Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Cu Capul Prin Nori
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Peripetii la Gura Sobei > Povestea Mea
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21
Olaf
Mulumesc exergy. mwah1.gif La fel si tie. smile.gif
Olaf
rolleyes.gif
Olaf
Sau cautand drumul... rofl.gif
Olaf
In ultima vreme intalnesc oameni. Si, ori am ghinion sa-i intalnesc pe cei mai cei, ori nu mai am eu rabdare, dar la mare parte dintre ei nu-mi vine sa le spun decat un singur lucru: "Prietene, esti idiot!".

In alta ordine de idei, maine plec acasa. smile.gif
Si mi-am facut planul: avionul decoleaza la 12 (aprox.). Fiind teminalul 2F si fiind sarbatori, adica aglomeratie mare, ar trebui sa fiu acolo cu 2 ore jumate inainte. Deci 9 jumate. Sa zicem ca pun 2 ore drumul pana la aeroport (na, poate intarzie RER-ul), eu la 7 jumate trebuie sa ies pe usa hh.gif. Ma intreb ce se intampla daca imi luam bilet la zborul de la ora 9 dimineata. Nu mai dormeam noaptea? hh.gif hh.gif

Data viitoare o sa scriu de acasa smile.gif
Noapte buna, Han, si Craciun fericit mwah1.gif wub.gif
Olaf
Un an nou. Un inceput frumos. Am realizat ceva: pentru mine, Acasa nu insemna neaparat un loc, adica nu inseamna NUMAI un loc, ci un loc cu oameni. Ei sunt cei importanti. Din cauza lor exista Acasa.
Si acum inima-mi suspina de dor de Acasa... cry.gif
Olaf
Gastrita, cred... hh.gif
M-am calmat cu doua antiacide...
Olaf
Am un chef de nu se poate. Ma trezesc dimineata pe la 7 - 7 jumate, si tot la 9 ies din casa... Si fara sa mananc, fara sa fac mare lucru. Pur si simplu nu-mi vine sa ma misc. Ajung la birou si ma gandesc la pauza de pranz, apoi la terminarea programului. Si intr-un coltisor al mintii, ca o luminita indepartata, luceste sfarsitul de saptamana. Asa nu se mai poate! mad.gif Si ce naiba, ca abia am venit din vacanta! mad.gif bop.gif
Olaf
. . . . . . ...:::::::. . . . . . . . ......:::::::



Cam asa ceva se intampla in perioada asta... laugh.gif
denise
laugh.gif Se poate si mai rau: _____________________.

hug.gif
Olaf
Da, la asta nu ma gandisem hh.gif
hug.gif
Olaf
Ieri s-a intamplat Global Village, organizat de AIESEC la institut. Distractie, antren, buna dispozitie. smile.gif Concert de tobe, cantece, dansuri, mancare din toate colturile lumii. India a castigat la bucatarie, Marocanii au luat premiul pentru stand, iar algerienii au luat premiul cel mare.
Au fost si romanii prezenti, dar destul de slabut. Plus ca nici nu erau prea bine plasati: erau la cativa pasi de scena, asa ca erau inecati de o multime care statea cu spatele la ei... Oricum, se putea si mai bine. Poate la anul ma bag si eu la organizare tongue.gif (numai sa fie timp unsure.gif )
Am facut si ceva poze, dar n-au iesit prea grozav sad.gif
Olaf
Doaaaaamne, cat am putut sa lenevesc (a se citi zac in pat) weekendu' asta. Ma durea gatu' de atata stat pe perna. Partea proasta, insa, in situatiile astea, este ca seara te simti terminat. Deh, obositor sa stai in pat! laugh.gif
Deci, ca sa evit situatia neplacuta de a obosi lenevind, ieri am iesit. La patinoar. Pentru prima data in nustiucati ani. M-a intrebat mama daca o sa mai stiu sa ma descurc pe gheata, si trebuie sa recunosc faptul ca si eu ma gandisem la asta. Dar in mintea mea parea simplu: dai din picioare si mergi. laugh.gif I-am raspuns, deci, ca este ca mersul pe bicicleta (o bicicleta pe gheata, dar ce conteaza? rofl.gif ).
So, am ajuns acolo, am intrat, am inchiriat patinele (nu erau foarte ascutite sad.gif ) si mi-am dat drumul pe gheata. Incepea bine: puteam sa ma intorc in orice directie, si sa merg cu spatele, incetisor. Mai trebuia verificata si teoria mersului cu fata laugh.gif Asa ca am dat o tura in pozitia de "tineti-ma oameni buni, ca sa nu ma intind pe burta". Apoi am prins viteza, si totul parea minunat, pana cand... Pai, normal, viteza viteza, dar mai trebuie sa iau si curba, nu? tongue.gif Pai si la viteza nu merge sa iei curba oricum, trebuie luata smechereste: ridici piciorul de pe exterior, il pui crucis peste celalalt, apoi il muti si pe celalalt, si tot asa... Si atunci s-a intamplat fatalitatea (prima): piciorul care ramasese pe gheata o ia un pic de capul lui si infige varful patinei in gheata. Rezultatul? Frana brusca folosind burta, palmele si coatele rofl.gif.
Ma rog, in rest a mers binisor. Mai putin cand am incercat o frana si am mai facut un culcat-drepti pe gheata, dar era sa-i tai... mostenitorii cuiva din apropiere sad.gif
Concluzia? Nu stiu altii ce fac weekendul viitor, dar eu cred ca voi fi pe gheata biggrin.gif

Edit: dupa ce am iesit de la patinoar am mancat un fondue. Se cerea, dupa stat in frig... smile.gif
Olaf
Well, my telephone rang it would not stop,
It's President Kennedy callin' me up.
He said, "My friend, Bob, what do we need to make the country grow?"
I said, "My friend, John, Brigitte Bardot,
Anita Ekberg, Sophia Loren."
Country will grow!

...

Well, ask me why I'm drunk alla time,
It levels my head and eases my mind.
I just walk along and stroll and sing,
I see better days and I do better things.
(I catch dinosaurs
I make love to Elizabeth Taylor . . .
Catch hell from Richard Burton!)


Dylan - I shall be free smile.gif
Olaf
Biroul meu din camera pocneste. Singur. Poc! Trosc! Pana azinoapte ma gandeam ca poate e din cauza caloriferului care il incinge intr-o parte. Dar de ce nu ajunge la un echilibru?! Asa ca mi-a dat prin cap, pe la 5 dimineata, cand m-a trezit un pocnet mai puternic, urmatoarea chestie: daca o fi poltergeist? ph34r.gif hh.gif ph34r.gif
Olaf
Ma intreb ce atrage lumea la depresie? O persoana deprimata este mai interesanta decat una vesela si optimista? Statistic vorbind...
Eu, cand sunt deprimat, ma bag intr-un colt si astept: trece sigur! tongue.gif
Olaf
Mai am un pic si termin filmuletele...
Deci: sefa (a mare) vrea un mic spectacol/demo pentru nustiuce festivitate. Asa ca eu ma ocup de partea de demo. Si pentru asta trebuie sa filmez un site (al nostru): de fapt, trebuie sa fac sa arate frumos versiunea incompleta a unui sistem de watermarking online. Asta inseamna, din punctul meu de vedere, html, php si editare video la greu laugh.gif
Noroc ca nu trebuie sa si functioneze, ca imi lua doua luni sa-l fac rofl.gif
Adica... vreau sa spun ca metoda functioneaza, doar ca nu este integrata online tongue.gif
Olaf
Saptamana viitoare trebuie sa vina bursaaaaaa yay.gif
Era si cazul. O astept de... de prea multa vreme. Acum cred ca mai am 3 euro in buzunar, si vre-o 11 in cont rofl.gif
Eh, daca sunt cheltuitor, ce sa fac? tongue.gif

Pentru weekend am program: sambata cumparaturi (? - daca am cu ce), patinoar si petrecere. biggrin.gif Duminica "peace and wewaxation - at wast!"

Edit: astia au pus o giro-chestie in curte. Din aia de care te invarte in toate directiile. Cred ca o sa ma dau si eu biggrin.gif
Olaf
Pai... n-am ajuns sa ma dau in chestia aia, si n-am ajuns nici la patinoar, dar uichendul a fost pe masura asteptarilor biggrin.gif wub.gif
Olaf
Azi mi-au intrat in sfarsit banii.
Uff, ca mult am mai asteptat dupa ei...
Olaf
Nu stiu de ce, mi-e din ce in ce mai lene sa scriu in jurnal. Sau n-am timp.
De fapt, cred ca stiu: cand am de povestit ceva, in momentul in care il povestesc imi trece tot cheful sa mai povestesc si a doua oara. Ca sa nu mai vorbesc de a treia... In ultima vreme am vorbit mai mult cu ai mei. La sfarsit de saptamana, cate o ora-doua pe telefon... Si pe messenger, in cursul saptamanii.
Si poate ca nici nu se intampla atat de multe lucruri.

Rezumat: odata ce m-am vazut cu banii, am dat in mania cumparaturilor. Mi-am cumparat un calculator. Ar trebui sa mi-l livreze saptamana asta.
Mi-am cumparat role. Pe care le-am probat azi. Si, pentru ca sunt "smecher", am stat jumatate de ora in fata raftului cu echipamente de protectie: aveam in gand genunchere si ... nu stiu cum se cheama... manusi pentru protectia incheieturilor, dar nu am luat pana la urma. Pentru genunchere am zis "mai tarziu", iar pentru manusi, am gasit niste modele care nu mi-au placut deloc. Si, evident, azi am cazut (m-a pus dracu' sa fac o intoarcere pe o chestie din aia pusa pentru orbi la trecerile de pietoni, cu semisfere) si m-am lovit la podul palmei si la genunchi. Cred ca daca m-as fi gandit la cotiere, ma loveam si la cot rofl.gif

Am mai avut si o prezentare (joi) care a iesit superb, si s-a soldat cu o cerere de contract biggrin.gif

Uff, nu pot sa criu si eu in ordine cronologica... laugh.gif
Olaf
http://www.timeanddate.com/worldclock/pers...ties=195,49,171

Azi imi vine compu'. woot_jump.gif

Edit: am spus deja ca am uitat sa le explic cum se intra in cladire? Adica, de fapt, ca trebuie sa ma sune? unsure.gif frusty.gif
Olaf
Nu mi-a venit azi compu'... sad.gif cry.gif
Olaf
Cred ca azi trebuie sa apara... pe site-ul UPS scria "OUT FOR DELIVERY"... deci asta ar insemna ca a plecat sau o sa plece camionu', duba, sau ce au ei, catre mine... unsure.gif
Sper ca se gandesc si ei sa dea un tel... hh.gif

Later edit:
Dap! Au dat telefon. Si l-am recuperat. L-am si instalat... in parte... Adica l-am pus in functiune. As mai avea sa cumpar un prelungitor...
Oricum, abia astept sa vina seara, sa-l pun la incercare biggrin.gif
Olaf
E ciudat cu cat de putin ma pot multumi... Sau, poate, cat de mult pot sa cer?
Ieri eram obosit, ma macina frica pe dinauntru de auzeam scrasnetele si rumegusul adunandu-se in mine. Si aveam senzatia ca nu o sa mai scap, iar cand mi-am dat seama ca trebuie sa lucrez si azi (deh, weekendul era salvarea mea) am simtit ca ma sufoc, de parca mi-ar fi pus cineva o perna pe fata.
Acum, cauza fricii a disparut, dar frica inca mai scanceste in mine. Dar numai pentru ca m-am trezit mai tarziu decat de obicei, si ca am lenevit in pat, ascultand muzica, apoi mi-am gatit un mic dejun adevarat, parca numai pentru asta simt ca este weekend, iar dracul nu mai e atat de negru. Si oricum era frig si urat afara... Si mai e si ziua de maine.
Olaf
Nope. Ziua de azi a fost utilizata in aceleasi scopuri subversive ca si cea de ieri...
Oricum, sunt acri... (era urat afara...)
Olaf
I wish I may, I wish...
Mi-e un dor de ma seaca... dor de prieteni, dor de munte... dor de a ma da mare laugh.gif Dor de a ma da pe zapada. Cu picioarele prin nameti, la deal, cu schiurile prin nameti, la vale, cu vinul prin banci de lemn la caldura... Cu prietenii la "hai s-o luam pe acolo". Cu prietenii la un simplu "salut bai, ce mai faci, hai pe la mine" cry.gif
Felina
well, daca te consoleaza cumva ca nu esti singurul cu asemenea doruri... iata-ma-s! Pe mine m-a consolat oleaca citindu-te. smile.gif
Olaf
De consolat nu prea m-a consolat, din pacate... Din fericire, insa, starile astea sunt trecatoare smile.gif
Azi diminezata batea vantul si vajaia printre cladiri, cu un aer primavaratec: umed si caldut. Auzindu-l, mi-as fi dorit o furtuna din aia, care smulge crengi din pomi, iar eu sa stau in mijlocul unui camp sa las vantul sa ma biciuiasca in nestire...
Felina
Oau Olafule ce fantezii ai! laugh.gif
Olaf
Acum, ca ai zis, si am recitit ce am scris... rofl.gif roflmao.gif
Olaf
Mda, deci trebuie adaugat...
Acum trei saptamani mi-am luat role, cu gandul sa incep sa patinez si pe asfalt. In fond, experienta de pe gheata (unde am reusit sa fac chiar si frane din alea smechere, ca la hochei laugh.gif ) trebuia sa-mi fie folositoare, si sa invat in doi timpi si trei miscari... PE NAIBA! Odata ajuns pe roti, am descoperit ca este muuult mai diferit. Hai sa zicem, dai din picioare, si iei viteza, dar ce te faci cand sa te opresti? Pe gheata, ma obisnuisem intrucatva cu rezistenta ghetii, si oricum, faceam cateva curbe rapide si incetineam fara probleme. Aici... sa zicem ca derapajul nu este (inca) o optiune rofl.gif iar termenul de "curba stransa" imi este cu totul necunoscut (cand am incercat prima data tehnica de pe gheata, era cat p'aci sa cad in cap). Asa ca deocamdata ma multumesc cu multpreaineficienta frana atasata, si o iau catinel, catinel. Ah, si bineinteles, doua tehnici mult mai eficiente, "franarea-cu-zidul" si "franarea-cu-iarba" rofl.gif. Ambele, plus cateva tehnici mai avansate sunt descrise aici. smile.gif

Un citat, despre tehnicile folosite de mine pana acum:

QUOTE (http://web.skatefaq.com:81/skate.2.1.1.html#tstop)

BEGINNER LEVEL
Most beginner skaters should be able to handle the following set of stopping methods. These techniques keep both feet on the ground throughout the stop, and don't require fully independent leg action.

RUNOUTS:
    If the path you're skating on has grass or packed dirt you can just skate off the path onto the grass/dirt. This will reduce your speed somewhat but watch out for the sudden change in speed! (hop-hop-hop-hop-hop). If you are truly out of control, at least you'll tumble in the grass and not on the road.

WALL STOP:
    To do this stop, simply skate towards a wall (or any reasonably stationary object, really) and use your arms to absorb the impact. At low speeds, this should be quite safe (make sure you turn your head to the side so as not to smash your face).

    You may or may not bang your skates, depending on your speed and how you hit. The key is to use your arms as cushioning springs (like doing a standing push-up.) One way to practice this is to stand a few feet from a wall (with your skates on). Now fall forward on your hands against the wall. You should be able to bounce slightly, while still avoiding banging your head. The faster your approach, the less bounce you can expect.

    A variation on the wall stop is the billiard ball stop. Instead of stopping against an object, use a fellow skater to push off and transfer your momentum to them. To be safe, warn the receiving person about your approach. It works well on flat surfaces and at low to moderate speeds. It's not recommended at high speeds and especially on people you don't know 8-)

    See the collision section for more extreme cases.

THE BRAKE-PAD:
    The brake-pad is subject to much debate amongst skaters. Many people with ice skating and rollerskating backgrounds find the brake in the way, in the wrong place, or simply ineffective. However, for those of you who actually take the time to learn it properly, the brake-pad becomes a very versatile piece of equipment. Here are some of the benefits:

      1. you can use it to stop, even at very high speeds
      2. it allows you to keep both skates on the ground while stopping (good for keeping your balance)
      3. you can maintain a narrow profile (good for high traffic areas where cars or bicycles might be passing you)
      4. you can still steer
      5. the sound of braking can often alert others to your presence
      6. the brake-pad is the most cost-effective technique there is so far for in-lines

    To learn how to use the brake-pad, first coast with both skates shoulder-width apart. As you coast, scissor your feet back and forth a few times to get used to the weight shift. To apply the brake, scissor your skate so that your braking skate is out in front. Lift the toe of your brake skate and press with the heel too. Your body weight is centered and even slightly on your back skate when you're just learning it. The key is a straight back and bent knees.

    If you have trouble balancing or find your braking ankle a little weak, you can try the following trick: form a triangle with your legs (from the knee down to your skates) and the ground. This means putting your back knee either right behind or next to, the brake-foot knee to form that triangle.

    Eventually you'll want to be able to stop at high speeds. Basically, the more pressure you use on the brake pad the faster you stop. Maximum stopping power is achieved by putting your entire body weight onto the brake by lifting your back foot, and leaning onto the brake. Note that you will still need to have one wheel on the ground (the rear wheel of your brake skate). When you lean back on the brake, you'll need that single wheel to be your pivot.

    This takes some practice but is very effective. It is possible to stop within 15-20 ft even when going over 20 mph. You may still want to keep the other skate on the ground for balance, however.

    Note that the amount of leverage (the amount of stopping power you have), is partially dependent on how worn your brake is. A half-worn brake will provide better leverage than either a new brake or a worn-out brake. Some people saw off part of the bottom of new brakes to avoid the annoying breaking-in period.

    One important point to keep in mind when using the brake-pad: You can still steer while braking. Just keep the brake-pad on the ground and pivot on your heel wheel slightly to go the direction you want. This is very useful while going down a very narrow and curvy path or while trying to avoid curbs, pedestrians, parked cars, trees, and the like.

    A brake-pad generally runs from $3 to $6 depending on what type you buy. Compare this with wheels which are $5.50 or more each and the freebie stops: runouts, wind-braking, billiard ball stop (freebies since you're not wearing anything down). Wheels are expensive, and the freebie stops are infrequently available, if at all, for the large majority of skating situations. The brake should be your standard stop, provided that you learn it well. (see "Wile E. Coyote" stops for a rather interesting variation)
Olaf
M-am prostit: de cand mi-am luat computer, uit ca mai trebuie sa ma mai si culc... inainte tineam cont ca trebuie sa ma trezesc devreme, dar acum... Si uite asa, incep dimineata cu "inca 5 minuteeee" +5+5+5+5+5+5+5+5+5+5+.....
Evident, cred ca mi-au ajuns cearcanele la piept...


Edit: in legatura cu problema mea cu rolele, scria undeva ca se coteste ca la schi... hmm.gif ia sa incerc eu sa ma imaginez pe schiuri... Numai sa nu ma aplec prea tare in fata rofl.gif
Olaf
Vorbeam zilele trecute cu cineva despre... despre persoane de varsta noastra. Care au crescut, acum sunt oameni mari, cu serviciu, care se aseaza pe la casele lor. Persoane mai... tinere laugh.gif care vorbesc despre "parteneri de viata"... Acum, ori sunt eu intarziat, ori sunt ei precoci rofl.gif Eu habar n-am ce e aia "viata", d-apai sa vorbesc despre "partener de ~". Inca ma mai distrez, inca ma mai joc. Si sper sa nu fiu fortat sa ma opresc vreodata...
Olaf
Dracu' m-a pus sa ma uit pe niste poze mai vechi... unele din 2003, altele din 1998. 98 a fost un an turbat... deh, nebunii de liceu... Singurele noastre griji erau sa mergem pe munte si sa avem tigari si bautura (nu in acelasi timp, cel putin nu bautura, d'uh)... Odata am plecat (pe o caldura imposibila) din Predeal sa dam o fuga in Cheile Rasnoavei, si am uitat sticla cu apa acasa rofl.gif Dar ce conta? (aveam la noi niste creveti ULTRA SARATI, sa ne tina de sete). In 2003 deja eram mult mai bine organizati, desi eu continuam sa-mi uit periuta de dinti acasa cand plecam la munte... (dupa cum se vede in poza) laugh.gif

Doamne, ce dor imi este de vremurile alea... cry.gif


Later edit: la naiba, nici nu mai folosesc bocancii aia!...
Olaf
O parte din gasca din '98 (de fapt, cea mai mare parte...)
Dupa ce ne-a prins ploaia pe drum (evident, grija era sa nu se ude chitara... noi nu contam laugh.gif )
Olaf
Prima si singura (pana acum) data cand am ajuns in Retezat... Ghici care sunt eu? tongue.gif (stanga, plan indepartat)

Acum ma gandesc... 98 a fost un an super... o vara interminabila, in care am ajuns si in Budapesta, si in Herculane. Din Herculane am plecat sa gasim Retezatul, cu masina. Am traversat Godeanu, masina aproape ca s-a distrus pe drum... rofl.gif (nu s-a distrus complet... dupa cum zicea cineva: Daciile nu sunt masini, sunt tancuri, dom'le! laugh.gif )
Tot atunci am ajuns si la Sfanta Ana, in pofida sfaturilor parintesti (NU va duceti la Sfanta Ana, si cu asta basta! mad.gif - doar ca discutia se intampla prin telefon, noi fiind la Predeal rofl.gif De altfel, noi nici nu beam (excesiv) si nici nu fumam atunci rofl.gif rofl.gif - asta apropos de sfaturi parintesti). Muuuulte tampenii am facut atunci, si pe cuvantul meu daca imi pare rau... tongue.gif

Inca o data: mi-e dor. Rau...
Olaf
Ieri am facut zi sportiva: am mers pe role cateva ore si m-am oprit cand a inceput sa ninga biggrin.gif
Azi am o usoara febra musculara...

Si pentru maine seara, cei de la institut au inchiriat un patinoar biggrin.gif ohyeah.gif spoton.gif dance.gif
Olaf
Ma intreb: de ce ma intereseaza lucrurile numai atunci cand am nervii pisati?
Olaf
Mi se intampla uneori sa ma cuprinda o stare de bine... Nu am descoperit inca ce o provoaca, nu pare sa aiba legatura cu nimic. Dar brusc, ma simt mult mai bine in pielea mea, scaunul devine brusc foarte comod, indiferent cat de incomoda ar fi fost la origine pozitia. In plus, simt ca nimic nu ma poate supara in momentele astea. smile.gif

In plus, canta si ABBA la radio acum. smile.gif
Olaf
Azi am primit o invitatie... o invitatie de a-mi trimite datele la "who's who in science and engineering" ohmy.gif
hmm.gif Tot stau si ma intreb "da' eu ce-am facut?" O sa raspund, dar o sa fie aproape gol formularul ala. sad.gif
Olaf
QUOTE (Olaf @ 13 Dec 2004, 12:14 AM)

Wintertime winds blow cold the season
Fallen in love, I'm hopin' to be
Wind is so cold, is that the reason?
Keeping you warm, your hands touching me
Come with me dance, my dear
Winter's so cold this year
You are so warm
My wintertime love to be
Winter time winds blue and freezin'
Comin' from northern storms in the sea
Love has been lost, is that the reason?
Trying desperately to be free
Come with me dance, my dear
Winter's so cold this year
And you are so warm
My wintertime love to be
La, la, la, la
Come with me dance, my dear
Winter's so cold this year
You are so warm
My wintertime love to be

The Doors - Wintertime Love

Mi-am reamintit de melodia asta... De multa vreme n-am mai ascultat-o. wub.gif
Olaf
Am ajuns iarasi la partea cu modificarea unor proiecte mai vechi... Spre deosebire de ultima data cand am facut asta, insa, acum ma minunez de cat de destept puteam fi pe vremea aia. laugh.gif Adica o rezolvare eleganta a unei probleme, si foarte foarte compacta (asta-i partea in care ma laud tongue.gif ). Acum stau si ma gandesc la cum am putut sa ma prostesc intr-un an. rofl.gif cry.gif
Olaf
Interesant: inainte (demult, era o vreme) nu stiam ce sa fac in weekend si ma plictiseam de moarte. Acum... ma gandesc in mod serios sa-mi iau un planificator. smile.gif
Olaf
O seara de vineri care se prelungeste pe perioada nedefinita... hh.gif

In alta ordine de idei: bine ca mi-am luat role si ca m-am inscris intr-un glub de activitati... extrascolare rolleyes.gif Ploua intruna! mad.gif Ce naiba sa fac afara pe ploaie? Sa cant?

Si o poza: Champ de Mars, pe inserat. wub.gif
In stanga se vede Domul Invalizilor, iar in dreapta turnul Montparnasse. smile.gif

Ufff, care sunt cerintele pentru o poza ca sa nu-mi mai dea mesajul "Nu puteti incarca acest tip de fisier"? mad.gif
nefertiti-old
superba poza smile.gif
Olaf
Tarziu intru sa mai scriu ceva... Multumesc, nefertiti. smile.gif

Deci da...
Azi incepe sa se termine saptamana. Era si timpul, ca mi se acrise. Am nevoie de o pauza si nu stiu de unde sa o iau. Raman cu weekendurile, deocamdata.
Azi am petrecut ultima parte a zilei luptandu-ma cu o durere tampita de cap. Si tocmai cand eram gata sa ma declar invins si sa ma duc sa ma tratez, am descoperit o nenorocita de GRESEALA intr-un proiect de care eram foarte sigur. Stupid me. Cum am putut fi sigur de ceva ce am facut eu? mad.gif Si culmea era ca functiona. blink.gif Ma intreb daca o sa mai functioneze dupa ce il repar. rofl.gif rofl.gif rofl.gif Pentru binele meu, sper ca da. hh.gif

In alta ordine de idei, in weekend vreau sa ma duc la o tura de rando-escalada. Sper sa nu ploua. Si sper sa ajung la timp la intalnire rofl.gif
Olaf
blink.gif
Am avut un vis tampit azinoapte... Se facea ca ai mei trebuiau sa ma taie in doua... Nu mai stiu de ce... Si cu chiu cu vai au reusit, dar n-am murit imediat... si trebuia sa ajung in alta parte, si le spuneam : "pai hai sa mergem acum, ca dup-aia o sa trebuiasca sa ma carati, si e nasol" hh.gif Si la un moment dat m-am vazut in oglinda si eram pamantiu la fata...

Vine primavara si mi s-a facut dor de duca... Mi-e pofta de o bere bauta la Bruxelles. smile.gif
Olaf
Recitindu-mi ultima pagina din jurnal, m-am plictisit de moarte rofl.gif
Olaf
Ma ard mainile si picioarele sa conduc... Nu m-am mai urcat la volan din... nu sunt sigur ca in Decembrie, dar parca am dat o tura scurta atunci. Cred ca o sa inchiriez o masina intr-o zi, doar ca sa "inghit" niste kilometri. unsure.gif
Olaf
yawn.gif
Azinoapte m-am culcat pe la 5 jumate...
M-am trezit la 11, asa ca m-am culcat la loc.
M-am trezit la 1 jumate, si am bagat un mic ColinMcRae biggrin.gif
Duuulce leeeneee.
Acum plec la cumparaturi... sau fac ordine in camera... sau ma culc la loc... sau...
Maine este iesirea, dar e foarte devreme. Sper sa ajung. smile.gif O sa ploua, cel putin dimineata. Trebuie sa-mi iau pantaloni mai lejeri...


Edit: Acum, daca ma gandesc mai bine, am ajuns ca si cucoanele alea, care pleaca la cumparaturi ca sa nu se plictiseasca acasa rofl.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.