Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Ce Mi-a Atras Atentia Azi?
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Poiana lu' Iocan
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
simina_s
Ca am gasit aceasta tema la Han.
Asta-mi va da de gandit pentru zilele urmatoare.
Chiar asa. Cum a trecut o zi intreaga in banalitate?
Am o problema asupra careia trebuie sa meditez.
flori
Ca am condus in doua zile 1200Km...ce mai pot sa fiu sofer de cursa lunga! spoton.gif
One_Last_Dance
"Astazi m-am asezat in mijlocul lumii si te-am strigat... "

Ce Mi-a Atras Atentia Azi? - ecoul meu - ce se dizolva intr-un Infinit Albastru.

Raspunde la Ce Ti-a Atras Atentia Azi?
Data'q
Da, One_Last_Dance...E bine si asa...De ce nu?

Mie: un Audi...
Endgegner
frumos facut AUDI da nu vedi asta...dar originalul avea bile in loc de roti..keep searchin'
One_Last_Dance
... o raza vesela de soare ce se juca in perdeaua ferestrei, strapungandu-i urzeala cu mii de puncte luminoase, venise ca un obisnuit al casei, pana la patul meu, zburand de colo-colo, asemenea unui fluture de aur zbura in jurul meu, atingandu-ma usor in trecere cu un sarut luminos.

Nu, Data'q... Nu e bine asa. "Lui" nimic nu i-a atras atentia - "nici ieri nici azi" wink.gif
Erwin
Buna! O_L_D:
QUOTE
"Lui" nimic nu i-a atras atentia - "nici ieri nici azi"


depinde care "Lui"... unsure.gif

...keep searching... wub.gif
tikky
arhitectura unei case in paragina
One_Last_Dance
Ce Mi-a Atras Atentia Azi?
"un banatean incapatanat"

Buna, Erwin... smile.gif ["Banatean incapatanat!" (moderatori nu sariti, e doar un alint, nu atac la persoana... )] wink.gif
QUOTE
depinde care "Lui"...  unsure.gif


Doar... "LUI" tongue.gif

Erwin
O_L_D:
QUOTE
"un banatean incapatanat"


merci de alint! cool.gif

azi am vazut pe strada o pereche de tineri obezi... o sa se inmulteasca si o sa vedem tot mai multe perechi de obezi, cu copii obezi pe langa ei... imi pare rau ca n-am avut camera la mine, erau draguti (deocamdata) hh.gif
ausländer
Mda, e vorba de ceva care s-a intamplat ieri. Mi-am pierdut portmoneul cu acte, carduri, bani (nu foarte multi, ce-i drept) si mi-a fost inapoiat de niste pustani care, dupa cate mi-am dat eu seama, de obicei ar fi mers pe "Cat imi dai ca sa ti-l dau inapoi?". Ce e mai frumos e ca l-am primit inapoi intact, cu toti banii si celelalte lucruri in regula.
Fantasee
Am fost la un targ al colectionarilor de vechituri si, in mod ciudat, mi s-a pus pata pe o moneda din perioada interbelica si n-am avut liniste pana ce nu am cumparat-o. N-a fost scumpa.
Apoi am inceput sa ma gandesc ce m-o fi apucat sa vreau s-o cumpar, eu nu am chestii de-astea bruste. Insa acum stiu ca va bucura sufletul cuiva intr-o zi ohyeah.gif sa mai spuna cineva vreodata ca subconstientul nu stie mai bine ...
One_Last_Dance
... un ciripit stingher de randunica ce parea incremenit in faldurile cerului. wub.gif
Vornicum
Fustita unei colege. Asa un material de transparent n-am mai vazut biggrin.gif
One_Last_Dance
Ce mi-a atras atentia in acest moment ... ora 17:00/ 22 Mai 2006
Doi tineri indragostiti care se pierd intr-un sarut lung, de parca si-ar dori sa stabileasca un nou record mondial de durata... wink.gif
Trecatorilor... nu sariti cu gura, nu folositi obsevatii gen: "Dar totusi, ceva pudoare, putin bun simt, mai multa discretie... Ce ti-e si cu indecenta asta!"

Surad enigmatic... si-mi soptesc in gand; "Fac si ei ce pot"; In fond, sunt cinstiti, nu-si ascund sentimentele..." smile.gif
jude
Faptul ca era sa ma spal pe dinti cu demachiant. Mi-a atras atentia la timp, totusi. blink.gif laugh.gif
nefertiti-old
imbecilitatea versurilor unei melodii romanesti
niste sandale dragute
amabilitatea unei vanzatoare
Zed
Nefe , vrem versurile ! laugh.gif

nefertiti-old
draq le tine minte, era la radio...
mutulica
radarele de pe soselele patriei... fara numar, fara numar...
la pinda, la ciupeala...
dragii de ei, politistii cum vegheaza unde e soseaua dreapta si fara gropi, si cum nu gasesti niciunul sa te avertizeze ca se termina brusc soseaua si osa iti rupi masina in groapa...
si cum nu e nici unul sa coordoneze traficul supra-aglomerat din oras...
in sfirsit mi-au atras atentia
Data'q
Cum cineva stramba din gura cand a parcat cu spatele...Cum fac copiii mici cand deseneaza... tongue.gif
Tinkerbell
O batranica ghemuita pe linia de tramvai. Parea ca nu-i pasa daca vine tramvaiul. sad.gif
One_Last_Dance
"Cineva" ~ imi face cu ochiul, viclean şi eu nu mă pricep să-l duc de nas... tongue.gif
Fantasee
Uimire, da ... doi oameni pe care i-am inchis intr-o camera acum mai mult de un an ca sa ii oblig sa termine un proiect ... se casatoresc la 1 iulie blink.gif .
Ma gandesc sa le duc in dar cheia de la incaperea cu pricina - sau nu, ca sa nu aiba ce sa ma oblige sa inghit daca divorteaza rofl.gif.
Data'q
Azi la biserica, doua batrane una catre cealalta:
"- L-am visat...Ma paste..." (dupa expresia fetei sale era clar ca vorbea de cel cu coarne)
Si cealalta isi face repede cruce!...
Iar dascalul care era prin apropiere:
"Ce? Nu l-ai mai visat de mult?..."
Si zambind isi vede de-ale lui...
...
Tot azi, o don'soara de vreo 13-14 ani, la biserica: bluza frumoasa, fusta lunga, batic, toate intr-un verde inchis, iar peste toate o geaca (imitatie de piele) in culorile alb si negru... hh.gif

Humans... mad.gif
Zed
Postarile cuiva rofl.gif Doamne , mare-i gradina ta !!!
dascalita
Un copil de o sensibilitate rara care mi-a daruit un boboc de bujor alb ! wub.gif
Data'q
Intrebarea:
Ce poate fi mai dureros: nasterea unui copil sau o lovitura sub centura (la un barbat) ?
Nimeni nu stie fiindca nimeni nu le-a trait pe amandoua... biggrin.gif
Marcus
Cineva imi atrage atentia in fiecare zi... si Noapte.

Tu. smile.gif
Data'q
Azi in curtea unei scoli de cartier tatal, aplecat catre mica bicicleta, catre fiica:
- Du-te repede si adu-mi trusa.
Si fata o zbughi fuga 44.gif , iar tatal ii striga in urma:
- Daca zice cineva ceva, sa le spui ca-s aici cu tine...

Superb...Sa vezi cum un tata isi invata fiica sa mearga pe bicicleta, sa i-o repare, iar aceasta (fata) sa-l stie atat de bine incat sa stie si de unde sa-i aduca trusa de reparat... rolleyes.gif
n'ai-b'ai
azi linistea din jurul meu e la fel cu cea care ma spala de ganduri uneori ... si nu mai stiu unde incep si unde ma sfarsesc
Fantasee
Sotia juristului meu ma viziteaza la birou; stam noi la taclale, ne hlizim, bem o cafeluta si zice: "Ce pacat ca nu esti tu barbat!"

blink.gif De obicei, asta imi spun barbatii ...

rofl.gif
alfa
43.gif
Data'q
Pe o strada cu doua benzi, un mosulet sta putin si se gandeste si apoi ridica bastonul si, tinandul la ridicat (orizontal, in fata), traversa strada abia-abia mergand... hh.gif

Nu era trece de pietoni, dar cred ca i-ar fi luat jumate de ora sa ajunga pana la cea mai apropiata zebra si inapoi...
AmunRa
Teo Trandafir are videoclip si chiar canta live destul de bine ohmy.gif
jude
O bataie cu sabii in centrul sat...astaaa, municipiului ph34r.gif .
tikky
pana si wikipedia scrie despre Gigi Becali hh.gif
http://en.wikipedia.org/wiki/Gigi_Becali
mothman
Atata timp cat si despre cartieru' meu scrie, nu vad de ce n-ar fi si Gigi Becali p'aoclo. tongue.gif

Citez : "the area was also the headquarter of the infamous Barbugiu clan, the first organized crime gang to be recognized by the authorities" si "The neighbourhood shares with Ferentari the title of the birthplace of manele music in the early 1990s" laugh.gif Poate d'aia am eu o slabiciune pentru "opera" lu' Florin Salam. biggrin.gif
Aramis
niste papuci uratei si un asistent de facultate cu o figura interesanta smile.gif
Fantasee
Ce-mi face cofeina dupa atata pauza ... parca as fi Speedy Gonzales rofl.gif.
jude
Auzita la radio...bomba dragostei, planuita de americani, care "ar declansa o atractie irezistibila, de tip homosexual, in randul militarilor din tabara adversa, care ar deveni astfel mai indisciplinati" ohmy.gif laugh.gif . Se pare ca au renuntat la ea in cele din urma. rolleyes.gif
Serenity
Un prof de fizica care se tot chinuia sa ma convinga sa invat olandeza blink.gif
Data'q
InAm baut din nonu, dupa foarte mult timp, borsh crud si rece... Ce bun e... licklips.gif
Fantasee
Un cadou foarte inspirat wub.gif de "bun venit acasa".
Data'q
Am gasit o piulita de 16 in adidasul drept, cand am vrut sa ma incalt dimineata... blink.gif
Hashaspire
laugh.gif
Felina
QUOTE (Data'q @ 5 Jul 2006, 07:47 PM)
Am gasit o piulita de 16 in adidasul drept, cand am vrut sa ma incalt dimineata... blink.gif

Asta e bestiala! roflmao.gif


Azi mi-a atras atentia o pereche de chilotei barbatesti cu manecuta aflati pe trotuar. blink.gif
Data'q
Ieri am vazut un tigan care demonta un frigider cu tarnacopul... Pentru fier vechi... blink.gif
n'ai-b'ai
o fotografie micuta cu Charlie Chaplin, gasita pe trotuar, cazuta probabil dintr-un buzunar. mi-a amintit cat de mult ma fascina pe vremuri wub.gif
AmunRa
Nicodim devine Nana Floare blink.gif spoton.gif

Nicodime your falling in love again jamie.gif sorry.gif rofl.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.