Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Jocul Cuvintelor [3]
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Jocurile Hanului
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113
flu
... le-o oferea capra, pe langa branza, carne si oua laugh.gif, mai ales oua de aur, probabil furate de la...
indubitabil
hh.gif ... aprozaru' din coltu' strazii, unde, pe langa traditionalele patlagele, puteai achizitiona pentru o suma modica....
flu
... faimoasele rabdari care atunci cand sunt prajite emana un apetisant miros care se raspandeste pe toata scara de bloc si...
N.V.
... nu tine cont de vecinii frustrati tocmai din aceasta cauza, ceea ce ar putea denota o acuta lipsa de respect daca nu...
flu
... am tine minte totala lor lipsa de respect care umpluse acum doua saptamani scara de bloc cu...
Kitty
....miros de varza acra, dara asta ar fi nimic pe langa fumul gros de la...
flu
... micii preparati in scara blocului de vecinul de la trei sau ...
N.V.
.... zgomotele ingrozitoare venite din curtea blocului in momentul in care familia de la doi sacrifica porcul spre bucuria....
flu
...copilasilor sadici care adulmeca cu nari frematande mirosul de sange proaspat al sarmanului animal...
N.V.
.... si se simt mai buni si veseli fiindca azi e sarbatoare, fericirea lor depinde (ding ding ding) doar de mancare, uitand cu desavarsire...
flu
laugh.gif ... de oaia mica, de greiere si de furnica, de secretara mica si alte...
N.V.
...Rodici, topoare si popoare, care puse cap la cap vor sfarsi prin a...
flu
... schita o imagine a unei republici mioritice bine-cunoscute de toti...
cociuba
...romanii. Nu ,nu e cea la care va ganditi, e alta. Hai sa vad daca stiti care e?
N.V.
... Nu stie nimeni, chiar nimeni??? Nu ma asteptam la asa ceva... ohmy.gif ... in cazul asta eu mi-as baga granita-n ranita, tara in ranita si...
cactus
....m-as duce la plimbare pe campiile elizee sa caut; ce sa caut? Fumusetzea, iubirea, implinirea....Campii - pline de maci rosii salbateci, de camp, cu petale la fel de catifelate ca si obrajii ei ????


PS - am scris prea mult ? Iertare...
N.V.
... sa caut fara sa gasesc neaparat ceva, dar sa caut ceva orice: maci rosii, lanuri de grau, maracini, pentru ca altfel...

flu
... innebunesc, am nevoie de cautarea asta mai mult decat de aer, ea e singura care ma mai tine in viata si-mi...
Scarlett
alina sufletul obosit de atata cautare
indubitabil
cautare ce tine in viata sentimentul ca ai un rost, ca sarbatorile de iarna sunt singurele in masura sa ne adune pe toti ratacitorii, cautatorii de rosturi, la masa...
cociuba
...dar nu dureaza mult caci cum se termina cu ele, o luam din loc...si ne tot plimbam si tot cautam...
passenger
...ca bezmeticii, bajbaind prin intuneric dupa o dara de lumina datatoare de...
Alil
viata,iubire,pasiune
rebel
... însă-aceasta nu apare şi ne revedem înconjuraţi de-aceleaşi feţe moarte, privind ...
N.V.
...descurajati cum totul isi pierde conturul si se pierde intr-o bezna sufocanta din care...
fiatlux
...ar fi cazul sa iesiti ..pentru ca Luminitza incepe sa se zareasca la capatul... yikes.gif
N.V.
.. tune.... ba nu, a fost doar o parere, o halucinatie, nu se vede nimic decat intunericul care...
zaba
....te face sa regreti ca e noapte si inca o zi din .....
Marcus
... Soare rupta m-a sarutat dulce si mi-a...
Mickydutza
...si mi-a soptit la ureche secretul despre adevarata...
Kitty
...lume ce se afla dincolo de perdeaua...
N.V.
....care acum ma izoleaza de lume sau izoleaza lumea de mine, inca nu mi-am dat seama, dar....
aryana^
..gandul ca as putea evada de aici ma face sa ma simt...
indubitabil
...inaripata de un dor de duca, ca o corabie careia ii falfaie panzele in...
Mickydutza
...in vantul care prevesteste furtuna ce va avea ca urmari....
andraa
...urme de moarte, ce ne duc cu gandul la...
fiatlux
...vorbele cugetatorului ...carpe diem ,ptr ca, nu-i asa, mai exista stele pe cer si .... thumb_yello.gif
indubitabil
...lacrimi in suflet, o lacrima pentru fiecare roza ce mare in luna lui...
flu
... Cuptor alaturi de alte flori delicate si efemere care nu pot...
indubitabil
...supravietui caldurii asa cum privirea mea nu poate....
Melina
patrunde dincolo de zidul acela inalt care...
flu
(Bine v-am gasit in noul an! smile.gif )
flu
... ascunde o minunata gradina a potecilor care se...
steiner_gun
... intretaie cu gandurile mele izvorate de ...
Melina
spoton.gif
mirajul parfumului care ma inbata si ma...
steiner_gun
... face sa uit de restul lumii ce nu vrea ...
Melina
sa ma accepte asa cum sint si cum voi...
flu
... fi intotdeauna daca nu cumva va aparea ceva care sa produca...
Melina
o explozie in mine si asfel sa ma faca sa inteleg...
N.V.
...ce vrea lumea de la mine, ce vreau eu de la mine si ce pot face ca sa...
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.