Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Vremea
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Poiana lu' Iocan
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11
contraste
Aici, la margine de ape, vremea este ....intre doua ape !
Rikita
in sfirsit, vara... in ultimele doua saptamani aproape nu a plouat, si uneiori chiar am gandit ca e prea cald! yay! 38.gif
contraste
Azi, spre deosebire de ieri, este soare. Asta pentru ca este schimbarea la fata !
mutulica
azi a fost ok, dar nu conteaza.. pt ca maine se va strica vremea, si asta conteaza

trebe umblat cu bonboane la masoni ca sa se rezolve
LigiaB
Aici (insula Ibiza rolleyes.gif ) au fost 32 de grade, vreme super...ce mai..., dar prea umeda, dom'le pun prosopu' la uscat si nu se usuca nici dupa 5h... laugh.gif (serios)
Antont
QUOTE (mutulica @ 6 Aug 2004, 05:07 PM)
azi a fost ok, dar nu conteaza.. pt ca maine se va strica vremea, si asta conteaza

trebe umblat cu bonboane la masoni ca sa se rezolve

Liam oferit io.Sa fi vazt cum au pus botu grupa mare rofl.gif . Asa ca a fost vreme buna pe la mine, da' dracii aia de masoni nus' cum draq au facut ca miau stricat releu de incarcare la Kawa si a trebuit sa merg fara far da tot a fost bine spoton.gif .

Pese:
dal draq nam folosit cratime si semne de puntuatie ca sa le fie greu la masoni santeleaga rofl.gif
Diana-Maria
Ora 10:15. La Craiova sint 25 de grade Celsius.
Sper sa nu urce prea tare mercurul in termometre pe ziua de astazi si sa ramina acolo unde este acum... cool.gif
mutulica
QUOTE (Ghost @ 7 Aug 2004, 11:59 PM)
Liam oferit io.Sa fi vazt cum au pus botu grupa mare rofl.gif . Asa ca a fost vreme buna pe la mine

eu am uitat ce tre sa fac cu ele si leam mincat singur. daia ma plouat groaznic azi.
tre sa tin minte data viitoare sa nu mai maninc singur bonboanele, acu tre sa dau de Geni sa mai fac rost
rofl.gif
Olaf
Azi n-am vreme: mi-e lene sa ma uit afara! rofl.gif
mutulica
eu nu am afara, zice lumea ca ar fi fain
Afrodita
Azi a plouat urat tare....M-a sunat mama sa ma-ntrebe cum ma descurc cu inundatiile la care io :"Ce inundatii?" blink.gif Da' ea de colo?:"Da' nu esti in bucuresti?"...Ba da, eram, da' cine naiba a avut timp de inundatii cand stateam in casa la caldurica, citind un "Jurnal", scriind in altu', fumand si band bere? rofl.gif
cri-cri_d'Amour
vreme frumoasa, poate prea cald, aici, undeva in judetul hunedoara.
Olaf
Frumos, soare, nu prea cald, cativa norisori albi si pufosi pe cer...
Cred totusi ca dupamiaza o sa ploua.
mutulica
prea cald
Magenta
draguta vreme...buna pentru sinucigasi... 50.gif
mutulica
din ce in ce mai cald...
LigiaB
Groaznic de cald, insuportabil! de 10 zile sint peste 100F (38C) merge aerul conditonat non-stop, 50.gif
Plus ca se intuneca la 19:45 blink.gif Si la voi? laugh.gif
Scarlett
la noi nu merge aerul conditionat non-stop biggrin.gif

ziua e inca cald ( in jur de 28 grade ) ..dar dimineata a fost chiar rece , mi-au inghetat picioarele pina la birou cry.gif .
LigiaB
Scarlett, vorbeam de intuneric ... laugh.gif si la voi se intuneca asa devreme???
milimetru
Nu ştiu la Scarlett cum e dar la mine se-ntunecă fix la 19.53! Aşa că sīnt mai cīştigat un pic! biggrin.gif

Au revenit ciorile, au īnceput să cadă frunzele, e frig dimineaţa şi seara. Concluzia: acoperiţi-mi inima cu ceva! cry.gif
Olaf
Aici a venit vara inapoi.
Turcoaz
Ei, e f bine 15 C dimineata si 24 C la pranz. NU????? Super.
mutulica
se pare ca va fi o toamna frumoasa. ce-mi place smile.gif
Scarlett
QUOTE (LigiaB @ 6 Sep 2004, 10:03 AM)
Scarlett, vorbeam de intuneric ... laugh.gif si la voi se intuneca asa devreme???

sorry.gif ..glumeam

da , tot asa se intuneca ..gata vine toamna cry.gif
Turcoaz
Frig dimineata..brrrr....toamna Scarlett...
LigiaB
Ieri 102F, azi la fel!!!! 50.gif 50.gif
Turcoaz
7 C noaptea....brrrrrr
milimetru
Sīmbătă şi duminică - 2 zile superbe. Nici de vară, pt că era o căldură palidă, nici de toamnă, pt că toate semnele toamnei s-au ascuns. Şi peste tot un soare luminos, strălucitor şi prietenos. Parcă toate şi toţi erau mai frumoase/frumoşi decīt de obicei! smile.gif

Ceea ce īmi īntăreşte părerea că e mai interesant la īntretăierea anotimpurilor decīt īn interiorul lor...
Scarlett
prea cald ... pentru perioada asta a anului
milimetru
Mie mi-e frică de altceva: să n-o ţină aşa pīnă nu ştiu cīnd şi brusc, de la soarele orbitor de azi, să trec la ninsoarea de mīine! Ce, nu s-a mai văzut?
Olaf
Biutiful uezćr.
Nici prea frig, nici prea cald. Este soare, dar si nori, ca sa nu te bata in cap... Ce mai, o minunatie!
Turcoaz
Milimetru, nu-ti fie frica...pui cojocul si gata

rolleyes.gif
milimetru
Cum, aşa, peste tricou?! Şi cu toată căldura din mine ce se-ntīmplă? Şi cu toate visele mele de vară nesfīrşită?... Nu vreau aşa brusc!! sad.gif Vreau toaaamna īnaaapooi! cry.gif
LigiaB
In sfirsit s-a racit si-aici.
Am venit din Spania unde m-am sufocat de caldura si am dat aici peste 2 sapt juma de zile de 40grade... sweatingbullets.gif sweatingbullets.gif apoi treptat s-a racorit... acum e superb dea dreptul, imi pot taia iarba... laugh.gif
milimetru
Mmm! sad.gif

Plouă cu intermitenţă de ieri seară şi bate un vīnticel rece. ph34r.gif

Ia să vedem īn bibliotecă, pe unde l-am pus pe Bacovia? huh.gif
Dark Angel
Mie-mi place cand ploua. Stau si ma uit pe geam si ascult cum ploua...e superb.
milimetru
Frumos este peisajul de septembrie tīrziu, cu frunze plīnse de copaci, cu soare cald dar īngăduitor, cu dimineţi şi seri pline de culori şi de arome. smile.gif

"Adormind de armonia codrului bătut de gīnduri"...
Turcoaz
Imi place si toamna si primavara, cand totul este moderat...la vreme

biggrin.gif
Olaf
Vreme ploioasa si o lumina de toamna... dar e cald! As sta afara, sa ma ploua.
Carmi
In austria pe malul Atterseeului ploua.....si bate un vant care te muta din loc....si un frrrrig ca de alpi (cred ca de aiai au murit mamutii laugh.gif )
Turcoaz
Toamna de vis!!! cald..28 C la amiaza
Olaf
Cand m-am trezit de dimineata, am crezut ca este inca noapte, asa era de intunecat cerul... Acum este aproape senin.
doice
Bucuresti:

Este soare dar destul de frig. 38.gif


Sper sa nu vina toamna prea repede pls.gif
Richard
Aici ploua mocaneste si brrrrr, e frig!
LigiaB
Aici la mine, iar e cald, ieri au fost 30 de grade, azi vreo 33-34, lumea umbla ca si vara, cind citesc ca la voi e frig, nu ma mai pling de nimic... laugh.gif E ok, imi place...
Olaf
Am editat si eu smile.gif
Si ca sa nu fiu off-topic laugh.gif, habar n-am cum e remea aici, ca e noapte si nu vad nimic pe fereastra. Parca vad ca am vreo surpriza cand ies. tongue.gif
LigiaB
Olaf, chiar am citit la topicul "Ce mi-a placut azi" chestia asta...oooof sad.gif
O sa editez ca e inutil atunci... unsure.gif
milimetru
Zi īnnorată de luni, cu un aer călduţ dar cu o ploaie hotărītă să desfiinţeze orice urmă de optimism. Se poate ceva mai rău?

Da, se poate să-ţi pierzi tocmai īn ajun umbrela, cum tocmai a "relizat-o" subsemnatul... cry.gif

Turcoaz
Este luni, pe seara, cerul e acum senin, 22 C in aer

E bine dragilor!!

rolleyes.gif
LigiaB
Este luni dimineata, cerul senin...cald, smile.gif 33-34grade azi, ieri au fost 35...
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.