Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Ce Stii Despre Mine?
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Peripetii la Gura Sobei > Despre Forumisti
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29
Serenity
Hai ca de cand a promis Energie ca revine cu detalii au aparut fetze noi la Han ce merita deSconspirate tongue.gif

O sa le dau eu ocazia, daca ghicesc.. devil.gif

1. La casa, la supermarket, mi se intampla des sa imi dau seama ca nu am destui bani.
2. Sunt pur si simplu innebunita dupa mirosul de detergent.
3. Stiu sa tricotez si sa crosetez.
4. Pot recita la orice ora tabelul periodic al elementelor.
5. Am fumat marijuana.
6. Stiu sa induc o transa hipnotica.
7. Nu m-as desparti niciodata de mp3 player.
8. Sunt impotriva jocurilor de noroc.
9. Nu suport berea neagra.
10. Am avut foarte multe porecle.

2 false, care sa fie? tongue.gif
Cla
QUOTE(Serenity @ 4 Feb 2009, 01:03 AM) *
2. Sunt pur si simplu innebunita dupa mirosul de detergent

Ce-ar fi sa te mariti cu Meister Proper? Si ce bine miroase gagiuuuuuu..... mmmmmhhh
a buda proaspat dezinfectata rofl.gif

Serenity
drool.gifdrool.gifdrool.gifdrool.gif

... e barbatul visurilor mele.
mutulica
4 si 2 false?
Frisky
6 si 7? unsure.gif
Erwin
4 si 5? smile.gif
Cucu Mucu
4 si 8
abis
4 si 6? smile.gif
Moon Child.
3 şi 5 ?
Boudicca
QUOTE(Cucu Mucu @ 4 Feb 2009, 09:50 AM) *
4 si 8


Eu zic cum zice Cucu Mucu rolleyes.gif ...
Serenity
Wow, ma bucur sa vad atata lume buna biggrin.gif ... din pacate nu a ghicit nimeni.

Va ajut: una din variante a fost dibuita, cealalta nu a fost mentionata deloc tongue.gif
Cucu Mucu
QUOTE(Serenity @ 4 Feb 2009, 09:26 PM) *
Wow, ma bucur sa vad atata lume buna biggrin.gif ... din pacate nu a ghicit nimeni.

Va ajut: una din variante a fost dibuita, cealalta nu a fost mentionata deloc tongue.gif


4 si 9? Ba, stiu ca zicea cineva pe aici ca nu-i place berea neagra... da' parca n-am bautara niciodata impreuna noi!
Serenity
Ce aveti ba cu 4-le ala? laugh.gif Litiu, Sodiu, Potasiu, Rubidiu, Cesiu, Franciu, Beriliu, Magneziu, Calciu, Stronţiu, Bariu, Radiu, Bor, Aluminiu, Galiu, Indiu, Taliu.... laugh.gif

E adevarat 4-le, atat cat am fost obligati sa invatam in scoala generala tongue.gif
Cucu Mucu
Houli şīt, ştii tabelul? Tocilarooooooooo
jude
Eu am examen maine si n-am terminat de citit enciclopedia, dar stau si-ti citesc jurnalul sa aflu daca-ti place berea neagra (n-am aflat tongue.gif ). laugh.gif
Deci : 6 si 10?
Moon Child.
6 şi 9 ?
6 şi 1 ?
Serenity
Va apropiati tot mai mult... dar 6-le e adevarat tongue.gif
jude
Rili? jamie.gif Prin "a induce transa hipnotica" nu intelegi "a baga alcool intr-un individ pana cand nu mai stie de el", nu? hmm.gif
Serenity
"Stiu sa induc o coma alcoolica"... hmm.gif ...dap,dap... si aia laugh.gif
Moon Child.
1 şi 5 ?
5 şi 10 ?

Ultimele īncercări...
Serenity
Ai nimerit una din variante, Lucy spoton.gif Si va mai dau un indiciu: a doua afirmatie falsa a fost ghicita de Cucu Mucu ceva mai demult.

Hai ca acum e simplu... daca vreti, va spun care sunt, ca nu vreau sa monopolizez jocul...
Cucu Mucu
da, ba, 8 si 10. Sau nu?
Serenity
Nu ie astea ba rofl.gif Acu' mi-am dat seama.... numai una din ele e buna tongue.gif
Cucu Mucu
tongue.gif 8 si 1?
Serenity
Yup, you are the man my man. Bingo! laugh.gif

1. La casa, la supermarket, mi se intampla des sa imi dau seama ca nu am destui bani. - Imi calculez pe calculatorul telefonului la fix cat trebuie sa platesc la casa, ca prea aveam surprize de fiecare data cand ajungeam acolo in trecut. Nu ma trezeam ca nu am destui bani, dar mereu aveam de platit o suma muult mai mare decat ma asteptam.

8. Sunt impotriva jocurilor de noroc. - Una din cele mai placute moduri de a-mi petrece seara e sa chem prietenii la mine si sa incingem o partida de poker tongue.gif

You are next, Cucule tongue.gif
Data'q
My apologies... N-am obs că s-a ghicit...
Serenity
Dat fiind ca Cucu Mucu nu mai da semne, eu propun ca unul din noii veniti sa urmeze, sa ii cunoastem mai bine. Boudicca, Lucy O'Hara... ce ziceti? Vrea una din voi sa participe?
Moon Child.
Doresc eu.


1. Ştiu să cānt primul portativ din Moonlight Sonata de Beethoven.
2. Īn timp ce mă plimbam odată m-am dat cu capul de un stālp.
3. M-am dat de-a rostogolul pe deal.
4. Am numărat cāţi paşi fac de acasă pānă la şcoală.
5. Nu-mi plac stafidele.
6. M-am aruncat de pe bloc.
7. Am ţipat odată de a auzit populaţia din 2 blocuri.
8. L-am dat pe fratele meu cu capul de mobilă.

2 false.
Serenity
5 si 6? biggrin.gif
Frisky
6 si 8? smile.gif
Moon Child.
Nu.
Mai īncercaţi.

Serenity
4 si 5 tongue.gif
Marcus
5 si 7 ? tongue.gif
Moon Child.
Indicii :
Una din variantele false nu a fost menţionată de voi, iar cealaltă a fost de cāteva ori.

Şi 6 e adevărată, o să explic după ce se ghiceşte.
Data'q
2 şi 5 ...

2-ul fiindcă ai zis "m-am dat" şi nu "am dat".
5 fiindcă sper să fie falsă. laugh.gif
Serenity
Si io mizez pe 5... siiiii.....
..... sa zic 3, desi tot 2 as fi zis tongue.gif
Moon Child.
Nu.
Mai există o singură variantă; cea corectă.
Data'q
Mda... Da' să ştii că nu-mi place să ghicesc logic.
Fie... de data asta: 1 şi 5.
Moon Child.
Da.

1. Ştiu să cānt primul portativ din Moonlight Sonata de Beethoven.
Nu! Ştiu să cānt primul portativ şi jumătate din al doilea din Fur Elise. tongue.gif

2. Īn timp ce mă plimbam odată m-am dat cu capul de un stālp.
Da! Mă uitam după cineva şi, deodată, am simţit ceva tare şi rece. Un stālp.rofl.gif

3. M-am dat de-a rostogolul pe deal.
Da! rofl.gif Bunica are casa la poalele unui deal şi curtea ei e pānă sus. M-am urcat vara asta pe el cu fratele şi am pozat satul (E o vedere superbă). Apoi am coborāt. Eu īn faţă! M-am īmpiedicat de o rădăcină şi am īnceput să merg mai repede, şi mai repede... pānă am căzut şi m-am rostogolit de vreo 3 ori īn jos, pe deal. Nu ştiu cum am făcut, că m-am oprit cu faţa la fratele meu. Părea speriat. I-am spus "Sunt īntreagă. O să supravieţuiesc." şi s-a liniştit.

4. Am numărat cāţi paşi fac de acasă pānă la şcoală.
Da, şi ? N-avem ce face. Oricum, sunt la 5 minute distanţă de şcoală. tongue.gif

5. Nu-mi plac stafidele.
Fals! Īmi plac. Sau aşa īmi amintesc.laugh.gif

6. M-am aruncat de pe bloc.
Da. Īntr-un vis. rofl.gif

7. Am ţipat odată de a auzit populaţia din 2 blocuri.
Da! M-a muşcat o albină... Aveam doar 5 ani. Ce mi se pare incredibil e că nu-mi aduc aminte să mă fi simţit penibil cānd pānă şi persoane de la blocul de vizavi au ieşit la geam.rofl.gif

8. L-am dat pe fratele meu cu capul de mobilă.
Ne jucam şi noi ca doi copii şi... Cānd eram mică eram mai rea wink.gif

Data'q
Aştepăm provocarea Boudiccai acum. Sau dacă mai sunt doritori, feel free...
LINICA
Pot sa incerc eu pana vine Boudicca? tongue.gif
Data'q
Eu nu am nimic impotriva... Mira-m-as sa aiba altcineva... Cand trece si Boudicca pe aici, sa ne zica. wink.gif
LINICA
1. Am citit Cel mai iubit dintre pamanteni in biblioteca, chiulind la orele de engleza si geografie;
2. Filmul pe care l-am revazut de 8 ori cu aceeasi placere este Vacanta la Roma;
3. Am cosmaruri aproape in fiecare noapte;
4. Primul ruj mi l-am cumparat la 17 ani;
5. Am inceput sa castig bani de la 6 ani si am luat primul salariu inainte de a implini 15 ani;
6. Primul forum pe care m-am inscris este hanuancutei;
7. M-am indragostit de un baiat care era in scaun cu rotile;
8. Mi-e frica de casatorie;
9. Ma plimb noaptea;
10. Cant la chitara pe intuneric.

Gata, sunt 10. smile.gif
Data'q
4 şi 9 ...
LINICA
Nu.
Nefertiti
5 si 8?
LINICA
Trec si eu la un indiciu, vad ca asa se obisnuieste - una de la Data'q e ok mwah1.gif
Data'q
9 şi 10?
LINICA
Nici acum nu e bine, Data'q happy.gif
Serenity
3 si 4? biggrin.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.