Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Ce Mi-a Atras Atentia Azi?
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Poiana lu' Iocan
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
nefertiti-old
o aluzie
mutulica
dimineata cam tot poporul vorbea la mobil in timp ce conducea... pare o generalizare la romani
AmunRa
Pt. Sere esti celebra au inceput baietii sa faca navete cu numele tau

Scuzati ca nu am tradus textul din engleza dar sunt sigur ca intelegeti

So you’ve heard of the Serenity? The largest mobile Firefly ship on earth. Alright then, allow me to show you around...

Here we have the mess hall, gym and sports centre in three joined rooms.
The mess hall, pretty simple, you earn good money, you get the best food and drink our chef can cook up.

The gym, feel the need to pump some iron? Work up a sweat and get that perfect body you always dreamed of? Open 24-7.

The sports centre is split into three areas. The first contains the sports equipment, protective armour, gloves, boots, skates, bats, sticks, and balls. B)
The other two areas are alternating courts, the first using state of the art technology to switch the court instantaneously to the players’ desired sport for basketball, ice hockey, speed skating and rollerball.

The other is a large swimming pool rolleyes.gif containing air preservative machinery that allows the water to contain enough oxygen for players to stay underwater for excesses of twelve hours. Besides swimming, the pool can be used for jet boat racing, and a wave machine allows users to surf. Underwater the pool is formed in the shape of a sphere allowing teams to join together and play blitzball.

The armoury, containing the forges to create more advanced weaponry and armour and the shops to sell them.

The main hanger, with the equipment to repair Techs at any time. The hanger has enough storage space for forty-five Techs. We also have five small two seater ships (Nightwing, Vulcan, Swan, Reaver and The Auroch) that can be used for racing, both in the air and on the ground.

And finally the cockpit. From here we control everything, war declarations from opposing clans, peace conferences between other clans, incoming mission transmissions and the controls to fly Serenity to any point area on the map.
nefertiti-old
laugh.gif

MUTULICA DIN ALBA CA ZAPADA, MAI CUNOSCUT CA TONY BLAIR

Cei sapte pitici
mutulica
yeap!
mie astazi .. mi-a atras atentia un superb A8... l-am vazut in retrovizor, putin dupa ce l-am simtit zdravan in scaun...
am remarcat si aburul gros de radiator flecit in bara mea de protectie
Serenity
"el: da ce au mah chilotii tanga
el:
io: sper ca nu e serioasa intrebarea...
el: ba da
el: sunt f comozi vara
el:
io: deci...
io: tu porti tanga vara????
el: sometimes.....
io:
io: impusca-te!"

Where did all the real men go? cry.gif
Cla
Penibil... biggrin.gif si-o ras si picioarele? laugh.gif
Serenity
io: te si epilezi?
el: hai nu te intinde
el: cum sa ma epilez
el: ce ai...?????

rofl.gif Unii oameni are plobleme.
Cla
Are rofl.gif
n'ai-b'ai
o intamplare din piata: doua tarabe cu zarzavaturi, la una vindea un negricios gras si transpirat, la cea de alaturi o negricioasa cu un prunc in brate, pe care tocmai il alapta ceva mai incolo. vine un tip si intreaba de varza murata, da sa fie servit repede ca se grabeste. negriciosul incepe sa strige la negricioasa:

Palestinooooo ... Palestinoooo, n-auzi fa? lasa dracu' copchilu' si fa-ti tzatza incoace ca domnu' vrea zama da varza!!!

Data'q
"Nu mai vreau nimic de la tine!!! Mergem si la preot si la tribunal, sa uit ca te-am cunoscut... M-ai distrus, uite ce mi-ai facut! ...si-si pune mainile in talie, aratand cat e de slaba (adica normala dupa parerea mea). M-ai distrus!..."
Gura unei sotii in fata scarii unui bloc... Si sotul era pe acolo, si cativa vecini, dar numai ea se auzea... El facea pe nevinovatul...
Titus Herbert
In fata la o filiala BCR pe bordura stateau vreo 15 baieti de la un post de radio, o promotie ceva, imbracati cu tricouri rosii, in cap cu peruci infoiate negre laugh.gif . Cat stateam la bancomat unul m-a intrebat: Vrei sa te grabesti? , el nu voia sa scoata bani, erau in pauza de impartit fluturasi rofl.gif
Fantasee
M-au sunat baietii sa mergem la o bere in Regie, acum ca "noua recolta de victime este pe tarabe" rofl.gif
Si se aud bombanelile celei mai longevive gagici din gasca "parca le si vad, micile de ele, cu turturicile gata de lipit cuiburi" rofl.gif
E gaita cat incape, dar le zice cu religiozitate, fara sa uite vreun detaliu ori sa minta cu ceva. laugh.gif
Zed
De dimineata era un miros de toamna in aer . Acum seara , mirosea a vara . Ce ciudat . smile.gif
Rigel
QUOTE
Regretam, a aparut o eroare. Daca nu stiti sigur cum sa folositi aceasta facilitate, sau nu stiti de ce primiti acest mesaj de eroare, va invitam sa cititi fisierele de ajutor pentru mai multe informatii.

Eroarea returnata a fost:

Curierul de Mesaje al acestui membru este plin si nu are posibilitatea sa primeasca noi mesaje.


Deci asta era!!!! N-a pierdut vremea in tot timpul asta, pentru ca isi gasise alti parteneri de conversatie care sa-i inlocuiasca pe cei vechi si inutili! De asta nu mai dadea nici un semn! Nu avea timp si nici loc in curierul de mesaje!!

Mesajul care ii era adresat si care n-a mai avut loc in casuta era urmatorul:

QUOTE
Te intrebi 'de ce'? Pentru ca TE URASC pentru IGNORANTA, NEPASAREA, PREFACATORIA, AUTO-SUFICIENTA SI MINCIUNA pe care le stapanesti atat de bine.
Cla
Na si? Fa un screenshot si pune-o pe tot Hanul
Mai pune si un Pop-up

Ce bine ca-s pe Opera...
Romelia
... un stol de Pasari Calatoare ce se roteau in jurul Lumii, cu tipete sfasaietoare.
Intr-un tarziu... au plecat, batand puternic din aripi si risipind peste Pamant - petale de flori multilate.
janine
Astazi mi-a atras atentia un mail " Notificare Raspuns Subiect Abonat ( From HanuAncutei )"
si mi-am amintit ca ... nu am mai primit asa "notificari" de mult (probabil ca intrau la Spam) .

Sper sa pot recupera "timpul pierdut".

Va pupinez pe cei ce isi mai amintesc si de mine mwah1.gif
Olaf
Eheeei, welcome back. smile.gif
cactus
QUOTE (janine @ 18 Oct 2006, 08:28 PM)
Astazi mi-a atras atentia un mail "  Notificare Raspuns Subiect Abonat ( From HanuAncutei )"
si mi-am amintit ca ... nu am mai primit asa "notificari" de mult (probabil ca intrau la Spam) .

Sper sa pot recupera "timpul pierdut".

Va pupinez pe cei ce isi mai amintesc si de mine  mwah1.gif

Pisicutza asta imi aminteshte de cineva...cu ciupilica de aia haioasa rosie...user posted image user posted image
janine
UUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUITEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE NU M-AAAAAAAAAAAAAAA UUUUUUUUUITAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAATTTTTTTTTTTTTT LUMEAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA.
Asta mi-a atras atentia si mai tare .


Va pupinez wub.gif mwah1.gif sorry.gif
cactus
QUOTE (janine @ 18 Oct 2006, 08:39 PM)
UUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUITEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE NU M-AAAAAAAAAAAAAAA UUUUUUUUUITAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAATTTTTTTTTTTTTT LUMEAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA.
Asta mi-a atras atentia si mai tare .


Va pupinez wub.gif mwah1.gif sorry.gif

user posted image back...user posted image user posted image
Data'q
...un pustan de vreo 5-6 ani ce deschidea o usa de bloc si avea un zambet desprins parca din filmele horror...
...mirosul de placinte cu branza din scara blocului in care locuiesc... rolleyes.gif
Cla
Mr. President Bush bea din nou drunk.gif rofl.gif
http://www.youtube.com/watch?v=irOFAjsnSg0
Data'q
O straduta de cartier pe care trec cam in fiecare zi... Dar imbibata intr-un apus de soare, cu frunzele ingalbenite ce se jucau printre masini si cu vreo cativa copii... rolleyes.gif Da... Asa vreau sa-mi aduc aminte strada asta de acum in colo..
SORIN
Prostia unei forumiste, care tine cu tot pretul sa-si bata recordurile proprii!!

Sorin.
Data'q
Michael J. Fox...
Ce mult mi-a plăcut Doc Hollywood... Filmul īn care am auzit pentru prima dată Crazy cāntată de Patsy Cline... wub.gif
Data'q
Free Hugs hug.gif
Data'q
O funcţionară de la bancă care o vedeam totdeauna īmbufnată şi īncruntată, care s-a oferit să mă ajute... Nu mă aşteptam!... smile.gif
Erwin
a, mai demult mi-a atras atenţia, dar azi mi-am amintit să vă zic:

mergeam cu maşina pe bulevard, īntre benzi există un spaţiu verde... un tip bine īmbrăcat, probabil īn traversare prin loc nepermis, se oprise acolo īn iarbă să aştepte o pauză īn fluxul de maşini ca să-si poată continua traversarea, nu mai ţin minte sigur dar părea distras de o convorbire la celular, face un pas şi dintr-o dată īl īnghite pămāntul... hh.gif mă aşteptam să dispară cu totul, dar iată că a rămas cu māinile şi partea superioară a bustului īn afară... a rămas cateva secunde năucit apoi şi-a revenit şi a reuşit să se extragă nevătămat dintr-un canal al cărui capac a fost probabil valorificat de tiganii strāngători de fier vechi (că aşa-i la noi tongue.gif)

mare noroc pe capul lui că nu şi-a rupt ceva
Cla
QUOTE (Erwin @ 8 Nov 2006, 01:42 AM)
a, mai demult mi-a atras atenţia, dar azi mi-am amintit să vă zic:

mergeam cu maşina pe bulevard, īntre benzi există un spaţiu verde... un tip bine īmbrăcat, probabil īn traversare prin loc nepermis, se oprise acolo īn iarbă să aştepte o pauză īn fluxul de maşini ca să-si poată continua traversarea, nu mai ţin minte sigur dar părea distras de o convorbire la celular, face un pas şi dintr-o dată īl īnghite pămāntul... hh.gif mă aşteptam să dispară cu totul, dar iată că a rămas cu māinile şi partea superioară a bustului īn afară... a rămas cateva secunde năucit apoi şi-a revenit şi a reuşit să se extragă nevătămat dintr-un canal al cărui capac a fost probabil valorificat de tiganii strāngători de fier vechi (că aşa-i la noi tongue.gif)

mare noroc pe capul lui că nu şi-a rupt ceva

Scheiss mobil rofl.gif
Data'q
O poveste...

A fost o dată o fată oarbă care se ura pe sine pentru ca era oarbă. Ura pe toata lumea īn afară de prietenul ei. Īntr-o zi fata a spus că dacă ar putea vedea lumea atunci ea s-ar mărita cu prietenul ei. Īntr-o zi norocoasă cineva i-a donat o pereche de ochi. Atunci ea a vazut totul şi l-a văzut pe prietenul ei. Acesta apoi a īntrebat-o:
-Acum că poţi vedea te măriţi cu mine?
Fata a ramas şocată cānd a văzut ca prietenul ei este orb şi i-a spus:
-Īmi pare rău, dar nu mă pot mărita cu tine pentru că eşti orb.
Prietenul ei a plecat īn lacrimi şi i-a spus:
-Te rog să ai grijă de ochii mei...
Data'q
Tren
Mara
Cum se agata in autobuz. Mama, ce depasita ma simt! hh.gif rofl.gif
John B
QUOTE (Mara @ 15 Nov 2006, 09:35 AM)
Cum se agata in autobuz. Mama, ce depasita ma simt!  hh.gif  rofl.gif

Si nu ne zici si noua, sa ne simtim si noi?
Mara
Se ia una bucata baiat modern (par suvitat), hainute cu tot felul de autocolante pe ele si atitudine de macho si una bucata domnisoara dragutica foc. Se apropie domnisorul de domnisoara, o intreaba daca se cunosc, ca i se pare foarte cunoscuta figura ei. Ma asteptam la un raspuns sec, daaaar, culmea, si ei i se pare cunoscuta figura lui. Vreo 10 minute incearca sa-si dea seama de unde se cunosc, apoi vorbesc de joburi, de Delfin (sarlatania piramidala), fac schimb de numere de telefon, zambesc fals... si domnisorul coboara la Perla... laugh.gif
John B
Super tare! Asta da atitudine pro!
simonsays
de fapt esti jeloasa ca nu s-a luat si de tine; dar dupa cum ai gandit-o, saracul nu avea nici o sansa, ca l-ai fi repezint instant... laugh.gif depasito... biggrin.gif
Mara
Da' am zis din start ca-s depasita! sorry.gif
tikky
Hug Shirt
Data'q
Intru azi la ora 7 īn policlinică, coadă la triaj, măcar vreo 20 de bătrāni īn faţa mea... Se deschide triajul, după un sfert de oră se aude vocea asistentei:
- Bonurile (adiccă tichete cu numere) la radiologie pentru bolnavi s-au terminat... cry.gif Au fost cinci... Veniţi māine dimineaţă... blink.gif

***

Vine omul la radiologie: un deget la māna dreaptă cu ditamai bandajul... Īi dă trimiterea doctoriţei (deja iritată de numărul pacienţilor cu probleme la coloană), aceasta se uită pe hārtie, se mai uită odată la om şi zice:
-Aici scrie că la māna stāngă... huh.gif
Data'q
"Un dresor de animale de la circ poate īmblīnzi foarte uşor elefanţii folosind un truc foarte simplu: cīnd animalul este īncă pui īi leagă un picior de un trunchi de copac. Nu contează cīt de mult se zbate, micul elefant nu este īn stare să se elibereze. Īncet, īncet, se obişnuieşte cu ideea că trunchiul de copac este mai puternic decīt el. Cīnd devine adult, cu o forţă uriaşă, oricine īi poate īnnoda o funie de picior şi lega chiar şi de un arbust. Nici măcar nu va mai īncerca să se elibereze. Picioarele noastre, ca şi cele ale elefanţilor, sīnt deseori īmpiedicate de noduri fragile. Şi dacă, de cīnd eram copii ne-am obişnuit cu rezistenţa trunchiului de copac, nici măcar nu īncercăm să luptăm. Fără a realiza că un simplu act de curaj este tot ce trebuie pentru a ne găsi libertatea."

***

"Fii viu!” spuse clownul. “Dacă eşti viu, trebuie să mişti braţele, să sari, să faci zgomot, să rīzi şi să vorbeşti cu oamenii. Pentru că viaţa este opusul morţii. Să mori īnseamnă să rămīi mereu īn aceeaşi poziţie. Dacă eşti prea liniştit nu trăieşti.

---
Amāndouă texte sunt din "Maktub", de Paulo Coelho
Cla
Tocmai am auzit la radio si m-am pus sa caut:
Cica pe 22 Dec. e "Ziua globala a orgasmului" spoton.gif
http://www.globalorgasm.org/

Ma īntreb cānd o fi "ziua pixului", "ziua hārtiei de buda"... hh.gif
John B
Luni parca a fost ziua mondiala a salutului
Papadie_62
S-au inmultit si zilele astea mondiale ca si sfintii din calendarul nostru ortodox.. laugh.gif

Azi mi-a atras atentia un tanar care mi-a spus "sarut mana!" cand m-a intalnit pe culoar!
Cla
rofl.gif asta mi s-a-ntāmplat si mie cu niste fete:
http://www.hanuancutei.com/forum/index.php...pic=5354&st=35# spoton.gif
Cla
Citesc jurnalele unelor fete.
Sa ma ia dracu' daca īnteleg o boaba ce vor.
De fapt, vor ele, si de numa', dar nu stiu nici ele ce... ohno.gif
Cred ca tot la shopping o sa ajunga rofl.gif

Nu e vorba de femei, e vorba de fete. wink.gif
tikky
mai nimic
mutulica
numarul din ce in ce mai mare de vorbitori la mobil, in timp ce conduc masini
Cla
...si toate duc la Roma rofl.gif
tikky, te-am prins īnainte de edit: era vorba de shopping spoton.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.