decat altii! Asa ca nu esti in pozitie sa te plangi! mad.gif

Felionoi rau! harhar.gif Deh, am avut (desi inca mai am, sper ca daca folosesc trecutul trece mai repede) si eu o perioada proasta, dar si cand m-oi razbuna! ohyeah.gif mwah1.gif
denise
hug.gif mara si nefetiti. Am lipsit motivat -nu am un an prea grozav (partea buna e ca nu am simtit cum au si trecut priemele 3 luni si ceva), iar ultima 'bucurie' a fost ca nu am avut PC cam o luna jumatate. Voi ce faceti, dragelor?

[Editat pentru ca m-am repezit sa scriu ceva rolleyes.gif. Ma bucur ca s-a rezolvat intre timp]
nefertiti-old
QUOTE (denise @ 9 Apr 2006, 01:24 PM)
hug.gif mara si nefetiti. Am lipsit motivat -nu am un an prea grozav (partea buna e ca nu am simtit cum au si trecut priemele 3 luni si ceva), iar ultima 'bucurie' a fost ca nu am avut PC cam o luna jumatate.

Deniseeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee! hug.gif hug.gif
denise
mwah1.gif nefertiti.hug.gif
unsure.gif Opa, un avatar nou.... Se pare ca am mult de recuperat.
nefertiti-old
dadadaaa, ai multe de recuperat! mwah1.gif
denise
mwah1.gif asa o sa fac. Deocamdata ma pun pe citit.
Mara
Ei, sa tot deschid calculatorul duminica! mwah1.gif Denise!
mothman
De ceva vreme vad ca lipseste unul din greii hanului, si anume abis
Sushi
unde-i barrie?
black ice
a fost banat o vreme, dar cred că i-a trecut termenul. momentan lucrează şi are un program cam încărcat.
mothman
Iar pe abis l-am vazut azi online. Asa ca nu mai e absent.
denise
QUOTE (Mara @ 9 Apr 2006, 03:50 PM)
Ei, sa tot deschid calculatorul duminica! mwah1.gif Denise!

mwah1.gif Mara. Din pacate, acum cand am PC, nu prea am timp.
Vexx
Serenity? unsure.gif
punctt
Jubi. unsure.gif
nefertiti-old
zed
iniya
Mie imi este dor de Bogho sad.gif
Tyra
As vrea sa l mai citesc pe YOo...
Marcus
Isi mai aminteste cineva de forumistul Cain?
Din cate observ, este trecut la membri cu inscriptia "Validating", si nu inteleg... vad ca a fost foarte activ intr-o vreme, si a disparut brusc, dinainte de aparitia mea la Han. smile.gif
Tyra
Ei Marcus, poate o sa l mai intalnesti la o intalnire forumistica wink.gif
Si chiar insist... noi nu mai facem nici o intalnire? Nu mai e nimeni amator? O propunere, ceva!

Mie mi e foaaaaaaaaaaarte dooooooooooooooor de GHOSTU!!! Antontule, nu mai treci pe aici? Macar la masini si moto wub.gif
Tyra
Unde a disparut Socratel?
Serenity
QUOTE (Vexx @ 15 Apr 2006, 12:51 AM)
Serenity? unsure.gif

Tu vorbesti, uai?! laugh.gif Ca nici sa-ti primesti "La multi ani!"-ul n-ai binevoit... harhar.gif

Mi-e dor de Glub-ul oPsedatilor. Parca nu mai e hanul ce-a fost fara de ei... sad.gif tongue.gif
Vexx
Care "La Multi Ani", dom'ne? N-am vazut nici unul! harhar.gif
Serenity
Eh, iti lasasem un offline pe mess chiar in ziua cu pricina... sad.gif Si sa vezi ce ne ia la pumni Mihai pentru off-topicuri tongue.gif
mothman
Coconici hmm.gif
nefertiti-old
Vermeer
March
LigiaB, Hampu the Great, Sorin, Leon
Sushi
CARMI!
nefertiti-old
Zed... hmm.gif
Erwin
maggio, exergy, calfa si mai sunt... blink.gif
YoyoMan
QUOTE (nefertiti @ 24 Mar 2006, 04:49 PM)
da... si Afro, si multi altii din vechea trupa... ce vremuri

Adevarul e ca perioada cea mai beton a fost din toamna 2003 pana in 2004 spre sfarsit. Atunci tin minte ca de-abia asteptam sa deschid compul si stateam online cu orele (desi eram pe dial-up si mergea greu si bagam bani la nemernicii de Rromtelecom). Nu stiu ce s-a intamplat apoi. Parerea mea e ca Mihai trebuia sa continue faza cu "Personalitati invitate la Han". Subiectul ala dadea un soi de celebritate Hanului. Pacat ca nu a facut-o in continuare. Poate ar fi fost altfel.
Cred, de asemenea, ca regulmentul Hanului e prea rigid. Stiu ca e nevoie de disciplina si ordine si buna cuviinta, insa ce e prea mult strica. Stersul mesajelor off-topic si punctele de penalizare la cele mai mici abateri mi se par masuri putin trase de par. Ar fi trebuit mai multa flexibilitate Hanului. Multi au plecat tocmai pentru ca simteau ca nu se pot razbuna sau nu pot sa isi spuna parerea cum ar fi vrut pentru ca erau incorsetati de niste reguli prea stricte. Nu spun ca ar fi ok sa se vorbeasca urat pe Han. Insa nici cu moderatori-politisti parca nu iti place sa scrii. Sau nu iti place sa te gandesti tot timpul ca Mihai iti sufla in ceafa. Ar fi putut sa fie si acum cum era in 2004. Nu mai este pentru ca Mihai era pre procupat de cifre si statistici in loc sa fie preocupat de forumisti. Si apropos de Mihai: scuze "sefu'", insa aerul acela de mister continuu nu cred ca a facut bine nimanui. O fi fost pentru tine Hanul un job si pentru noi relaxare, insa tu trebuia sa faci in asa fel incat sa simtim ca si pentru tine e "aceeasi relaxare".
Parerea mea! wink.gif
Fantasee
Imi lipseste eyes_wide_shut, pe ce meleaguri o fi ratacind? sad.gif Nici pe jude n-o vad destul de des, iar one_last_ dance pare a valsa undeva departe ...
Mi-e dor de voi, haideti inapoooi! hug.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.