Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Jocul Cuvintelor [3]
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Jocurile Hanului
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113
N.V.
... cu miros de creta si cerneala in timpul scolii, si cu genunchii zdreliti in timpul vacantelor, pe vremea cand...
indubitabil
... imi agatam rochita in garduri si ciresele erau rosii ca
doice
ochii elefantilor pe care nu-i vezi in cires pentru ca...
indubitabil
au fost impuscati de-un baron nazdravan din povestile pe care nu ma mai saturam sa le ascult in serile in care...
flu
... nu-mi intindeam niciodata picioarele pentru ca la capatul patului astepta ceva...
indubitabil
... moale si cald, trupul motanului Tomita, pisoiul primit de ziua mea de la vasilica, baiatul vecinilor, mort in razboiul din Kosovo, cine l-a pus sa se...
flu
... faca vanzator ambulant de periute de dinti chiar pe front, si-ar fi putut gasi cu siguranta o alta...
N.V.
... 'ocpatie' pe front, mult mai profitabila, mai ales ca nimeni nu cumpara periute de dinti pentru ca nu era nici un vanzator ambulant de pasta de dinti, asa ca....
flu
... s-au gandit sa cheme unul, dar nici unul din aceasta tagma nu era destul de aventuros, toti preferau sa sune la usile...
indubitabil
cu arcade, usi de oameni bogati, unde nu ai sonerie, numai un maner metalic pe care-l lasi sa cada de doua ori pe lemnul negru si care rasuna in singuratatea unui hol, face ecou in casa...
gonen
in care ai nevoie de ghid si de harta sa nu te ratacesti printre...
indubitabil
...panzele de paianjan care se lasa de pe candelabrele ce au uitat de mult sa mai dea lumina, au uitat sa-si sticleasca stopii cristalelor in decolteul....
flu
... (foarte decent de altfel) ( rofl.gif ) domnisoarei Stahl care obisnuia sa bantuie holurile in vremurile...
indubitabil
...bunicul meu era tanar si berbant, cine si-ar inchipui, vazandu-i acum tremurul mainilor si genunchii pantalonilor, ca a fost tanar si frumos odata, cand aluneca pe ...
aryana^
..panta gandurilor pline de viata si...
gonen
sapunul de la baie, fiindca cineva il lasa acolo (sapunul), dar cine,cine avea acest curaj nebun....
indubitabil
...sa incerce sa descalceasca desenul pe care-l lasa amintirea in sufletul unui individ, in situatia in care...
Ioana Nosta
... trecutul era atat aproape iar viitorul mult prea departe de ceea ce....
N.V.
...puteam percepe si intelege: trecutul, o oglinda cu amintiri, viitorul, o nebuloasa cu incertitudini si ...
flu
...prezentul, o clipa infinita care se prelinge prin timp si despre care s-ar spune...
N.V.
...ca e unica clipa care merita traita, stiti voi... acel "carpe diem" pe care-l auziti toata ziua, devenit deja
flu
... un alt cliseu ca si cel cu "nonconformismul" si ca si multe altele, cuvintele care se folosesc prea des ajung sa se uzeze si sa nu mai...
N.V.
... surprinda pe nimeni prin continutul lor golit acum de orice inteles... saracele cuvinte si saracii oameni care-si pun uneori ultima speranta intr-un cuvant....
flu
... cum ar fi "speranta", singura solutie ar fi sa le umplem noi de sens pe bietele cuvinte si apoi sa le gasim noi sensuri ...
N.V.
...dar atunci fiecare individ in parte ar acorda sensuri cuvintelor si comunicarea intre oameni ar fi un veritabil dialog al surzilor din care...
flu
... n-am intelege prea multe, dar poate ca deja comunicarea e un astfel de dialog daca ne gandim cat de des oamenii chiar comunica ceva cu esenta si nu doar rostesc vorbe ca...
N.V.
.... sa nu le acorde celorlalti posibilitatea de a se bucura de liniste; mi-e dor de linistea care....
flu
... venea de la sine in trecut, acum pe masura ce o caut se indeparteaza si mai mult dar sper din tot sufletul ca...
N.V.
... o voi regasi undeva intre vorbele goale ale celorlalti si uruitul gandurilor mele contradictorii si ca....
flu
... atunci voi regasi si somnul de care mi-e dor, unul dulce de bebelus cu vise sau fara, nu fac mofturi, accept...
N.V.
...orice fel de somn, fie el plin cu cosmaruri, in locul groaznicelor insomnii care imi tin ochii deschisi noapte de noapte si care mi-au trasformat patutul meu comod intr-o metoda de tortura moderna, si-asta de cand....
flu
...am inceput sa-mi pun intrebari existentiale, sa caut "Absolutul" si sa tanjesc dupa...
N.V.
...Idealism si Adevar, dar mai ales dupa Moralitatea kantiana, la baza careia sta Ratiunea, si de atunci incerc sa-mi descopar ratiunea in forma ei initiala, nealterata de...
flu
... ideile altora cu toate ca eu ii sustin pe cei care considera ca Sufletul e la temelia tuturor lucrurilor din...
N.V.
...micul nostru univers interuman, cladit pas cu pas de la primul bat folosit drept unealta pana la....
flu
... ultimul bat folosit ca arma, caci se pare ca printre paradoxurile speciei acesteia se numara si tendinta...
N.V.
... de a transforma ceea ce ne face pe noi sa ne simtim in siguranta, in ceva amenintator pentru ceilalti, fara a....
flu
... aprofunda putin problema, pentru ca e mai comod si comoditatea este...
N.V.
...mama tuturor nesanselor si a esecurilor si din ea rezulta anonimatul si mediocritatea in care ne complacem, iar...
flu
... asta nu poate fi decat pe placul celor care se simt mai in siguranta in mijlocul...
N.V.
...ignorantei, indiferentei si al limbajului de lemn care inca persista....
flu
... spre amuzamentul celor care stiu sa faca haz de necaz (necazul lor si al altora) caci umorul este...
N.V.
...capacitatea de a sublinia incompatibilitatile dintre aspectele unei situatii, astfel incat sa....
flu
...gadile cu o pana subtila (sau nu) un simt innascut (sau nu) si sa aiba ca rezultat...
willie
LA INCEPUT RASUL, APOI MIRAREA, SI IN CELE DIN URAMA INTREBAREA, SINGURA POARTA SPRE....
N.V.
...cunoasterea de sine si cunoasterea altora, totul derivand din....
flu
... dorinta de al filtra pe celalalt prin sita propriului suflet daca nu cumva...
willie
dorinta de a te regasi in sufletul altcuiva....
vermeer
sau macar de te oglindi in surasul lui (ei)...
flu
... desi ochii imi par a fi oglinda cea mai buna, o oglinda in care te poti pierde fara...
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.