Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Ce Stii Despre Mine?
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Peripetii la Gura Sobei > Despre Forumisti
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29
Data'q
2 şi 4 ...
Mihai
1 si 5 rolleyes.gif
Frisky
1 si 8 :-?
Anca_M.
1 si 7 mwah1.gif
Papadie_62
Aoleooo... aţi năvălit... Mă aşteptaţi demult la cotitură???

Friskz... Nu, de ambele dăţi şi... mercik... mwah1.gif
Data... Nu
Mihai... Nu
Anca... Nu

Uh!
Rehael
5 si 8.
Papadie_62
Ntz!

Īncă eşti titirez ohyeah.gif
Frisky
6 si 10 tongue.gif
Anca_M.
5 si 6?
Papadie_62
Frisky, Anca.... nu!
Rehael
4 si 5
Anca_M.
ultima incercare.........ta tam........1 si 6 sorry.gif
Zikkă
ta naaaaaaaaaaaaaaaa

spui io
spui io

7 si 9
sa pune?
Papadie_62
Anca, Zikkă, īmi pare rău, dar nu s emai pune

QUOTE(Papadie_62 @ 17 Dec 2007, 03:28 PM) *
1. Am fumat 25 de ani, din care ultimii 5 cate 2 p/zi, dar m-am lasat brusc si fara motiv.
Cumplit de adevărat... īn martie fac 4 ani de cānd m-am lasat de fumat.
2. Nu cunosc nici o limbă străină.
Ruşinos, īnsă la fel de cumplit de adevărat.
3. Īmi place tot ce se numeşte artă.
Am facut o parte din scoală la... artă.
4. Nu-mi place să gatesc.
Minciuni... rofl.gif
5. Īmi place singurătatea
Minciuni....
6. Mi-am dorit să devin actriţă
Imi place jocul de cuvinte, schimbul īntre stări şi oamenii care le prind. Adolescenta mi-am petrecut-o de cele mai multe ori jucănd roluri... din viaţă cele mai multe (valabile şi la punctul 9)
7. Īmi place să mă joc.
Sunt un copil īncă īn sufletul meu.
8. Nu am avut păpuşi niciodată.
Tatăl meu şi-a dorit băiat, iar eu am fost un băieţoi. Cănd ne jucam "de-a mama şi de-a tata", eu eram mereu TATA şi musai şef de coloană...
9. Īmi place să cānt, să recit, să vorbesc, să scriu
10. Toată viaţa mi-am dorit un ursuleţ.
Cīnd avem 5 ani, la bradul de Craciun, după ce mama a prins lumānările, vata de pe brad s-a aprins... Tata, mi-a smuls din braţe ursuleţul galben pe care il iubeam nebuneşte şi a stins focul cu el... Am plāns dar el mi-a promis că-mi ia altul... Din păcate, a fost printre ultimile lui promisiuni... Si nimeni nu mi+a mai luat un... ursuleţ care să-l īnlocuiască pe cel galben.


Merlina, ai din nou ştafeta!... Felicitări!
Rehael
Iata un urs pentru tine, Papadie...




Deci:

1. Imi place mult cafeaua.
2. Nu-mi place bataia cu zapada.
3. Imi place mult sa schiez.
4. Am furat de la biserica.
5. Am aruncat de la fereastra cu oua crude in trecatorii de pe strada.
6. Am intrat la un spectacol la care nu se mai gaseau bilete de vanzare cu un bilet desenat.
7. Povestea preferata in copilarie au fost cea a Hobbitului de J.R.R. Tolkien.
8. Risc uneori sa fiu un subaltern incomod decat sa pierd ocazia de a-mi sustine cauza.
9. Imi place mult la pescuit.
10. Ma simt groaznic cand este nevoie sa-mi rezolv problemele altfel decat prin buna intelegere.

2 false, 8 adevarate smile.gif
Papadie_62
2 şi 7

Mulţumesc, Merlina... acum am doi ursuleţi, ca să nu mă mai plāng... smile.gif

Rehael
... mmmm, cam rece, sa stii...
Erwin
4 şi 9

rolleyes.gif
Marcus
6 si 9?
Rehael
Erwin, Marcus,... racoros.

Afrodita
5 si 8? biggrin.gif
Rehael
Eee!, in sfarsit cineva se apropie de raspunsul corect...
Afrodita, aproape da. smile.gif
Marcus
3 si 5 ?
Rehael
QUOTE(Merlina @ 19 Dec 2007, 04:11 PM) *
1. Imi place mult cafeaua.
Da, imi place mult, desi nu pot sa beau mai mult de doua cescute pe saptamana...
2. Nu-mi place bataia cu zapada.
Daca n-ar fi asa de rece si uda... hh.gif
3. Imi place mult sa schiez.

Cred ca am stat incaltata cu claparii cam 10 minute cu totul.
4. Am furat de la biserica.
Cam in jurul varstei la care Mihai se apuca de fumat, eu aveam nevoie de bani de bomboane... Intamplator vazusem ca la biserica banii sunt lasati cam aiurea, asa ca nu mi-a fost greu sa premeditez actiunea; numai ca m-am lovit de vigilenta paraclisierului, vrednic slujbas!...
5. Am aruncat de la fereastra cu oua crude in trecatorii de pe strada.

...Am vazut numai pe altii.
6. Am intrat la un spectacol la care nu se mai gaseau bilete de vanzare cu un bilet desenat.
ohyeah.gif Culmea este ca politistii (de fapt militienii care erau pe atunci) si-au dat seama de fals. Dar dintr-un motiv, pentru mine ramas necunoscut, m-au lasat sa trec.
7. Povestea preferata in copilarie au fost cea a Hobbitului de J.R.R. Tolkien.
hmm.gif Am citit-o oare de vreo douazeci de ori pana sa-mi fie furata? Am vazut oare Stapanul Inelelor de cel putin treizeci de ori, fascinata fiind de faptul ca personajele semanau atat de bine cu cele desenate in carte? hmm.gif
8. Risc uneori sa fiu un subaltern incomod decat sa pierd ocazia de a-mi sustine cauza.
Viata m-a invatat ca nu-i bine sa ai prea multa intelegere pentru sefi... nonono.gif
9. Imi place mult la pescuit.
Pescuitul e cool, dragilor, nu stiu ce as putea spune mai mult. thumb_yello.gif
10. Ma simt groaznic cand este nevoie sa-mi rezolv problemele altfel decat prin buna intelegere.
Cred ca fiecare cunoaste ca uneori esti nevoit sa nu mai astepti ca altii sa se dumireasca...


Marcus, bravo, iti predau stafeta! thumb_yello.gif
Marcus
yupiii smile.gif

1. Sunt dependent de dansul sportiv.
2. In urma cu cativa ani de Craciun am fugit de acasa.
3. Iert repede.
4. Dintre dansurile sportive, dansul meu preferat este tango.
5. Genul meu de filme preferat este fantasy.
6. Nu inteleg gandirea fetelor.
7. Am facut plecaciuni lui Allah intr-o moschee.
8. Am 'calarit' un delfin.
9. La primul concurs de dans sportiv am dansat cu un pantof fara talpa.
10. Cand eram mic imi doream atat de mult o pisica incat dormeam in brate cu un tablou in care erau reprezentate niste pisici.
Rehael
6 si 8.
Marcus
Esti pe aproape... mai incearca! smile.gif
calfa
4 si 7
Marcus
Salut calfa. smile.gif
Si tu esti f aproape... ai face echipa buna cu Merlina, o sa vezi la sfarsit dupa ce 'divulg' raspunsurile.
Alte incercari? rolleyes.gif
Data'q
1 şi 5 ...
passenger
7 si 8
SORIN
2 si 8!

Sorin.
Serenity
4 si 6, Marcus mwah1.gif
Rehael
Sau 6 si 7...
Marcus
Off... cat pe ce dar... nu! smile.gif
La sfarsitul jocului am o intrebare pentru Merlina si Serenity, sa-mi amintiti sa nu uit. smile.gif
passenger
7 si 9
Marcus
Inca sunt pistoale cu apa smile.gif ... cat ma distrez! tongue.gif
S-au zis pana acum ambele afirmatii false, dar nimeni nu le-a nimerit simultan. wink.gif
factura
4 si 8.
Marcus
QUOTE
1. Sunt dependent de dansul sportiv.

Mi-am dat seama de asta simtind nevoia nebuna de a consuma energia interioara care se acumuleaza atunci cand nu dansez cateva zile.

QUOTE
2. In urma cu cativa ani de Craciun am fugit de acasa.

Mi-am pus in cap sa plec vreo 3 zile in vizita la un prieten in Moldova, tata mi-a interzis, asa ca am plecat. tongue.gif

QUOTE
3. Iert repede.

...dar nu uit!

QUOTE
4. Dintre dansurile sportive, dansul meu preferat este tango.

FALS! Nimic nu se ridica la inaltimea valsului lent, iar tango inca nu stiu sa dansez decat la nivel de incepator pt ca tango se danseaza in clasele superioare de dans, iar eu mai am pana acolo. smile.gif

QUOTE
5. Genul meu de filme preferat este fantasy.

In ultima vreme am descoperit cu surprindere ca 'devorez' povestile cu magi, printi si calareti zburatori. smile.gif

QUOTE
6. Nu inteleg gandirea fetelor.

Si acum intrebarea pt Merlina si Serenity... de ce ati avut voi impresia ca as intelege fetele? smile.gif (dupa cum ati crezut ca afirmatia asta e falsa).

QUOTE
7. Am facut plecaciuni lui Allah intr-o moschee.

Cred ca a fost una din cele mai amuzante intamplari, eu insotisem un prieten musulman si intrasem initial acolo doar ca sa vad cum e pe viu o slujba musulmana cap-coada, dar turcii nu stiau ce e cu mine si dintr-o confuzie nestiind initial in ce ma bag, am intrat in ritualul lor mai activ decat imi propusesem. biggrin.gif Bineinteles prietenul meu se 'strica' de ras. laugh.gif

QUOTE
8. Am 'calarit' un delfin.

FALS. Asta ar fi tare dar... de unde delfin?

QUOTE
9. La primul concurs de dans sportiv am dansat cu un pantof fara talpa.

Un mic accident la antrenamente iar afurisita de talpa s-a dezlipit chjiar inainte sa intru pe ringul de concurs. Pana atunci niciodata nu mi se mai dezlipise talpa! hmm.gif

QUOTE
10. Cand eram mic imi doream atat de mult o pisica incat dormeam in brate cu un tablou in care erau reprezentate niste pisici.

E una din cele mai vechi amintiri, cred ca aveam vreo 3 ani.

factura, ai cuvantul. smile.gif
Serenity
Marcus... raspunsul in cazul meu e unul neasteptat: nu stiu de ce, am inteles ca falsul de la "nu inteleg gandirea fetelor" e "nu inteleg gandirea fetelor" si eram sigura ca asa e.... adica ca e falsa rofl.gif Altfel as fi spus din start 4 si 8 laugh.gif
factura
1.Mi-e frica de cainii vagabonzi.
2.In liceu am fost indragostita vreo trei ani de un tip pe care nu l-am vazut deloc.Mi-a scris o scrisoare.
3.Prin clasa a- IV -a citeam Sandra Brown.
4.N-am mers pe bicicleta niciodata.
5.Intr-o noapte am fost dusa la sectia de politie pentru ca m-am certat cu un bodyguard.
6.Imi place sa merg iarna la mare.
7.Rezigorul meu preferat e Lars von Trier.
8.Dintre poetii romani cel mai mult imi place Gellu Naum.
9.Nu-mi place sa mananc rodii.
10.Am fost aclamata de cateva sute de oameni la un meci de handbal.
Papadie_62
4 şi 7... ?
SORIN
4 si 9!!

Sorin.
factura
Nu.
Rehael
QUOTE(Marcus @ 21 Dec 2007, 08:16 AM) *
Si acum intrebarea pt Merlina si Serenity... de ce ati avut voi impresia ca as intelege fetele? smile.gif (dupa cum ati crezut ca afirmatia asta e falsa).


... Eu inca mai cred ca ai trisat, pentru ca nu ai spus in ce sens sau unde anume intampini dificultati de intelegere. smile.gif
O sa fiu sincera si o sa dau pe fata rationamentul meu:
Eu m-am gandit ca facand dans in doi, ai reusit de fapt sa costientizezi ca exista, intr-adevar, diferente intre partea feminina si cea masculina, in modul de a construi un parteneriat. Senzatia mea este ca mai degraba ai tinde sa privesti totul ca pe un mister, in sensul ca nu-ti prea trebuie anumite explicatii rationale tongue.gif ... Poate ca la tango o sa se mai schimbe foaia hmm.gif .

@factura

2 si 6?

factura
Nuuu!
jude
1 si 8?
actionmedia
5 si 10
factura
Nu.
passenger
3 si 7
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.