Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Vremea
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Poiana lu' Iocan
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11
milimetru
Pune deoparte cīteva grade Ligia. Să mi le trimiţi la iarnă. Īţi spun eu cīnd! sleep.gif
mutulica
ploua, e vremea de bacovia
Scarlett
o zi mohorata de toamna ... cerul parca sta sa cada sad.gif
simonsays
pai chiar cade ...
vreme de facut dragoste cu fostele iubiri ! ohyeah.gif
mutulica
nu mai ploua dar tot frig...
se recomanda incalzire reciproca, pe sub plapuma smile.gif
milimetru
Plouă īncontinuu de ieri după-amiază (chiar totul deodată?). Friguleţ. Umbrelă. Gīnduri...
Jazz
La noi e friiig... Sunt fo 3 grade si ceva. cold.gif
mutulica
la noi e frig si ud
Scarlett
ploua de azi dimineata ... si e frig

pentru la noapte au anuntat 0 grade ...



milimetru
Deci, īn concluzie, n-are nimeni nici o rază de soare, nici măcar cu īmprumut!! dunno.gif
LigiaB
Sorry Milimetru acum am vazut numai dorinta ta! rolleyes.gif O sa tin minte. smile.gif

Daca sapt trecuta umblam in pantaloni scurti si tricou, de ieri am dat drumul la caldura, e ff frig, ploua si bate un vind oribil, toate ghivecele cu flori sint invers mad.gif
Se intuneca devreme, si la sfirsitul lunii cind se schimba ora, va fi si mai oribil... sad.gif
NU imi place toamna, ma deprima, natura moare, soarele dispare, e prea frig!
mutulica
ploua rece, frunzele cad, totul e aramiu...
se intuneca repede, si vine lumina tirziu...
Turcoaz
Si, totusi, cei din Bucuresti se bucura de o toamna frumoasa de cateva zile. Urca gradele termometrului pana la 20-21C, cerul senin, dar putem da si drumul la caldura seara...LigiaB hug.gif
milimetru
Da, da. Pe ansamblu (dau la o parte cīteva zile) şi octombrie mi s-a părut agreabil. Dacă noiembrie va fi binevoitor şi el rezultă o toamnă de ţinut minte.

Părerea mea...

ps: Ligia, natura trebuie să moară pentru ca să poată renaşte la primăvară. Nu se poate īnviere fără moarte mai īnainte! wink.gif smile.gif
mutulica
azi a plouat, dar a fost placut...
cad frunzele
Serenity
mutulicule, a plouat cu frunze? ohyeah.gif Am vazut si eu un plop pe langa groapa de gunoi unde frunzele jucau "cine-ajunge prima jos" am impresia.. tongue.gif
Si eu care chiar remarcam saptamana trecuta ca la Tm uita pana si frunzele sa mai cada.. laugh.gif Or fi recuperand acum..
Nu-mi place toamna.. E frig, intuneric, cenusiu, umezeala.. Saptamana trecuta am avut parte de o zi insorita si ceva mai calda.. Una singura. O fi de-ajuns pentru unii? Pentru mine cu siguranta nu..
mutulica
da.. ploua cu frunze galbene
e frumos, mie imi place
Ovidius
Daaa, e foarte frumos. Ieri a fost foarte frumos afara si se pare ca si azi va fi la fel, desi bate putin vantul.
Serenity
Amin doof.gif
M-am saturat de ploaie si frig.. As vrea sa locuiesc intr-un bananier in momentul asta, sa ma prajesc la soare si sa halesc la banane pana mi se face rau.. Iar cu cele pe care nu le mananc sa arunc dupa turistii obraznici care se holbeaza la mine de parca n-ar mai fi vazut oameni care-si duc viata-n bananieri dunno.gif laugh.gif
mutulica
se pare ca va fi frumos toata saptamina
Ovidius
QUOTE (mutulica)
se pare ca va fi frumos toata saptamina

Daca iarasi se strica vremea pe weekend nu stiu ce fac. In vara/toamna asta s-a intamplat de nu stiu cate ori sa stau in weekend in casa sa ma joc, sau mai rau, sa ma uit la tv cry.gif
milimetru
Păi, nu ştiu, dar duminică 24 oct eu am decretat-o cea mai frumoasă zi a anului! smile.gif Căldura şi lumina bine potenţate, degradeul frunzelor care, da, plouau ameţitor şi melancolic. Zi ideală pt orice: plimbare, ieşire la iarbă verde, sport, visare etc. Chiar o fi fost aşa sau eram doar eu īntr-o stare mai specială...?
mutulica
ploua rece...
macar imi spala masina
moonlight
Ningeeeee ... E atat de frumos afara , dar si atat de frig ... deh , iarna nu'i ca vara blink.gif huh.gif !

cold.gif ....dar e atat de bine ! Let it snow , let it snow , let it snow !
Carmi
nu stiu ce vreme e afara dar picioarele mi-s inghetate rolleyes.gif
Puss In Boots
La Paris e frig si-i super īnnorat ... barometru sta sa explodeze si pe mine ma doare capatzāna ...
Poate de asta huh.gif
Naspa sad.gif
Vornicum
Aici ninge de 3 zile neincetat.Avenit iarna...
mutulica
e frumusel afara, si soare...

dar acum o luna am cam inghetat....
Antont
QUOTE (mutulica @ 26 Feb 2005, 08:34 PM)
e frumusel afara, si soare...

dar acum o luna am cam inghetat....

N-ai vrea sa stii ce draci am avut toata ziua...O vreme superba, cald, soare, auzeam motoare turate in draci pe bulevard, si eu nu am talon si numar(again rofl.gif )......Fir-ar, cit de dor poate sa-mi fie sad.gif ...au trecut trei luni jumate de cind n-am mai tras o forja meseriasa p'afara......
mutulica
relax... ce te vaiti ca nu ai talon, eu nu am nici carnet, si purcelul de c, se cara in draci cu o kawa noua
ausländer
la Brasov ninge incontinuu de ieri dimineata... bine ca ma intorc in Iasi, unde ninge numai de aseara smile.gif
Oiski-Poiski
Deci, azi dimineata au fost - 17 ° C acum sunt doar - 8.
mutulica
mi-au inghetat stergatoarele cele noi pe parbriz sad.gif
Scarlett
38.gif 38.gif vine primavaraaaaaaaaaaaaa
Cla
La noi chiar ca clapping.gif au iesit Krokus, ghioceii wub.gif
Si motoarele din garaj, tineretul se plimba cu inlineri... superb flowers.gif rolleyes.gif
Si eu cu bicicleta ohyeah.gif
Felina
Si la Dublin a venit primavara. Cand apare soarele imi alunga toate gandurile si raman asa, ratacind pe drumuri necunoscute pana cand apare vreun nor pufos ca vata de zahar. Atunci imi amintesc ca trebuie sa ma intorc la lucru.
mutulica
aici a fost frumusel, dar umbla vorba ca se nasoleste iara
Scarlett
ohno.gif s-a intors iarna ...a plouat.... a nins cry.gif
mutulica
e soare, si frumos afara, dar cam cu dinti
Diana-Maria
Craiova: 14°C.
Invincible
Timisoara... vreme frumoasa, cer albastru-albastru.... mai incolo ies si eu la pascut!
mutulica
se face vreme buna !!!!!
Oiski-Poiski
Aha, wink.gif .La mine ploua cry.gif .9 °C
cactus
La Arad - vreme superba; cam racoare si io am o gripaaaa hh.gif
Felina
Dublin - e frig si ploiceste marunt cry.gif
Vornicum
San Marino, 10C , ploua torential ohyeah.gif
mutulica
Vornicum, esti in San Marino ? ce fain de tine. La Timisoara e caldut si frumos...

Mihai ai putea sa pui topicul asta in cui? sa devina statia meteo a hanului?
Eclectic
QUOTE
La Arad - vreme superba; cam racoare


Coafura rezista.

QUOTE
Dublin - e frig si ploiceste marunt


Coafura are volum.

rofl.gif
Yvonne
Tot la Arad : e inorat si bate vantul.
Coafura e nicicum.
Felina
QUOTE (Barrie @ 7 Apr 2005, 12:41 PM)

Coafura are volum.


Barrie biggrin.gif
daaaaa si urasc chestia asta devil.gif

Dublin: soare minunat si frig de-ti ingheata respectiv nasul, care estem
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.