Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Ce Stii Despre Mine?
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Peripetii la Gura Sobei > Despre Forumisti
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29
colectionara
Pai nu au ramas decat 7 si 9 laugh.gif.
Puss In Boots
user posted image

Si colectionara mai colectioneaza o victorie !!!!
user posted image
BRAVO

Explixatia:
QUOTE

1) Am practicat kendo. = timp de patru ani ... 
2) Copil fiind, am fost lovit în plin de o basculanta. = aveam patru ani si am traversat strada fara sa ma asigur atras de taraba unei precupetze ce vindea capsuni ... n-am avut absolut nimic  ... hmm.gif  si totusi rofl.gif
3) Îmi place sa trag cu arcul. = foarte mult ... si sunt chiar bun. doof.gif
4) Împreuna cu un prieten, am construit o cabana. = frumoase vremuri ... dificile dar frumoase
5) Tatal meu nu m-a batut niciodata. = un exemplu pentru mine ... înca nu am mai întâlnit pe cineva care sa aiba aceasi blândete dar în acelasi timp si aceeasi fermitate ... îl iubesc foarte mult...  cry.gif
6) Locuiesc la Paris. = cam scumpa viata la Paris pentru gustul meu dar asta ese .. deocamdata
7) Îmi pierd cheile destul de des. = laugh.gif de fapt nu-mi amintesc sa le fi pierdut vreodata tongue.gif
8) La gradinita trageam fetitzele de coditze = sorry.gif  sorry.gif  sorry.gif
9) În armata am luat locul întâi la trageri pe unitate. = n-am facut armata rofl.gif
10) Nu-mi place conopida. = user posted image
Serenity
QUOTE
n-am facut armata  rofl.gif


nonono.gif bop.gif laugh.gif

Hop si eu! biggrin.gif

1. Ador mirosul de vanilie
2. In copilarie am fugit de acasa
3. Am mancat un glob de sticla
4. Imi place la nebunie sa fac cadouri
5. Am vandut seminte la colt
6. Inca ma mai uit la desene animate
7. Imi place sa merg mult pe jos
8. Plang foarte usor
9. Mi-am convins fratele sa manance doua zile doar iarba
10. In liceu de cateva ori am chiulit ascunzandu-ma in.. dulap.

2 false, ca de obicei.. wink.gif
trustbyte
9 si 10? smile.gif

Ioana Nosta
4 si 9? smile.gif
Serenity
Caldut, caldut.. aproape fierbinte in anumite puncte ohyeah.gif harhar.gif Inca nu le-ati nimerit dar sunteti pe-aproape wink.gif
Puss In Boots
9. Mi-am convins fratele sa manance doua zile doar iarba rofl.gif

Din câte te cunosc ai fi în stare tongue.gif

io zic ... 10 si 8 unsure.gif
Serenity
I'm not gonna be a bitch si-o sa-ti spun ca ai nimerit-o pe una wink.gif Acu' daca e vorba despre 9 nu pot sa-ti spun.. rofl.gif
Puss In Boots
7 si 8 yeah.gif
Jazz
rofl.gif
hmm.gif 5 si 10?
simonsays
3 si 8 ? adica na, ma gandesc .. iarba e hranitoare.. doar o mananca catamai animalele ... laugh.gif
Aramis
eu spun ca 5 si 9 smile.gif
Vexx
Ser..3 si 5! harhar.gif
Serenity
Habar nu am, nu inteleg de ce ma intrebati pe mine rofl.gif

Indiciu: Ambele afirmatii false au fost spuse si Pisoiu' da tarcoale la greu laugh.gif

QUOTE
adica na, ma gandesc .. iarba e hranitoare..


Si vacutele fericite dau cel mai bun lapte.. licklips.gif rofl.gif
Cla
7 si 10, Serenity rolleyes.gif
Puss In Boots
si eu cred ... laugh.gif
Serenity
Pai da.. matzele astea sunt celebre pentru intuitia de-a dreptul feminina si ce tata e ala care nu-si cunoaste copilul tongue.gif rofl.gif Bravo mustaciosilor! biggrin.gif Dati o bere (fara vreun motiv logic ohyeah.gif)

Explicatiuni:

1) Ador mirosul de vanilie - Din copilarie mi se trage cand eram pur si simplu innebunita dupa dulciuri.. nu ca s-ar mai fi schimbat ceva intre timp.

2) In copilarie am fugit de acasa - Eram foarte mica si nu-mi mai amintesc dar mi-a povestit mama ca dupa ce m-a certat am luat o plasa in care am indesat niste haine, am iesit pe usa si dusa am fost. Ce-i drept, prea departe nu am ajuns.. Calatoria mea s-a sfarsit in momentul in care am dat de un morman de nisip la cateva blocuri distanta. Acolo m-au gasit ai mei ceva mai tarziu, scobind de zor.. n-am idee dupa ce.

3) Am mancat un glob de sticla - De fapt e vorba despre podoaba aceea care se pune in varful bradului. Ai mei m-au lasat singura langa globuri iar dupa putin timp cand s-au intors m-au gasit infruptandu-ma. Dumnezeu stie cum de nu am patit nimic..

4) Imi place la nebunie sa fac cadouri - Yup. Bucuria altora ma face nespus de fericita sorry.gif

5) Am vandut seminte la colt - Sad but true. Tot in copilarie (ca deh, eram mici si prosti) mie si catorva prieteni ni se parea deosebit de interesanta aceasta activitate, asa ca am cumparat din mai multe parti cate un cornet de seminte si ne-am asezat la colt sa le vindem.. Nu dupa mult timp, un vecin mai mare ni le-a 'confiscat' lasandu-ne cu buza umflata..

6) Inca ma mai uit la desene animate - Mai putin de cand le-au tradus in romana mad.gif

7) Imi place sa merg mult pe jos - No way Jose! Teleportarea e una din dorintele mele cele mai infocate tongue.gif

8) Plang foarte usor - Guilty as charged.

9) Mi-am convins fratele sa manance doua zile doar iarba - Of, si cate i-am mai facut.. Si-acum il tachineaza vecinii care isi mai aduc aminte devil.gif

10) In liceu de cateva ori am chiulit ascunzandu-ma in.. dulap. - Vai, dar eu nu am chiulit niciodata.. rofl.gif Nu in modul asta, anyway.. wink.gif

Next!

P.S: Ma enerveaza la culme faptul ca nu sunt permisi decat 10 zambareti..
Cla
biggrin.gif Bine, dau o bere clapping.gif
QUOTE
7) Imi place sa merg mult pe jos - No way Jose! Teleportarea e una din dorintele mele cele mai infocate tongue.gif

Mi-am dat seama, pt ca:
QUOTE
Ce-i drept, prea departe nu am ajuns.. Calatoria mea s-a sfarsit in momentul in care am dat de un morman de nisip la cateva blocuri distanta. Acolo m-au gasit ai mei ceva mai tarziu, scobind de zor.. n-am idee dupa ce.

rofl.gif thumb_yello.gif Chiar, dupa ce scobeau? rofl.gif
Puss In Boots
yeah.gif

Ok, berea o dau doar mustaciosii rofl.gif tongue.gif
Eu la 7 m-am inspirat din profil ... cool.gif , iar la 10 mi s-a parut anapoda laugh.gif

ok! Who's next?! rolleyes.gif
icarus
Bun. Sa vedem ce stiti (ghiciti sau pariati) despre mine... smile.gif

1. Am facut turul Romaniei.
2. Cand eram copil imi placea sa mananc visine direct de la sursa, adica suit in visin.
3. Multi dintre colegii din scoala generala ma cunosc drept cel mai mare tocilar
in viata.
4. In facultate am avut mai multe restante decat numarul de carti din colectia Jules Verne pe care le-am citit.
5. Am fost pentru o zi ghid pe autocar.
6. Cea mai mare suma pe care am castigat-o vreodata la loto a fost 200.000 de lei.
7. Pana la 20 de ani n-am fost decat o singura data la mare.
8. Cand eram de 6-7 ani faceam experimente periculoase. Ma jucam cu focul si odata am reusit chiar sa ma electrocutez.
9. Am calatorit o singura data cu avionul.

2 sunt false. Succes! laugh.gif

edit: am corectat o greseala neintentionata.
colectionara
1 si 9, complet la misto, ca habar nu am smile.gif. Daca mi-ai spus si am uitat, sa ma ierti hh.gif.
icarus
Nu, nu cred sa iti fi spus. smile.gif
Deocamdata mai astept cateva variante... rolleyes.gif
Serenity
3 si 4 se cam bat cap in cap hmm.gif Acu' stau si ma gandesc ca daca ar fi fost vreuna din ele falsa nu le-ai fi pus una langa alta.. ramane sa aflu explicatia wink.gif Eu zic 6 si 7.
icarus
Eu mai astept... Nu ati ghicit; e prea devreme sa spun mai mult decat atat. biggrin.gif
Puss In Boots
4 si 9 ... hmm.gif
icarus
Mnu. whistling.gif
Jazz
3 si 8? cool.gif
icarus
Felicitari, ai fost cel mai departe de raspunsul corect! rofl.gif
Nu e un indiciu. rolleyes.gif
Jazz
tongue.gif 1 si 7?
Ioana Nosta
6 si 9?
icarus
Exact. Ioana Nosta ma cunoaste cel mai bine! laugh.gif
Oricum, toti ceilalti ati nimerit cel putin o afirmatie gresita. thumb_yello.gif

1. Am facut turul Romaniei.
Da. Si a fost grozav. Am fost cu autocarul iar noaptea stateam la cort pe unde puteam. cool.gif

2. Cand eram copil imi placea sa mananc visine direct de la sursa, adica suit in visin.
Da. Imi place si acum, dar nu prea mai am visini la indemana...

3. Multi dintre colegii din scoala generala ma cunosc drept cel mai mare tocilar in viata.
Adevarat.

4. In facultate am avut mai multe restante decat numarul de carti din colectia Jules Verne pe care le-am citit.
Adevarat. De ce? Raspunsul scurt ar fi: din cauza ca m-am prostit odata ce am crescut. laugh.gif Dar, de fapt, n-a fost niciodata o prioritate pentru mine sa trec examenele cu orice pret. Si am o memorie care se incapataneaza sa nu retina ceea ce nu ii este pe plac. mad.gif

5. Am fost pentru o zi ghid pe autocar.
Da. Am fost ghid pentru niste pusti de clasa a 2-a si a 3-a. Am fost cu ei la munte. Cand m-am intors acasa aproape nu mai puteam vorbi. smile.gif As mai face oricand treaba asta, de placere, dar nu vreau sa iau painea de la gura ghizilor profesionisti! rofl.gif

6. Cea mai mare suma pe care am castigat-o vreodata la loto a fost 200.000 de lei.
Nu am castigat niciodata la loto. Am castigat doar la loz in plic de cateva ori, dar niciodata mai mult decat costase biletul.

7. Pana la 20 de ani n-am fost decat o singura data la mare.
Sad, but true.

8. Cand eram de 6-7 ani faceam experimente periculoase. Ma jucam cu focul si odata am reusit chiar sa ma electrocutez.
Adevarat. Cu focul lucram in conditii sigure tongue.gif, dar am dat-o in bara cand a venit vorba de curentul electric! Am simtit din plin 220V. Nu cred ca am urlat in viata mea mai tare. cry.gif

9. Am calatorit o singura data cu avionul.
Nu am calatorit niciodata cu avionul.

Asta a fost. smile.gif
KodiaK
Damn! 50.gif Si tocmai cand vroiam sa zic si eu 6 si 9...69....mai nebunule rofl.gif

Sa ma bag si eu in seama nitel tongue.gif

1. La varsta de 16 ani am mers singur cu avionul in SUA.
2. Imediat dupa revolutie m-au trimis ai mei dupa piine si m-am ratacit.
3. Prefer oricand sa imi dau osteneala pe un traseu montan decat sa lenevesc pe plaja la soare.
4. Imi este frica de inaltime, motiv pentru care nu am facut niciodata Bungee Jumping.
5. Am avut un accident de masina pentru ca m-am uitat dupa o tipa care trecea pe trotuar.
6. Cu banii din prima bursa i-am facut cadou prietenei mele o cina romantica.
7. Nu am absolut nici o manea in calculator.
8. Inainte sa imi iau calculator (1998) nu stiam nici macar sa schimb wallpaperul pe desktop.
9. Pina la 21 nu am facut niciodata sex.

La fel ca la icarus, 2 sunt false.

Bafta!
icarus
4 si... 7 ohyeah.gif ?

smile.gif
flori
6 si 9 ... rofl.gif
Serenity
Hmm.. pai s-o luam asa..

3-ul sunt sigura ca e adevarata, 5 si 6, din putinul pe care-l stiu despre tine devil.gif presupun ca sunt adevarate (desi 5-ul ala ohmy.gif ), 8 de asemenea pentru ca si eu eram la fel rofl.gif, la 1 si 2 asa-mi spune mie intuitia tongue.gif

Mai raman 4, 7 si 9..

4 se cam contrazice cu 3, deci s-ar putea sa fie fals. Si ca sa nu spun ca Icarus, voi zice 4 si 9 biggrin.gif
KodiaK
Mai astept variante.
Flori...si tu ai o atractie catre 69 rofl.gif
serenity, imi place ca tzi-ai dat osteneala dar esti total pe linga biggrin.gif
Jazz
1 si 9? rolleyes.gif
flori
QUOTE (KodiaK @ 6 Dec 2004, 12:23 AM)

Flori...si tu ai o atractie catre 69  rofl.gif

E o constatare sau o intrebare? Daca-i constatare de unde ai dedus? Daca-i intrebare lipseste semnul, totusi i-ti raspund! Categoric nu laugh.gif ! Dar am incercat sa gindesc ca tine! 43.gif
In schimb, n-am primit raspunsul, e corect sau nu?
DeeDee
Hai ca incerc si eu
1.Sunt foarte punctuala
2.Imi plac foarte mult calatoriile
3.Urasc rutina
4.Imi plac motocicletele
5.Sunt foarte timida cand cunosc persoane noi, cu conditia sa-mi pese
6.Las totul in ultimul moment, si uneori nu reusesc sa termin ce am inceput
7.Sunt o persoana foarte romantica
8.Nu suport ipocrizia, si implicit minciuna(exceptie fac minciunile mele, sunt ipocrita nu? rofl.gif )
9.Sunt "cam" singura


2 sunt false....
pese:Tyra nu are voie sa raspunda tongue.gif
Serenity
5 si 8 pentru Kodiak harhar.gif

DeeDee, editeaza ca nu terminaram cu Kodiak tongue.gif laugh.gif (La tine eu zic 1 si 7 ohyeah.gif)
DeeDee
Pai nu are rost ca le-ai nimerit...ori nu ma pricep eu la jocul asta, ori sunt ca o carte deschisa, ori ar trebui sa mai incerc
Serenity
rofl.gif mwah1.gif A doua varianta wink.gif
KodiaK
Nimeni nu m-a ghicit pina acum. C'mon guys, it's not that hard...or maybe it is wink.gif

DeeDee:
1. nu esti pt ca ai intarziat la intilnirea forumistica.
2. la toti ne plac asa ca nu cred ca tu faci nota discordanta
3. Duh!!!
4. aici nu sunt sigur dar ma bazez pe noroc chior si sper ca iti plac
5. Asta asa e.
6. am dat cu banul si a iesit adevarata smile.gif
7. Am asa o presimtire ca esti romantica, nush de unde tongue.gif
8. si asta sa zicem ca e adevarata
9. Asta e cu un mare semn de intrebare biggrin.gif In primul rand ghilimelele alea ma streseaza, fiindca schimba sensul frazei dak e sa fie puse pe bune. Si in al doilea rand ce intelegi tu prin singura? Adik nu ai prieten, sau nu ai prieteni tongue.gif
Dar prin eliminare am ajuns la concluzia ca 1 si 9 sunt false smile.gif

PS: putem sa o intrebam pe tyra? laugh.gif

flori, era o constatare-intrebare biggrin.gif Si iti dai seama ca nu le puneam false exact pe 6 si 9, eventual pe 9 si 6 rofl.gif
Puss In Boots
KodiaK, tu trisezi ! rofl.gif wink.gif

ps. fain avatar ti-ai ales tongue.gif

Edit: normal ca 1 si 9 sunt false devil.gif
cipdecip
5 si 9 false? Dee Dee
mutulica
unde o umbla Tyra, chiar acum cind e nevoie de ea
DeeDee
Pai dupa cum Cum zicea Serenity...1 si 7
Hai ca m-ai incerc
1.Am facut 9 ani de gimnastica
2.La13 ani eram vicecampioana nationala la karate
3.Sunt complet impotriva violentei
4.Nu imi plac pasarile
5. Ador Sarbatorile de sfarsit de an
6.Imi plac filmele horror
7.Adesea sunt geloasa(din diverse motive)
8.Nu imi place sa imi stabilesc teluri sau sa-mi fac planuri
9. Cel mai urat an din viata mea a fost cand aveam 17 ani
Puss In Boots
laugh.gif
Pai hmm.gif daca ma iau dupa 2 si poza pe care ai puss-o-n profil, 3-ul este foarte putin credibil rofl.gif happy.gif
trustbyte
1 si 9? smile.gif
DeeDee
Nope tongue.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.