Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Jocul Cuvintelor [3]
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Jocurile Hanului
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113
Melina
ma identific cu acel ceva pierdut de mult undeva cindva si sa pot regasi puntea spre...
N.V.
...malul frumos al raului, malul ferit de umbra si incalzit de razele soarelui, malul cu iarba verde si flori parfumate, malul pe care-l visez mereu de cand
flu
... a trebuit sa trec pe malul celalalt si sa ard toate podurile in urma pentru...
N.V.
... pentru ca sa pot fi in singuratatea umbrei, pentru a nu lasa zgomotele vioaie sa ajunga la mine, pentru ca aveam o migrena de care...
flu
... nu scapasem tot anul, dupa trezirile brutale la care fusesem supus in zilele petrecute la munte cu...
Scarlett
prietenii mei care au considerat necesar sa-mi confirme ceea ce
Mickydutza
...stiam deja de mult timp dar incercasem sa nu ma dau de gol fata de...
indubitabil
...ei. Nu meritau atata consideratie. Preferam sa ma considere pe mai departe.....
flu
...cel mai bun, cel mai inteligent, cel mai frumos si cel mai...
Mickydutza
...modest, desi in inima lor probabil is dadeau seama de cruntul adevar care se ascundea....
flu
( tongue.gif ) ...foarte bine, caci de fapt eram: cel mai rau, cel mai tantalau, cel mai urat si cel mai laudaros dintre...
Melina
toti si totusi era cineva care ma vedea asa cum sint ,cineva care a inteles de la inceput...
calfa
, si framantarile, si sperantele, si chiar momentele in care cer tacerea ...
indubitabil
...ca pe o veste buna, tacerea care sa-mi raspunda cu mii de voci, cu mii de tonuri da, ai dreptate, ca sa fii fericit....
Melina
iti trebuiesc si momente de tacere ,momente numai pentru tine sa iti asculti gindurile cu vocea mintii si numai tu insuti poti...
indubitabil
...gasi echilubrul datator de viata uneori al stingerii unei clipe ce...
Melina
... pare o vesnicie pe linga ...
indubitabil
...durerea pe care o simti atunci cand inchizi ochii, si se face seara si-ti dai seama ca esti din nou singur, o singuratate care tipa in tine ca un pescarus in...
Melina
..in cautarea pradei ,care se pare ca numai apare , iar slabiciunea care
te cuprinde te ameteste si te face sa...
indubitabil
...strigi si tu "stinge, dracu', lampa aia ca nu pot sa atipesc", poate asa o sa-si dea seama si... rofl.gif
flu
... vecina de camera ca existi si iti va adresa macar o data pe saptamana un...
Melina
suris plictisit si obosit pe care il primesti cu oarecare dezamagire in ochi si incerrci sa...
indubitabil
...zambet, ca dupa asta tanjesti...
Melina
de atita amar de vreme in care nimic nu a fost cum ar fi trebuit sa fie dar speranta inca ...
flu
... moare ultima pe fundul cutiei, parasita, uitata, inchisa intre peretii de lemn ai unei...
Melina
corabii scufundate demult in larg acoperita de alge si mincata de rapitoarele din..
N.V.
...basmele pe care mi le citea bunica in noptile tarzii de iarna cand...
Melina
eu visam cu ochii deschisi fara sa imi pese de...
N.V.
...frig, vant sau ploaie pentru ca ma credeam imuna la orice actiune a acestora asupra....
flu
... sufletului meu, ce putine stiam atunci si in nestiinta mea imi gaseam...
indubitabil
...placuta starea de a vegeta in ochiul de icoana al mamei mele, ma simteam ca un melc in...
Scarlett
cochilia lui care-l apara de toate cele rele si care-i oferea ..
N.V.
... caldura si siguranta pe de o parte si o povara covarsitoare pe de alta parte, astfel incat...
indubitabil
...din cand in cand, izbucnea in mine dorinta de evadare, cate putin, putin cate putin ( rofl.gif ), scoteam un deget, varful unui picior, geana ochiului stang, pana faceam de-un intreg...
N.V.
... corp uman, reconstituit bucata cu bucata din cioburi de bibelou fara a tine insa cont de...
Melina
..bucatelele cazute pe jos ascunse sub...
flu
... covor de un copil nastrusnic astfel ca ordinea initiala se modificase, era o copie tridimensionala a unui Picasso distorsionat si oarecum...
Melina
..vazuta dintr-un anume unghi ai fi putut jura ca nu are deaface cu nimic uman si totusi..
N.V.
...intunericul reusea uneori sa-i acopere paloarea fetei si a mainilor si atunci...
flu
... nu se mai vedea nimic, era un intuneric gros, dens si fierbinte prin care...
N.V.
... nu puteai inainta, in care nu puteai respira, ai apoi ti-ai dat seama ca esti claustrat de intuneric si totul...
flu
... e doar un cosmar din care nu te poti trezi singur, noroc cu...
N.V.
...ceasul desteptator, pacat insa ca ai dat cu el de perete saptamana trecuta si acum intr-un colt abia se cazneste sa bata....
passenger
...la concurenta cu vecinii care bat in perete de fiecare data cand...
flu
...joc baschet, ascult muzica, redecorez apartamentul, au nevoie de putina sare, vor sa stie ora exacta sau in ce an...
passenger
...a plecat in Canada baiatul vecinei de la 2, ca sa poata calcula varsta pisicii....
Melina
..care murise intr-un tragic accident si au ramas fara...
flu
...pureci pentru circul de pureci proaspat deschis intr-un colt al apartamentului alaturi de...
passenger
...planta aceea exotica cu tendinte carnivore, primita de la...
N.V.
...copilul surorii unchiului mamei nepotului bunicii verisoarei stranepoatei tatalui fratelui ei, adica de la mine, cu intentia...
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.