Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Vremea
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Poiana lu' Iocan
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11
mutulica
Acum ca a venit ideea, bagati si spuneti vremea
BLANCA
vremea nu stiu cata e acum in Bucuresti dar aici la mine la serv pe strada cred c a bate vandul cu 60 km la ora pe putin...
Vornicum
La mine aici sunt 25 grade celsius si nu ploua
Mi-e si frica sa intreb cum vine ala serviciu pe autostrada.
trustbyte
la mine bate un vant racoros, inmh zice 9 grade da' sunt probabil mai putine aici...nu e soare, cerul e gri, cu nori de ploaie dar nu ploua, poate mai tarziu....


smile.gif

fargakos
La noi se zice ca-s 7 grade... Vantul nu bate asa de tare. De vreo 5 minute s-a facut ceva mai lumina, dar tot ploua sad.gif
Ovidius
10 grade maxim, cu nori dar fara ploaie.
...vreme de numarat banii sau facut copii...
Imi aduce intotdeauna aminte de melodia cantata de paula Seling pe versuri de Nichita Stanescu:

Ploua infernal,
si noi ne iubeam prin mansarde.
Prin cerul ferestrei, oval,
norii curgeau în luna lui Marte.

Peretii odaii erau
nelinistiti, sub desene în creta.
Sufletele noastre dansau
nevazute-ntr-o lume concreta.

O să te ploua pe aripi, spuneai,
ploua cu globuri pe glob si prin vreme.
Nu-i nimic, iti spuneam, Lorelei,
mie-mi ploua zborul, cu pene.

Si mă-naltam. Si nu mai stiam unde-mi
lasasem în lume odaia.
Tu mă strigai din urma: raspunde-mi, raspunde-mi,
cine-s mai frumosi: oamenii?... ploaia?...

Ploua infernal, ploaie de tot nebuneasca,
si noi ne iubeam prin mansarde.
N-as mai fi vrut să se sfirseasca
niciodata-acea luna-a lui Marte.


Sper sa nu fi devenit offtopic...
Vornicum
Bei, da stiu ca esti pe langa!

- 1000 grade Celsius. @ Marca inregistrata.
supersurfer
La mine este soare, cer senin si cred ca sunt vreoa 13 grade .
LigiaB
Aici e inourat, vrea sa ploua, e bine ca incepuse sa fie prea cald.

Mai Mutulica trebuia sa intrebi forumistii daca le place ploaia sau nu, si de ce? rolleyes.gif Vreti sa raspundeti? tongue.gif

Mie imi place dar nu zile in sir, ca ma depresioneaza, mai ales cind sint singura... O zi, doua e ok, tinind cont ca imi place asa mult mirosul de ploaie... smile.gif
axel
QUOTE (LigiaB @ 14 Apr 2004, 07:55 PM)
depresioneaza

blink.gif

Daca foloseai in schimb "depresurizeaza", macar era cuvant intr-o limba a pamantului
allexa
La mine acum dimineata sunt 17 grade, iar maxima va fi de 23 grade. Cam frigut. rofl.gif
Vegas2002
La mine este cald si frumos,stau cu geamurile deschise si sint circa 27 de grade C thumb_yello.gif
Jazz
Hopa, iar a gasit-o Axel pe Ligia! rofl.gif

La noi e caaald. Sunt pe terasa cu o Margarita langa mine. Incerc sa prind nitica culoare dar pana la urma cred ca am sa capat alergie ca de obicei. Dragii mei, va doresc sa aveti soare pe oriunde ati fi, daca nu aveti va pot trimite putin prin YM.
Mistinguett
Chiar te rog, Jasmine. De 2 zile ploua non-stop, ieri cu tunete-fulgere si rapaieli, in rest, mocaneste.
Antont
Deci la subectu' asta va rog sa fiti extrem de ontopic tongue.gif , pentru ca e f.f. important pt mine, acu' ca sintem in sezon ohyeah.gif ....Deji da jamie.gif rofl.gif ....

Pese:
Dupamasa n-a plouat in Oradea si a fost numa' bine de calarit spoton.gif ......Motocicleta, opsedatilor care este evil.gif rofl.gif
mutulica
Ghost, pentru tine care este, afara sunt vreo 20 de grade, si Geni e in oras, care este, umbla imbracat cu sutiene si alte alea, deci atmosfera se incalzeste

Zic ca ai putea sa dai o tura
Scarlett
@Mutulica ...Asta pentru Ghost ... dar pentru restul care tremura de frig ?

Bucuresti ... soare , are niste dinti ascutiti ( cica sunt vreo 4 grade , da cine-i crede ? )
fargakos
Aici e frumos..e soare, pasarile chiar ciripesc la geam tongue.gif...Tousi inca e racoare. Nu cred sa fie mai mult de cateva grade.
Scarlett
Aici ..unde ?
mutulica
Aici la el e la Cluj, si la mine la Timi
skysurfer
La Constanta e soare, apar si ceva nori sunt 8 grade. Se putea si mai rau.

Haideti sa va zic previziunile pe care le-am gasit.
Cluj
Soare, temperatura minima 2.4 grade, maxima 14.2, viteza vantului 5.8 noduri
In week-end nori si ploaie minima 6 si maxima 15 grade.

Bucuresti
Soare azi si maine, minima 6 maxima 15 bate usor vantul. In week end nori si ploaie mazima 17 grade minima 7.

Dc vreti sa imi spuneti orasul si va zic previziunile.
trustbyte
e vreme frumoasa.

am venit la servici si mi-a placut. racoare dar nu frig. soare frumos.
nici un nor pe cer.

inmh zice 9 grade eu zic la fel...


smile.gif




Antont
La Oradea e soare si sint in jur de 11 grade. Ies cu motorul ohyeah.gif spoton.gif ...
BLANCA
or fi 9 grade in Bucuresti dar la mine la job tot bate vantul daca ies afara mi se ridica parul in cap (de la vant)...si in weekend zici ca ploua iar???
Antont
Cum va fi vremea la Oradea simbata si duminica? huh.gif tongue.gif
BLANCA
@ GHOST din pacate la Oradea in weekend va fi ploaie si 15 grade..asa arata netu'
Diana-Maria
Craiova: 25 de grade la mine in balcon. Cer senin. Adie un pic vintul. Dar prea putin.
smile.gif
Scarlett
Bucuresti .. pe geam se vede o raza de soare ..dar trebe' sa stau la munca asa ca nu conteaza cum e afara huh.gif
BLANCA
Tot Bucuresti..tare imi e ca va ploua azi..
Diana-Maria
25de grade la Craiova.Cer variabil, usor noros.
Dar e frumos.
wink.gif
DeeDee
Cum va fi vremea de 1 mai ca planuiesc o baita in mare... Chiar apa cate grade are 43.gif evil.gif
Diana-Maria
Craiova: 14 grade , cer cu nori multi si cenusii, burnita... s mai bate si bate vintul.
sad.gif
BLANCA
Ca de obicei la mine aici bate vantul asa ca nu imi pot da seama cate grade sunt..cert e ca mai e un pic mic si incepe ploaia..sa intunecat asa deodata...

P.S. in Bucuresti..
mutulica
e cald, e frumos... si eu stau ca idiotul in buncarul asta de birou
Scarlett
QUOTE (mutulica @ 20 Apr 2004, 05:00 PM)
.. si eu stau ca .xxxxx in buncarul asta de birou

Macar la mine e innorat .. si sta sa ploua
Scarlett
laugh.gif in sfirsit o dimineata mai calduroasa

@da tot in birou trebuie sa stau sad.gif

mutulica
e superb afara!!!!
eu continui sa ma joc de-a sisif
Ovidius
Dimineata superba cu soareeee. In aer e un miros de iarba verde, din pacate combinat cu gazele de la masini sad.gif
LigiaB
La mine soare 38.gif frumos! Bate un pic vintul...dar e superb... tongue.gif
Vornicum
La mine ploua cu galeata acum, dupa ce toata ziua a fost frumos...
allexa
La mine azi a fost cald rau. Acum trecut de miezul noptii e tocmai bine. Mai dau o tura pe terasa.
Scarlett
Soare .. soare.. si iar soare

Ce bine imi pare 38.gif
mutulica
de unde esti mai?
trimite si la noi cita soare, ca mucegaim deja
Scarlett
Bucuresti ..

eu trimit dar pina ajunge la Timisoara ..dureaza ( mi-am amintit bine unde sa trimit ? laugh.gif )
mutulica
adresa e buna
adu-l cind vii sa iei cafeaua. strosesc portocalele alea sau fac doar pe ntru mine?

si imbraca-te gros daca vii fara soare ca aici vine toamna
Scarlett
si pentru mine ..doar vin cu soare si-o sa fie nevoie

biggrin.gif
Vegas2002
Cald,circa 28 de grade C,soare,frumos,placut de stat afara........ thumb_yello.gif
Zilele urmatoare vor fii temperaturi intre 31-34 de grade C,practic vara 100% thumb_yello.gif clapping.gif
allexa
Soare, soare, soare ! 38.gif 33 de grade azi. In jumatate de ora ma duc sa stau cu burta la soare. thumb_yello.gif
Vegas2002
Si la mine azi sint 34 de grade C thumb_yello.gif
Jazz
Nu-mi vine sa cred! huh.gif
Ieri erau 18 grade C si azi ninge! frusty.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.