Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Basescu, Suspendat Din Nou...
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Noutatilor > Politica interna si externa. Stiri din Romania. > Politica Interna
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21
Felina
The Dude prietene, tu zici ca daca intr-o familie unul din membrii familiei este agasant si aparent este cauza unui conflict de durata in sanul familiei, el trebuie inlaturat?

Este falsa toata problema pentru ca el ar fi putut si inlaturat elegant la urmatoarele alegeri prezidentiale. Ghici de catre cine: de catre tocmai poporul asta care cica nu-l mai vrea. Dupa regulament. Fara incalcari de legi, fara dat peste cap.

Cand scopul scuza mijloacele, iar mijloacele sunt incovoierea statului de drept, ce iti mai garanteaza tie, cetateanul The Dude, ca nu vei fi tu urmatorul pentru care legile se vor rascoli nitel doar pentru atingerea scopului care ar fi eliminarea ta.

Nu te grabi sa imi raspunzi! Stiu raspunsul: nimic si nimeni nu-ti va mai garanta asta. Pentru ca numai statu de drept poate garanta asa ceva. Si cand ne jucam cu statul de drept ca sa ne atingem UN scop, fie el cu greutate in ochii populatiei (tine cont, nu si in fond, ci doar in forma), se creaza un precedent. Odata precedentul creat, scopurile vor incepe a curge.
turbo trabant
QUOTE(Felina @ 25 Jul 2012, 11:16 AM) *
Nu te grabi sa imi raspunzi! Stiu raspunsul: nimic si nimeni nu-ti va mai garanta asta. Pentru ca numai statu de drept poate garanta asa ceva. Si cand ne jucam cu statul de drept ca sa ne atingem UN scop, fie el cu greutate in ochii populatiei (tine cont, nu si in fond, ci doar in forma), se creaza un precedent. Odata precedentul creat, scopurile vor incepe a curge.

Te joci cu cuvinte grele: statul de drept. NU exista asa ceva in mentalul unora.

Unii romani ar vinde-o si pe mamita lor doar pentru un loc la ciorba bugetului de stat. Restul explicatiilor sunt pampoane si texte de agatat votante in bambu.
abis
QUOTE(The Dude @ 25 Jul 2012, 12:04 PM) *
Acum, un lucru trebuie sa fie limpede pentru toata lumea: pe basescu romanii nu il mai vor..
Nu-i nevoie de sondaje pentru asta...E suficient sa arunci o privire in jurul tau..

Chiar ieri vorbeam cu un tip care de ani de zile il injura pe Basescu. Imi spunea ca il vrea plecat pe Basescu, dar nu asa.

Daca ma uit in jur printre cei din familie, printre prieteni, printre cunostinte, sunt mult mai multi cei oripilati de metodele folosite de USL decat de persoana lui Basescu. Cei mai multi vor absenta de la referendum. Dar, fireste, nu sunt un esantion reprezentativ...
Felina
QUOTE(abis @ 25 Jul 2012, 10:15 AM) *
Inca o incalcare a legii in contul USL. A cata...

Parca mai conteaza?


Conteaza... caci in curand va deveni obicei pe fatza. Or sa zica: hai bai smecherilor, adica atatea luni de zile ati inchis ochii si acuma va treziti ca nu e corect nu stiu ce! mars!


QUOTE
Uite un afis electoral real, pus de USL pentru electoratul lor; au probleme baietii nu doar cu ghilimele, ci si cu cratima:



incultura trebuie sa revina in dominatie iar comunismul sa-si reia locul
Cucu Mucu
QUOTE(turbo trabant @ 25 Jul 2012, 12:19 PM) *
Te joci cu cuvinte grele: statul de drept. NU exista asa ceva in mentalul unora.


Ai dreptate, Romania nu a incetat niciodata sa fie un stat politienesc, in care puterea are toate parghiile sa stranga de oua boborul pentru a influenta votul. jamie.gif
turbo trabant
QUOTE(Cucu Mucu @ 25 Jul 2012, 11:21 AM) *
Ai dreptate, Romania nu a incetat niciodata sa fie un stat politienesc, in care puterea are toate parghiile sa stranga de oua boborul pentru a influenta votul. jamie.gif

Niciodata romania nu va fi o democratie adevarata, ghici de ce ohyeah.gif . Acum traiti maximul democratiei de tip romanesc, bucurati-va de el.

@abis: dimpotriva, as spune ca lupta asta a ascutit partea anti occident,nationalista, rasista si extremista. Am asistat la niste discutii pe net intre niste emigrati si niste antibasisti. Ce injuraturi cu salam cu soia si-au luat aia ,e fix mentalitatea din anii '90. Oi crede tu in evolutie dar s-ar putea sa ai o surpriza mwah1.gif
Felina
QUOTE(turbo trabant @ 25 Jul 2012, 10:19 AM) *
Te joci cu cuvinte grele: statul de drept. NU exista asa ceva in mentalul unora.

Unii romani ar vinde-o si pe mamita lor doar pentru un loc la ciorba bugetului de stat. Restul explicatiilor sunt pampoane si texte de agatat votante in bambu.



TT, de ce vad eu aici o scapare?
De ce nu-l cred pe Dude in pozitia pe care tocmai ai descris-o?
De ce cred ca e o scapatare de la o logica de baza la mijloc?

ce se intampla acum sfideaza prin mijloace si scop evolutia omenirii catre statul de drept. nu stiu prea multa istorie, dar cu siguranta stiu ca avolutia asta a fost un proces greu cu multi eroi si multe victime si enorme sacrificii. pe care noi acum in romania ne defecam.
turbo trabant
QUOTE(Felina @ 25 Jul 2012, 11:25 AM) *
ce se intampla acum sfideaza prin mijloace si scop evolutia omenirii catre statul de drept. nu stiu prea multa istorie, dar cu siguranta stiu ca avolutia asta a fost un proces greu cu multi eroi si multe victime si enorme sacrificii. pe care noi acum in romania ne defecam.

Vezi raspunsul meu de mai sus. Nu este o scapare, este haul caderii romaniei inapoi in timp.

Pai ce, evolutie ne trebuie noua, domne?


gigip
QUOTE(fiatlux @ 25 Jul 2012, 11:19 AM) *
deci,epicriza de etapa! wink.gif
-mersul ..albilor cu jalba-n protap la ue mie nu mi-a amintit nicicum de stilul.."europa libera" (sugerat de cineva) ci cu ceva mai ..murdarel..asa..de ..turnatoria de tip securistic !ca de ex articole semnate-anonim ,neasumate cu-alte cuvinte !
-faptul ca un partid anunta oficial si indeamna la neparticiparea la vot va trebui , si probabil ca va si fi, luata in consideratie de ccr la interpretarea rezultatului referendumului; oficializarea unui act nedemocratic ,recte indemnul la neparticipare schimba conditiile puse de ccr ;s-ar putea sa asistam la o rasturnare spectaculoasa a situatiei ceea ce logic ar fi normal !deci,stati acasa ! tongue.gif

Din cauza comportamentului total antieuropean si antidemocratic al suspendatului si a PDL-ului(prin boicotarea referendumului),Romania va fi etichetata de catre Consiliul Europei,ca o tara nedemocrata si va suferi sanctiuni dure! Nicio alta tara din UE nu este condusa de catre un presedinte si nu are vreun partid care sa le interzica cetatenilor lor,sa mearga la vot!
Cucu Mucu
QUOTE(gigip @ 25 Jul 2012, 12:29 PM) *
Din cauza comportamentului total antieuropean si antidemocratic al suspendatului si a PDL-ului(prin boicotarea referendumului),Romania va fi etichetata de catre Consiliul Europei,ca o tara nedemocrata si va suferi sanctiuni dure! Nicio alta tara din UE nu este condusa de catre un presedinte si nu are vreun partid care sa le interzica cetatenilor lor,sa mearga la vot!


Mai degraba din cauza tampitilor din usele se va intampla asta. jamie.gif
The Dude
Felina: acel membru al familiei, din exemplul tau, trebuie imediat inlaturat. Pentru asta exista politie, institute de sanatate mentala, case de corectie, penitenciare, spitale si tehnici de terapie. Pastrarea lui intr-o stare care contravine unei situatii firesti nu face decat sa ii agraveze cazul si sa complice lucrurile pentru fiecare membru al familiei respective. Societatea are solutii pentru fiecare caz; ca noi alegem sa nu credem in ele, ori sa nu apelam la ele, asta e alta problema...si e inauntrul nostru, nu in afara.


Statul de drept e terfelit fara rusine cam de patru ani, cu ceva retinere si putina demnitate de vreo 23.
Ceea ce i se intampla acum...daca intr-adevar i se intampla ceva deosebit, e doar o alta etapa care insa are avantajul ca ar contine in ea germenii unei intreruperi a caderii. Personal nu mi-am pus niciodata baza in protectia pe care statul de drept din Romania mi-ar putea-o furniza la o adica..Am identificat alte solutii din realitatea cotidiana; unele pe care le-am vazut functionand eficient in jurul meu (eu traiesc in Romania - a trebuit sa ma adaptez).

Precedentul in cele mai grave derapaje ale statului de drept de la noi exista deja si are si un nume: traian basescu (scuze nu imi merge tasta caps)
The Dude
QUOTE(turbo trabant @ 25 Jul 2012, 11:27 AM) *
Pai ce, evolutie ne trebuie noua, domne?


Noua nu...tie insa..???...in mmari cantitati ..sau nu se da la kil ?

atat pentru azi prieteni..
am venit doar cu un buletin de stiri..atat

repet: sa auzim numai de bine !!
turbo trabant
QUOTE(The Dude @ 25 Jul 2012, 11:41 AM) *
Noua nu

QED. ohyeah.gif
Felina
QUOTE(The Dude @ 25 Jul 2012, 10:33 AM) *
Felina: acel membru al familiei, din exemplul tau, trebuie imediat inlaturat. Pentru asta exista politie, institute de sanatate mentala, case de corectie, penitenciare, spitale si tehnici de terapie. Pastrarea lui intr-o stare care contravine unei situatii firesti nu face decat sa ii agraveze cazul si sa complice lucrurile pentru fiecare membru al familiei respective. Societatea are solutii pentru fiecare caz; ca noi alegem sa nu credem in ele, ori sa nu apelam la ele, asta e alta problema...si e inauntrul nostru, nu in afara.



eeeeei te-ai dus departe. cazul tau nu mai aduce cu cazul in discutie, aka Basea. discutam de o persoana care creaza discomfort, nu care isi terorizeaza familia. vezi tu Dude, aici e derapajul de care iti spuneam... Base nu este personajul pe care vreti voi sa il portretizati a fi.


QUOTE
Statul de drept e terfelit fara rusine cam de patru ani, cu ceva retinere si putina demnitate de vreo 23.
Ceea ce i se intampla acum...daca intr-adevar i se intampla ceva deosebit, e doar o alta etapa care insa are avantajul ca ar contine in ea germenii unei intreruperi a caderii. Personal nu mi-am pus niciodata baza in protectia pe care statul de drept din Romania mi-ar putea-o furniza la o adica..Am identificat alte solutii din realitatea cotidiana; unele pe care le-am vazut functionand eficient in jurul meu (eu traiesc in Romania - a trebuit sa ma adaptez).

Precedentul in cele mai grave derapaje ale statului de drept de la noi exista deja si are si un nume: traian basescu (scuze nu imi merge tasta caps)



esti incorect. dar e dreptul tau sa iti urmezi scopul.

in definitiv tu recunosti ca nu ai nevoie de statul de drept pentru ca tu te descurci. si asta explica tot. nu explica totusi cum se pupa acest principiu de viata cu vasta ta cultura.
gigip
QUOTE(The Dude @ 25 Jul 2012, 12:41 PM) *
Noua nu...tie insa..???...in mmari cantitati ..sau nu se da la kil ?

atat pentru azi prieteni..
am venit doar cu un buletin de stiri..atat

repet: sa auzim numai de bine !!


John Podesta, sef al echipei presedintelui Bill Clinton in timpul mandatului acestuia la Casa Alba, a publicat o analiza a Center for American Progress:

"La o analiza mai atenta a actiunilor mai mult sau mai putin recente ale presedintelui suspendat, precum si a recentelor decizii ale Curtii Constitutionale in aceasta privinta, se constata ca primul ministru Ponta apara, de fapt, democratia!"John Podesta a precizat ca Ponta apara democratia de Basescu(despre care afirma clar ca 80% dintre romani il vor demis)!

The Dude
QUOTE(Felina @ 25 Jul 2012, 12:00 PM) *
in definitiv tu recunosti ca nu ai nevoie de statul de drept pentru ca tu te descurci. si asta explica tot. nu explica totusi cum se pupa acest principiu de viata cu vasta ta cultura.


...nu ca "nu am nevoie de el", ci ca neputand conta pe el a trebuit sa apelez la alternative.
am o nevoie disperata de el...de aia ma grabesc sa ies de pe aceasta fundatura pe care ma tot invartesc cautand-o in zadar de opt ani..
si eu l-am votat prima data cu incredere pe base...

trebuie cautat in alta parte statul asta, nu in curtea celor care l-au ratacit.
nu perpetuand o greseala ai sa iesi din ea, ci recunoscand in ea greseala, apoi asumand acea greseala

principiile de viata sunt haine stramte cateodata...au putine in comun cu vasta (ori saraca ) cultura intrucat functioneaza in domenii diferite.
pe de alta parte cultura, atunci cand exista, e o adversara redutabila a principiilor (vezi cazul Liiceanu)
Felina
QUOTE(The Dude @ 25 Jul 2012, 11:13 AM) *
...nu ca "nu am nevoie de el", ci ca neputand conta pe el a trebuit sa apelez la alternative.
am o nevoie disperata de el...de aia ma grabesc sa ies de pe aceasta fundatura pe care ma tot invartesc cautand-o in zadar de opt ani..
si eu l-am votat prima data cu incredere pe base...

trebuie cautat in alta parte statul asta, nu in curtea celor care l-au ratacit.
nu perpetuand o greseala ai sa iesi din ea, ci recunoscand in ea greseala, apoi asumand acea greseala

principiile de viata sunt haine stramte cateodata...au putine in comun cu vasta (ori saraca ) cultura intrucat functioneaza in domenii diferite.
pe de alta parte cultura, atunci cand exista, e o adversara redutabila a principiilor (vezi cazul Liiceanu)



iti cauti scuze si nu e bine.
ca sa reparam greseala era suficient sa il ardem la alegerile prezidentiale si sa evitam cocosarea statului de drept, ala care era, subred, dar macar avea curajul de a se numi si de a se tine ca fiind stat de drept.

prin graba de a-l detrona pe Base, statul de drept nu mai poate avea curajul sa se numeasca stat de drept.

Nu vad cum cultura poate fi adversara principiilor la modul general. in cazuri particulare nu discut. dar in general? incultura poate, dar cultura?

din nou... imi scapa ceva esential aici. recunosc ca imi scapa. e o piesa care lipseste in imaginea mea.
abis
QUOTE(gigip @ 25 Jul 2012, 12:29 PM) *
Din cauza comportamentului total antieuropean si antidemocratic al suspendatului si a PDL-ului(prin boicotarea referendumului),Romania va fi etichetata de catre Consiliul Europei,ca o tara nedemocrata si va suferi sanctiuni dure

Bruxellesul il someaza pe Victor Ponta sa treaca la actiune. Viviane Reding: Noi ne uitam la fapte, nu la promisiuni, la legi, nu la scrisori

wink.gif

QUOTE
Nicio alta tara din UE nu este condusa de catre un presedinte si nu are vreun partid care sa le interzica cetatenilor lor,sa mearga la vot!

Nu le interzice nimeni. Cine vrea sa voteze poate vota, cine nu vrea, sta acasa. Votul este un drept, nu o obligatie. Cand ai tai cereau boicotarea unui referendum era in regula, acum nu mai este?

Cand Iliescu, Nastase, Antonescu cereau boicotarea altui referendum, nu te deranja, nu?
turbo trabant
QUOTE(Felina @ 25 Jul 2012, 12:50 PM) *
din nou... imi scapa ceva esential aici. recunosc ca imi scapa. e o piesa care lipseste in imaginea mea.

imaginea ta este un pic deformata de o insula.

LE: to'arasi, suntem atacati de dujmanul imperialist si nemilos.

http://www.adevarul.ro/adevarul_europa/Viv..._743325899.html
abis
Pentru Gigip:

Duvaz: PDL a premeditat boicotul cu ajutorul lui Barosso

Daca e adevarat ce spune colegul tau de partid, cu cine "tine" UE? smile.gif
turbo trabant
QUOTE(abis @ 25 Jul 2012, 02:31 PM) *
Duvaz: PDL a premeditat boicotul cu ajutorul lui Barosso

Jos cu Barroso, nu mai vrem dictatura europeana. Sa va luati Europa si sa plecati cu ea.

Dar sa ne lasati subventiile la hectar si fondurile europene, e dreptul nostru la cat de milenar am aparat europa.


PS: nu e o gluma, e citat dintr-un fan suspendac. jamie.gif
abis
Am primit un e-mail de la MRU smile.gif

Vă invit să participați, alături de mine și echipa Inițiativei Civice de Centru Dreapta, la protestul pentru apărarea statului de drept, care va avea loc joi, 26 iulie, la ora 19:00, īn Piața Revoluției din Capitală.

E ultimul miting din campanie al taberei anti-puci.
TRUST
QUOTE(abis @ 25 Jul 2012, 09:16 AM) *
Chiar si Antonescu recunoaste: Dacă referendumul este invalidat, preşedintele este restabilit īn funcţiile sale


Chiar daca recunoaste sau nu , VOINTA oamenilor ( MAJORITATEA ) exprimata pe 29 este obligatorie pentru TOTI

E de constat ca ambele grupari de politruci , PSD-PNL-UDMR-UNPR vs PDL sunt doi actori ce fac parte din aceeasi tabara
Pe SCENA se CEARTA si in REALITATE se ACOPERA unul pe celalat intr-in mod demn de filmele in regia lui Steven Spielberg

efectele pentru oamenii obisnuiti fiind acelasi

ADEVARUL este ca 23 ani au vandut TOT
De trait traiesc doar cei care POT
Politrucii ne vrajesc cu un asa-zis COMPLOT
Omu ce sa faca si el saracu
Da cu votu cum il duce capu
Nu vezi pleaca ai lor vin ai lor
In campanie spun una la PUTERE fac tot cum EI VOR
UN LUCRU RAMANE SFANT
CAT TRAIESTI PE ACEST PAMANT
TOTDEAUNA DESCHIDETI OCHII CAND VOTATI
MEREU POLITRUCII SA-I SCHIMBATI
PSD-isti, PNL-isti, PDL-isti, si alti PP-isti MINT LA NOI MEREU
VIATA NOASTRA E DIN GREU TOT IN MAI GREU


....A mai e ceva PAMANTU
dar chiar si asa omul cu cateva hectare si un cal
ori moare de foame si inglodat in datorii
ori il vinde pe nimik la un INVESTITOR
........................................................
bag seama ca NU TOT ce-i in OCCIDENT e BUN tongue.gif
si NICI TOT ce-au facut romanii sub CEAUSESCU NU a fost RAU
ohyeah.gif

ALEGE CU INIMA
VOTEAZA CU RATIUNEA



Basescu sa plece pe vapor
USL-isti, PDL-isti, si alti PP-isti o sa-si primeasca plata lor
cand confunda PATRONU cu POPORU
si PATRIA cu SCLAVIA
Cucu Mucu
QUOTE(TRUST @ 25 Jul 2012, 04:10 PM) *
Chiar daca


Bre, da' stiu ca muncesti, nu gluma, sublinieri, adnotari, italice, centrari, alea, alea, chestii, trestii. Cat mai e tariful, tot 1,5 lei/post/site?

gigip
[quote name='TRUST' date='25 Jul 2012, 04:10 PM' post='738977']
Asta e Basescu! Un mincinos,un profitor! Intre 2010-2012 ,dupa ce ne-a taiat salariile si pensiile,a cerut lui Boc sa cheltuiasca din bugetul public peste 1 milion de euro,pentru a-i renova o vila imensa,cu piscina de peste 100 mp,pe care a pregatit-o lui Basescu,pentru a locui acolo! Pe Basescu nu l-a costat niciun ban si i s-a asigurat si mobilierul necesar! El venea doar cu periuta de dinti si prosopul! Cazul a fost prezentat pe Romania TV!
gigip
Vila se afla pe malul lacului Snagov! Se numeste Casa Dante si pentru renovarea ei s-au cheltuit din banii taiati din pensiile si salariile bugetarilor romani,suma de 1.3 milioane de lei!
Felina
QUOTE(gigip @ 25 Jul 2012, 02:48 PM) *
Vila se afla pe malul lacului Snagov! Se numeste Casa Dante si pentru renovarea ei s-au cheltuit din banii taiati din pensiile si salariile bugetarilor romani,suma de 1.3 milioane de lei!



daca esti asa sigur pe tine si nu umbli doar cu propaganda, de ce ma rog esti aici pe un forum citit de o mana de oameni si nu esti mataluta la tribunal sa-ti faci dreptate impotriva acestui Bas?
turbo trabant
QUOTE(gigip @ 25 Jul 2012, 03:48 PM) *
Vila se afla pe malul lacului Snagov! Se numeste Casa Dante si pentru renovarea ei s-au cheltuit din banii taiati din pensiile si salariile bugetarilor romani,suma de 1.3 milioane de lei!

Bre gigip vezi ca dai prin ricoseu in idolul tau, domnu' Ion Iliescu. Sau poate preferi niste poze interior/exterior de la Sfantu' drac Dan Voiculescu?
abis
Deci, sa nu-l lasam pe Basescu sa se mute in vila aia smile.gif

Boicotam. NU mergem la vot. Hai sa-l obligam pe Basescu sa stea la Cotroceni! Si asa nu o sa poata ocupa vila. E bine, gigip?
turbo trabant
Cel mai bun presedinte al romaniei topaie fericit cu pancarda in brate.

http://www.jurnalul.ro/editorial/romania-unui-da-619179.htm
gigip
QUOTE(abis @ 25 Jul 2012, 04:56 PM) *
Deci, sa nu-l lasam pe Basescu sa se mute in vila aia smile.gif

Boicotam. NU mergem la vot. Hai sa-l obligam pe Basescu sa stea la Cotroceni! Si asa nu o sa poata ocupa vila. E bine, gigip?

Abis,e treaba lui! Sigur,nu va locui cu chirie!
gigip
Abis,scuze! Am uitat ceva,deh,varsta! Cum comentezi hotararea CCR de azi in sensul ca guvernul poate decide ca referendumul sa se desfasoare pe durata mai multor zile! A motivat decizia cu nevoia ca tot mai multi romani sa se prezinte la vot.
In plus,stabilirea pragului de validare la 50%+1 din total votanti inscrisi in liste,a avut o motivatie logica! CCR-ul a dispus acest cvorum pentru a evita situatia(putin probabila dar nu imposibila! ca la referendum sa se prezinte cateva sute de mii de votanti iar 50% dintre ei sa voteze suspendarea. Deci nu se putea ca un numar redus de romani(uslisti,de exemplu!) sa decida soarta presedintelui! Oricum,bazandu-ma pe inteligenta ta ,te rog sa mai verifici existenta variantei ca parlamentul sa decida soarta presedintelui in cazul(putin probabil) al invalidarii referendumului!
abis
QUOTE(gigip @ 25 Jul 2012, 05:12 PM) *
Cum comentezi hotararea CCR de azi in sensul ca guvernul poate decide ca referendumul sa se desfasoare pe durata mai multor zile!

Curtea Constitutionala a decis ca stabilirea de catre Executiv a programului referendumului printr-o hotarare de guvern este neconstitutionala.

Citez:

Aşadar, deşi regula este ca referendumul să se desfăşoare īntr-o singură zi, īn cazuri excepţionale, pentru a se asigura o mai mare participare la vot, legiuitorul poate reglementa şi īn sensul ca referendumul să se desfăşoare pe parcusul mai multor zile

Deci guvernul nu poate decide, doar parlamentul si doar in cazuri exceptionale (definite si motivate ca atare, banuiesc). Decizia CCR se aplica, nu se discuta, nu? smile.gif

QUOTE
Oricum,bazandu-ma pe inteligenta ta ,te rog sa mai verifici existenta variantei ca parlamentul sa decida soarta presedintelui in cazul(putin probabil) al invalidarii referendumului!

Multumesc pentru apreciere, dar din moment ce insisi liderii vostri spun ca, in cazul invalidarii, presedintele se intoarce la Cotroceni, pot eu sa ii contrazic? Ti i-am citat pe pagina anterioara...
abis
Din campanie smile.gif







Cucu Mucu
QUOTE(abis @ 25 Jul 2012, 05:40 PM) *
Din campanie smile.gif


Manipulari de 2 lei pentru alde Gigel. ohyeah.gif
turbo trabant
QUOTE(Cucu Mucu @ 25 Jul 2012, 05:01 PM) *
Manipulari de 2 lei pentru alde Gigel. ohyeah.gif

Si Gigel, ca un baiat bazat si finut intelectual, le va simti si le infiera.

Puterea sfortei sticlei de ulei bagata in galeata de plastic este mult mai mare.

Cucu Mucu
QUOTE(turbo trabant @ 25 Jul 2012, 06:06 PM) *
Si Gigel, ca un baiat bazat si finut intelectual, le va simti si le infiera.


Sper ca Gigel sa nu uite ca in 2004 a ales intre 2 comunisti. devil.gif
abis
Cucu Mucu, aia cu casa din Dante e manipulare. Astea sunt doar glume. smile.gif
nicolin
QUOTE(abis @ 24 Jul 2012, 01:11 PM) *
Cine il vrea plecat voteaza. Cine nu il vrea plecat, nu voteaza. Simplu.

Nu, nu, si iarasi nu.
De ce cei care nu vor demisia sa beneficieze de privilegiul de a sta acasa?
Nu.
Sa mearga si ei la vot, sa-si exprime parerea.

Daca tot s-a hotarat ca este nevoie ca 50% + 1 din populatie sa se prezinte la vot
pentru a valida referendum-ul, atunci ar trebui si o lege care sa faca OBLIGATORIE
prezenta la referendum.
turbo trabant
QUOTE(Cucu Mucu @ 25 Jul 2012, 05:16 PM) *
Sper ca Gigel sa nu uite ca in 2004 a ales intre 2 comunisti. devil.gif

Chiar crezi ca pe Gigel il intereseaza chestia cu comunisti? Asta tine la intelectuali.

Pentru Gigel decizia e grea: galeata galbena sau albastra, tuica de la domn primar sau furca pe spate de la shefu' de post.

Decizii, decizii. ohyeah.gif
abis
Si cei care nu s-au hotarat, care sunt netri, ce sa faca? smile.gif

Cum vrei sa faci votul obligatoriu? Ar fi o initiativa neconstitutionala...
cocosel
QUOTE
Multi dintre partenerii de care ai vorbit Coco i-au serios in calcul si degradarea imaginii europei, care decurge inevitabil din pozitiile pe care le'a adoptat fata de situatia de la noi...


Era inevitabil...partenerii au inceput deja sa vorbeasca raspicat..

Stiu ca urmeaza si o alta reactie si mai importanta vineri cred dupa o anumita vizita in Marea Britanie..care sa mai balanseze situatia.

Daca procentul ala se mentine si nu ma indoiesc de posibilitatea lui...se poate incepe reconstructia.

Cat despre Europa lucrurile sunt cam apatice...se incearca puternic debarcarea Greciei...care ar avea consecinte dure asupra noastra.
Spania si Italia accepta un consens dar conditiile par inacceptabile deocamdata.

Nu suna a liniste nici in 2013... unsure.gif

abis
QUOTE(gigip @ 25 Jul 2012, 04:33 PM) *
a cerut lui Boc sa cheltuiasca din bugetul public peste 1 milion de euro,pentru a-i renova o vila imensa,cu piscina de peste 100 mp,pe care a pregatit-o lui Basescu,pentru a locui acolo!

Se pare ca Ponta minte (nu ar fi prima oara)

Traian Basescu ii cere premierului Victor Ponta sa prezinte public probele care ar dovedi acuzatiile aduse la adresa sa.

"Daca am vreun regret e ca am numit un premier mincinos", a comentat ulterior Traian Basescu, la postul public de radio, intrebat cum comenteaza aceste acuzatii.

"Sa-mi arate o solicitare a mea pentru pregatirea acestei vile", a spus el, subliniind inca o data ca daca va fi destituit nu are dreptul nici la casa de la stat, nici la pensie si nici la protectie.
Johann_Moritz
pe cuvant de onoare ca am inceput sa ma gandesc serios la emigrare.
staim ca sunt o multime de prosti in tara asta, dar atat de multi si atat de prosti nu imi inchipuiam ca pot fi.
caracterul aproape de retard al campaniei antiBasescu si valurile de injuraturi la adresa UE mi-au pus capac.
asa ceva nu se poate pentru ca sa existe!
Erwin
Toți mint, nu mai ai pe cine să crezi zilele astea. Demagogia e pānă la cer. Atacurile sub centură și făcăturile sunt ceva obișnuit. TOȚI au furat și au profitat la maximum de pozițiile lor īn Parlament, Guvern sau funcții de stat. De cāte ori s-au schimbat guvernele de-atātea ori s-au schimbat și managerii din sistem. De-asta merg toate prost și din ce īn ce mai prost, pentru că numirile politice au adus pe posturi oameni incompetenți dar care sunt "yesmeni" la partide și fac jocurile de interese īn cercurile īnalte.

Abis, ce casă are fiica cea mare a lui Băsescu? Ce funcție are cea mică, agramata? Nici el nu-i mai breaz, chiar dacă nu le-a făcut personal și la vedere.

DD īn direct și-n reluare trebuie să fie președintele tutulor romānilor, să aducă sabia lui Ștefan și să facă o enclavă de aitiști la Caracal (dacă nu se răstoarnă cu carul)! rofl.gif
Cucu Mucu
QUOTE(Erwin @ 25 Jul 2012, 07:57 PM) *
De-asta merg toate prost și din ce īn ce mai prost, pentru că numirile politice au adus pe posturi oameni incompetenți dar care sunt "yesmeni" la partide și fac jocurile de interese īn cercurile īnalte.


Corect. Sunt 100% de parere ca ministrii si toti de sub ei (adica mergem pana la femeia de serviciu din scoala de la Cuca Macaii - ca asa se fac schimbarile politice, poate la voi la Bucuresti nu se vad, dar de aici, de la noi, se vad, iar ceea ce fac uselistii acum e ce a facut pdl, numai ca au marit viteza de executie) sa fie angajati pe principiul competentei, iar ministrii, in plus, sa semneze si un contract de management. Nu se incadreaza in obiective, pa, taticu', lasa pe altul.
Marduk
Mi-a soptit o "pitulice" cum ca Basescu se duce, cica ce-i ce-l vor demis n-ar fi nici americanii, nici rusi, nici uselisti, ci masonisti. Nu m-ar mira avand in vedere "lucrarea" extrem de simpla dar laborioasa si exacta precum un ceas elvetian. Sa vedem cine va castiga, in cazul in care va castiga Basescu as fi curios sa aflu, desi sunt slabe sanse cat au castigat masonii din afacerile desfasurate in Romania emergenta. Zi de zi apar cifre halucinantede zeci de milioane de euro facuti "peste noapte", averi pe care altii le fac timp de 2-3 generatii au fost facute in Romania in decurs de un an, doi. Mi-as dorii ca toate aceste averi, prezumate ca fiind licite de catre constitutia damboviteana sa fie confiscate si redate circuitului public.
Erwin
Păi demult se știe asta! Masonii trag sforile mereu, numai că nu totdeauna le iasă cum vor ei. Adică niște sfori se rup iar altele se īncurcă... c-așa-i la noi. smile.gif
gigip
[quote name='Erwin' date='25 Jul 2012, 10:46 PM' post='739018']
Ultimul sondaj la referendum:prezenta la vot=52,34%-DA-71%:NU-29%! Diferenta de 2,34% este in marja de eroare(2,9%,plus ori minus)!.Cei care vor decide,sunt romanii din strainatate!
turbo trabant
QUOTE(Marduk @ 25 Jul 2012, 08:54 PM) *
Mi-a soptit o "pitulice" cum ca Basescu se duce, cica ce-i ce-l vor demis n-ar fi nici americanii, nici rusi, nici uselisti, ci masonisti. Nu m-ar mira avand in vedere "lucrarea" extrem de simpla dar laborioasa si exacta precum un ceas elvetian. Sa vedem cine va castiga, in cazul in care va castiga Basescu as fi curios sa aflu, desi sunt slabe sanse cat au castigat masonii din afacerile desfasurate in Romania emergenta. Zi de zi apar cifre halucinantede zeci de milioane de euro facuti "peste noapte", averi pe care altii le fac timp de 2-3 generatii au fost facute in Romania in decurs de un an, doi. Mi-as dorii ca toate aceste averi, prezumate ca fiind licite de catre constitutia damboviteana sa fie confiscate si redate circuitului public.

Macsoni marduk nu masoni adevarati.

Macsonii romani sunt in marea majoritate demnitari si functionari de stat (degeaba) plus ceva intelectuali pusi in vitrina pentruimagine. Jumatate din parlament si 2/3 din administratia decentralizatelor e macsoana. Incepand de la vanghelie pana la preacuratul adrean.

De ce? Pentru ca romanu' e innebunit dupa conspiratiuni, secrete si daca tot se plictiseste la servici, apai sa fie si el intr-o loja. Musai sa imparta niste ciolane de la stat sub pretextul fratiei care este.
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.