Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Ce Stii Despre Mine?
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Peripetii la Gura Sobei > Despre Forumisti
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29
Marcus
QUOTE (cipdecip @ 25 Jan 2005, 01:27 PM)
Mai zici ceva Marcus la faza cu cimitirul???

Numai daca ai sti cat am platit pentru faza aia... wink.gif Noaptea urmatoare am visat numai crime, sange... cry.gif Iar dimineata am avut temperatura aproape 38. sweatingbullets.gif
Spiritele s-au razbunat pe mine. devil.gif
Mickydutza
2 si 4?
secunda
4 si 6 ? rolleyes.gif
Sunny
YEP! Mickydutza loveste din nou! Congrats! thumb_yello.gif

1.Am tot timpul mainile transpirate.(unii medici zic ca-i ereditar-culmea, nu a mai avut
nimeni in familie asa ceva!,-dar eu zic ca-i tiroida...anyway:P)
2.Dupa ultima petrecere la care am fost, am dormit 2 zile fara pauza.(nu pot dormi mai mult de 20 de ore
fara oprire...de fapt nu stiu cine poate.. blink.gif )
3.Am avut o combina frigorifica in dormitor timp de 3 luni.(si tot timp de 3 luni somnul meu a fost un cosmar din cauza zgomotului infernal cry.gif )
4.Am primit o propunere indecenta de la un profesor.(nici chiar asa...mai degraba ar cere spaga:P)
5.Am stat o noapte la Sighisoara, fara ca parintii mei sa banuiasca macar.(shhhtt-nici acum nu stiu nimic sorry.gif )
6.Am asistat fara sa vreaula un moment in care un el si o ea "erau in focurile pasiunii"(well...a fost ceva nasol rau...dar nu m-am prins decat dimineta despre ce era vorba laugh.gif )
7.Cand imi place o melodie foarte tare, o ascult in continuu timp de cateva zile.(asa-i ohyeah.gif )
8.Daca vad un paianjen pe perete nu mai intru in acea camera pana nu-l stiu mort.(sunt arahnofoba ohmy.gif )

Gata! sunt ciudata, nu? tongue.gif

Mickydutza
Neh! Ciudata? NU! Se poate si mai rau! Se poate sa patesti ca mine...La doua revelioane, la diferenta de 2 ani era sa intru in camera in care doi isi faceau de cap. Prima data am deschis un pic usa si m-am trezit cu ea trantita in nas fara sa stiu de ce, si a doua oara era vorba de camera unde lumea isi pusese hainele si vroiam sa plecam i nu stiam de ce perechea era cam nerabdatoare rofl.gif Iubareata lumea de revelion wub.gif
Iar frigider am avut si eu in camera dar nu ma deranja zgomotul cat ma deranja maica-mea care tot timpul scotea ceva din el. Cat de foame poate sa iti fie la 4 dimineata? dry.gif mad.gif Si chiar daca iti e macar...mai incet...unii oameni DOM la ora aia! 50.gif
secunda
Mickydutza nu mai scapi biggrin.gif vezi ca si tu ai patanii? ia..treci la marturisit rolleyes.gif
cipdecip
Da da Mickydutza vino la spovedanie, ca prea le nimeresti... biggrin.gif
cipdecip
Mickydutzaaaa!!!!

Unde te-ai ascuns... ??? jamie.gif pls.gif
cipdecip
Daca Mickydutza se lasa asteptata, am sa continui eu devil.gif

1. Majoritatea prietenilor mei au parul lung.
2. Imi caut de munca.
3. Am avut poza intr-un bar.
4. Eminescu este poetul meu preferat.
5. Imi place sa ofer cadouri sad.gif .
6. Am prietena din alt judet.
7. Colectionez monede vechi.
8. Am avut barba.
9. Imi place orasul in care locuiesc.
10. Sunt preferatul sefului.

Doua sunt false... ohyeah.gif
sa va vad devil.gif
cactus
QUOTE (Marcus @ 20 Nov 2004, 08:49 PM)
M-am gandit la un joc, dar care se potriveste mai bine aici decat la subforumul de jocuri, pentru ca e un joc despre forumisti. Ideea e simpla: cineva face niste afirmatii despre el/ea

....o masca rade, o masca plange....
Marcus
Ce vrei sa spui, cactus? blink.gif

cipdecip

QUOTE
2. Imi caut de munca.
10. Sunt preferatul sefului.


Logica mea sucita imi spune ca astea sunt doua afirmatii care se contrazic, prin urmare una din ele este neaparat falsa. Cred ca prima este adevarata, iar a doua falsa, judecand dupa poza din profilul tau care arata ca esti tanar si foarte probabil esti in cautarea unui serviciu. smile.gif

QUOTE
9. Imi place orasul in care locuiesc.

Cred ca e falsa, din 2 motive:
1. prietena ta e in alt judet si orasul tau ar fi mai frumos daca ea ar fi langa tine. smile.gif
2. iti cauti de munca si nu gasesti si pentru asta blestemi orasul. devil.gif

Acum sa vad in ce masura am avut dreptate.
Mickydutza
Scuze..nu am mai citit topicul..prinsa in examene...da' promit sa ma gandesc la ce "realizari" am mai avut rofl.gif

cipdecip 3 si 10?
secunda
1 si 7? unsure.gif
cipdecip
Noooo devil.gif

secunda nu a ghicit niciuna wink.gif
secunda
imediat ca nu am ghicit wacko.gif

atunci 3 si 6 sa iti fie! devil.gif
Mickydutza
3 si 4?
cipdecip multumesc pentru urari mwah1.gif Am ajuns la concluzia ca daca inaintezi in varsta nu inaintezi neaparat si in minte cry.gif
cipdecip
devil.gif

Marcus si Mickydutza a nimerit una... dar a doua afirmatie nu a ghicit-o nimeni...
Serenity
10 si 8? rolleyes.gif
cipdecip
Bingo Serenity !!! Felicitari

1. Majoritatea prietenilor mei au parul lung.
Asa e, sunt ceea ce sunt si eu...

2. Imi caut de munca.
Si sper sa gasesc ceva mai bun si mai platit cry.gif

3. Am avut poza intr-un bar.
De fapt este un fel de club... toti clientii se cunosc intre ei, eu merg odata pe saptamana

4. Eminescu este poetul meu preferat.
Tot timpul am o carte langa pat din care mai citesc seara inainte de culcare

5. Imi place sa ofer cadouri .
Nu stiu daca este defect sau calitate hh.gif

6. Am prietena din alt judet.
Din judetul Prahova

7. Colectionez monede vechi.
Daca are cineva, sa ma contacteze prin PM tongue.gif

8. Am avut barba.
Nu am avut niciodata...

9. Imi place orasul in care locuiesc.
Locuiesc in Brasov, si chiar imi place tongue.gif

10. Sunt preferatul sefului.
Nu mai sunt, acum amanta lui este preferata

Serenity ai stafeta...
Serenity
QUOTE
Bingo Serenity !!! Felicitari


As dori sa multumesc in primul rand parintilor mei pentru sprijinul si increderea acordata - fara voi nu as fi ajuns niciodata aici - in al doilea rand as dori sa multumesc invatatoarei mele, tanti Valerica, fara de care nu as fi putut niciodata scrie aceste randuri.. si nu in ultimul rand bunului Dumnezeu tatal ceresc care m-a indrumat atunci cand orbecaiam prin bezna si fanilor mei - fara voi nu as fi fost ceea ce sunt multumesc :zambaret care-si sterge o lacrima: rofl.gif

Imi cer scuze pentru randurile de mai sus..

Ok, cip, am preluat stafeta tongue.gif Here we go.. (e f simplu wink.gif )

1. Vreo cativa ani am avut o mica fobie de.. biciclete.
2. Imi place sa joc biliard.
3. Am mereu probleme cu biletul de tren.
4. Profa de romana ma ura.
5. Am mers la discoteca in trening.
6. Obisnuiam sa chinui pisica legandu-i bete lungi de picioare.
7. Am fumat trabuc cu tata.
8. Sunt groaznic de ghinionista..
9. M-am cunoscut cu fostul meu prieten in baia publica din gara.
10. Mi-am omorat toti pestii din acvariu.

hmm.gif A, da.. 2 false, ca intotdeauna.



Antont
6 si 8
secunda
7 si 10?
Diana-Maria
6 si 9 ?
Mickydutza
7 si 9?
cipdecip
3 si 7 ? unsure.gif
Serenity
Nu tongue.gif Vreti sa va spun care sunt? ohyeah.gif

P.S: Una dintre ele a fost ghicita wink.gif
secunda
4 si 7? rolleyes.gif

cipdecip
1 si 9? cry.gif
Serenity
nonono.gif evil.gif
Antont
Eu am ghicit, right biggrin.gif ?
Serenity
Mai, nu sunt convinsa, dar cine sunt eu sa te contrazic? laugh.gif Mai ales ca tu nu ai pus o intrebare ci ai facut o afirmatie.. ohyeah.gif

P.S: Si daca stau sa ma gandesc la cat de bine te intelegi tu cu maSonii.. hh.gif
Antont
Damn I'm good rofl.gif ......Hmmmmm....8 si 3 ? tongue.gif
cipdecip
3 si 10 ? frusty.gif
secunda
2 si 6? tongue.gif
Serenity
Ce indicii sa va mai dau? hmm.gif Una din afirmatiile false a fost spusa de 3 ori iar cealalta doar o data tongue.gif
Antont
Eu am fost cel mai aproape de adevar?
As a hint tongue.gif
Serenity
Nu, Ghostule, nu nimerisi nici una rofl.gif
Antont
Imposibil ohmy.gif .......Gata, ma las de meserie tongue.gif
cipdecip
4 si 9?
Serenity
Esti pe-aproape cip wink.gif
cactus
Quote: Ce Stii Despre Mine?

Cred ca nimic.... cry.gif cry.gif cry.gif cry.gif cry.gif
secunda
2 si 9?
cactus
QUOTE (secunda @ 4 Mar 2005, 12:45 AM)
2 si 9?

daca 2 + 9 = 11 atunci missed; ziua mea de nashtere (in acte) e 12 in ianuarie (cumplita zodie) girlchat.gif sau n-am priceput io despre ce-i vorba; oricum, iertare rog ca-s pilit traznet.... Pusici, tu draga,....
Serenity
In sfarsit!! Asa e Secunda ;-)

Explicatiuni:

1. Vreo cativa ani am avut o mica fobie de.. biciclete. Pai.. da. Ma trimisese mama dupa ulei si intorcandu-ma eu acasa vesela, fluierand si cu sticla de oloi la subsioara am vazut un coleg de clasa ca vine in viteza cu bicicleta. Nu stiu ce calcule oi fi facut eu si ce mi-o fi trecut prin cap la momentul respectiv ca am sarit exact in fata bicicletei dupa care am zburat intr-o masina. Toate s-au terminat cu bine pentru ca sticla de ulei, desi zburase si dansa intr-o tufa, era de plastic si nu a patit nimic. Multi ani am inghetat de spaima la vederea vreunei biciclete, oricat de departe de mine s-ar fi aflat tongue.gif

2. Imi place sa joc biliard. Nu-mi place deloc sa joc biliard.. pentru i suck big time sorry.gif

3. Am mereu probleme cu biletul de tren. Cum se intampla mai tot timpul sa pierd biletul de tren mi-am facut obiceiul sa-l pun intotdeauna in acelasi loc in rucsac. Dar intotdeauna uit sa arunc biletele de tren dupa ce ajung la destinatie. Asa ca, normal, de fiecare data trebuie sa analizez fiecare bilet (sau si mai bine, le dau pe rand nasului sa le analizeze) pana reusesc sa gasesc biletul bun in maldarul de bilete capsate. Chestia asta dureaza destul de mult, exact atat cat trebuie pentru ca saracul om sa se enerveze raau de tot. Dar deh, e mai bine asa decat sa-l pierd dupa ce-am dat o gramada de bani pe el, nu? Nu tocmai, pentru ca (,) chiar si asa reusesc sa-l pierd destul de des blink.gif (intr-un final am descoperit totusi cum sa rezolv si problema asta: îl dau altei persoane mai responsabile sa-l tina. Sau nu-mi mai iau deloc bilet ca ma inteleg taare bine cu controlorii devil.gif )

4. Profa de romana ma ura. Pentru ca, fiind a 12-a, in aproape fiecare ora eram pusi sa comentam fie un roman, fie o poezie, etc. in scris. Si de fiecare data, impreuna cu un coleg, aberam in asa hal incat nimeni si nimic nu ne mai putea opri din ras. Profa saraca, avea impresia ca radem de ea.. asa ca nu rata niciodata ocazia sa ne faca de rahat in fata clasei. Din pacate nici asta nu a putut sa opreasca sesiunile de ras cu lacrimi din ora.. Si asa era sa nu intru in examen biggrin.gif

5. Am mers la discoteca in trening. Si am vrut sa merg in pijama. Dar am vazut ca nimeni nu a gasit nimic ciudat in asta asa ca n-o sa mai dau explicatii tongue.gif

6. Obisnuiam sa chinui pisica legandu-i bete lungi de picioare. Incredibil (cine da pe la 'Animale De Companie' stie de ce spun asta, totusi nu e vorba de Aspirina) dar adevarat. I-am mai facut eu si altele bietei pisici in copilarie, dar n-am sa recunosc niciodata! evil.gif

7. Am fumat trabuc cu tata. Am o familie cam ciudata.. tongue.gif

8. Sunt groaznic de ghinionista Si nu sunt singura care crede asta..

9. M-am cunoscut cu fostul meu prieten in baia publica din gara. E, nici chiar asa. Povestea cu baia publica e alta.. ohyeah.gif

10. Mi-am omorat toti pestii din acvariu. Adevarat, si din nou probabil aveti impresia ca un mic monstru se ascunde-n mine.. Pai sa vedeti cum a fost: la un moment dat saraca mama, satula sa tot schimbe ea apa din acvariu, m-a amenintat ca ma arunca cu tot cu el pe geam daca nu pun si eu mana sa fac curat ca doar eu am fost aia care-a plans ca vrea pesti. Nu stiu ce ce avea ea impresia ca las totul pe seama ei, eu de-abea asteptam sa fac asta. Din pacate nimeni nu mi-a spus ca apa aia trebuie sa aiba o anumita temperatura asa ca eu, intelijenta cum sunt, am pus apa rece direct de la robinet (nici asta nu-i voie dar nu conteaza..) si asa au murit toti pestisorii mei de acvariu pe care i-am gasit dimineata cu burta-n sus sfarsit multumesc.

Secunda, ai legatura.. laugh.gif

P.S: Inumana limita asta de zambareti..
Marcus
Ufff, Serenity, cu ce-au pacatuit bietii pesti? hh.gif Sunt asa sensibili...

QUOTE
Am fumat trabuc cu tata. Am o familie cam ciudata tongue.gif

Da, dupa ce ti-ai omorat pestii, aduci un pic cu Wednesday din familia Adams. rolleyes.gif

QUOTE
Am mers la discoteca in trening.

Presupun ca nu te-au lasat sa intri... hmm.gif
Serenity
QUOTE
Ufff, Serenity, cu ce-au pacatuit bietii pesti? hh.gif Sunt asa sensibili...

Da, dupa ce ti-ai omorat pestii, aduci un pic cu Wednesday din familia Adams.

Las' ca a fost si pentru mine traumatizanta experienta harhar.gif Nu stiu cate zile am plans dupa ei cry.gif Oricum, sa stii ca am mai fost comparata cu astfel de 'specimene' si de catre oameni care ma cunosc foarte bine.. Ceea ce dovedeste de fapt ca nu ma cunosc deloc pentru ca eu sunt buna, blanda, nu as omori nici un tantar unsure.gif laugh.gif

QUOTE
Presupun ca nu te-au lasat sa intri...

Mda, au cam strambat din nas.. Si mi-am mai luat si o gramada de injuraturi de la aia care stateau la coada tongue.gif Pan' la urma le-am explicat frumos ca nu am alte haine, ca sunt copil amarat si sarman si ca vroiam si eu sa ma asortez cu evenimentul (norocul meu ca era concert Parazitii in seara cu pricina laugh.gif si probabil li s-a facut mila vazandu-ma intr-adevar mica si amarata tongue.gif)

Edit: rofl.gif Mickydutza, eu asa stiam. Si pe seama apei prea reci am pus decesul pestisorilor mei peste noapte. Dar cine stie, poate n-oi fi totusi eu vinovata.. yeah.gif
Mickydutza
QUOTE (Serenity @ 4 Mar 2005, 01:08 AM)
10. Mi-am omorat toti pestii din acvariu. Adevarat, si din nou probabil aveti impresia ca un mic monstru se ascunde-n mine.. Pai sa vedeti cum a fost: la un moment dat saraca mama, satula sa tot schimbe ea apa din acvariu, m-a amenintat ca ma arunca cu tot cu el pe geam daca nu pun si eu mana sa fac curat ca doar eu am fost aia care-a plans ca vrea pesti. Nu stiu ce ce avea ea impresia ca las totul pe seama ei, eu de-abea asteptam sa fac asta. Din pacate nimeni nu mi-a spus ca apa aia trebuie sa aiba o anumita temperatura asa ca eu, intelijenta cum sunt, am pus apa rece direct de la robinet (nici asta nu-i voie dar nu conteaza..) si asa au murit toti pestisorii mei de acvariu pe care i-am gasit dimineata cu burta-n sus sfarsit multumesc.

Sa analizam: Deci nu trebuie pusa apa de la robinet si mai ales sa nu fie rece? blink.gif Hm...asta explica multe....si in acelasi timp ineamna ca actualli mei pestisori si-au dezvoltat imunitate la metodele mele de ingrijire cool.gif
secunda
Serenity, trebuie sa recunosc ca m-ai uimit spoton.gif Abia astept sa te cunosc! Esti o nebunatica si jumatate! mwah1.gif

Na, eu...

1.Imi place sa joc scrabble
2.Am renuntat la facultatea de drept dupa 3 ani
3.Am mers in Londra pentru un weekend
4.Am folosit jucarii sexuale (se includ vibratoarele )
5.Am 4 perechi de ghete/cizme pe care le folosesc
6.Nu am HIV
7.Imi plac filmele-gen drama
8.Am mers la Ateneu
9.Imi place muzica hip-hop
10.Am abonament in retea connex

cam atat... 10 variante, 2 false...
deconspirati-ma ohyeah.gif
simonsays
HOLLY SHIT !!! Serenity, si eu, care vroiam sa te invit la o inghetzata, ceva... NU MAI FAC !! MA RETRAG !! rofl.gif Fiinta, esti culmea !! rofl.gif Pet killer ! rofl.gif
Pacat ca nu te-ai dus la concertul ala in pijamale.. spoton.gif

Mikidutza, da, daca pui apa de la robinet, crapa pestii pe capete; are clor foarte mult; apa trebuie sa fie aerisita (24 de ore), si cam pe la 25-26 de grade...

Secunda, 4 si 8 ? ohyeah.gif 6 e cretin deabinelea... mai lasa dracu alcoolu ala ...
secunda
mai incearca simonsays ...si taci ca am pofta de alcool si n-am drool.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.