Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Never The Same
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Peripetii la Gura Sobei > Povestea Mea
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12
fluturas
Nu pot intelege de ce dar de fiecare data cand imi doresc sa-l vad reusesc.Nu conteaza in ce parte a orasului sunt,nu conteaza vremea,daca e pe jos sau cu masina...il vad.Asta parca imi intareste si mai mult ideea ca daca vrei ceva cu adevarat,obtii;trebuie doar sa-ti doresti.L-am vazut si azi de doua ori.
Ma gandesc cu groaza ca peste doua saptamani voi pleca la Brasov si eu inca nu mi-am gasit ceva de imbracat(nu ca as fi cautat).Eu intreb...mai ales baietii.In afara de EL majoritatea vrea sa ma vada intr-o fusta cat mai scurta.Eu nu vreau!Daca ar fi dupa mine mi-as tranti pe mine o pereche de blugi,un tricou si o pereche de tenisi si...gata tinuta mea de banchet.Dar nu e...nu mi-ar placea sa ma vorbeasca toti(mai ales toate)dupa aceea.
Azi am fost si la pregatire dar dupa 40 de minute ne-a dat afara spunandu-nu sa ne rvenim marti.Colegul meu "drag" nu si-a facut tema si s-a enervat profa.Sper sa nu se repete!
Maine trebuie sa ma duc la concurs si nu stiu nimic.
fluturas
Mi-a fost prea lene sa ma mai duc azi la concurs.Ma dor toate oasele si am mai avut si neplacerea de a sari din pat dimineata din cauza unui carcel.Am zis ca innebunesc de durere.Am scris in continuu la engleza de dimineata si m-a palit un sooomn...Sper sa mai stea ploaia sa pot sa ies si eu in oras ca de nu...ma supar si tot ies.
fluturas
Am iesit aseara pana la urma dar conditia a fost sa-i promit batranului ca ma voi duce la medic luni sa-mi mai fac un control la cap.Zice ca-s nebuna.Am fost in Aida(o chestie asemanatoare unei cantine,foarte aproape de liceul meu) si la un moment dat au ramas astia fara curent.A fost chiar comic si misto mai ales ca ne-a adus o lumanare pe masa.Din pacate nu a tinut prea mult.Acu' tre' sa ma apuc de invatat la romana ca am maine teza si tot de maine voi incerca sa nu mai copiez poate,poate ma las si eu de viciul asta.
fluturas
Desigur ca pana sa ajung la masa si sa ma apuc de invatat la romana pentru teza m-a luat lenea...am zis ca ma voi trezi mai devreme si voi invata dar nici asta n-am facut.Nici nu mi-aduc aminte cand a sunat ceasul.Nici macar n-am citit...de unde atata invatat?!?!Subiectele au fost oricum naspa(de caracterizat un personaj arivist dintr-un roman studiat)...de unde atatea amintiri despre Stanica Ratiu daca eu am citit cartea in clasa a6a?Am aberat cat am putut...
Iar sunt plictisita...
fluturas
De maine intr-o saptamana plec in banchet.Sper sa fie o vreme frumoasa ca n-am chef sa tremur si la Brasov.
Azi am primit tezele la istorie...a plouat cu 4 in jurul meu si numai eu am luat 4 spre 5 desi n-am facut mare lucru in plus.
In legatura cu tipul...nu stiu ce sa mai spun.Am facut deja o greseala si deja situatia nu mai e asa de roz.
fluturas
Perla:"mictiunea dintre liberali si generosi".A fost scrisa intr-o teza la istorie si nu cred ca as fi ras la fel de mult daca ar fi scris-o altcineva.
fluturas
Am gasit un mesaj de la EL...vrea adresa jurnalului.Cred ca a tot cautat si daca n-a gasit nimic a apelat la ultima solutie posibila...sa-mi o ceara.N-o sa vada nimic de la mine!
Am cam lasat-o balta si cu tipul...Tot ce-mi doresc acum e sa plec de acasa ca nu-l mai suport pe batran.
Am luat si noua in teza la romana(UIMITOR!!!)si un patru la istorie.
Sunt prea plictisita...
fluturas
Parca de mult nu am mai fost furioasa ca acum un sfert de ora.Totul a inceput acum cateva zile cand batranul m-a pus sa fac curat in masina.Esential nu este faptul ca masina e curata dup-aia ci ca prin acest fapt isi (si imi)demonstreaza ca el e "SEFUL" si ca el comanda...din cand in cand.Oricum,m-am apucat de o curatenie ffff superficiala pana cand mi-a scapat si am zis "Ma .... eu in masina ta!".El s-a ofticat si eu am plecat.In seara asta a venit mama la mine si mi-a spus sa ma duc sa fac totusi curat in masina ca-mi va da batranul bani...si ca asta e asa...ceva simbolic.M-am umplut de draci.Am asteptat sa intre el in casa si abia dupa aceea m-am apucat.Simteam ca voi muri daca ma va vedea facand curat in nenorocita aia de masina.Prin asta ii dadeam dreptate...el comanda.Poate sunt prea orgolioasa...
Azi am chiulit iar...de ce?Ca sa ma duc acasa la o baba sa-mi dea in carti.Mi-a dat...a ramas si baba socata de cati tipi au iest. laugh.gif Unul cu ochii verzi care se gandeste la mine,altul cu ochii albastri care la fel ca primul face si asta numai ca eu il ignor,si altul cu ochii negri care parea sa fie EL.Eu ma gandesc la cel cu ochii verzi dar si la cel cu ochii negri.Nu mai spun ca in momentul de fata mi se par niste aberatii.Poate chiar sunt.Orrinocco si colega mea de banca nu cred in chestia asta din doua motive diferite si astfel incearca sa ma faca si pe mine sa nu cred.Eu nu stiu ce sa spun....cred,nu cred.Orrinocco este foarte sceptica atunci cand vine vorba de astfel de chestii mai greu sau deloc explicabile dar eu stiu(tot de la sor'mea)ca nu accepti un lucru decat dupa ce-l negi cu toata fiinta ta.
Tot in seara asta am vazut ceva ce nu am mai vazut vreodata(nici la TV).Mama invata cainele cum sa manance cirese direct din copac.Ea tinea creanga aplecata si cainele culegea una cate una si le manca.
fluturas
De asa ceva nu am mai auzit si nu credeam ca o sa mi se intample!Acum sunt in ora de informatica si spre Brasov vom pleca abia peste cateva ore.Azi trebuie sa facem ore!Cine nu vine la scoala azi primeste absenta nemotivata.Este incredibil asa ceva!Am venit la scoala cu o ditamai geanta!Si cum nu era destul de groaznic azi trebuie sa facem ORA DE DIRIGENTIE CONFORM PROGRAMEI!!!
Ieri m-am certat cu profesorul de istorie fiindca i-am luat apararea lui Uci.M-am enervat foarte tare cand mi-a spus ceva de genul:"Sa dea Domnul,Tomitza,sa te afli intr-o incurcatura si nimeni in jurul tau sa nu te ajute!".La naiba cu el!Cand a plecat mi-a spus sa-mi scriu pe frunte "Maica Tereza".
fluturas
Am venit si eu din banchet duminica seara.De atunci dorm si rad intr-una.Pe scurt a fost suuuuper!!!De cum am ajuns acolo am iesit nitel in oras,am cumparat bautura,ne-am intalnit cu o tipa,Marcela,care ne-a vorbit despre Dumnezeu si noi am inceput sa facem misto de ce spunea si apoi a urmat petrecerea...Toti au fost frumosi!Imi pare foarte rau ca nu prea am stat jos la petrecere.Am stat aproape toata seara in camera aproape paralizata de frica din cauza unui dobitoc;a trebuit sa chemam ambulanta...Oricum dupa ce am reusit sa-l adormim a inceput adevarata petrecere....de pe la ora 12 pana a doua zi dimineata am baut in continuu cot la cot cu baietii.Sambata am dormit toata ziua si seara am luat-o de la capat.Am fost intr-un club unde am stat foarte putin fiindca m-am plictisit.Am uitat sa mentionez ca am plecat de aici un pachet de nervi cand am vazut ca trebuia sa stau in autocar cu profii.
Nu ma asteptam sa ma distrez atat de mult in astea aproape trei zilev dar ce ma bucura cel mai mult e ca am reusit sa ma port astfel incat sa nu ia nestere nu stiu ce zvon despre mine.Am mai castigat doua pariuri;unul din ele e ciudat tare...seamana mai mult a incercare...a fost prea usor pentru mine sa-l castig.Trebuie sa ma mai gandesc...
Acum nu mai am chef sa scriu despre banchet...poate altadata...poate voi pune si o poza aici,la han...
Serenity
Uf, norocosilor.. nu multi au parte de un banchet ca asta! wink.gif

Bafta la bac, fluturasule! Sper din tot sufletul ca subiectele de anul asta sa fie ceva mai putin horror decat cele de anul trecut (am frate cam certat cu ale scoli si tare nu-l vad bine.. tongue.gif ). In orice caz, eu va tin pumnii. Trageti tare acum pe ultima suta de metri ca mai aveti putin si ati scapat. Dup-aia lumea si vara-i a voastra! biggrin.gif

P.S: Pune poza sa vedem daca mai semeni cu Tiffani sau nu ohyeah.gif
fluturas
Serenity,multumesc pentru urare. hug.gif
Am fost cam ingrijorata zilele astea tocmai din cauza acestui jurnal.Toata lumea il vrea,inclusiv EL.De cand ne-am intalnit ultima data,gasesc numai mesaje prin care imi cere adresa jurnalului.Ma gandesc sa-l sterg.Nu vreau ca jurnalul meu sa fie citit de cunostintele mele;nu vreau sa-l citeasca si apoi sa vina si sa-mi spuna ca nu stiu ce chestie din jurnal nu le convine.Si EL nu singurul care ma streseaza cu chestia asta.Of!
Noutati despre mine:am schimbat,din nou,grupul de persoane cu care ies in oras.M-am hotarat sa incep un regim alimentar fiindca trei sferturi din hainele pe care le am nu-mi mai vin.Am avut si simulare la sport si am picat cu brio.(Cum naiba am nimerit eu tocmai bara unei porti in care nu statea nimeni?!?!?!Din cauza asta am luat nota 9 la joc sportiv.Am dat-o in bara la propriu.)
Eu nu vreau sa sterg jurnalul dar daca "unele persoane" vor ajunge prea aproape de el nu stiu ce voi face.

fluturas
Azi nu am fost la scoala.Am vrut sa ma duc dar a inceput mama sa-si imagineze chestii si prin urmare,sa tipe le mine.Mi-a zis ca daca eu am de gand ca dupa BAC sa ies in fiecare zi nu ma mai tine la nici o pregatire."Nu asa intri la facultate,mama!!!"A innebunit si asta daca ea crede ca voi sta in casa in vacanta.De mult timp le-am spus ca dupa BAC o saptamana nu o sa mai dau pe acasa si voi fi mai mult beata decat treaza.Ei nu ma cred...
Oricum azi m-am ocupat putin de germana,de geografie si de romana.N-am iesit din curte si n-am fumat nici macar o tigara si de aceea tot il pandesc pe batran ca observ ca n-are somn.Maine ma duc oleaca la scoala sau mai bine zis...pe langa ea.
fluturas
Azi mi-am mai invatat putin la geografie.Am fost si pe la scoala,mai bine spus am fost la "nea Relu'"(o bodega in care mirosea a voma).Macar am incercat sa-i conving sa mergem in alta parte,ca n-am reusit...
Mai sunt exact 27 de zile pana la BAC...of!
fluturas
Un nou mesaj de la EL.Din nou imi cere adresa jurnalului pe motivele ca e foarte curios de ce anume scriu in jurnal si ca vrea sa ma cunoasca.Ma intreaba de ce altii au voie sa-mi citeasca jurnalul.Nu i-am raspuns la mesaj si nici nu am de gand.Vrea sa ma cunoasca... rofl.gif
fluturas
Un nou mesaj de la EL.Din nou imi cere adresa jurnalului pe motivele ca e foarte curios de ce anume scriu in jurnal si ca vrea sa ma cunoasca.Ma intreaba de ce altii au voie sa-mi citeasca jurnalul.Nu i-am raspuns la mesaj si nici nu am de gand.Vrea sa ma cunoasca... rofl.gif Ma intreb daca era constient cand mi-a scris... unsure.gif


26 de zile
fluturas
Mi-am adus aminte ca maine am lucrare la istorie.Nu stiam ce sa fac fiindca nu aveam(si nici acum nu am) chef sa ma duc maine la scoala decat la ora de germana.Cam face scandal daca lipseste careva si de aceea am pus mana pe telefon si l-am sunat pe profu' de istorie si am inceput direct sa-i spun ca eu am deja trei note si ca nici nu mai e loc in catalog sa-mi puna a patra nota.Apoi l-am intrebat daca mai e nevoie sa ma duc la lucrare maine si mi-a spus ca nu.Sa stau acasa si sa ma odihnesc.Halal invatamant!
Marcus
Wow, la noi nu se duce nimeni la ora de germana. Nu de alta, dar avem o profa de origine germanica si care vorbeste pentru ea. wink.gif Si cand ma gandesc ca eu am doar doo note... hh.gif trebuie sa trag aer puternic in piept ca sa intru la ora si sa iau si a 3-a nota. unsure.gif

Succes la examene! Cred ca de pe forum, doar eu, tu si Rose sustinem Bacul anul asta... noi suntem generatia spoton.gif
Multa bafta! thumb_yello.gif
fluturas
Multa bafta si tie,Marcus!Pentru mine e o placere sa ma duc la orele de germana dar nu numai...mai dau si BACul la limba asta asa ca ma duc si de nevoie.Uneori suntem doar eu si profa in clasa dar atunci e distractia mai mare.
Am fost azi la scoala ca sa aflu ce trebuie facut pentru inspectia de maine de la germana.Nimic greu.Partea proasta e ca maine trebuie sa stau la toate orele.Sper sa rezist!In seara asta am vazut niste desene animate grozave;chiar mi-era dor de alte desene animate decat cele de pe cartoon n.La un moment dat am schimbat canalul si am nimerit un film in care o tipa canta un cantec.Am ramas pur si simplu fermecata.Am deschis urgent calculatorul si l-am cautat.
Revenind la realitate.....iar n-am invatat nimic azi.Rusine mie!!!Ce rau o sa-mi para mai tarziu!
Versurile:

Le tourbillon de la vie

Elle avait des bagues à chaque doigt,
Des tas de bracelets autour des poignets,
Et puis elle chantait avec une voix
Qui, sitôt, m'enjôla.

Elle avait des yeux, des yeux d'opale,
Qui me fascinaient, qui me fascinaient.
Y avait l'ovale de son visage pâle
De femme fatale qui m'fut fatale {2x}.

On s'est connus, on s'est reconnus,
On s'est perdus de vue, on s'est r'perdus d'vue
On s'est retrouvés, on s'est réchauffés,
Puis on s'est séparés.

Chacun pour soi est reparti.
Dans l'tourbillon de la vie
Je l'ai revue un soir, hàie, hàie, hàie
Ça fait déjà un fameux bail {2x}.

Au son des banjos je l'ai reconnue.
Ce curieux sourire qui m'avait tant plu.
Sa voix si fatale, son beau visage pâle
M'émurent plus que jamais.

Je me suis soûlé en l'écoutant.
L'alcool fait oublier le temps.
Je me suis réveillé en sentant
Des baisers sur mon front brûlant {2x}.

On s'est connus, on s'est reconnus.
On s'est perdus de vue, on s'est r'perdus de vue
On s'est retrouvés, on s'est séparés.
Dans le tourbillon de la vie.

On a continué à toumer
Tous les deux enlacés
Tous les deux enlacés.
Puis on s'est réchauffés.

Chacun pour soi est reparti.
Dans l'tourbillon de la vie.
Je l'ai revue un soir ah là là
Elle est retombée dans mes bras.

Quand on s'est connus,
Quand on s'est reconnus,
Pourquoi se perdre de vue,
Se reperdre de vue ?

Quand on s'est retrouvés,
Quand on s'est réchauffés,
Pourquoi se séparer ?

Alors tous deux on est repartis
Dans le tourbillon de la vie
On à continué à tourner
Tous les deux enlacés
Tous les deux enlacés.
fluturas
cantecul

din pacate nu e tot... cry.gif
fluturas
Trei poze.pentru Prima data cand pun poze la han.
Prima e facuta vineri(20.05.2005)in seara petrecerii.
eu
A doua poza e facuta sambata.Eram foarte obosita si mahmura(fetele spun ca in poza asta se vede alcoolul stralucind in ochii mei).Normal!Bausem toata noaptea.
din nou eu
Cea de-a treia poza e facuta duminica,la Bran.
tot eu



23 de zile
fluturas
Azi m-am simtit aiurea de dimineata.Am fost la ultima sedinta de meditatie la engleza(pleaca profa in Norvegia si se intoarce tocmai pe 20 iulie).Nu stiu daca sa le spun alor mei ca am terminat-o cu pregatirea la engleza.In fond...m-as face si eu cu niste bani.Ma mai gandesc...
Cand m-am intors de la pregatire am trecut pe la Orrinocco si ne-am certat nitel.Cred ca ceea ce gandesc eu despre ea e o mare tampenie dar parca nu-mi mai trece supararea.Am plecat spunandu-i "Distractie placuta in continuare!" si gandind ca sunt ultimele cuvinte pe care i le mai adresez.Sunt hotarata sa nu o mai caut si sa nu ma impac cu ea decat atunci cand se va decide ea sa faca ceva in privinta asta.M-am saturat sa o caut numai eu si sa las mereu de la mine.Sper doar sa nu gresesc.Oare e bine ce fac?Mi-e teama sa nu o pierd.De fapt...din cauza asta m-am certat cu ea.Fiindca am pierdut-o deja fara ca eu sa fi gresit.Trebuie sa ma mai gandesc la asta.
Si cum nu sunt suficiente problemele mele imi mai apare si EL prin ganduri.Va trece si asta...


AMR 22
Marcus
Wow, fluturas... ce buze ai sorry.gif

fluturas
Azi am fost chiar bucuroasa.Am reusit sa-l conving pe dirig sa-mi incheie 10 la purtare si am si terminat cu compunerile la germana.Daca stau bine si ma gandesc nu am facut prea multe absente pe semestrul asta;doar 56 din care 48 motivate.Si cumt tot am avut ocazia sa petrec doua ore in compania dirigului l-am intrebat cam care ar fi fost nota REALA din teza fiindca mie nici acum nu-mi vine sa cred ca am luat noua.Oricum,mi-a spus ca ca nu m-a notat corect la oral si ca a pus un punct un plus la teza.Bine,bine un punct in plus la teza dar zecele de ce mi l-a mai pus?!?!
In alta ordine de idei...nu m-am impacat cu Orrinocco.M-am simtit cam prost vreo trei zile dupa ce m-am certat cu ea pana am aflat ca ea nu are de gand sa schimbe nimic si ca nu prea o intereseaza.Ma asteptam la asemenea replici de la oricine altcineva dar de la ea in nici un caz.La scoala am vorbit doar despre lucruri pe care le-as fi discutat cu orice cunostinta.Ma afecteaza destul de mult chestia asta dar acum nu mai dau inapoi.Poate cand voi uita voi incepe tratativele de impacare dar momentan nu vreau sa fac nimic in privinta asta....Imi pare rau.
Luni am cursul festiv...toti profii,clasa mea si parintii.Cand i-am intrebat pe ai mei daca vor sa mearga m-au intrebat daca n-am niste parinti de rezerva pe care sa-i iau,ca ei n-au chef sa mearga.Sa stea acasa!
Le-am spus alor mei ca duminica ma duc la pregatire la engleza si sper sa nu ma prinda cu minciuna c-ar fi jale.N-or sa ma mai lase sa ies din casa pana ajung la facultate.
Mi-e dor de sor'mea.Mai sunt 64 de zile...



AMR 16
fluturas
Azi de la ora 17 am avut cursul festiv.In traducere libera,o intalnire intre elevi,profesori si parinti.Noi,fetele de la a XII-a F am fost toate,profesori…9 din 15(cu tot cu dirig)iar cat despre parinti nici nu se poate vorbi,asa de putini au fost.Eu azi dimineata dadeam cu pumnul in masa ca vroiam sa vina si ai mei dar la pranz dupa ce l-am vazut pe tata tuns m-am razgandit.La liceu am vorbit,am ras si am baut sampanie dupa care am plecat in Aida cu dirigu’,profu’ de istorie si profa de germana.Concluziile serii:profa de germana e mai nebuna ca mine,profu’ de istorie nu se va schimba niciodata iar dirigu’ e chiar de treaba UNEORI.Pentru acel “curs festiv”(chiar nu stiu de ce i se spune asa)dirigu’ a pregatit cate o caracterizare a fiecareia din clasa,pe care ni le-a pus in plic si ni le-a dat acasa.A mea:
“Ea e vice-sef(am fost sef adjunct al clasei in toti acesti 4 ani),seful serviciilor secrete,cardinalul Richelieu,arma secreta a A.D.(sefa clasei).Nimic nu misca si nu zboara in cer si pe pamant fara sa stie ea[chiar si atunci cand,pentru a provoca o deruta generala in opinia publica,lipseste de la ore].La prima vedere-zburdalnica,pusa mereu pe sotii,bine dispusa si tonifianta pentru cei din jur.La o a doua vedere,e colega ideala,prietena de nadejde,incapabila de ipocrizie sau de impostura.Ce simte si gandeste,aia spune.Dar,nu oricum!Se vede ca are experienta contactelor umane si a schimbului de idei.Se simte bine oriunde sunt oameni de isprava.”
Si cand ma simteam si eu mai bine si nu-mi mai incapeam in piele…a continuat…”N-a fost o eleva stralucita rofl.gif (m-a terminat cu asta si in plus a avut profa de germana ce rade pe seama mea mai ales ca se uita tinta la mine cand citea dirigu’ si cum spune ea “brusc m-am facut verde la fata”),dar-sunt sigur-are suficiente reserve pentru a face fata unor situatii dificile atat in plan intellectual,cat si in plan emotional.Pentru ca are fibra morala.(m-a innebunit cu “fibra morala” pe care in astia 4 ani am auzit-o la el de sute de ori)De ce n-ar reusi acolo unde-si doreste?!”Atat.De ajuns.In Aida a fost distractie mare.Poze peste poze si nu puteau lipsi nici dezvaluirile fostilor elevi catre profesori:metode de copiat,intamplari hazlii,barfe si fel de fel de comentarii.S-au mai lamurit si unele chestii dar deja e prea tarziu.Cam atat pe azi.Ma duc la somn ca maine la 10 trebuie sa fiu din nou la liceu sa-l ajut pe dirig sa incheie mediile.
Mai sunt 13 zile si eu nu mi-am invatat nimic pentru BAC.Am luat 7,4 la simulare la sport(am avut la doua probe nota 4).



AMR 13
fluturas
Ziua de azi(ieri de-acuma...)a fost groaznica.Pentru mine a inceput la 3 dimineata cand am ajuns acasa,mai exact la mine in camera unde toate(dar TOATE!!!)hainele mele erau scoase din sifonier si imprastiate prin toata camera de nu mai era un cm patrat liber.M-am asezat pe pat si ma gandeam cum sa procedez...Sa ma duc sa-i urlu in ureche batranului si sa-l intreb de ce a facut asta...era evident ca dorea sa-mi fac curatenie in camera.Nu.Le-am luat si le-am bagat claie peste gramada inapoi in sifonier si nici nu i-am mai zis nimic.E nebun.Cum sa-mi imprastie hainele in halul asta?!?!
Pe la 9 a venit mama si m-a trezit numai sa ma intrebe daca mi-e foame.Nu mi-era foame ci somn.Am alungat-o si am incercat din nou sa adorm cand...am auzit primul acord de manea.Am luat foc.Vecina din spatele casei mele a dat la maxim ce avea ea acolo si ma obliga astfel sa ascult si eu "muzica de petrecere".M-am dus jos,am mancat si m-am intors la mine in camera cu gandul ca i-o fi ajuns.Nimic.Muzica era si mai tare si mai urata.M-am dus in spatele casei mele,m-am cocotat pe acoperisul casei ei,m-am uitat putin sa vad cine e la ea in curte si apoi....am inceput sa urlu:"Vreau sa invat!!!"(al naibii...chiar aveam chef de invatat)Reusisem!A dat mai incet.Dar...nu a durat prea mult...pana am ajuns in camera.Simteam ca turbez.Am luat prune si am inceput sa arunc cu ele la ea in curte.Aruncam si urlam.Ea...nimic.Ce m-a scos din minti era faptul ca muzica era atat de tare incat nici ei intre ei nu se mai auzeau si erau nevoiti sa tipe.Asadar...nu era numai muzica ci si tipetele lor.M-am dus iar in spatele casei.Am luat un lemn si am inceput sa-i bat in perete.Nimic.Mai nervoasa ca atunci n-am mai fost de mult.Mi-am umplut mana cu pietre si...pac! peste casa direct in curtea ei.Nu o data,nu de doua ori ci de vreo patru ori pana s-a cocotat vecina pe ceva si a inceput sa urle la mine.
Dialogul:
Vecina:"Baaaaaa!Nu mai da cu pietre!"
Eu:"Da muzica mai incet!"
V.:"Vezi ca vin la tine acuma!"
Eu:"Vino!"
V.:"Cobor la tine acum si iti rup gatul!"
Eu:"Coboara!"
V.:"Nu mai da,baaaaa,cu pietre ca aici e o cununie civila."
Eu:"Si?"
In momentul in care a inceput cu injuraturile am plecat.Cum am ajuns in camera,cum tusti! la fereastra.Stateau vreo 5 persoane cu capetele indreptate catre fereastra mea.Au inceput cu totii sa injure si sa ma faca in toate felurile...care mai de care mai badaran.Ma uitam la ei si zambeam.A urmat un nou dialog.
V.:"Vezi ca aici e o cununie civila!"
Eu:"Mi-ati mai spus"
V.:"Stii ce e aia?"
Eu:"Da"
Aici s-a rupt firul ca a intervenit alta vecina...
Cealalta vecina:"Da' cum crezi ca e cand eu stau si ascult toate porcariile pe care le asculti tu?"
Eu:"Care porcarii?"
C.v.:"Muzica aia simfonica!!!"
V.:"Sa stii ca daca te prind pe strada asa iti fac!!!"(gesticula cum ca mi-ar rupe gatul)
Eu:"Abia astept!"
V.:"Lasa ca vorbesc eu cu tac-tu.Cheama-l incoa'!"
Eu:"Noup.Mi-e lene." Ea nu stia ca batranul era ocupat...astupa hornul casei ei.
Cand au inceput iar sa vorbeasca in cor,am plecat si i-am lasat acolo sa-mi admire fereastra.

Azi chiar am citit toata materia la geografie.Mai sunt doar 8 zile...Totul va fi bine.Sunt sigura.Ca de nu...nu cred ca voi mai fi de fata sa constat ca nu e asa.Mi s-a spus ca afost cutremur azi.Eu nu l-am simtit.Eram pe drum.
fluturas
Afara incepe sa se lumineze.Cea mai scurta noapte din an e pe sfarsite.De la ora 1 scriu incontinuu la subiectele de romana oral dar nu am facut mare lucru.Simt cum incet,incet frica si emotiile pun stapanire pe mine.Trebuie sa ma controlez fiindca asa nu voi face nimic bun.Voi incerca sa ma incurajez si sa ma mint.Sper doar sa mearga!Nu pot spune sincer ca stapanesc bine nu stiu ce materie fiindca nu e deloc adevarat.Mai sunt 6 zile si in capul meu sunt toate amestecate.Momentan voi face o pauza de un joc de whist si apoi ma intorc la masa de lucru.Abia am facut 10 din 52.Groaznic!
fluturas
Inca o noapte nedormita.Mi-e foame,mi-e somn si mi-e sila de toate.Afara ploua si eu nu mai suport sa stau in casa.Mai sunt 3 zile cu tot cu asta.Macar am mai facut cateva subiecte la romana...daca as fi incercat sa dorm n-as fi reusit cu siguranta.Sunt nelinistita si nu-mi pot lua gandul de la urmatoarele doua spatamani.Probabil nu ar trebui sa ma plang mai ales ca am iesit in oras in fiecare seara saptamana asta.Ce repede se misca norii!Vreau sa scap odata de BAC sa fac ce-mi place.Noaptea asta am petrecut-o cot la cot cu Eminescu...pana acum jumatate de ora.Am vrut sa renunt sa trec la Bacovia dar sunt prea obosita.Poate mai tarziu.Caietele mele de germana...sunt la profa.Trebuie sa-mi fac timp sa ma intalnesc cu ea sa-mi recuperez caietele.Nu mai suport starea pe care o am.Sa se sfarseasca totul mai repede.deja nu-mi mai e frica.Nu-mi mai pasa.Vreau sa scap.Mai am de facut 24 de subiecte si avand in vedere ca in noaptea asta n-am reusit sa fac decat 3...nu cred ca le voi termina.Doua saptamani de cosmar,de emotii,de spaima si de complexe pentru ce?Pentru o nenorocita de nota?!?!La naiba cu toate...
fluturas
Mai e putin.Nu simt decat multa incredere in mine.Cred ca prea multa.Imi vine uneori sa intru in panica fiindca sunt prea linistita.Stiu ca ma voi descurca.Marti la 17.25 ma asteapata.....nu am apucat sa termin subiectele la romana dar nici nu mai am chef de ele.Ma simt deja foarte obosita.Mi-e dor de sor'mea.Ea stie intotdeauna ce sa spuna.Cred ca ar fi fost mult mai usor si chiar distractiv BACul meu daca ar fi ea aici;in cazul asta n-as mai fi nevoita sa suport "incurajarile" batranului de tipul:"Sor'ta e mult mai desteapta decat tine".Spune toate astea ca sa ma ambitioneze dar pur si simplu ma scot din minti.Acum voi deschide fereastra si voi fuma din nou o tigara.Bafta mie si nu numai!
Corydalis
hei mâţule! va fi bine! stii si tu asta. si ca ma gandesc acum la tine. eu am incredere in tine, ca te vei descurca. iar mai desteapta, stii si tu ca nu am fost niciodata - doar niste conjuncturi, acolo, care sa lase impresia asta. diferenta de ani poate ca a mai contat, dar eu sunt mandra de tine. nu se putea sa fie o sora mai buna pe lume! chiar si asa zapacita cum esti, si incapatanata si...(lista poate continua mult, nu?). tata exagereaza, ca de obicei... parca nu-l stii! inca un pic si vom fi amandoua studente. pai, nu?
fluturas
cry.gif
fluturas
Am luat 10.Cand am vazut subiectul al doilea parca a cazut cerul pe mine.Nu mi-a venit sa cred.De ce m-am temut,d-aia n-am scapat."Ion"."Prezinta trasaturile prozei realiste,prin referire la o opera literara studiata".M-am asezat in banca si am inceput sa intreb in stanga si in dreapta.Uitasem tot.Acum sunt foarte obosita si trebuie sa ma pregatesc pentru proba de maine:GERMANA.Dezastru!Maine la 7 trebuie sa fiu la liceu.Deja nu mai suport!
Marcus
Bravo!! Ai vazut ca te-ai descurcat? Si lasa, ca l-am auzit eu pe un coleg din sala, caruia ii picase exact acelasi subiect ca si tine, ca a inceput sa spuna "George i-a dat lui Ion cu sapa in cap" laugh.gif Nici comisia nu s-a putut abtine sa nu pufneasca in ras...

QUOTE
si am inceput sa intreb in stanga si in dreapta

Perfect!! Pe mine ma ruga o fata sa-i povestesc subiectul in "Moara cu noroc"! hh.gif

QUOTE
trebuie sa ma pregatesc pentru proba de maine:GERMANA

Viel Erfolg! thumb_yello.gif (nu te lasa pacalita, am luat expresia de pe net, eu sunt paralel cu germana hh.gif )


fluturas
Multumesc Marcus!Bafta multa si tie!

Din nou...10.Nu stiu de unde mi se trage "norocul" dar azi la germana tot Universul a picat pe mine.Numai mie mi-a picat un text cu totul necunoscut si o tema de discutat la fel de necunoscuta."Kann man uberhaupt nichts lernen,wenn man verliebt ist?"De ce eu?De ce tema asta?Textul...ma pufnea rasul pe masura ce il citeam.Era despre o baba surda si oarba care impletea incontinuu.M-au cam luat emotiile si in prima propozitie a textului in loc sa citesc "...von Tag zu Tag..." am citit "von Zag tu Zag".Binenteles ca nu se putea sa nu fac si o pozna cat de mica.M-a lasat dimineata la 7 tata la scoala.Fiindca nu aveam tigari m-am dus sa-mi cumpar.Pe drum m-am intalnit cu o colega si am luat-o cu mine.La magazin m-am apucat sa-i spun ca imi este putin teama ca nu voi sti cuvinte,ca eu nu stiu indeajuns de multa germana incat sa dau BACul etc.Binenteles ca era lume la coada.Mi-a sarit in ochi o femeie si mai in gluma mai in serios i-am spus colegei "Sper ca aia nu face parte din comisie."Inainte de a intra in sala....pe cine vad eu?femeia de la magazin cu subiectele in mana.Of!Bine ca a fost bine.Greul de-abia acum incepe...
punctt
clapping.gif flowers.gif Bafta in continuare.
fluturas
Multumesc ^mami^! hug.gif


Azi am inceput oleaca sa ma cert cu mama.Aceeasi placa:"Nu te mai iesi in oras!Pune mana si invata!".I-am spus ca sunt satula sa invat ce nu-mi place si ca nu are decat sa ma tina in casa fiindca eu nu mai am de gand sa invat ceva pentru BAC.Gata!Mi-a ajuns!Mi-a zis sa ma duc maine in oras daca vreau. laugh.gif Nu.Ii voi face pe plac si voi sta in casa fiindca nu vreau sa ma mai cert cu ei.Duminica la ora 2 trebuie sa ma duc din nou la pregatire la romana.Nu mai am chef sa scriu.M-am gandit azi la EL.Nu stiu ce m-a apucat din nou....
fluturas
Am fost la pregatire la romana azi.Nici nu stiu de ce am fost.Ma simt foarte rau.N-am inchis un ochi toata noaptea din cauza tantarilor si din cauza cosmarului pe care l-am avut.Cred ca am racit.
fluturas
Din nou nu am putut dormi.Am avut febra condimentata cu frisoane.Am mai avut si o problema de proportii astronomice din cauza careia simteam uneori ca ma sufoc.Nu-mi mai pasa ca n-am deschis o carte de romana zilele trecute si ca nu mai stiam nimic.Sunt racita cobza si mama a inceput deja sa ma indoape cu pastile impotriva vointei mele.Of!La romana azi nu am facut mare lucru....doar o fapta buna.I-am spus colegului din fata ca nu era romanul "Morometii" la al treilea punct si asta dupa ce scrisese voinicelul vreo doua pagini.Si avea un spor...!Eu am facut "Ultima noapte..."dar am scris putin si fara o ordine anume.Sper si eu la un 7(desi tot cred ca e mult)....Perla(nu-i a mea):"substantiv in cazul imperativ".
Ca de obicei trebuia sa raspund cu impertinenta cuiva ca altfel nu cred ca m-as fi simtit bine.Discutie cu unul dintre supraveghetori:
El:Ce ai patit?
Eu:Sunt racita,nu se vede?
El:In cazul asta ar trebui sa stau departe de tine.
Eu:Da!Pe hol!
M-am intalnit si cu fosta mea colega de banca din generala.De mult spun ca nu e prea desteapta si azi chiar mi-a demonstrat-o.Am intrebat-o ce note a luat.Mi-a aratat the middle finger si a inceput sa rada.M-am facut ca nu o vad.Sa-i fie rusine!
In afara de starea mea deplorabila...nimic nou.Si nenorocita ai de problema nu se mai rezolva.Simt ca turbez.Ma omoara asteptarea asta dar nu pot sa fac nimic.
fluturas
Mai am putin.Maine...proba la sport(la 7:30 trebuie sa fiu la liceu)(la 7:30!!!!!!mama lor de golani...!).Nu-mi fac probleme.Ieri am facut tot la geografie spre marea mea uimire.Desigur ca nu am facut si corect.La engleza azi m-am temut putin.Asteptarile alor mei depasesc orice limita.Se asteapta la o nota foarte mare mai ales dupa un an de pregatire.Mi-e teama sa nu-i dezamagesc.Acum oricum nu mai pot face nimic.Cat voi lua,atat voi lua.
Starea mea de sanatate e nitel mai ameliorata.Adica tot tusesc incontinuu dar macar nu mai am febra si nu ma mai trezesc in timpul noptii de zece ori.Ceva se intampla cu mine.Am slabit foarte mult intr-un timp destul de scurt si nu mai pot manca.Mi se face rau.Mama...ma indoapa cu niste pastile cat China si chiar azi mi-a spus ca vrea sa ma duca la spital.Noroc de BACul asta.Eu la medic sau in spital nu calc.Si abia astept sa termin si cu pastilele astea!
Am crezut ca ma voi putea abtine si nu-mi voi roade unghiile in timpul BACului.Azi n-am mai rezistat.Am rontait una.Le-am taiat pe toate.
Se spune ca timpul rezolva orice problema.Oare e adevarat?De obicei nu am rabdare ca rezolvarea sa vina de la sine si fac ceva.Orice.Dar acum...nu stiu ce sa fac.Daca intervin,daca incerc sa aflu mai multe voi parea vinovata.Marea mea dilema e daca sunt cu adevarat vinovata sau nu.Nici nu stiu.Trebuie sa aflu ce se va intampla in continuare dar nu stiu cum sau de la cine.O singura persoana ma poate lamuri si tocmai cu acea persoana nu vreau sa dau ochii prea curand.Ce fac??????????
Azi am pus mana pentru prima data pe "bani noi"(ce tampenie!).Mi-a dat batranul 10 lei.A vrut numai sa mi-i arate dar unele lucruri se mai si confisca...
punctt
QUOTE
Se spune ca timpul rezolva orice problema.

Mie imi place sa spun... 'Orice are o rezolvare. Mai devreme ori mai tarziu, vom gasi ceea ce cautam.'
QUOTE
Mi-a dat batranul 10 lei.

ohno.gif Va fi greu pentru unii, cu banii cei noi. Eu ma incurc la pronuntie... un ban, 5 bani... E, ne vom invata cu toate. Greu e inceputul... smile.gif
fluturas
Am terminat cu BACul!!!!!!! 38.gif dance.gif din pacate cu cea mai urata zi pe care am avut ocazia sa o traiesc pana acum.Dar si asta s-a terminat cu bine(adica cu 10).Am dat la sport.Ce o fi fost in capul meu?!?!?Acum parca sunt facuta din bucati.Nu ma mai pot misca,nu mai pot tusi fara sa nu ma chircesc de durere.Dar s-a dus si asta.Vineri seara am petrecut(spun am petrecut numai cu jumatate de gura fiindca n-am putut sa beau si eu o bere.Am fost la Carutasul si apoi in discoteca.Nu pot spune ca a fost grozav.
In seara asta am fost ca de obocei in Olimp eu si Cezi si cum voiam noi sa jucam un rentz si n-aveam cu cine am racolat trei baieti de la alta masa.Acum sunt singura fiindca ai mei au lecat la pescuit si ma simt foarte ciudat stiind ca ei nu sunt jos.
fluturas
Acum chiar pot spune ca am terminat cu BACul.Am aflat si rezultatele....
10 romana oral
8.7 romana scris
10 germana oral
8.6 geografie
9 engleza
10 sport
MEDIA:9.38
Dupa ce am vazut rezultatele nu am stiut daca sa ma bucur sau sa ma intristez din cauza notei.Sa ma bucur fiindca stiu ca nu m-am omorat invatand pentru nota asta.Sa ma intristez ca este totusi o nota mica.Nu m-am bucurat,nu m-am intristat dar am reusit sa ma enervez cand ma uitam pe liste si vedeam in dreptul unor analfabeti niste note astronomice pe care nu le meritau.Ai mei sunt multumiti.Eu ma bucur ca nu am dat-o in bara cu engleza dar puteam si mai bine.Am intrecut-o si pe sor'mea cu aproape un punct.Febra musculara tot nu mi-a trecut si se mentine in acelasi ritm intens cu tusea.Sunt si al naibii de ragusita si chiar mi-e teama ca voi ramane fara voce.Ce-i drept mult timp mi-am dorit sa fiu ragusita si de aceea urlam la toate concertele fara nici un rezultat si acum cand m-am oprit din dorit....Asa e si cu dorintele astea...ti se indeplinesc atunci cand te astepti mai putinl.
In legatura cu acea problema...mi-am dat seama ca singura problema sunt eu fiindca nu am curaj sa dau un amarat de telefon.Si tot aman,si aman....Ce ma fac eu cu mine?!?!?!?!La sfarsitul saptamanii voi suna.
Meanwhile.....EL(ca nu L-am mai pomenit de mult)ma tot intreaba ce am facut la BAC si mi-a spus sa iau 10(!!!!!!!)la toate(!!!!!!!!!!!!!!!!).
Pentru moment sunt fericita fiindca voi pleca in curand la Bucuresti sa-mi depun dosarul la o facultate.Bucuresti.....pazea ca vin si sa vezi atunci ce frumos va fi!!!!
fluturas
Am primit si azi mesaj de la EL.Nu-I venea sa creada ca nota mea de la BAC e mai mare doar cu o sutime decat nota pe care a luat-o EL.Sincera sa fiu nici mie nu-mi vine sa cred.Ce ciudat si comic in acelasi timp!
M-am gandit mai bine si nu voi pleca la Bucuresti saptamana asta.Saptamana viiitoare.Abia astept!
fluturas
Problem solved!!!M-am intalnit azi cu problema pe strada si nu parea sa ma urasca.E bine atata timp cat nu va porni o discutie serioasa asupra celor intamplate ca nu stiu cum voi mai iesi.Ne-am despartit spunandu-mi ca vom vorbi la telefon cand se va intoarce de la mare.Deci....mai vrea sa mai vorbeasca cu mine.Am scapat si de asta....
Nu stiu daca sa fiu mandra de mine sau nu.Am terminat azi o grila sudoku in 10 minute.Cred ca era doar usoara.Mi-am luat acum una grea de pe net.Abia astept sa o atac.De maine ma apuc si de citit.Mi-am regasit listuta cu cartile pe care vreau sa le citesc.Voi incepe cu "Cel mai iubit dintre pamanteni" si voi continua cu...nu stiu....sunt atatea!
Incet,incet incepe stresul...:"Vai mama,ca tu ai admitere in septembrie.Sa te apuci de invatat si sa mai lasi iesitul in oras!"Of!Daca acum face asa,ma intreb in septembrie cum va fi.Mai bine nu ma mai gandesc.Nu vreau sa stiu.Si cand eram in timpul BACului,mama isi facea aparitia la mine in camera de vreo 6 ori pe zi si eu mereu ii spuneam:"Nu mama,nu invat."
fluturas
Am avut de ales intre doua variante pana duminica.
1.Este cea mai simpla si comada varianta.Sa ma duc saptamana viitoare la Bucuresti si sa-mi depun dosarul la o facultate la care nu vreau sa fiu(nici macar nu stiu "cu ce se mananca") dar asa imi iau de o grija fiindca ma stiu studenta si s-a dus cu stresul.Dar nu e facultatea pe care vreau eu sa o urmez.
2.Sa nu-mi mai depun dosarul la nici o facultate si sa dau examene in septembrie la doua facultati la care as dori sa fiu.Pentru asta ar trebui sa imi sacrific toata vara(invatat,pregatiri si fara iesit in oras).Problema e ca imi e foarte teama sa "pariez" totul pe septembrie dar e ceea ce-mi doresc.
Eu am decis azi.Voi invata si voi da tot ce am mai bun ca sa fac ceea ce-mi doresc.Adio Bucuresti saptamana viitoare,adio mic oras plictisitor....de luni ma apuc de invatat.Trebuie sa intru la una din alea doua.Imi doresc prea mult....
Si pe langa toate aceste temeri mai sunt si problemele care se pare ca se tin lant de mine.Vecina cu care m-am certat si in curtea careia am aruncat cu pietre vrea sa-l dea pe batran in judecata ca i-am spart nu stiu ce geam.E dementa!!!!Nu i-am spart nici un geam dar daca totusi,continua sa spuna si sa faca tampenii pe TOATE i le sparg.Numai cat ma gandesc ma apuca dracii.Of!
Si cum nu era suficient...ieri au REvenit in vizita "3 banditi"(daca le pot spune asa).Nu,nu hoti sau ceva de genul asta...altceva.Exact doi ani au trecut de cand au fost ultima data aici.Am crezut(mai degraba am sperat)ca au uitat de mine,ca deja nu ma mai cunosc dar m-am inselat.Am vorbit putin cu ei si apoi i-am dat afara in cel mai nepoliticos mod exprimandu-mi dorinta de a nu-i mai vedea pe la mine prin curte vreodata.Eu nu stiu ce o fi crezut batranul(ca imi face mare placere sa-i vad)dar a inceput el sa trancaneasca si sa se lungeasca la vorba.Aia venisera sa stea de vorba cu mine si l-au auzit vorbind mai mult pe batran.Sper sa nu-i mai vad vreodata.Sa dispara din viata mea!!!
In rest...nimic bun...plictiseala mare.Dorm foarte mult in timpul zilei ca sa uit,sa nu ma mai gandesc la toate care ma inconjoara dar se pare ca si visele ma tulbura.L-am visat azi...vroia sa ne impacam si eu spuneam ca nu se poate.Cand a venit mama si m-a trezit m-a intrebat ce am visat.M-am speriat fiindca am crezut ca am vorbit prin somn si nu puteam sa-mi dau seama cat timp a stat langa mine.Imi venea sa-i spun ca L-am visat pe....... .Si cand vad majoritatea de la EL din clasa in oras ma apuca un dor nebun de vremurile in care stateam cu totii si noi doi eram doar amici.Din nou mi-e dor de EL.Iar am luat-o razna.Sa stea acolo la Bucuresti si sa nu-L mai vad!Sa stea acolo cu ea si pe mine sa nu ma mai tulbure!
Vreau liniste,amnezie,sa joc carti de dimineata pana seara,sa fumez doua pachete de tigari pe zi,sa nu mai gandesc....sa fiu norocoasa si proasta.Ce simplu si frumos cred ca ar fi.
fluturas
ohyeah.gif ohyeah.gif Mi-am recitit cateva pagini din jurnal si am nimerit mesajul in care scriam ca sunt fooooaaaaarte nemultumita de nota(8.6)de la simulare de la geografie."Cum sa iau eu atata la BAC?"ma intrebam eu foarte surprinsa.Exact 8.6 am luat si la BAC.Mi se pare atat de comic.Ma nemultumea nota in situatia in care eu mi-am citit doar de vreo doua ori materia.
In seara asta am fost ca de obicei in Olimp dar am jucat un rentz adevarat in sase.Am castigat.
Mama....spune intr-una ca ea nu vrea sa ma influenteze in legatura cu facultatea pe care o voi urma si ca nu vrea sa ii reprosez,in cazul in care nu-mi va placea,ca ea m-a obligat.Este atat de parsiva!Umbla numai cu aluzii si cu subtilitati si o face pe nemultumita ca am ales sa dau in toamna.Ea tine destul de mult sa-mi depun dosarul acum in iulie...cine stie?!?!s-ar putea sa-i fac pe plac dar numai pe jumatate.Luni aflu exact ce voi face.Trebuie doar sa dau cateva telefoane.Ma descurc eu!Daca nu se poate ramane totul in septembrie si in cazul asta ma vad obligata sa o fac pe mama sa inceteze cu ale ei placi.Daca a zis ca ma lasa pe mine sa hotarasc,pai sa ma lase!Azi chiar a reusit sa ma enerveze.
Nu mi-e somn dar oricum ar fi nu prea mai vreau sa dorm fiindca in ultima vreme am niste vise foarte ciudate.Dar nici treaza nu vreau sa fiu.
fluturas
Fericire mare pe capul meu ca vine sor'mea.Nu stiu cat o sa stea dar din momentul in care va pune piciorul in curte s-a dus cu plictiseala mea.Va incepe nebunia!!!
Maine ma duc la Bucuresti sa-mi depun dosarul la o facultate in acest mod facandu-i pe plac mamei.Dar nu numai ei....ma bucur atat de mult ca voi avea din nou ocazia sa ma plimb pe strazile capitalei.Abia astept!!!
Contessina
Tine minte un sfat sincer"mama are intotdeauna dreptate".Am constatat pe pielea mea.De cate ori nu am ascultat-o a iesit rau.Desi abia acum facem cunostinta si sunt mai amre nu vreau sa te indop cu sfaturi, dar imi place jurnalul tau si pozele tale .Oricum desi stiu ca nu ma vei asculta , lasa fumatul!sau macar redu numarul de tigari pe zi.
punctt
Sper sa-ti placa... wub.gif
fluturas
Multumesc Actilyse pentru sfat dar eu sunt genul care daca nu da singur cu capul degeaba i se spune.Asta nu inseamna ca nu voi incerca macar sa tin minte sfatul si sa mi-l amintesc de cate ori va fi nevoie.In legatura cu tigarile...cam greu dar nu imposibil,nu?M-am mai gandit si eu la asta dar am ramas cu gandul....
^mami^hug.gif...imi place foarte mult.Multumesc pentru toate aceste atentii...

Azi...azi am fost cum nu am mai fost de mult....FERICITA.Am fost la Bucuresti....oameni,masini,aer poluat,blocuri,magazine...ce frumos!Mi-am rezolvat treaba dimineata(am depus pana la urma dosarul la facultatea de care vorbeste mama dupa o ora de gandit si razgandit pe scarile facultatii)si apoi....am mers.Am mers pana am simtit ca imi vor cadea picioarele.Cat e de frumos sa mergi fara o tinta anume si sa admiri viata din jur!Am mers pe bulevarde,pe strazi ascunse,suspecte si pustii,cu troleul,cu metroul.Am inspirat adanc aerul poluat si ma simteam in al noulea cer.Acolo e locul meu.Pana ma voi plictisi...dupa aceea...altceva.La pranz am fost la Spring sa mananc ceva si pe hartia in care era invelit hamburgerul scria:"dami si mie nr tau de telefon".Am plecat razand...fara sa-i dau numarul.
Mi-am facut totusi curaj si L-am sunat sa-L invit in oras.Mai aveam cateva ore la dispozitie si nu aveam cu cine sa stau...In timp ce vorbeam cu EL la telefon ma gandeam ca am facut o prostie fiindca nu voiam sa-i cauzez probleme cu actuala si spre surprinderea mea a acceptat sa mergem la o terasa dupa ce iesea de la serviciu.A spus ca ma va suna EL si m-a intrebat daca am acelasi numar de telefon...si a inceput sa-l spuna dar l-a spus atat de repede incat mi-a luat ceva timp pana sa realizez ca e numarul meu.Am mai asteptat putin(in timpul asta iar am mers),m-a sunat si apoi ne-am intalnit,ne-am retras la o terasa si apoi m-a invitat la EL in camin,in camera.Am ezitat dar pana la urma am acceptat(cum sa refuz?!?!).Ma tot intreba daca am mancat...(si eu in sinea mea ma intrebam:"de ce e atat de grijuliu?")Mi-a facut un CD cu muzica si mi-a aratat diverse chestii pe calculator dar gandul meu era la mijlocul de transport cu care urma sa plec spre casa(ca eu nu prea il stiam pe el-el,mijlocul de transport)...si uneori,cand ii mai simteam parfumul imi venea sa urlu ca nu puteam nici macar sa-L ating.Am incercat sa ma las procupata de griji si sa ma controlez mai bine ca niciodata.M-a vazut ingrijorata si mi-a propus sa raman in Bucuresti peste noapte,la EL ca nu-L deranjeaza.Si iar...acea batalie crancena in mine se purta.Am refuzat...m-a condus pana la microbuz si cand sa plec mi-a spus ca ii pare rau ca n-am ramas.Cand ne plimbam pe strada vorbeam si ce-i drept ii cam raspundeam in doi peri,pana cand m-a intrebat de ce vorbesc asa cu EL.Si jurnalul meu inca il obsedeaza...il cauta in continuare...sa-l caute!(sper totusi sa nu-l gaseasca).Chiar nu pot sa inteleg de ce s-a purtat asa.In troleu,profitand de aglomeratie m-a luat in brate...sau doar ma tinea sa nu cumva sa cad(asta ar fi fost chiar aiurea)....sau mi s-a parut.Oricum ar fi nu cred ca voi intelege...Ziua de azi a fost atat de ciudata si frumoasa in acelasi timp dar din pacate s-a terminat intr-un mod destul de "emotionant"(!?!?!)din cauza soferului microbuzului care conducea ca un nebun.Desi nu ar trebui sa-l ponegresc acum ca m-a adus totusi in oras(dupa luuuuuungi insistente duse pana la disperare)Nu voiam sa raman in Bucuresti din doua motive:1.nu aveam ce sa le spun alor mei.2.nu voiam sa stau la EL peste noapte.Daca as fi ramas ar fi fost ori cea mai buna ori cel mai proasta miscare din partea mea.Si eu inclin sa cred ca ar fi fost cea mai proasta dar nu am de unde stiu,nu?M-am tot intrebat in drum spre casa(am avut aproape 4 ore la dispozitie)daca eu mai tin la EL sau sunt pur si simplu obsedata.Nu am gasit raspuns.O sa mai caut...
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.