Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Absentii
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Peripetii la Gura Sobei > Despre Forumisti
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15
denise
QUOTE (Carmi @ 9 Feb 2005, 11:22 AM)
Mai stie cineva ceva de nea Caisa?? loong time no see

yeahrite.gif dar tu pe unde umbli ...?
cactus
hh.gif Io tot nu pricep...
Liutza , Hampu , TriRegnum , Minerval..... dunno.gif

Repede s-or plictisit de noi
Mara
Carrad... de mult n-a mai intrat la Han. sad.gif

Floricica (Flower): mai muncesti mult, tu?! Ca nu m-a mai corectat nimeni, Pruteanco! laugh.gif mwah1.gif

Carmi pe unde bantuie, de asemenea? tongue.gif

cactus
Carrad....superbă flowers.gif mwah1.gif ; da' nu mă bagă-n seamă.... cry.gif cry.gif cry.gif


PS = 76 spoton.gif
nefertiti-old
Planorista are niste nemotivate. nonono.gif
Cla
carrad, x-ti, Puss in boots, Sorin... dunno.gif
cactus
TriRegnum, Vornicus, Hampu, Liutza, Minerval si catzi altzii.... hh.gif cry.gif
Yvonne
Diana Maria
Puss In Boots
Este puss!!! hiya.gif blush.gif
Sushi
QUOTE (nefertiti @ 17 Apr 2005, 05:18 PM)
Planorista are niste nemotivate. nonono.gif

Aici is! Am fost plecata la tratament, am luat steroizi ca sa-mi creasca cerebelu'. Amu' gata, s-a incheiat terapia... ce punem la cale?
nefertiti-old
No, bravo! Steroizi iti lipseau, de parca nu ne pot creste prostiile in cap si fara. rolleyes.gif

Bine ai revenit. laugh.gif
Felina
QUOTE (Planorista @ 20 Apr 2005, 07:56 PM)

Aici is! Am fost plecata la tratament, am luat steroizi ca sa-mi creasca cerebelu'.

YoyoMan
Diana Maria! cry.gif
Cla
Wright!! cry.gif
YoyoMan
Who's that, man? ohmy.gif
Dani
Toxic... unsure.gif
nefertiti-old
Dificila... unsure.gif
SORIN
Din ce in ce, lista absentilor creste sad.gif oare sunt printre ultimii Mohicani pe aici?? sad.gif

Au fost timpuri odata.....mi-e teama su nu uit pe cineva din temeliile acestui loc, asa ca nu introduc nume!!

Doar dor si sperante de bine!!


Sorin.
SORIN
Si totusi ce facem cu Diana???? sad.gif

Sorin.
SORIN
Si cu Omu?? sad.gif

Sorin.
SORIN
Sau Ligia!!

Sorin.
axel
Da... si mie mi-e dor de siragurile acelea de perle...
Mrs. Rogers
QUOTE (Dani @ 8 May 2005, 02:22 AM)
Toxic... unsure.gif

Sa nu-mi spui ca mi-ai simtit lipsa? biggrin.gif
Dani
QUOTE (toxic @ 15 May 2005, 02:18 AM)
Sa nu-mi spui ca mi-ai simtit lipsa? biggrin.gif

Ba da biggrin.gif Acum, vezi sa nu ti se urce la cap... jamie.gif
Mrs. Rogers
Nu-ti fa griji ca eu am scaun la cap biggrin.gif

Oare Maria Luiza unde o fi ? Mai e? rolleyes.gif
nefertiti-old
Denise! sad.gif
Oiski-Poiski
Mistinguet,(nici nu mi-a zis cum i-a iesit friptura de miel ) sad.gif Diana-Maria sad.gif
SORIN
Si mie mi-e dor de Misti....nu stiu de ce nu mai intra sad.gif ...Sper ca totu e in regula cu ea smile.gif

-Editat-

Si lista celor plecati ( multi dintre ei membrii fondatori ai Hanului ) se mareste din zi cu zi..iar lichelele care provoaca plecarea lor, continua sa aiba prea multe minute de 'microfon' in continuare devil.gif

Sorin.

-Editat-
Mistinguett
QUOTE (SORIN @ 25 May 2005, 11:42 AM)
Si mie mi-e dor de Misti....nu stiu de ce nu mai intra sad.gif ...Sper ca totu e in regula cu ea smile.gif

-Editat-

Si lista celor plecati ( multi dintre ei membrii fondatori ai Hanului ) se mareste din zi cu zi..iar lichelele care provoaca plecarea lor, continua sa aiba prea multe minute de 'microfon' in continuare devil.gif

Sorin.

-Editat-

Am apucat sa citesc mesajul tau inainte de a fi editat de Mihai:

Nu e frumos sa vorbesti asa despre prietenii tai, Sorin. Se intampla ca ultima data sa fi fost indepartata de la Han de unul din ei. In rest, eu sunt ok, multam de intrebare mwah1.gif

Terminati cu ostilitatile, toti. In ultima vreme cam multi au inceput sa-si dea drumul la gura si sa vorbeasca/scrie ca la mahala, ori 2 din motivele mele de a fi activa pe Han erau legate de curatenia limbajului de aici si respectul intre participanti. In adevarat spirit romanesc, doar cand e un atac care trece pana si limitele marlaniei vad ca exista o reactie (si aia slaba) - in rest, Hanul a ajuns de izbeliste.
Sper sa nu se supere nimeni de ceea ce am scris, in asa hal incat iar sa nu mai aibe control asupra reactiilor sale. StiE ei care ESTE.
bufnitza
M-am inscris la Han destul de demult . Nu am activat suficient si nici nu caut o prietenie cu nimeni de aici in mod deosebit.
Am apreciat in mod deosebit calitatea oamenilor de aici ... faptul ca accepta usor pe ceilalti si ca au un respect fata de tot ce inseamna un alt om .
Am fost tentata sa parasesc Hanul, chiar daca aici ma simt tare bine. O atmosfera calda, placuta , prieteneasca , de vin fiert si scortisoara ...
Dar urmarind unele postari si in ce anume au degenerat chiar m-am gindit sa "plec" de aici .
La cit activez eu aici , parerea mea nu are nici un fel de importanta ... dar e doar un gust usor amar pe care mi-l lasa o anumita turnura pe care a luat-o Hanul.
Nu dau exemple ... dar contraziceri de dragul contrazicerii, postari de multe ori malitioase, chiar si PM care nu prea isi aveau rostul ... ambitii uneori copilaresti.

Pese : A fi fair-play fata de ceilalti si de tine e un lucru mare.
OMU'BUN
sorry.gif Draga mea Misti, ma tem ca n-ai sa ma ierti niciodata pentru opinia mea. Probabil am gresit, avand in vedere ca nici cei sustinuti de mine n-au dovedit nimic. Dar eu stiu ca berbecii sunt niste oameni buni in principiu, iar tu n-ai sa ne dezminti. sad.gif Sorineee, roag-o tu sa ma ierte ca poate pe tine nu te poate refuza. pls.gif pls.gif pls.gif
QUOTE
In ultima vreme cam multi au inceput sa-si dea drumul la gura si sa vorbeasca/scrie ca la mahala, ori 2 din motivele mele de a fi activa pe Han erau legate de curatenia limbajului de aici si respectul intre participanti. In adevarat spirit romanesc, doar cand e un atac care trece pana si limitele marlaniei vad ca exista o reactie (si aia slaba) - in rest, Hanul a ajuns de izbeliste.

Sunt de acord cu tine, dar sa stii totusi ca Mihai a facut destule incercari de a modela pe ici pe colo cate un user. Trebuie sa intelegem ca este destul de greu sa te schimbi cand firea ta este altfel. Poate e si vina noastra cand le aratam ca ne pasa. Cu asemenea personaje, daca nu te simti capabil sa intri in joc, este mai indicat sa-i ignori. Oricum balacareala de doi lei nu cred ca este agreata de nimeni, iar eu consider ca chiar si o cearta poate avea loc fara jigniri si invinuiri absurde, facute numai fiindca ne aflam la adapostul virtualului. Am mai spus-o si cu alta ocazie: in viata reala sunt convins ca cei care se dau cocosi aici, simt un adevarat complex fata de oameni asemeni celor pe care aici ii persifleaza. Un om matur sesizeaza destul de repede asta. Din pacate mai sunt si necopti care se inscriu in cluburile lor!

bufnita
QUOTE
Am fost tentata sa parasesc Hanul, chiar daca aici ma simt tare bine...
Dar urmarind unele postari si in ce anume au degenerat chiar m-am gindit sa "plec" de aici .
La cit activez eu aici , parerea mea nu are nici un fel de importanta ... dar e doar un gust usor amar pe care mi-l lasa o anumita turnura pe care a luat-o Hanul.


Uneori am mai amenintat si eu ca plec si chiar am lasat impresia asta intr-un timp fiindca mi se facuse lehamite sa mai postez cand vedeam ca nici cei la care ma asteptam sa intervina, nu interveneau. Totusi, plecand cei care au ceva de spus si o fac cu bun simt, si ramanand cei care par sa transforme forumul intr-un chat vulgar, nu facem decat sa acceptam ca am pierdut. Hanul e al tuturora, iar ideea era de o anume arta a conversatiei. Atat timp cat suntem aici si dorim sa ramanem, nu este de-ajuns sa promovam aceasta arta a conversatiei, ci sa o si curatam de balarii, cu riscul de a ne mai intepa in tepii lor veninosi.
Eu nu stiu cat activezi tu, dar nu cred ca asta conteaza. Suntem o comunitate care intram destul de rar in dialog direct cu cineva, dar asta nu inseamna ca intre timp nu vin altii la fel de putin activi ca si noi care sa umple golurile. Cu totii suntem useri si ne place sa intram si sa ne simtim bine.
Sa pleci, unde? Te asigur ca n-ai sa gasesti niciunde oamenii de-aici. Nu trebuie sa pleci. Scrii daca iti face placere. Daca nu, citesti ce vrei si pleci. Asa fac si eu de mult timp si ma simt cu mult mai bine. smile.gif



axel
Unii se plang de forumisti ca axel, Catalin, Barrie, simonsays.
Altii se plang de libidinosi aflati la varsta critica, de infuriati (si pare-se si mincinosi), de pseudo-intelepti cam ipocriti wink.gif , de atotstiutori injuraciosi, si, nu in ultimul rand, de Vornicum.
Nu-i asa ca-i amuzant?

Te las pe tine sa ghicesti la cine m-am referit wink.gif
Vanity is definitely my favorite sin, spunea diavolul intr-un film celebru wink.gif
Mistinguett
QUOTE (OMU'BUN @ 30 May 2005, 09:02 PM)
sorry.gif Draga mea Misti, ma tem ca n-ai sa ma ierti niciodata pentru opinia mea. Probabil am gresit, avand in vedere ca nici cei sustinuti de mine n-au dovedit nimic.

Habar nu am la ce te referi. Dar nu conteaza, nu port pica nimanui si nu e cazul sa ma roage nimeni sa iert pe nimeni. Pentru mine exista oameni cu care am afinitati si oameni cu care nu, cu marea majoritate picand intre - adica-mi sunt total indiferenti. Chiar daca simpatizez pe cineva iar persoana nu reciprocizeaza, n-am nici o problema - nici nu port ranchiuna, nici nu caut sa ma razbun, dar nici nu-i ies in cale intentionat. O iau ca un fapt de viata. Nu toata lumea e la fel? Naiva de mine... laugh.gif
Si ca sa "clear the air" odata pentru totdeauna, singurul afront adus de tine a fost cand te-ai impotrivit vehement numirii mele ca moderator global. N-am inteles de ce, nu mi-a picat bine, dar pentru ca ati fost doi si cred in democratie, am insistat sa nu fiu numita (numai Mihai stie cat). Si tot nu-ti port pica - dar nici prieteni nu vom fi vreodata dupa incidentul ala pentru ca nu pot fi prietena cu oamenii care, hai sa nu zic ca ma dispretuiesc, dar care nu ma pretuiesc.

QUOTE
Am mai spus-o si cu alta ocazie: in viata reala sunt convins ca cei care se dau cocosi aici, simt un adevarat complex fata de oameni asemeni celor pe care aici ii persifleaza. Un om matur sesizeaza destul de repede asta.

Nu-s de acord ca e din cauza de complexe. Dat fiind ca am fost si eu in postura celui care persifleaza (oameni suntem, si mai avem momente cand nu ne putem abtine biggrin.gif ) iti spun sincer ca nu asta m-a deranjat pe Han. Ironiile inteligente le ador si ma amuza. Prostia/ingamfarea, nu asa de mult. Deh, toti avem placeri si neplaceri si o oarecare reactie (diferita de la om la om) fata de ele.
Am mai spus, dar mai spun o data: pentru mine Hanul e un mod de a-mi petrece timpul si vreau sa fie o experienta placuta. Daca ma face sa ma simt ca intre prieteni si invat lucruri noi, particip cu mare placere si accept si micile deviatii care intervin. Dar daca as fi vrut mahala as fi fost activa pe alte forumuri.
Ah, si sa nu uit. Nu am fost activa, dar am citit zilnic pe Han. Am observat toate "valurile" si "furtunile" - si daca n-am scris nimic a fost din cauza ca am ales sa ignor. Din pacate, pentru ca inca mai sunt cativa oameni (vechi si noi) pe-aci care-mi sunt tare simpatici. rolleyes.gif tongue.gif
SORIN
Salut Omule thumb_yello.gif

QUOTE
Sorineee, roag-o tu sa ma ierte ca poate pe tine nu te poate refuza.   


Mai intai sa ma ierte pe mine si dupa aia sa vad ce pile pot baga........nu de alta dar am impresia ca in curand o luam pe cocoasa impreuna de la ea rofl.gif rofl.gif

Stii ce admir la Misti?? Asta:

QUOTE
Si tot nu-ti port pica - dar nici prieteni nu vom fi vreodata dupa incidentul ala pentru ca nu pot fi prietena cu oamenii care, hai sa nu zic ca ma dispretuiesc, dar care nu ma pretuiesc.
Adica le trage ca cel mai mare tactician.....REPEDE, TARE SI ELEGANT! thumb_yello.gif thumb_yello.gif Dar in fata si nu pe la spate!!

In rest ce mai faci?? Vad ca ai lasat-o mai moale pe aici sad.gif Oricum ma bucur sa te mai citesc thumb_yello.gif

Regards....

Sorin.
OMU'BUN
Stiti ce mi se pare ciudat pe forumul asta? Ca ne apuca pe rand si nu pe toti odata. Iar daca unul are ceva de spus si mai dovedeste ca are si dreptate, ceilalti prefera sa ramana in umbra (de cele mai multe ori intrarile lor nici nu sunt sesizate fiindca nu apar on-line), dar se intampla sa se revolte odata cu exploziile solare!... Misti, respectul este reciproc si sunt incredintat ca fiecare dintre noi are motivatii foarte clare. Eu nu regret pentru opinia mea de-atunci, ci pentru ca cei care-au fost numiti moderatori globali au fost ca si inexistenti cand forumul (sau Mihai) avea nevoie de ei. Nu ma intereseaza de ce-au lipsit cei care-au lipsit (si de ce n-au anticipat ca vor lipsi, acceptand sa fie numiti doar de dragul unui titlu pompos) dar am fost dezamagit cateodata de lipsa de implicare si a singurului moderator global ramas pe forum. Eu si tu, Misti suntem firi asemanatoare si ne aprindem extrem de usor. Eu n-as fi acceptat, cunoscandu-ma, tu insa se pare ca te-ai suparat rau pentru c-am indraznit sa-mi spun parerea (nu sa ma opun vehement eu, Marele Important!...) Faptul ca te-a deranjat atat de mult si ca o mai si recunosti imi cam da peste cap impresia pe care-o aveam despre tine. Nu credeam sa-ti pese atat de mult. Eu n-am fost de-acord cu multe pe forumul asta dar nu-mi amintesc ca Mihai sa ma fi tratat ca pe Consilierul Presedintelui. Speram sa gasesc o portita sa te mai destinzi, dar cred ca mai rau te-am scos din pepeni (si tu pe mine... sad.gif ) Imi cer scuze ca ti-am cerut scuze... A fost o greseala!


Sorine, eu sunt aproape zilnic pe-aici si cred ca am facut destul de des dovada asta, chiar daca unora dintr-un anume club nu le facea placere. Nu doresc scandalurile cu orice pret dar nici n-am stat pe margine atunci cand cineva avea nevoie de ajutor. Ceea ce altii, ( impaciuitori si care intrau zilnic), nu ziceau nimic. Nu pentru ca nu le pasa, ci fiindca voiau doar sa se razbune ca n-au fost votati. Frumoasa dragoste de forum!... Acum ne revoltam si dezgropam morti. Am fost, sunt si voi ramane persoana care ma asez singur la colt daca ma stiu vinovat. Daca insa se exagereaza, nu-mi fac nici o grija ca nu ma pot apara.

Parerea mea? Cei care si-au luat concediu pe perioada nedeterminata ar fi bine sa faca un efort de reacomodare, fiindca unii (mai noi sau mai vechi) sunt destul de sensibili, iar importanta noastra de altadata ii lasa perpendiculari!
Mistinguett
Omule, omule... Bineinteles ca interpretezi totul dupa cum vrei tu. Eu nu m-am suparat, supararile mele in viata nu au de-a face cu Hanul. Am spus ca m-a deranjat, e o mare diferenta. Daca tu te-ai suparat asa de tare incat faci aluzii puerile, n-am ce sa fac.
Si nu numai asta, dar nu stiu daca sa iau acum primul tau mesaj ca ipocrit - ai vrut doar sa ma destinzi?? Nu faci altceva decat sa dovedesti ce am spus mai inainte: nu ma pretuiesti. Ceea ce e foarte ok cu mine.
As mai avea multe de spus, dar n-are rost. Crezi ce vrei, ce crezi tu despre mine mi-e egal. Si daca vreau sa scriu pe Han, scriu, si daca nu - nu. Mai ales cand citesc predicile lupilor moralisti, nu.
Poate analizezi insa de ce au plecat (sau au trecut de partea tacerii) atatia hangii de valoare si le gasesti si lor slabiciuni. Cum bine zic unii: bleah...
AIWA
QUOTE (axel @ 31 May 2005, 04:00 AM)
Unii se plang de forumisti ca axel, Catalin, Barrie, simonsays.
Altii se plang de libidinosi aflati la varsta critica, de infuriati (si pare-se si mincinosi), de pseudo-intelepti cam ipocriti wink.gif , de atotstiutori injuraciosi, si, nu in ultimul rand, de Vornicum.
Nu-i asa ca-i amuzant?

Te las pe tine sa ghicesti la cine m-am referit wink.gif
Vanity is definitely my favorite sin, spunea diavolul intr-un film celebru wink.gif

Pai asta insemna ca e democratie si parerile sint impartite?
Sau ce inseamna asta...nu de alta dar vad cum pleca lume la greu si culmea pleaca oameni chiar maturi cu mult bun simt!
Carmi
Ma omini buni dau rar pe han da si aici(ca in alte n-spe topicuri) se plange lumea ca a scazut calitatea hanului bla bla bla??
Credeti ca n-am avut probleme cu oamenii pe han? ca n-am fost mai mult sau mai putin hartuita? ca n-am barfit si n-am vorbit de rau??ca nu m-a jignit niciodata nimeni cu nimic??

DA NU VA MAI PLANGETI ATATA!! Bucurati-va de partile bune ale hanului.... ohyeah.gif
priviti partea plina a paharului!!! bucurati-va de prieteniile legata in "partea buna" a hanului oricare ar fi ea!!




pese: fac injecti cool.gif cu optimism celor ce doresc....garantez ca nu sparg vena mwah1.gif
Felina
Carmi thumb_yello.gif
Cla
QUOTE (Carmi @ 7 Jun 2005, 10:24 AM)
fac injecti  cool.gif  cu optimism celor ce doresc....garantez ca nu sparg vena  mwah1.gif

Da-mi te rog reteta, Carmi, ma duc la farmacist sa-mi faca amestecul licklips.gif spoton.gif
Se poate si fuma?? unsure.gif

Cum zice chinezul? "Long live Lock'n'lol" spoton.gif rofl.gif
Carmi
cum arata farmacistul tau? i-o trimit lui prin mail spoton.gif

vestea buna cla e ca se poate si fuma...in cantitati cat mai mari de preferinta

user posted image
punctt
Diana-Maria. sad.gif
Mistinguett
Vorba vine, ce-i cu motzu? Pe langa faptul ca mi-e dor de el, a disparut chiar dupa vizita mea in tara - oare l-oi fi speriat eu? laugh.gif
simonsays
a avut niscai probleme.. acum cred ca nu mai are acces la net; o sa bericim ceva, si vin cu vesti smile.gif
cactus
QUOTE (Carmi @ 7 Jun 2005, 11:24 AM)
Ma omini buni dau rar pe han da si aici(ca in alte n-spe topicuri) se plange lumea ca a scazut calitatea hanului bla bla bla??
Credeti ca n-am avut probleme cu oamenii pe han? ca n-am fost mai mult sau mai putin hartuita? ca n-am barfit si n-am vorbit de rau??ca nu m-a jignit niciodata nimeni cu nimic??

DA NU VA MAI PLANGETI ATATA!! Bucurati-va de partile bune ale hanului.... ohyeah.gif
priviti partea plina a paharului!!! bucurati-va de prieteniile legata in "partea buna" a hanului oricare ar fi ea!!




pese: fac injecti cool.gif cu optimism celor ce doresc....garantez ca nu sparg vena mwah1.gif

flowers.gif mwah1.gif
Felina
Bine ai revenit Cactus!

Unde umbla Secunda? si de ce? hh.gif
Felina
Repet: unde e Secunda?

Si inca: unde umbla Cla?

unsure.gif
SORIN
Si Conu???????

Sorin.
Oiski-Poiski
QUOTE (Felina @ 29 Jun 2005, 01:16 PM)
Si inca: unde umbla Cla?


nici la PM nu raspunde unsure.gif
YoyoMan
Stiu ca mie nu imi duce nimeni dorul si tocma de aia am si reaparut biggrin.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.