Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Rock
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Dezbaterilor: Stiinta si Cultura > Muzica
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30
YoyoMan
Vreau sa anunt ceva pe-acilea - nu stiu daca a mai scris cineva - daca da - ve rog sa ma scuzati.... blink.gif
Mergeti de achizitionati ultimul album de la Zdob si Zdub "450 de oi" - e extraordinar! Eu acuma l-am descoperit si nu ma pot satura de el. thumb_yello.gif
Anne
Nu am apucat sa le ascult inca ultimul album, dar sunt fan declarat al melodiei "Everybody in the Casa Mare"... asta-primavara, la O.N.I. (Olimpiada Nationala de Istorie), melodia asta a fost un fel de "imn personal" al echipajului din Mehedinti... al meu, cel putin. De multe ori ne distram facand tot felul de variatii dragute, care sa se potriveasca cu situatia in care ne aflam (spre exemplu, atunci cand ne sculam cu noaptea in cap sa mergem la micul dejun, melodia asta era cea mai potrivita... ohyeah.gif )

By the way, asculta cineva Marylin Manson? devil.gif
srazvi
huh.gif nu-mi place asa tare ZsZ , am trecut la genuri de rock mai agresiv 50.gif
Black_lady
L-am achizitionat, l-am ascultat si mi-a placut, dar trebuie sa spun ca mi-au placut mai mult celelalte. "450 de oi" mi se pare putin... inconsistent blink.gif
genicon
QUOTE (Anne @ Dec 30 2003, 06:17 AM)
...melodia asta a fost un fel de "imn personal" al echipajului din Mehedinti... al meu, cel putin.

Sa nu-mi zici acum ca esti si din Severin... blink.gif tongue.gif wink.gif
srazvi
primul album ZsZ a fost cel mai bun , ultimul e cel mai slab sad.gif
amaterasu
sa revin la topic , imi place Rage si Rage against the Machine , dar n-am mai auzit nimik de ei


corect f buni si ce daca s-au edspartit macar videclipuri ceva sa mai dea macar pe mtv ...rage pls come back rolleyes.gif
evanescence? plake la popor? si linkin park? is mai noi sa zik asha
anyway nu uitatzi pink floid pls
nu-s prea la subiect nuh?
dac am fo pe langa just say sorry.gif
YoyoMan
QUOTE (Black_lady @ Dec 31 2003, 04:23 PM)
L-am achizitionat, l-am ascultat si mi-a placut, dar trebuie sa spun ca mi-au placut mai mult celelalte. "450 de oi" mi se pare putin... inconsistent blink.gif

Pe bune? De ce? Poti explica? Mie imi place asta cel mai mult..... Am ascultat si celelalte -dar 450 de oi mi se pare cel mai "matur" daca pot zice asa...
Anne
QUOTE (genicon @ Dec 31 2003, 04:45 PM)
Sa nu-mi zici acum ca esti si din Severin... blink.gif tongue.gif wink.gif

Ba din Severin sunt... Sa nu-mi spui ca... ohmy.gif

Din nou revenind la subiect, or fi mai soft Evanescence si Linkin Park, dar tin sa zic ca mie imi plac si unii, si altii, mai ales Evanescence.
srazvi
huh.gif prea mult rock strica , dupa mine , anul trecut cel mai bun in domeniu a fost Him spoton.gif
black ice
Chiar ma gandeam acuma ce trupe sau daca nu albume noi, imi plac....Raspunsul e dezolant.

Linkin Park - i-am ascultat la inceput, am avut primul album, mi-au placut insa dupa cateva luni i-am uitat.

Evanescene - la fel. Cateva luni mi-au placut foarte mult. Acum, in afara de 1-2 melodii nu-mi mai inspira nimic.

H.I.M. - cel mult cinci melodii imi plac din toata discografia omului asta. Ultimul album daca e sa ma i-au dupa unii impatimiti e cel mai slab. Si intre noi fie vorba daca nu ar fi acel principiu care zice ca nu omul conteaza ci muzica chiar as putea sa urasc trupa, la cat de mult am auzit vorbindu-se despre ea. In primul rand, ultimul album reprezinta clar noua tendinta spre care se indreapta, si anume aceea de a pune mult mai mult accent pe imagine decat pe muzica. In afara de primul album - un gothic metal adevarat - care chiar a fost bun, nimic din ce a scos ulterior nu s-a mai putut compara cu predecesorul. De fapt, daca ma gandesc bine si atunci cam ii imitau pe cei de la Type O Negative....In fine, dupa acel prim album au decazut. Chiar si stilul - gothic metal - a fost, chipurile, numit - foarte original - love metal, ca o scuza pentru modul in care au dat-o in comercial. Instrumentistii nu deloc grozavi. Linde ce mai face treaba cu bateria in rest....nimic spectaculos. Versurile, pe langa faptul ca sunt putin cam prea patetice si superficiale incearca intr-un mod cat se poate de nereusit sa copieze stilul poeziilor lui Edgar Allan Poe. Solistul, Valo, mie mi se pare putin cam ridicul. Trecand peste faptul ca se machiaza ca dreaq, poarta tocuri si se imbraca in cele mai nefericite combinatii vestimentare, atitudinea sa de "ingerash negru, decazut" mi se pare prea de tot. In plus, daca veti asculta unele concerte veti remarca faptul ca "scumpul" falseaza in draci.

Mda. Cica sa revin on-topic. Mi-am adus aminte, noul album al lui Marilyn Manson mi-a placut.

Si Florin Chilian mi-a placut la nebunie.....era sa uit.
genicon
Blacky, am tot auzit de acest Chilian... asa ca ia vezi cum faci sa ma "botezi" si pe mine cu el. Eu iau vodka biggrin.gif
Anne
Draga Black Ice, sunt total de acord in ceea ce priveste ultimul album al lui Marylin Manson. Cat despre Linkin Park si Evanescence... gusturile nu se discuta. Banuiesc ca in general nu iti place NU Metal-ul?
Black_lady
QUOTE (YoyoMan @ Jan 1 2004, 06:36 PM)
Pe bune? De ce? Poti explica? Mie imi place asta cel mai mult..... Am ascultat si celelalte -dar 450 de oi mi se pare cel mai "matur" daca pot zice asa...

Ca e cel mai matur spun si ei... dar eu sunt de parere ca celelalte doua au fost mult mai bune. De ce mi se pare inconsistent - pentru ca despre celelalte puteam spune ca au melodii bune si cateva foarte bune, in timp ce despre asta pot spune ca au doar melodii bune. Nu ma atrage nici una in mod deosebit. (decat poate "Cucusor", pentru ca are un ritm... obsedant)
Dar asta e parerea mea. Multora le place mult mai mult decat celelalte.
srazvi
azi am ascultat tot albumul la un prieten , m-a dezamagit profund , zicea cel la care l-am ascultat ca e mai comercial , de aceea e mai slab ca celelalte ph34r.gif
black ice
QUOTE
Draga black ice, sunt total de acord in ceea ce priveste ultimul album al lui Marylin Manson. Cat despre Linkin Park si Evanescence... gusturile nu se discuta. Banuiesc ca in general nu iti place NU Metal-ul?


Gusturile nu, dar muzica da smile.gif
Exista pe aici pe undeva un subiect pe tema NU Metal-ului in care cred ca mi-am expus mai pe larg parerea. Pe scurt fie spus: inca nu am reusit sa trec peste aerul de superficialitate ce mi se pare ca, deocamdata, planeaza asupra acestui amalgam de stiluri, numit NU-Metal.

Geni, daca tu ma "botezi" pe mine cu Zavaidoc si vodka te botez si eu pe tine cu Chilian si palinca biggrin.gif
Asa, daca tot se vorbeste despre 450 de oi, mi-am adus aminte ca am caseta. Cre'ca tot la geni o voi asculta biggrin.gif

srazvi, despre care album e vorba ca noi vb aici in paralel de cel putin 3 biggrin.gif ?
YoyoMan
Toata lumea baga pe acilea cu Linkin Park - ce va place la aia fratilor???? - ca ragaie in microfon intr-una! Eu nu mai inteleg nimica....
srazvi
huh.gif Linkin Park rulz , si eu de cele 3 albume vorbeam , ziceam ca cel mai bun a fost primul , iar cel mai slab al 3-lea , la ZsZ spoton.gif
Anne
Bine srazvi! Stimate amic YoyoMan, Linkin' park nu 'ragaie in microfon', in caz ca n-ai ascultat cu atentie textele pieselor, chiar au ceva de spus... sa stii ca eu, personal, ma regasesc in multe din melodiile lor. De-asta imi plac.
srazvi
Linkin Park chiar imi plac iar de regasit , sper ca nu chiar in Numb te-ai regasit , ca eu doar in Somewhere I belomg m-as putea regasi cry.gif
Anne
Mmm... de fapt, cam pe-acolo *Numb, Faint, Points of Authority...* Asta e, sunt o persoana mai ciudata biggrin.gif Si 'Somewhere I belong' e faina... si 'In the end...' *asta chiar ar merge in anumite situatii... legate de succesuri, esecuri si prea multe nopti albe... biggrin.gif *
cretze
QUOTE (amaterasu @ Jan 1 2004, 05:25 PM)
sa revin la topic , imi place Rage si Rage against the Machine , dar n-am mai auzit nimik de ei


corect f buni si ce daca s-au edspartit macar videclipuri ceva sa mai dea macar pe mtv ...rage pls come back rolleyes.gif
evanescence? plake la popor? si linkin park? is mai noi sa zik asha
anyway nu uitatzi pink floid pls
nu-s prea la subiect nuh?
dac am fo pe langa just say sorry.gif

... cauta Audioslave ... este formata din Rage Against the Machine ( mai putin Zack Delarocha ) + Chris Cornell ( de la Soundgarden ) ... rezultatu' este mai mult decat incantator wink.gif ...


Cretze ph34r.gif
Aminda
Evanescence sunt bunicei, insa in afara de baladele lor - My Immortal si Hello - n-am prea gasit ceva ce sa imi placa atat de mult incat sa ii pot enumera printre preferatii mei. My Immortal este o balada de exceptie, deasemenea foarte comerciala.

Nu stiu daca s-a mai pomenit aici de Nightwish. Din punct de vedere al imaginii Evanescence se apropie destul de mult de ei, chiar si Amy seamana putin cu Tarja. Vocile insa sunt incomparabile, muzica la fel. Nightwish mi-au adus ceva ce am cautat de mult: muzica pura, rockul, combinat cu vocea de opera. Baladele ca Sleeping Sun, Dead Boy's Poem, Walking in the Air sau Angels fall first sunt impecabile. Recomand celor care nu cunosc inca.
YoyoMan
QUOTE (Anne @ Jan 5 2004, 05:34 AM)
Bine srazvi! Stimate amic YoyoMan, Linkin' park nu 'ragaie in microfon', in caz ca n-ai ascultat cu atentie textele pieselor, chiar au ceva de spus... sa stii ca eu, personal, ma regasesc in multe din melodiile lor. De-asta imi plac.

Uite: recunosc. Imi pare rau ca am zis asa - nu credeam ca am sa supar pe cineva. Nu a fost intentia mea. Dar mie nu imi plac astia. Nu trebuia sa zic mai multe. Sorry!! sorry.gif
Anne
No hai ca nu m-ai suparat chiar asa tare... Don't worry, fiecare are dreptul la parerea lui!
srazvi
huh.gif eu ma regasesc cel mai bine in Runaway , dar mi-s spontan
Anne
Aia cu "I wanna run away, never say goodbye?" Ca eu le am salvate in hard ca track-uri si "cineva" mi-a facut titlurile varza.
Black_lady
QUOTE (black ice @ Jan 2 2004, 10:43 PM)
Solistul, Valo, mie mi se pare putin cam ridicul. Trecand peste faptul ca se machiaza ca dreaq, poarta tocuri si se imbraca in cele mai nefericite combinatii vestimentare, atitudinea sa de "ingerash negru, decazut" mi se pare prea de tot. In plus, daca veti asculta unele concerte veti remarca faptul ca "scumpul" falseaza in draci.

Hmm... si totusi Marilyn Manson iti place... blink.gif
Afrodita
Si totusi Marilyn Manson e diferit...Se machiaza ciudat, da' macar spune ceva cu asta...Plus ca nu l-am auzit falsand niciodata wink.gif
Black_lady
Nu ma refeream la faptul ca falseaza, m-am referit la imbracaminte. In fond, mi se pare ca fiecare artist alege sa se imbrace si sa se poarte cum crede ca il reprezinta mai bine. Nu trebuie sa spuna ceva cu asta, trebuie sa-l reprezinte.
Parerea mea tongue.gif
Aminda
Fix invers: la vedete conteaza imaginea, iar imaginea in mare parte nu si-o fac ei. Artistii nu trebuie sa aiba nimic de spus in afara de arta. Cat despre "trebuie sa ii reprezinte": pe cine? pe ei sau doar imaginea creata de vre-un impresar? Ia gandeste-te.
Anne
Nu cred ca imaginea lui Marylin Manson e rezultatul ideilor unui impresar. Omul asta chiar are ceva de spus, si o face prin toate mijloacele (imagine, texte, melodii, prestatii live etc.). Cat despre Ville Vallo... si aici, cred ca imaginea conteaza foarte mult. Mie, una, imi place ideea de 'ingeras negru decazut' (dupa cum s-a exprimat foarte poetic Black Ice biggrin.gif ). Chiar daca falseaza putin (mai mult - nici mie nu mi-au scapat cateva 'faze' la un concert), e marpha tipul.
Jubi

Nush` ce o fi in capul lu` Marilyn Manson...Am vazut multe materiale la tv cu el.A fost un tip pipernicit si complexat,pasionat de poezie si de muzica.S-a apucat sa faca muzica cum mult inainte sa fie cunoscut.Excentrismul afisat(care,nu zic nu,poate exista deja in cap`sorul sau)i-a adus succesul asta de acum.Am o colgea care a fost mare fana si incerca sa-mi explice ca e profund tipul si tot ce face are un inteles bine gandit dinainte.Sunt prea obosita ca sa stau sa-l inteleg...Treaba lui ce face,cum si cand.Daca-mi place vreo piesa,ok,daca nu...ascult altceva.
Ok,de ce am inceput discutia asta?Dunno,am vazut ca se zicea ceva de Marylin Manson,am incercat sa citesc si postari mai vechi.Pana la urma ce facem aici?Aratam cu degetul trupele astea mai putin bune de acum,comparativ cu rockul vechi?Logic ca rock cum s-a facut candva,cu 10-20-30 de ani in urma nu va mai fi never.S-a atins apogeul in domeniul asta.Am ascultat si eu Black Sabbath,Janis Joplin,Queen,Scorpions,Iron Maiden,Metallica,Manowar,Guns cam ce mi-a picat in mana de pe la tata,prieteni,etc. fara sa ma intreb din ce curent fac parte,anul in care au aparut,sau ce album e.Am vrut sa ascult si muzica veche,"a mai buna",e buna,e grozava,cum am spus deja,nu va mai reusi nimeni sa aiba acelasi succes si longevitate si alaturi de astea doua si piese care inca-ti dau fiori si sunt la fel de faine insa....traiesc intr-un alt mileniu,simt nevoia de nou in tot ceea ce fac.Asa ca m-am axat mai degbara pe trupele mai noi,de la 90 incoace:System Of A Down,Blink 182,Deftones,Radiohead,Guano Apes,Static-X,Zdob&Zdub,Rammstein,Red Hot Chili Peppers,Puddle Of Mudd,Metallica,Mudvayne,Marilyn Manson,Linkin Park,Limp Bizkit,Incubus,HIM,Green Day,Drowning Pool,Crazytown,Alanis Morissette,Avril Lavigne,etc.Nu sunt fana,unii nici nu-mi plac ca persoane(de exemplu Avril e un pic cam falsa gagica)de la altii imi pla o piesa doua.Insa ei ma reprezinta,ei canta despre mine(cum ziceam si despre Parazitii la hip-hop).
Sincera sa fiu ma enerveaza incorsetarile de gen "sunt fan rock",sau "fan dance".E normal,iti place ceva in principiu,te reprezinta ,sau te-a reprezentat la un anumit moment in viata ta insa nu trebuie sa-i deranjezi pe altii cu asta.Ma enerveaza pt ca aceste incorsetari te fac sa crezi ca ce asculti tu e cel mai cel si incepi sa razi de "incultii care asculta manele",de 'varezturile care merg in discoteca',etc.Stiu asta,am fost acuzata des ca-s falsa,ca vezi Doamne nu ma incadrez intr-un anume stil.De ce as face-o?
Daca iei la puricat toti skaterashii,mari hardcoristi,autoinitulati lipsiti de prejudecati,etc ai sa vezi ca nu-s atat de straluciti si nu stiu prea multe cum ar vrea sa se inteleaga despre ei.Pe mine muzica nu m-a imbracat sau dezbracat,nu m-a facut sa gandesc asa sau asa,sa fiu asta sau asta.Am furat de peste tot cate putin si m-am format ca om.
Muzica e muzica si atat!
black ice
Well, desi mesajul per total este unul bun, nu pot sa nu ma leg de cateva detalii biggrin.gif

First, Metallica, in mod sigur face muzica de peste 20 de ani wink.gif

Sec, pe mine muzica m-a imbracat (adica m-a ajutat sa-mi gasesc un stil vestimentar care sa-mi placa, in care sa ma simt bine si care sa nu fie totusi banal), muzica m-a invatat ce si cum sa gandesc, muzica m-a inspirat, muzica m-a trezit. Fara muzica, acum eram un banal anonim ingropat in cine stie ce oras la fel de anonim.

Muzica pe care am ascultat-o, ce-a care a reusit sa-mi trasmita o idee, un gand sau chiar si o stare m-a ajutat de multe ori sa-mi regasesc drumul.

Pot spune ca muzica m-a influentat destul de mult.
Afrodita
Pe mine nu stiu sigur daca muzica, dar cel putin unele vedete de film si muzica m-au ajutat sa-mi dau seama cam ce mi-ar place, la stilul vestimentar ma refer...
Cat despre ajutorul muzicii: ma ajuta sa fac curat mai cu spor si mai cu drag laugh.gif Plus ca ma ajuta sa plang din toata inima cand lacrimile nu vor sa iasa, desi sufletul urla de durere..Si ma mai ajuta sa compun...Imi trezeste inspiratia...Si ma si relaxeaza uneori, alteori imi da o stare de "wanna do" biggrin.gif Per total, nu stiu cum as putea trai fara muzica!! rolleyes.gif
Jubi
"Am furat de peste tot cate putin si m-am format ca om"

Asta incercam sa zic aic:.Eu gustand cu aceeasi placere si hip-hopul as fi fost ipocrita sa zic ca doar rockul m-a definit ca om.Si eu am fost influnetata in gandire,in mod de a fi, pozitiv.Datorita muzicii am pasiunile de acum,datoria muzicii pot vorbi cu oricine,datorita muzicii ma imbrac cum ma imbrac.M-a infleuntat,insa eu am vrut sa evidentiez ca nu m-a infleuntat ,si nu ar trebui s-o faca cu nimeni ,sau mai bine zi nu ar trebui sa te lasi influnetat in asa hal incat sa nu mai fi tu,sa incepi sa crezi ca doar ce asculti tu e cel mai misto,insa sa nu stii si de ce.Sau sa devii un copycat al unei trupe/star preferat.(poate ma veti intelege aiurea,insa eu cand zic ce zic p`aci imi vin in cap pustoaicele de la mine din liceu avril lavigne wannabe`s,baietei mari skateri si rocker...care nu reusesc decat sa fie penibili pt ca sunt intr-un mod evident falsi,se citeste cu mare usurinta pe ei.si ce e mai grav e ca ,ok zicem ca sunt in cautarea personalitatii,insa...unii au ramas asa si pana in a12a-am cativa in clasa-)
Ideea e sa te inspiri,sa inveti,sa te lasi influentat.Si Afro zicea la fel cu ajutorul muzicii,al unor vedete de film,etc mai vezi si tu ce si cum si incerci sa personalizezi ce ti-aplacut mai tare,asta e ok din punctul meu de vedere.Insa cum tot Afro zicea la o postare mai veche,e parerea mea.Nu trebuie s-o impartaseasca nimeni.
greenhorn
habar n-am cum sa ma bag in vorba...
va spun si eu ce mai ascult...
in primul rand gothic: Nightwish, Crematory, Macbeth, Rapsody si cine imi face si mie rost de Lacuna Coil sau Lacrimosa se pune tare bine cu mine
ce as mai vrea sa ascult - Slipknot... am auzit vreo doua melodii si au facut impresie buna
in rest ceva Nirvana, ceva Black Sabbath, Metallica desigur, Amorphis, din cand in cand Cradle, Haggard, Children of Bodom
nu sunt genul de fan inrait sa stie si ce mananca idolii sai. majoritatea habar n-am cum arata si nu cred ca m-ar incalzi prea tare daca as sti. da' si cand imi fac o fixatie pe ceva...
ce am uitat pe-aici... Robbie Williams, Aerosmith, Queen, Apocaliptica, Red Hot Chilli Peppers, sunt multe trupe bune. nu cred ca e persoana care sa asculte muzica si careia sa nu-i placa macar o formatie rock.
cred ca am uitat destui... bine macar ca nu se supara pe mine ca i-am uitat acum.
ah... muzica romaneasca mai putin... nu prea am de unde face rost: Pheonix (mai putin), Iris, Cargo (cu Kempes adica, ca acum parca ar fi alta trupa), Vita de Vie, Vama Veche, Negura Bunget (dar nu am avut timp sa ascult cum se cuvine)... alte trupe romanesti nu prea mai stiu. in general ascult hip-hop romanesc si rock strain... cam atat. Ah. si Ada Milea. are cineva habar ce gen de muzica canta? humour?
Jubi


Si mie-mi plac Nirvana...am uitat de ei tongue.gif.


Sweety Repaer, Ada Milea canta folk,un folk mai nou si mai interesant.Mie una-mi place de mor tipa ca artist.
Anne
Nightwish sunt faini. Cat despre Lacrimosa, zilele trecute am cautat ceva gothic-rock la un magazin de pe la noi, si tipa de acolo a zis ca s-ar putea sa aduca in urmatoarele saptamani... o sa-ti zic daca gasesc ceva.
Aminda
Nightwish se apropie la mine cel mai mult de conceptul de formatie preferata fiindca imbina doua categorii care imi sunt extrem de dragi si despre care stiu destul de multe: rockul si opera.

In rest, de la Led Zeppelin pana la Deep Purple, Pink Floyd, Guns'n Roses, Whitesnake, Heart, Nirvana, Metallica, Dream Theater, Apocalyptica, HIM sau Evanescence ascult de toate. Nu m-am bagat in adancurile rockului, pana la gothic sau metal, ma simt binisor pe o scara mai conservatoare si mai comerciala. Desi nu stiu daca rockul se poate numi comercial.

Ma macina o singura chestie: nu gasesc Apocalyptica - Hope in varianta cu voce.
black ice
Apocalyptica - Hope e instrumentala de la Anathema - Hope ?
greenhorn
nu cred. eu stiam ca e o melodie originala de-a lor, nu un cover. sper sa nu fac o confuzie.
Dreamcatcher
Sunt doua piese total diferite.
Aramis
imi place cum canta cei de la Linkin Park dar nu stiu daca ei se incadreaza tocmai bine in categoria rockerilor avand in vedere ca imbina acest stil muzical cu rap-ul si au chiar si bucati ce pot fi cu usurinta numite "muzica intrumentala". Ar mia fi Aerosmith, Nirvana, cateva melodii ale celor de la Metallica, Evanescence (albumul Fallen este foarte reusit dupa umila mea parere)
DreamTh
Salut people!
Eu ascult rock de destul de putin timp, vreo 4 ani, dar acum imi place cel mai mult Atwa de la System of a down, in rest Dream Theater, Nightwish care mi se par geniali, mai ales ca le atribiu amintiri nemaiponemite. Ok, am batut destul campii, voiam sa spun si ceva mai serios. Cred ca anul asta am asistat la o convertire generala de la comerciala, dance si alte chestii la rock, si mai toti 'convertitii' se dau mari rockeri, cunoscatori. Au inceput sa ma enerveze oamenii astia care zic ca acsulta rock, dar cand dau de ceva bautura o dau pe manele, pt ca, zic ei "la chef merge o manea". Mi se par cei mai penali oameni. Voi ce parere aveti?
thumb_yello.gif
Afrodita
Parerea mea? gusturile nu se discuta.Se accepta sau se ignora total tongue.gif biggrin.gif
Bine ai venit la Han!!
Wellcome Mia!! biggrin.gif
YoyoMan
Wlcome DreamTh
DreamTh
Asa e, gusturile se accepta sau se ignora, dar sunt unii oameni foarte insistenti in a se afisa drept rockeri, si acesti devin de cele mai multe ori enervanti.
KodiaK
Rockeri de fatzada ma enerveaaz si pe mine f mult. Rockul a devenit o moda si asta ma intristeaza cel mai tare. Foarte multa lume asculta rock pt ca trebuie sa asculte nu pt ca-i place cu adevarat. Ca sa nu mai vorbesc de stilul vestimentar...vezi cate o pustoaica de 16-17 ani cu zgarda la gat, blugi taiatzi unghiile negre, cate 3-4 bratzari cu tzepi pe fiecare mina, tricou him, si cu o figura distrusa de parca i-ar fi luat foc casa...

Partea foarte trista e ca au si de unde sa se inspire, rockul devenind din ce in ce mai comercial. Zilele trecute am fost de-a dreptul socat cand am vazut-o pe andreea balan intr-un videoclip pe post de rockeritza. Melodia n-avea nici in clin nici in mineca cu rockul...aparentze parca se cheama.

Hai ca nu va mai stresez cu parerile mele tongue.gif
H.I.M.
QUOTE (penetratorul din carpati @ Mar 15 2003, 04:41 PM)
Vad ca nu se inghesuie nimeni aici. Probabil ca astia de au posturi multe sunt soareci de biblioteca si asculta animal x si holograf! In fine, incep eu discutiile!

In acest moment posed castile personale la urechi si ascult un album mai vechi al celor de la Annihilator, intitulat Remains. Albumul e din '97 si este o mostra de thrash-speed de mare calitate. Nu sunt au mare consumator de speed, dar trupa asta ma face sa regret ca genul asta e pe cale de disparitie! Recomand Piesa 7 - I WANT!

Sa stii ca ai dreptate ....Toata tara e plina de oamenu fara putina cultura muzicala .Pentru 65% dintre romani ,muzica nu inseamna mai mult decat Guta,Adrian minunea tzarii,carmen serban si mai stiu eu ce Salam... sad.gif .Poate procentajul e putin mai mare...din pacate.Imi pare rau ca nu am avut ocazia sa ascult albumul ala de al Annihilator.Am acasa doar Never Neverland de la ei.Am o parere foarte buna despre cei de la Stratovarius .Albumul Destiny spun ca este o mare reusita ,facand furori in intreaga europa fiind pe primul loc o mare bucata de vreme.Uitati-va si voi ...Finlanda are cu ce se da mare...pe cand noi ne mandrim cu...muzica de calitate a unuia "Salam" ...sa mori ,nu altcva.Sa nu incep cu alte trupe care se maimutzaresc pe scena facand playback si copiind piesele altora.Las`ca nu-i nimic ...fiecare cu aia ma-sii .Eu oricum imi vad de treaba mea ,ii las pe altii sa se degradeze cu gunoaiele astea.Rock rulezzz!!!
Cu stima ,H.I.M devil.gif Va recomand The Fun Palace (Annihilator)
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.