Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Ce Stii Despre Mine?
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Peripetii la Gura Sobei > Despre Forumisti
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29
LINICA
Nici. biggrin.gif
Moon Child.
5 şi 9.

Un indiciu ar fi bine venit.
LINICA
4 este fals.

Mi-am cumparat primul ruj la sfarsitul clasei a X a, de la magazinul de unde imi luam in fiecare zi inghetata. smile.gif
Perechea lui este numarul meu norocos. biggrin.gif - explicatia va urma... wink.gif
Boudicca
4 si 5? unsure.gif

PS: promit ca o sa ma ghiciti si pe mine hug.gif

Edit: nu vazusem ultimul post...ca 4 este fals...imi cer scuze.
LINICA
Boudicca, mpai e fals 4 , adica corect blush.gif Mai trebuie perechea lui. tongue.gif
Serenity
4 si 7? tongue.gif
Afrodita
4 si 6? biggrin.gif
Marcus
4 si 8! n-a zis nimeni...
LINICA
Serenity, corect! innocent.gif

1. Am citit Cel mai iubit dintre pamanteni in biblioteca, chiulind la orele de engleza si geografie;

- pentru ca ma enervau profesorii care lucrau in clasa (doar) cu colegii carora le dadeau si meditatii, mergeam la biblioteca scolii si citeam. Practic, nu l-am considerat niciodata chiul. biggrin.gif

2. Filmul pe care l-am revazut de 8 ori cu aceeasi placere este Vacanta la Roma;

- ador atitudinea celor doua personaje principale, atat de bine redata prin expresivitatea acestor mari actori!

3. Am cosmaruri aproape in fiecare noapte;

- si tot am...

4. Primul ruj mi l-am cumparat la 17 ani;

- fals. Pe la 16 biggrin.gif. Stiu ca in acea zi nu am mai mancat inghetata. smile.gif

5. Am inceput sa castig bani de la 6 ani si am luat primul salariu inainte de a implini 15 ani;

- in grupa mare faceam martisoare si felicitari pentru colegii mai putin talentati si.... le ceream bani(nu jucarii)! ( ih, acum nu-mi place ideea... dry.gif ). Apoi am vandut in piata menta, leustean si fructe de padure. La 14 ani si aproape 11 luni am lucrat intr-o vila (pe timpul vacantei de vara). Eram un fel de camerista. Colegii m-au sarbatorit cu clatite buuuune! licklips.gif

6. Primul forum pe care m-am inscris este hanuancutei;

- si este singurul caruia(?) i-am retinut parola de inregistrare.

7. M-am indragostit de un baiat care era in scaun cu rotile;

- fals. Tocmai pentru ca nu eram indragostita de el am decis sa nu ma marit cu el (minte de copil de 14 ani laugh.gif).

8. Mi-e frica de casatorie;

- desi iubesc ideea de familie, de iesit la munte cu copiii si de a pregati masa/haine curate/calcate celor dragi.

9. Ma plimb noaptea;

- obicei prins in timpul liceului.

10. Cant la chitara pe intuneric.

- mai ales cand sunt trista si singura. Asa am fost nevoita sa memorez multe cantece...

Cam atata despre mine, dragilor!

Boudicca, ai cuvantul! tongue.gif
Boudicca
Haideti ca incep eu tongue.gif...

1. Am 2 surori si 6 frati.
2. Nu imi place laptele.
3. Stiu sa gatesc de la 11 ani.
4. Am citit Amintiri din copilarie de Ion Creanga.
5. Am aruncat cu o pruna in ochelarii profului de mate.
6. Saptamana asta am scris pe tabla, la rugamintea profei de mate, tabla inmultirii cu 2.
7. Stiu sa crosetez.
8. Imi plac trandafirii albastri.
9. Imi plac soarecii.
10. Sunt o persoana tacuta.

Usor zic eu mwah1.gif ... primu` hint: 2 sunt false tongue.gif. Bafta la ghicit!
Serenity
5 si 9? biggrin.gif
Boudicca
Caldut tongue.gif...una din ele ai ghicit`o...nu zic care tongue.gif...
Moon Child.
Oare 4 şi 9 ?
Boudicca
Bravo Lucy, m`ai ghicit mwah1.gif ...

1. Da. Am 2 surori si 6 frati din diferite casatorii ale parintilor mei...7 dintre acestia nu`i cunosc.

2. Nu`mi place laptele, nu stiu de ce...nu`mi place...

3. Da, stiu sa gatesc de la 11 ani, de cand a plecat mama in Spania...acum gatesc mai rar decat cand gateam in generala.

4. Nu am citit Amintiri din copilarie de Ion Creanga, nu am fost curioasa sa le citesc si nici acum nu sunt curioasa...as putea sa le citesc doar pentru ca sa nu mor proasta.

5. Da, am aruncat cu o pruna in ochelarii profului de mate. Doamnee...ce copil prost mai eram rofl.gif si culmea ca nu eu am primit 2 ci var`miu care imi era intr`a 6 coleg de banca...profu` nu m`a crezut in stare pe mine de asa ceva asa ca l`a sanctionat pe var`miu...ghinion...da` eu chiar m`am distrat biggrin.gif...

6. Da, saptamana asta am scris pe tabla, la rugamintea profei de mate, tabla inmultirii cu 2. Oh da, chiar ieri am facut chestia asta am stat la tabla juma de ora...(juma de ora nu pentru tabla inmultirii rofl.gif , pentru exercitiul pe care il aveam de rezolvat)

7. Da, stiu sa crosetez. Se stie, Sere sunt sigura ca stie. Am umblat 5 ani la un cerc de crosetat.

8. Da, imi plac trandafirii albastri...enorm!!! Abia astept ziua mea sa primesc trandafirii mei preferati...

9. NU! Nu imi plac soarecii, categoric...nici soarecii si nici vacile...

10. Da, sunt o persoana tacuta. Pentru mine e ceva de bine, vorbesc doar daca sunt intrebata sau am ceva de spus.

Merci mult! Asteptam urmatorul candidat.
Moon Child.
Dacă sunt doritori, feel free tongue.gif

Elena Z
Ok 10 despre mine, 2 false, 8 reale wink.gif

1. Tocmai ce mi-am aprins o tigara ca sa scriu mai cu spor.
2. Nu de mult am ajuns acasa din oras, am avut parte de ceea mai best night ever.
3. Am fost intr-un club unde se fuma mai multa maria decat tutun.
4. La momentul actual am nu mai putin de 3 prieteni, un yugo, un marocan si un negger.
5. Il iubesc pe Pisi.
6. Am fost virgina pana la 18 ani.
7. Inca nu m-am sarurat cu nici o femeie cu adevarat.
8. Iubesc aurul alb.
9. Nu am vandut niciodata droguri.
10. Iubesc hip hipopul si urasc manelele.

Joc declarat deschis smile.gif
cipdecip
2 si 4? smile.gif
Elena Z
fals, fals rolleyes.gif
Data'q
7, 8?

PS: Nu ne răspunde dacă e fals pentru fiecare punct, ci doar dacă am nimerit sau nu ambele minciuni.
cipdecip
5 si 8 ? hmm.gif
Justitiarul
3 si 6
Elena Z
sorry boys dar nici unul dintre voi nu ma-ti 'nimerit'... mai incercati wink.gif) devil.gif
Justitiarul
6 si 7
Elena Z
nope... hai nu mai incearca nime? wink.gif)
Felina
5&9 biggrin.gif


fata, e greu!!!
Elena Z
Felina, fata de tine imi era frica ca ma citesti de atata timp,.. dar pana mea,.. vaz k nici u nu m-ai 'nimerit' wink.gif

hahaha am stiut io, lumea numai crede ca ma stie, dar de fapt habar nu are,... pana mea atunci daca habar nu are nu ma cunoaste cu adevarat, de ce ma judeca, cu ce drept ?!?! as baga un cui de draci, dar am zis ca m-a las rofl.gif rofl.gif rofl.gif
Felina
inca o incercare rofl.gif 6&10

mandro, de unde naiba ai tu impresia ca te cunosc asa de bine?? si astea de le-ai pus tu, optiunile, nu prea au treaba cu sufletelul tau, cu miezul ca sa zic asa, si io pe ala cred ca-l cunosc asa unpic biggrin.gif .
si mai departe cine devil.gif te judeca, sper ca nu te referi la mine!
Felina
rectific, 5&10 si daca nici acuma n-am priceput, noa inseamna ca nu ma duce capu si las pe altii wink.gif
Elena Z
hh.gif mad.gif blink.gif rofl.gif
Rehael
6 si 9
Elena Z
Nu cool.gif
Felina
fata, tu NU-l iubesti pe pisi si NU urasti manelele, ce naiba! Una din noi are probleme de logica rofl.gif .
Elena Z
Fata, clar ca una din noi doua are probleme de lojica, intrebare este care,..?! rofl.gif rofl.gif rofl.gif
Rehael
6 si 7
Elena Z
Nein wink.gif
Rehael
8 si 2
Elena Z
again, NU !
carmine
1,9?
cipdecip
8 si 9 ?
Elena Z
no ,...
Justitiarul
ma dau batut
Elena Z
Puii mei, vaz ca nu prea mi-ati citit jurnalul de la inceput,.. sau nu cu asa mare atentie,... ok,,, hmmz sa vedem cum facem wink.gif incercati sa imi puneti voi niste intrebari asa mai indirecte legate de intrebarile mele, ca sa va da-ti seama mea usor care sunt alea 2 false,... mwah1.gif
Justitiarul
Usor, nu va inghesuiti cu intrebarile!
Elena Z
rofl.gif rofl.gif devil.gif rolleyes.gif mwah1.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.