Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Basescu, Suspendat Din Nou...
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Noutatilor > Politica interna si externa. Stiri din Romania. > Politica Interna
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21
abis
QUOTE(Cucu Mucu @ 3 Aug 2012, 01:01 PM) *
Si pedelistii sa ramana si complicii lor, si udemersitii sa ramana si complicii lor.

Macar pedelistii nu dau lovituri de stat

QUOTE
Nu stiu de vre-un ink, l-am auzit pe base aberand acum ceva timp la un interviu televizat ca el atata poate, cui nu-i convine e liber sa plece sa munceasca in strainatate.

Eu nu stiu ce ai auzit ori ce ai inteles tu, de-aia e bine sa ne bazam pe linkuri ori citate, nu pe amintiri si impresii. Basescu a zis, cat se poate de corect, asa:

Fiecare medic sau profesionist are dreptul sa plece unde este mai bine platit si apreciat. Din pacate, la ora actuala, Romania nu poate asigura salarii si conditii la nivel inalt.

_____________

Medelin Voicu: "Basescu trebuie sa-si dea demisia ca sa nu iasa cu picioarele inainte din politica. mai clar de atat nu o pot spune" la A3 (03.08.2012 ora 11.36). De asta ce zici?
Cucu Mucu
QUOTE(abis @ 3 Aug 2012, 01:05 PM) *
_____________

Medelin Voicu: "Basescu trebuie sa-si dea demisia ca sa nu iasa cu picioarele inainte din politica. mai clar de atat nu o pot spune" la A3 (03.08.2012 ora 11.36). De asta ce zici?


Vii cu citate dintr-o zona pe care cu greu o pot citi fara greata.


Nici uselistii nu dau lovituri de stat.
abis
QUOTE(Cucu Mucu @ 3 Aug 2012, 01:25 PM) *
Vii cu citate dintr-o zona pe care cu greu o pot citi fara greata.

Iti impartasesc greata fata de A3, insa aplic si principiul "Cunoaste-ti dusmanul asa cum te cunosti pe tine si castigi toate bataliile" (Sun Tzu)

QUOTE
Nici uselistii nu dau lovituri de stat

Au dat una si este inca in desfasurare.
Michelle
Cucule cind mai pleci, ai grija ca s-ar putea nici drept de vot sa nu mai ai:http://www.realitatea.net/ponta-romanii-din-strainatate-ar-trebui-scosi-de-pe-lista-electorala-din-romania_981313.html
abis
Michelle,

Legea 35/2008, referitoare la alegeri spune așa la articolul 26, alineatul 1:

“Listele electorale permanente pentru subdiviziunile administrativ-teritoriale de pe teritoriul național se īntocmesc de către primarul comunei, orașului sau municipiului ori al sectorului municipiului București, după caz, pe baza datelor și informațiilor cuprinse īn Registrul electoral și comunicate primarului de către biroul teritorial al Autorității Electorale Permanente care funcționează la nivelul județului pe teritoriul căruia se află localitatea. Listele electorale permanente ce cuprind cetățeni romāni cu domiciliul sau reședința īn străinătate se īntocmesc de către Autoritatea Electorală Permanentă și vor sta la baza delimitării secțiilor de votare ce vor fi organizate īn străinătate”

A auzit cineva de vreo listă electorală permanentă īn străinătate? Nu: guvernul Ponta le-a transformat īn liste suplimentare la acest referendum, tocmai ca sa nu se adune la lista permanentă a romānilor cu domiciliul īn țară. Și, deci, să nu crească numărul total de alegători.

Așadar, Guvern și AEP trebuie sa explice: ce s-a īntīmplat cu listele permanente de romāni cu domiciul īn străinătate? De ce acestea nu există, deși sīnt cerute expres de o lege? De ce Biroul Electoral Central nu a luat īn calcul aceste liste permanente cu romāni domiciliați īn afara Romāniei?

Pe langă cele 18,292 de milioane de votanți din țară, Autoritatea Electorală Permanentă trebuia să mai adauge la numărul de votanți īncă niște sute de mii, dacă nu peste un milion sau poate chiar mai mult. Deci, s-ar ajunge la un total al alegătorilor īnscriși pe liste de peste 19 milioane.
abis
Crin Antonescu a semnat azi decretele de eliberare din functie a consilierilor ramasi la Palatul Cotroceni dupa suspendarea lui Traian Basescu: Iulian Chifu, Iulian Fota, Cristian Diaconescu, Bogdan Dragoi si Bogdan Manoiu. Asta inseamna ca poate controla cum vrea CSAT (cand a vrut sa-l demita pe seful STS nu a putut pentru ca Fota s-a opus)
Erwin
Ponta a dat dispoziție prefecturilor și primăriilor să efectueze un fel de recensămānt pentru reconfirmarea listelor electorale permanente. Va aloca și bani de la buget pentru asta, īn 20 de zile să se facă vizite īn fiecare casă și să se verifice morții, vii și plecații. Cei plecați se vor contoriza separat, pe liste centralizate la București. Bun, dar atunci referendumul trebuie invalidat fiind bazat pe niște premize eronate și repetat din nou - un al doilea tur de scrutin - cum propunea cineva. Eu nu sunt convins că trebuie să se mai cheltuie īncă odată banii respectivi care să acopere incompetența și reaua voință tot din bani publici, ai noștrii contribuabili.

Cert este că lumea este total nemulțumită și revoltată de ce se īntāmplă, am auzit replici destul de dure din partea oamenilor cu care am vorbit.

Nu trebuie să uităm că și PDL cānd a fost la putere și-a numit peste tot pe unde a putut persoane obediente și simpatizanți. Că USL īi schimbă pe aceștia era de așteptat, fac și ei ce-au făcut ceilalți acum 8 ani...
abis
QUOTE(Erwin @ 3 Aug 2012, 03:21 PM) *
Va aloca și bani de la buget pentru asta, īn 20 de zile să se facă vizite īn fiecare casă și să se verifice morții, vii și plecații.

Pe tine iar nu te vor lua in calcul, ca la recensamant.

Uite, eu plec intre 12 si 23 august din Bucuresti. Cum or sa ma verifice? Stau la bloc, cu vecinii sunt in relatii de buna-ziua si atat, majoritatea sunt pe la serviciu toata ziua si vin seara. Cum abia m-am mutat vecinii nu stiu nici macar care mi-e numele de familie.
Cucu Mucu
QUOTE(Michelle @ 3 Aug 2012, 01:58 PM) *
Cucule cind mai pleci, ai grija ca s-ar putea nici drept de vot sa nu mai ai:http://www.realitatea.net/ponta-romanii-din-strainatate-ar-trebui-scosi-de-pe-lista-electorala-din-romania_981313.html


Chiar daca nu prea am votat, primul ins care imi ia dreptul de vot moare de mana mea. rolleyes.gif
Michelle
QUOTE(abis @ 3 Aug 2012, 03:24 PM) *
Pe tine iar nu te vor lua in calcul, ca la recensamant.

Uite, eu plec intre 12 si 23 august din Bucuresti. Cum or sa ma verifice? Stau la bloc, cu vecinii sunt in relatii de buna-ziua si atat, majoritatea sunt pe la serviciu toata ziua si vin seara. Cum abia m-am mutat vecinii nu stiu nici macar care mi-e numele de familie.


Vor cere cartea de imobil. Pe care eu am refuzat s-o completez pt ca mi se pare ca as retrai timpurile lui Ceasca!
Erwin
Desigur, și eu plec īn vacanță 10 zile și nu va fi nimeni aici să dea relații. Mi se rupe. Vot de blam la toți! ohyeah.gif
Cla
Fericitilor !
Eu nu plec, vine concediul la mine.
Cla
QUOTE(Cla @ 4 Aug 2012, 02:31 AM) *
Fericitilor !
Eu nu plec, vine concediul la mine.
http://www.google.de/imgres?q=mi+se+rupe&a...247&bih=934[Mi se rupe]

Michelle
Constantin Manoloiu , chestorul care a pus tara in suspensie inca 30 zile :

http://www.cronicavip.ro/cronicavip/articl...rticle_id=12764
Erwin
Lucian Croitoru: Jaful vs.Dreptul de a nu minți

un studiu interesant, nu o critică ci o analiză a unor factori ce-au adus la starea actuală precară a cetățenilor din Romānia. spoton.gif

De ce n-a fost acceptat Lucian Croitoru ca prim ministru? E mai bun de 100x ca Ponta! unsure.gif
Erwin
T.Băsescu: "Mi-e teamă că eu v-am numit, domnule chestor!"

Desigur, ca domnul chestor Manoloiu au fost numiți īn funcții o serie de "pușcăriabili" ale căror dosare s-au evaporat sau blocat prin tribunale, similar cu cele ale opozanților politici pe vremea cānd erau la putere. Despre asta Băsescu tace mālc, vorbește doar despre ceilalți.
Michelle
QUOTE(Erwin @ 4 Aug 2012, 10:22 AM) *
Lucian Croitoru: Jaful vs.Dreptul de a nu minți

un studiu interesant, nu o critică ci o analiză a unor factori ce-au adus la starea actuală precară a cetățenilor din Romānia. spoton.gif

De ce n-a fost acceptat Lucian Croitoru ca prim ministru? E mai bun de 100x ca Ponta! unsure.gif


Nu cumva erai dintre cei care il sustineau pe Klaus Iohannis prim-ministru la vremea aia? unsure.gif
Cucu Mucu
QUOTE(Michelle @ 4 Aug 2012, 10:35 AM) *
Nu cumva erai dintre cei care il sustineau pe Klaus Iohannis prim-ministru la vremea aia? unsure.gif



Eu eram printre aia. Si azi l-as sustine, poate cu si mai multa tarie. rolleyes.gif
cocosel
QUOTE
A auzit cineva de vreo listă electorală permanentă īn străinătate? Nu: guvernul Ponta le-a transformat īn liste suplimentare la acest referendum, tocmai ca sa nu se adune la lista permanentă a romānilor cu domiciliul īn țară. Și, deci, să nu crească numărul total de alegători.


Gresit.

Abis, cum iti spuneam multa atentie la CCR...atentie si la ziua de 12 august...atentie si la Cotroceni pana pe 31 august... rofl.gif Ma uit si nu-l vad pe Suspendat! Pana acum tot ce am previzionat este inca in picioare... ohyeah.gif

Apai pe 30 septembrie 2009 guvernul Boc (aoleoo!) emite OUG nr. 103, care, printre altele, modifica articolul 5, alin. 2 din Legea referendumului. In legea originala, respectivul aliniat, arata astfel: „Referendumul este valabil daca la acesta participa cel putin jumatate plus unul din numarul persoanelor inscrise in listele electorale”. Boc insa modifica legea pentru a usura validarea celor doua referendumuri convocate pentru 22 noiembrie 2009 de Traian Basescu.A adaugat in finalul articolului un singur cuvant: permanente. Diferenta dintre permanente si liste electorale este de circa 1 meleon votanti.. rofl.gif Astfel, pe legea veche, in calculul pragului de participare intrau toti cetatenii romani cu drept de vot, indiferent daca erau din tara sau strainatate. In varianta noua ieseau din calculul pragului de participare cetatenii romani cu drept de vot cu domiciliul sau resedinta in strainatate.

Ei bine ce nu i-a convenit in 2009 si a schimbat legea astazi ii poate fi fatal in 2012. Deci cu alte cuvinte cade intr-o capcana intinsa... rofl.gif
Michelle
Se presupune ca numarul cetatenilor romani cu domiciliu in strainatate ar fi 500000.Pe astia vor sa-i scoata din listele electorale permanente.Lasand la o parte ca este greu de verificat in 20 zile citi sunt de fapt ,presupunem ca toata lumea ar fi votat la referendumul din 2012, inclusiv ei, atunci s-ar fi ajuns la un cvorum de 102%.Inseamna ca votul lor nu mai este egal cu cel al romanilor cu domiciliu in tara.??Conteaza numai la rezultate dar nu si la cvorum?E un vot de mana 2 a??
gigip
[quote name='cocosel' date='4 Aug 2012, 11:44 AM' post='739625']
Asimilarea de catre suspendat si acolitii lui a dreptului de vot cu existenta in listele electorale permanente,este o ineptie! O facatura mincinoasa basista,izvorata din groaza ca suspendatul va fi demis! Dreptul de vot nu poate fi luat de catre nimeni,orice persoana care nu e trecut pe listele permanente(din cauza ca nu locuieste in tara,nu apare pe lista respectiva pentru ca s-a mutat la alta adresa,a fost omis din neatentie),poate vota oriunde,la orice sectie de votare,din tara ori din strainatate! Va fi trecuta pe lista suplimentara,fara niciun efort suplimentar! Groaza lui Basescu de demitere,il determina sa procedeze ca un las,sa inventeze tot felul de aberatii pentru a scapa de verdictul romanilor liberi! De ce ii e frica,nu va scapa!
Marduk
QUOTE(cocosel @ 4 Aug 2012, 11:44 AM) *
QUOTE
.... multa atentie la CCR

ie clar ca niste fripturisti de la CCR fac jocurile celor care,
QUOTE
...atentie si la ziua de 12 august......

o vor schimba pe Kovesi si vor numii un procuror neaservit puterii politice ohyeah.gif cu aceasta ocazie,
QUOTE
...atentie si la Cotroceni pana pe 31 august...

presedintele interimar il va elibera pe "principe" in aplauzele frenetice ale profitorilor, asistatilor si "pulimii" societatii romanesti. poate punem si de-o revolutie, a la Mazarea & Ponta, cine stie! ai putea sa previzionezi asta?
QUOTE
... Pana acum tot ce am previzionat este inca in picioare...

pana acum, dar ceva despre leul nostru amarat, industrie si economie ai previzionat?
QUOTE
.....cu alte cuvinte cade intr-o capcana intinsa...

rofl.gif Moncher s-au fript si altii mai docti decat marinarul, care si-au pregatit chiar o constitutie pe masura, dar au "beneficiat" tocmai de acele prevederi menite sa-i apere.
Erwin
@Michelle
Nu-mi amintesc și mi-e lene să caut īn urmă, dar și Johannis făcea treabă mai bună ca Boc. Numai că despre Johannis citisem că a fost implicat īn ceva matrapazlācuri pe vremea cānd era inspector școlar sau așa ceva, deci nu tocmai curat.

Ce mi-a plăcut azi:

Mai nou nu se mai zice referendum ci never-end-um. rofl.gif
Michelle
QUOTE(Erwin @ 4 Aug 2012, 11:13 PM) *
@Michelle
Nu-mi amintesc și mi-e lene să caut īn urmă, dar și Johannis făcea treabă mai bună ca Boc. Numai că despre Johannis citisem că a fost implicat īn ceva matrapazlācuri pe vremea cānd era inspector școlar sau așa ceva, deci nu tocmai curat.

Ce mi-a plăcut azi:

Mai nou nu se mai zice referendum ci never-end-um. rofl.gif

N-ai de unde sa stii. Una e cu un consiliu de cativa oameni care iti sunt friendly,cu care te cunosti din mai multe mandate cu bune cu rele si alta ar fi fost la Bucuresti. Sunt presupuneri.
Cla
Noua marca de Whisky. Click pe poza.

gigip
QUOTE(Cla @ 5 Aug 2012, 06:29 AM) *
Noua marca de Whisky. Click pe poza.



Cla,esti tare! De doua ori! Pentru superba si reala postare dar si pentru ca esti matinal!
Cla
Multumesc, gigip spoton.gif
Michelle
Klaus Iohannis:"USL nu citeste legea"
Erwin
Evident că n-o citește! USL face legea! Pe acest precedent ne putem aștepta la orice! rofl.gif
Cucu Mucu
Exact cand ma asteptam mai putin, din mocirla iese un om. Jos palaria!

Ioan Rus şi Victor Paul Dobre AU DEMISIONAT. Rus: Au fost făcute presiuni īncepānd de la Traian Băsescu şi continuānd cu Crin Antonescu
abis
QUOTE(Michelle @ 4 Aug 2012, 12:35 PM) *
Lasand la o parte ca este greu de verificat in 20 zile citi sunt de fapt ,presupunem ca toata lumea ar fi votat la referendumul din 2012, inclusiv ei, atunci s-ar fi ajuns la un cvorum de 102%.

thumb_yello.gif

Michelle, discutia se invarte in jurul listelor fara niciun rost. Este o tema impusa pe agenda publica de USL, insa nu listele sunt relevante in contextul de fata.

Pur si simplu CCR a fost pusa din nou in imposibilitatea de a decide ceva din cauza comportamentului aberant al MAI, care azi spune una, maine alta. Este inadmisibil, este incredibil, este de-o evidenta strigatoare la cer: nu poti spune inainte de referendum (si chiar la doua zile dupa) ca alea sunt listele, dupa care sa te razgandesti si sa spui ca nu sunt bune. Este incredibil ca in tara lui Papura Voda CCR decide una, iar un grajdan de la CCR modifica textul deciziei cand o trimite guvernului; si omul ala inca umbla liber.

Toata povestea cu listele e atat de trasa de par, atat de cusuta cu ata alba, atat de fortata, atat de absurda incat devine clar ca nu este decat un pretext si ca pe absolut nimeni nu intereseaza listele de alegatori.

In 31 august CCR nu va decide probabil nimic, va amana din nou pe motiv ca guvernul nu i-a trimis ceea ce a cerut, adica listele dupa care s-a desfasurat referendumul, ci cu totul alte liste, actualizate de guvern in cursul lunii august.

Asta, in aplauzele complicilor lovutirii de stat, isterizati si fanatizati de Antene.

Intre timp, discutiile publice se duc pe subiecte ca listele electorale, Basescu care nu vrea sa demisioneze, "greaua mostenire" care nu-i lasa pe ei sa ne aduca raiul pe pamant; nimeni nu mai vorbeste despre lovitura de stat care a debutat cu ordonante de urgenta ilegale, cu schimbarea abuziva a primilor trei oameni din stat, despre fraudele de la referendum, despre izolarea externa, despre amestecul Moscovei in toate treburile astea, despre dezastrul economic girat de actuala guvernare care parjoleste mai rau decat seceta, despre cursul de schimb care a luat-o razna, despre plagiatul lui Ponta, despre condamnarea unora ca Nastase, Vantu, Iacubov, despre iesirea Romaniei din lumea civilizata si intrarea pe orbita Rusiei (ca fapt divers: ai obnservat ca in spatele presedintelui Basescu, la declaratiile de presa de la Cotroceni, aparea si steagul NATO pe langa cele al Romaniei si UE? acum steagul NATO nu mai apare in spatele uzurpatorului Antionescu)

Astea sunt subiectele, nu listele. Listele sunt un pretext. Daca nu erau listele, gaseau altceva care sa impiedice revenirea in functie a presedintelui legitim.

Suntem intr-o faza a razboiului politic in care ei incalca toate regulile, toate legile, toate normele; intr-o faza in care considera ca totul este permis. Au depasit limitele in iunie-iulie si nu au putut fi blocati de CCR sau de alte organe ale statului. Au prins curaj: niciunul dintre abuzurile comise pana acum nu a fost in niciun fel sanctionat, incepand cu reprezentarea frauduloasa a Romaniei la Consiliul European si pana la fraudele de la referendum. Si acum cred ca se poate, ca pot face orice, sunt deasupra legii, sunt intangibili, sunt de neoprit. Isi bat joc de noi, de tara, de Bruxelles, de presa, de ONG-uri, de oricine nu le canta in struna. Degeaba jucam noi dupa reguli, in fata asaltului lor regulile sunt neputincioase: daca in ring intra doi boxeri, iar unul loveste sub centura si in loc sa loveasca cu pumnul foloseste cutitul, iar arbitrul zace legat fedeles intr-un colt, cum putem vorbi despre lupta dreapta? Si care sunt sansele celui care lupta dupa reguli nu de a invinge, ci macar de a supravietui?

Nu stiu ce putem face, sunt mai puternici decat noi si au de partea lor atuurile fortei, numarului, nesimtirii, lipsei de scrupule... Nu stiu care este solutia, insa nu vreau sa cred ca sunt deja castigatori.
turbo trabant
QUOTE(Cucu Mucu @ 6 Aug 2012, 09:15 AM) *
Exact cand ma asteptam mai putin, din mocirla iese un om. Jos palaria!

Ioan Rus şi Victor Paul Dobre AU DEMISIONAT. Rus: Au fost făcute presiuni īncepānd de la Traian Băsescu şi continuānd cu Crin Antonescu

Esti optimist. Ioan Rus era singurul din guvernul de pacalici care nu facea manareli.

Acum ce cifra vrei de cetateni si aia e. Bine ati venit in bantustan ohyeah.gif
abis
QUOTE(Cucu Mucu @ 6 Aug 2012, 10:15 AM) *
Exact cand ma asteptam mai putin, din mocirla iese un om. Jos palaria!

Nu stiu de ce dar mie mi se pare ca demisiile astea sunt un sacrificiu calculat: "Vinovatii au platit! Acum sa ne vedem de treburile noastre"

Mi-as fi scos palaria daca inainte sa demisioneze l-ar fi dat afara din MAI pe grajdanul care a semnat ultima adresa către CCR si daca ar fi cerut CCR sa nu tina cont de acea adresa. Asa cum s-a intamplat la ISC in cazul Nastase. Asa, mi-e teama ca e doar praf in ochi. Rus oricum trebuia sa demisioneze dupa talmes-balmesul pe care l-a facut MAI zilele astea.

Nu ma incalzeste cu nimic faptul ca demisioneaza fara sa repare raul facut. Nu e mult decat se ratoia la primari sa faca actualizarea aia ca altfel "aduce nemti" si ca ii amendeaza. Asa dintr-o data a vazut lumina? Sa fim seriosi!
turbo trabant
QUOTE(abis @ 6 Aug 2012, 09:49 AM) *
Asa dintr-o data a vazut lumina? Sa fim seriosi!

A vazut lumina bulaului care il pastea.
Rus nu e prost deloc, ii lasa pe pucisti sa faca un pic de parnaie.
abis
Curtea Constitutionala: Am cerut Guvernului listele electorale actualizate la 5 zile de la data stabilirii zilei referendumului, nu sa reactualizeze listele

devil.gif rofl.gif
Marduk
De cand am citit despre isprava functionarului de la CCR care a schimbat continutul adresei respective, ma intreb in ce fel de tara traim, daca un functionar, grefier sau ce-o fi el, poate schimba istoria dintr-o fraza. Curios este ca presa nu s-a interesat de acest functionar, cine este, ce l-a impins sau cine sa faca aceasta "gresala"? ce-a patit? ce sanctiune a primit?
abis
QUOTE(Marduk @ 6 Aug 2012, 12:07 PM) *
Curios este ca presa nu s-a interesat de acest functionar, cine este, ce l-a impins sau cine sa faca aceasta "gresala"?

Eu astept sa se interseze Codruta
turbo trabant
Eterna si fascinanta rrrromanie.

Abis, ma astept acum ca castigatorii de referendum crin si victor sa mearga inainte pana la capat indiferent ce spune CCR.

hai scoateti politia pe strazi si dati in cap la pedelisti, recursul la izolare si violenta al doi incompetenti. 23.gif
abis
QUOTE(turbo trabant @ 6 Aug 2012, 12:26 PM) *
Abis, ma astept acum ca castigatorii de referendum crin si victor sa mearga inainte pana la capat indiferent ce spune CCR.

Nu am niciun dubiu in privinta asta. Pentru ei nu exista cale de intoarcere, odata ce au intrat pe drumul asta. Indiferent ce spune CCR vor "interpreta" asa cum vor ei. Dar nu le poate merge la nesfarsit asa, intr-un fel sau altul vor fi opriti. Nu se poate altfel.
turbo trabant
foarte tare

http://www.timesnewroman.ro/politic/7677-v...tutiei-romaniei

abis, deja s-a trimis in teritoriu semnalul sa fie pregatiti de violente.
abis
QUOTE(turbo trabant @ 6 Aug 2012, 01:16 PM) *
abis, deja s-a trimis in teritoriu semnalul sa fie pregatiti de violente.

Nu cred ca se va ajunge acolo, cel putin in faza asta. Desi atat Vocea Rusiei cat si Antonescu ameninta cu violente de strada, nu cred ca se va intampla asa ceva.

Ce zici de schimbarile de azi din guvern? smile.gif
A ajuns cretinul de Sova ministru. Pe bune, orice tampit poate ajunge ministru in tara asta?
turbo trabant
QUOTE(abis @ 6 Aug 2012, 12:21 PM) *
Ce zici de schimbarile de azi din guvern? smile.gif

http://www.hanuancutei.com/forum/content/P...erna/10813/Usl/

"Intrucat boii astia ajung la guvernare la anul, aveti idee unde pot paria pe falimentul rrrromaniei care in mod cert se va produce cu astfel de idioti in frunte? "

NU, acum vor face provocari, se vor gasi masini de tiparit euro in sedii pdl. Identic si la unguri, noul ministru de interne e din zona jamie.gif

Love is in the air wub.gif

http://www.realitatea.net/ministrul-supriz...tie_982810.html
abis
Ia uite cine e noua sinistra de la Justitie:

Conducerea instanţei supreme a admis, vineri, cererea de abţinere formulată de judecătoarea Mona Pivniceru, aflată īntr-o relaţia de prietenie cu familia judecătorului Florin Costiniu, astfel că īn locul ei a fost desemnat judecătorul Ionuţ Matei, īn procesul privind arestarea lui Cătălin Voicu

Asa prieteni sa tot ai - e cea mai buna recomandare pentru functia de ministru. Al Justitiei! rolleyes.gif
turbo trabant
QUOTE(abis @ 6 Aug 2012, 12:32 PM) *
Asa prieteni sa tot ai - e cea mai buna recomandare pentru functia de ministru. Al Justitiei! rolleyes.gif

Noua propunere pentru conducerea parchetului: domnul Voicu. ohyeah.gif
Cla
QUOTE(abis @ 6 Aug 2012, 12:21 PM) *
Pe bune, orice tampit poate ajunge ministru in tara asta?

Pai asa este. Cica la Plenum au ajuns 2 banditi.
Si-au cerut iertare de īntārziere si s-au asezat la locurile lor.
abis
QUOTE(cocosel @ 4 Aug 2012, 11:44 AM) *
Abis, cum iti spuneam multa atentie la CCR...

Corect, atentie la CCR.

CCR da niste decizii care ajung trunchiat ori modificate la presa ori la guvern - cineva trebuie sa raspunda penal pentru asa ceva.

O a doua "eroare materială" īn actele CCR: Din decizia CCR din 2 august a dispărut un paragraf esenţial

Deci CCR a lamurit doua lucruri astazi:
- nu a cerut "recensamantul" clamat de USL; asteapta listele pe care guvernul deja le-a folosit
- romanii din strainatate se numara la cvorum

Sunt in continuare atent la CCR, asa cum m-ai rugat. smile.gif
abis
Incepe sa se auda zornait de catuse thumb_yello.gif

Si altele

Devin din ce in ce mai explicabile demisiile de azi-dimineata. ohyeah.gif

Iar cursul leu-euro da semne de revenire...
turbo trabant
flacara democratiei tocmai parleste niste fundulete.

http://www.realitatea.net/hotararea-ccr-pe...rma_982944.html
abis
Turbo trabant, a dat strechea in ei. smile.gif

Rus spune astazi ca listele au fost actualizate; Iliescu da vina pe primari; PNL-ul da din casa, procurorii incep sa dea iama prin ei, e debandada totala.

Iar cireasa de pe tort e ca incep sa dea vina unii pe altii:

Totuşi, dacă Băsescu se va īntoarce la Cotroceni, "meritul” este īn primul rānd al USL. Grăbindu-se cu suspendarea ca fata mare la măritat, social-liberalii au călcat īn toate străchinile mediatice şi īn toate capcanele strategic plasate īn calea lor. Guvernul Ponta a organizat referendumul şi un ministru al acestui cabinet a girat listele electorale pe care astăzi le contestă. Strategii USL au aşteptat ca nemulţumirea populară să le mascheze fuşereala. Au sperat că antipatia generalizată pentru preşedintele-jucător le va ascunde heirupismul nătāng, indolenţa şi lipsa de rigoare. Probabil că aşa s-ar fi şi īntāmplat, dacă - īn uriaşa lor īnţelepciune – nu ar fi ales pentru referendum tocmai vārful de sezon al concediilor.

Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.