Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Absentii
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Peripetii la Gura Sobei > Despre Forumisti
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15
AIWA
QUOTE (simonsays @ 15 Sep 2004, 10:56 AM)
AIWA o sa lipseasca o vreme de pe forum; are niste probleme, care sper sa se rezolve cat mai repede.

Back in BUSINESSSS
Multumesc SIMON pentru anunt si tuturor pentru gindurile frumoase si mai ales pentru mesajele primite,efectiv datorita lor am fost mutat din salon in rezerva intrucat deranjam cu telefonul. Multam de telefon mai ales(mesajul tau chiar a sosit intr-un moment cind aveam nevoie de o mica sustinere morala). BDL...scuze daca tu ai sunat la munca si nu ti-a spus nimeni nimic doar sa suni mai tirziu nu te supara dar am cerut eu asta. In orice caz multam tuturor...si gata...asta e....sint viu(cu ceva sechele dar exist) si ...e pacat ca...vorba aia mama face o coliva!)
Trebuie sa multumesc si colegei mele Oana ce a incercat sa tina legatura cu voi atit cat s-a priceput ,uneori a mai dat si cu bata in balta (bine ca nu intra pe forum sa vada ) ) si pentru cei curiosi tin sa precizez ca am facut o semipareza stinga si ceva complicatii cardiovasculare. Din asta pricina as putea spune ca am vazut inca o data cum arata tanti cu coasa, toate aceastea pe fond nervos. Criza a fost declansata de o anumita discutie cu cineva foarte drag sufletului meu am intrat in panica si...am clacat asta e...ce sa fac daca m-a facut mama inimos. Pentru toti cei ce au primit mesaje ...imi cer scuze daca colega mea a abuzat dar o rugasem sa anute pentru a va tine la curent cu evolutia mea.

Inchei aici inca o data multumind tuturor ce au avut macar timp de 1 secunda un gind bun catre mine
Cu respect,
Aiwa
secunda
AIWA, bine ai revenit! mwah1.gif

sanatate si putere sufleteasca! mwah1.gif
Mihai
Bine ai revenit, Aiwa! Multa, multa sanatate! smile.gif
Turcoaz
Aiwa, multa, multa sanatate si un psihic beton


thumb_yello.gif
LigiaB
Wow Aiwa, ce bine ca esti bine!! smile.gif Te rog frumos sa nu ne mai sperii asa!! tongue.gif

Si nu ma pot abtine de la o intrebare, care sper sa nu te zgirie rolleyes.gif : Daca situatia se mai repeta, cum te protejezi? Ai luat masuri? smile.gif Data viitoare o sa supravietuiesti, sau vei fi impuns cu,,coasa? cool.gif

Nu imi raspunde mie, raspunde'ti tie. smile.gif
Marcus
SORIN, intoarce-te! pls.gif

Stimati forumisti, haideti sa ne unim si sa-l chemam intr-o voce pe SORIN.
mutulica
Marcus - si eu il vreau pe Sorin inapoi!
LigiaB
Si eu , si eu! tongue.gif
Guys, daca nu il luam pe sus, Handi asta nu vine! rofl.gif

Sorineeeee, te rugam frumos sa vii inapoi, you are being missed! smile.gif
cactus
hmm.gif nonono.gif Auzi tu, ia fa bine si vino imediat inapoi ! De ce astepti invitatie speciala !?! Nu vezi ca-i nevoie de tine aici ?!!
Si sa nu care ca cumva sa faci altfel ranting.gif ranting.gif
skysurfer
Aiwa sa te faci bine ca ce ai patit tu nu ar trebui sa pateasca cineva de varsta ta. Hai sa te intorci sanatos si fii calm ca viata e mult prea scumpa ca sa ti-o manance altii.
AIWA
QUOTE (secunda)
secunda
AIWA, bine ai revenit!  sanatate si putere sufleteasca

Sarumana, sa te auda Dzeu.

QUOTE (Mihai)
Mihai
Bine ai revenit, Aiwa! Multa, multa sanatate!

Multam fain omule.

QUOTE (Turcoaz)
Turcoaz
Aiwa, multa, multa sanatate si un psihic beton

Mai greu cu betonul smile.gif dar incerc sa ma temperez

QUOTE (LigiaB)
LigiaB
Wow Aiwa, ce bine ca esti bine!!  Te rog frumos sa nu ne mai sperii asa!!  Si nu ma pot abtine de la o intrebare, care sper sa nu te zgirie  : Daca situatia se mai repeta, cum te protejezi? Ai luat masuri?  Data viitoare o sa supravietuiesti, sau vei fi impuns cu,,coasa?  Nu imi raspunde mie, raspunde'ti tie.

Ligia ...nu pot spune dacat ca ai atins un punct sensibil...e rana inca deschisa...dar incerc sa mi-o ascund...din pacate nu exista metode de protectie:( te loveste si gata...inca nu am gasit "prezervative" de suflet:( (astca ca sa fac haz de necaz). Data viitoare sper sa "mor din dragoste ranita" dar stii si tu ...uneori iubesti ...viatza asa de mult incat...ti-ai da si viata pentru ea!

QUOTE (skysurfer)
skysurfer
Aiwa sa te faci bine ca ce ai patit tu nu ar trebui sa pateasca cineva de varsta ta. Hai sa te intorci sanatos si fii calm ca viata e mult prea scumpa ca sa ti-o manance altii.

Greu foarte greu te refaci dupa o chestia ca asta...sper totusi ca tot raul sa fie spre bine...cu toate ca uneori vrind sa faci bine lumea te considera ... deh viatza!


Inca o data multumesc tuturor pentru gindurile voastre frumoase,atit expuse aici cat si prin mesajele voastre pe YahooMess. Apropos de YahooMess-->Trebuie sa-mi cer scuze pentru cei care prin intermediul colegei mele Oana (am inteles ca uneori s-a cam intins la vorba:( si a cam dat cu oistea in gard) au fost asaltati de mesajele cu care o parte din voi au aflat de evolutia problemei mele vine imi aprtine mie in totalitate .

Cu respect fata de comunitatea HA
Aiwa






simonsays
eu sint de parere ca "colega Oana" e o dulce biggrin.gif asa ca aia care s-au suparat sa se duca sa se impuste ! wink.gif

tu fa-te bine, si reia-ti activitatea normala... si nu mai fii atat de tragic; capul sus, si pe restul.. da-i dracu; nu merita thumb_yello.gif
Carmi
Bubu ?? unsure.gif oribilu Gabriel? sad.gif
Afrodita
hmm.gif Ma intreb unde o fi Vornicu.... Vorniceeeee....Te suparasi pe noi,dragule? mwah1.gif Hai, ca te striga Afro, poate nu ma auzi ca "te pleZnesc" harhar.gif
mwah1.gif
cactus
Iti lipseste chiar asa de mult 50.gif ?
Carmi
Din cate stiu eu Vornicu avu o suspendare...sper sa nu fie de sezon tongue.gif
Marcus
Vornicum e printre noi.

chiar aici
LigiaB
Eu pe Toxic, nu am mai vazut-o... huh.gif

Simonsays, cind mai intri pe-aici mai zi ceva de Aiwa...e bine de el?
secunda
mie mi-e dor de calfa rolleyes.gif
pe unde e oare acum? ce face? si cu cine face ce face? biggrin.gif
cum o mai duce oare? ce mai viseaza? ce mai gandeste si la cine se gandeste? biggrin.gif

oare acum sughita? ce ma bucur... devil.gif
asa ii trebuie daca ne-a uitat.... hh.gif


ps. cactus sunt de partea ta spoton.gif

AIWA, ete imi amintii de un cantecel
" sa mori de dragoste ranita,
pe lumea asta care trece si doar iubirile nu mor,
sa mori de dragoste ranita,
eternitatea unei clipe s-o masori

din dragoste de tine,
gandul parca plange,
din dragoste de tine,
cerul rau ma strange
poate fericirea n-are nume
dar ce poate fi mai trist pe lume
decat sa mori de dragoste ranita"

(Angela Similea)
AIWA mwah1.gif
nefertiti-old
Azi l-am pus absent pe milimetru. nonono.gif
milimetru
Ei, n-a fost să fie!... rolleyes.gif

Īn schimb, la topicul "Biserica romano-catolică" veţi găsi un mesaj de rămas bun al lui TriRegnum... cry.gif
Diana-Maria
Mie mi-e dor de Sorin... cry.gif
mutulica
Si mie...
Cum facem sa il aducem inapoi?
Marcus
"Bombardati-l" cu PM-uri... Glumeam, unul de la fiecare e de ajuns spoton.gif
Sorin, intoarce-te! Fa-o pentru noi!
Cla
Da, Sorin... si cactusuuu... cry.gif

Si Puss mai, unde a ramas motanu'? unsure.gif
Marcus
Simt nevoia sa ma retrag pentru o perioada nedeterminata de la Han, pentru ca nu ma mai simt bine aici (da, recunosc!), din motive personale. Totusi, dat fiind faptul ca am inceput organizarea unui concurs de sah intre forumisti, il voi duce la bun sfarsit si abia dupa aceea ma voi retrage... Sper sa revin la iarna... cry.gif
skysurfer
Mai stiti ceva de Blanca. Nu am mai auzit nimic de ea de mult timp?
abis
Nicodim absenteaza de multa vreme. Sper sa nu fi patit ceva nasol, ca prea a disparut brusc.
Hampu The Great
Postez la "absenti" pentru ca daca cineva are sa imi simta lipsa, ma va cauta intai aici.
Sunt asadar un absent in devenire...

Uzantele diplomatice, normele de functionare administrativa (cand nu exista alte precizari specifice), dar si regulile impuse de buna cuvinta cer unui petent sa acorde un ragaz de trei zile, forului caruia i s-a adresat, pentru raspuns.

Eu am depus o astfel de petitie, si am asteptat cuminte scurgerea celor trei zile...
De fapt ca sa fiu corect pana la capat am asteptat ca pe ghimpi o reactie care nu a venit, si care probabil nu va veni niciodata.

Scopul propus de administratorii acestui site, acela de a stabili un spatiu de comunicare bazat pe respect si pe schimb de informatii ramane, judecand dupa metodele si caile alese pentru a il atinge, o tinta imposibila.

Nu zic mai multe despre asta.

Mai trebuie insa sa adaug ca aceste metode, mult sub limita demnitatii (posturi ciuntite, sau cenzurate in asa fel incat mesajele continute sa capete alte conotatii, posturi replica ce raman suspendate ridicol pentru ca posturile la care ele raspund au disparut intre timp miraculos, promovarea ignorantei, a glumelor de prost gust si a atacului la persoana in forma cea mai directa..), m-au constrans sa iau decizia de a parasi acest site.

Pun toate astea pe seama unuei conspiratii a moderatorilor, de care insa nici admini nu sunt straini..chiar daca nu participa activ la ea, ci doar o tolereaza.

Decizia mea de a parasi acest forum este definitiva.
Imi cer scuze in fata celor care si-au pus sperante in mine, si celor pe care hotararea mea ii intristeaza..

Toate lucrurile au un sfarsit (...numai carnatu' are doua) si asemeni lui Peer Gynt......
"..eu zic c-ar fi mai nimerit sa ne vedem de drum acum,
cat inca nu s-a risipit prietenia ca un fum.. !"

Ramas bun prieteni...ne vom intalni cu siguranta prin alte parti....Oceanul internetului e nesfarsit, si eu stiu sigur ca el ascunde undeva si locul dupa care tanjesc..
Nu mai e nimic de facut aici....(vorba aia a murit el "Supravietuitorul", dar un neispravit ca mine).

Cuvintele mele de despartire sunt acelasi cu cele rostite de Socrate inainte de a sorbi din cupa cu otrava:

"AVETI GRIJA DE VOI INSIVA !!"



Restul e tacere............................................................................
cactus
Pacat... cry.gif
Vornicum
In 7 luni de Han am avut ocazia sa vad cum gandesc multi forumisti.
Hampu este unul din componentii de seama ai acestui forum.
Pacat ca nu-si da seama cine trebuie.
Raspunsul la intrebarile tale, drag prieten ( imi permit sa ma consider prietenul tau ), poate nu ti-l poate da nici un moderator de pe aici. Poate nu s-ar ridica la nivelul propus de tine.
Probabil ca nici nu ai nevoie de raspunsul unora.


Eu te rog, spre binele astui forum sa te razgandesti

Cu respect, Vornicum
carrad
QUOTE (Hampu The Great @ 2 Nov 2004, 09:19 AM)
Mai trebuie insa sa adaug ca aceste metode, mult sub limita demnitatii (posturi ciuntite, sau cenzurate in asa fel incat mesajele continute sa capete alte conotatii, posturi replica ce raman suspendate ridicol pentru ca posturile la care ele raspund au disparut intre timp miraculos, promovarea ignorantei, a glumelor de prost gust si a atacului la persoana in forma cea mai directa..), m-au constrans sa iau decizia de a parasi acest site.


nu vreau sa te influentez in vreun fel, insa...te rog gandeste-te la ce am sa-ti spun: lumea este un loc in care ne lovim adesea de situatiile pe care le descrii...stiu ca nu e acelasi lucru, dar, ar trebui sa parasim lumea pentru ca sunt multi oameni de o calitate indoielnica? nu cumva ne ferim de cei care nu ne plac si ne inconjuram de oamenii pe care ii iubi, ii admiram etc etc
sunt sigura ca ai prieteni pe acest forum! mi-ar fi placut sa ma numar printre ei, insa, ai luat decizia sa pleci!
milimetru
N-ar fi rău dacă cei vizaţi de Hampu ar medita puţin la ce a spus el şi ar reacţiona pozitiv, pentru binele tuturor...

Hampule, m-am īntīlnit puţin cu tine "pe traiectorie" dar mi-ai făcut impresia unui tip simpatic. Īţi urez (şi dacă pleci şi dacă mai rămīi) toate cele bune să ţi se īntīmple!

Pentru Hampu:

pash.gif clapping.gif flowers.gif
cactus
QUOTE (carrad @ 2 Nov 2004, 09:45 AM)
QUOTE (cactus @ 2 Nov 2004, 09:30 AM)
Maaaaaaa - mai ales fetele astea faine - mai vorbiti si voi cu Hampu sa se razgandeasca...


dar la ce s-a gandit...de trebuie sa se razgandeasca?

cacutusul


Du-te si citeste la Absentii -

"Postez la "absenti" pentru ca daca cineva are sa imi simta lipsa, ma va cauta intai aici.
Sunt asadar un absent in devenire...

cociuba
imi pare rau pentru decizia lui HAMPU, am urmarit si participat cu interes la topicurile deschise de el (SOTI, POANTE, JOCUL RECONSTRUCTIEI LOGICE si chiar am sustinut propunerea LOJA HANULUI ANCUTEI ) DAR daca pentru o altercatie cu un moderator si un user merita sa-si paraseasca prietenii ........ sad.gif
atunci ma simt dezamagit , credeam ca insemnam mai mult pentru tine , pacat ................................... ph34r.gif

nimeni nu trebuie sa ia o decizie doar pentru o prostie, da o prostie, si sa-si paraseasca prietenii ...........fi sigur HAMPU THE GREAT nicaieri nu e ca pe HAN cry.gif
abis
Hampu.... cry.gif
Cum spuneai, restul e tacere...
carpatic
blink.gif cry.gif
Sub imperiul simtamantului de mai sus, imi vine greu sa spun ceva.
Prietene Hampu, efectiv ma doare aceasta decizie a ta. Multi oameni pe acest forum, si stii tu care sunt ei, au gasit de-a lungul timpului in tine un partener de discutie minunat, un om cu care dezbaterea capata valente elevate si constructive, un povestitor fantastic care ne-a incantat pe toti cu istoriile lui si cu jocurile pe care ni le-a propus si pe care le-a condus.
Mai ai multe sa ne spui, si noi mai avem multe sa-ti spunem.
Hanul e singurul forum de discutii generale in care postez tocmai pentru ca de cand am ajuns aici prima data am considerat ca atmosfera de aici e cel putin cu o treapta mai sus decat pe alte forumuri, ca aici efectiv se schimba idei, se comunica si se construieste. Probleme sunt insa peste tot, oameni gata sa-ti sara in gat vei gasi oriunde si pacalici profesionisti asisderea.
Stiu insa ca poti sa treci peste asta si sa mergi mai departe.
Vei avea alaturi pe prietenii pe care ti i-ai facut aici. Si vrem sa ramai printre noi.
Iti respect decizia, daca ramai hotarat sa parasesti Hanul, dar sper sa continui... pentru ca abia am inceput.
Minerval
Onorabile Frate Hampu, oricare ar fi decizia dvs. finala o voi respecta, chiar daca va lasa un gol in cadrul acestei comunitati. Nici o societate nu este perfecta, fapt pentru care se tinde sa se afirme, mai degraba, ca suntem perfectibili. Imaginea de toleranta si armonie, pe care a cautat-o si subsemnatul, nu a iesit din toate colturile acestei comunitati virtuale, insa umanitate am gasit, fie si in cateva locuri de pe Forum.
Va imbratisez fratern si fie ca drumul dvs. sa duca spre Gloria Marelui Arhitect al Universului! Daca masoneria are nevoie de arhitecti precum dvs. intru definitivarea piramidei, prezenta comunitate, mereu in schimbare, are nevoie de lideri de discutii pertinente si constructive pentru a largi arealul social al informatiilor. Niciodata nu este prea tarziu pentru a reveni asupra unei actiuni...

Cu respect,
M.'.
cactus
Hampu mai avea si posibilitatea sa se "ascunda" si daca avea chef sa se converseze o putea face linistit, fara probleme, cu MP sau e-mail...Da io tot zic c-o sa revina...


Doi la mana - mai stiti ceva de Liutza ? Sau s-o fi maritat - ca la un moment dat era tare amorezata - si ne-o uitat de tot....
axel
LigiaB se pare ca ne-a parasit fara sa spuna nimic.
Minerval
QUOTE (cactus @ 4 Nov 2004, 01:41 PM)
Doi la mana - mai stiti ceva de Liutza ? Sau s-o fi maritat - ca la un moment dat era tare amorezata - si ne-o uitat de tot....

Din ce cunosc, Jana alias liutza are deja un barbat la activ. Am sa incerc un contact de gradul trei la telefon. Numai bine.
Vexx
Pe unde oare mai umbla mememe? unsure.gif

Masule de ce ne-ai parasit? sad.gif
aurasupacurasu
Ce se intimpla?
De ce oameni vechi pleaca iar altii dispar pur si simplu ?!
Cum adica a disparut Nicodim?
Eu nu pot sa-mi inchipui asa ceva ...........jurnalul lui era bomboana mea inainte de mers la culcare ....
Tohmai cind i-mi spuneam ca: faptul ca oameni ca SORIN mai exista inca ........nu este totul pierdut .......el pleaca!!!!!!
c'est ne pas juste!
cactus
din fericire (?????? 6.gif ) o ramas Cactus - da cu tzepii lui nu va puteti face nici macar scobitori... hh.gif rofl.gif
Puss In Boots
Buna oameni buni ! happy.gif

Īmi permit sa va adresez un mic cuvānt īn numele absentilor tongue.gif (asta pentru ca am īnceput sa ma īmpac cu ideea ca fac de acum si eu parte ... sad.gif )
So! Nu fiti tristi ... noi cei "plecati" (ce sinistru suna laugh.gif ) venim si va vizitam din cānd īn cānd, ce-i drept de cele mai multe ori la rubrica Absentii īn speranta de a ne vedea numele ... chestie de orgoliu ph34r.gif cred, dar din motive mai mult sau mai putin īntemeiate nu prea postam.
Eu, pur si simplu din lipsa de timp ... si poate si pentru ca ma plictisesc repede sorry.gif . Referitor la plictiseala, nu vreau sa se simta nimeni jignit sau sa ma īntelegeti gresit, sunteti cu totii extraordinari si tin la voi cu bune si rele dar īn cazul meu este vorba de un defect personal.
Ceea ce vroiam sa spun cu adevarat este ca de fapt nici unul din cei ce au "plecat" nu au disparut definitiv pentru ca memoria acestui forum va permite sa-i īntālniti, poate chiar sa-i redescoperiti recitindu-le spusele ...
Oricum, numai bine tuturor si nu uitati ca pamāntul este fff mic (īn comparatie cu o stea tongue.gif ).

V-am pupat! mwah1.gif
Eclectic
L-am vazut acum pe Hampu ! E logat pe han !
nefertiti-old
Cu sorin666 ce s-o fi intamplat? unsure.gif
Cla
sorin666 s-a nervozat ca nu mai putea dintr-odata sa posteze la Universul Credintei dunno.gif

Puss, hai si enerveaza-ne din cand in cand... hug.gif
nefertiti-old
A fluierat in biserica sau ce-a facut? laugh.gif
Cla
whistling.gif rofl.gif Nu stiu, se poate... Dar poate i se schimba vocea si mai tre' sa astepte pana ce are voie iarasi sa cante biggrin.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.