Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Jocul Cuvintelor [3]
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Jocurile Hanului
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113
doice
babord sau tribord ca la pupa nu se prea duce lumea...
N.V.
...de cand cu nefericitele experiente ale...
doice
acelei iubiri de o vara care...
N.V.
...s-a evaporat mai repede decat aburii alcoolului, pe cand eu...
doice
am ramas aici sa indur tot ceea ce...
N.V.
...a mai ramas de indurat, tot ceea ce au lasat altii in urma cand...
flu
... au plecat spre orizonturi mai vesele in speranta ...
N.V.
...unui nou viitor mai bun si mai ingaduitor decat trecutul lasat in urma ca o...
flu
... hainuta din copilarie, pe care o privesti cu drag dar...
N.V.
...cu care nu mai ai ce face, decat sa realizezi ca e o bucata de material inutila, indiferent de amintirile stocate in ea, indiferent de...
flu
... cat de mult iti placea sa te plimbi in carucior imbracat cu ea si cu...
N.V.
...pantalonasii de catifea, care au devenit scamosati de prea multele spalari prin care au trecut...
flu
...ca sa nu mai vorbim de caciulita de lana cu un ciucure mare si...
N.V.
...fularelul asortat cu franjuri si manusile de lanita cu un singur deget pe care...
flu
...le-ai pierdut intr-o bataie cu zapada cu cei din clasa II-a pe cand...
N.V.
...inca mai credeai in Mos Craciun si erai speriat crezand ca Msul nu o sa mai vina din cauza ca ai pierdut o pereche de manusi care oricum...
flu
...iti erau mari si culmea e ca nici nu aveau aceasi culoare de parca ai fi fost clovnul...
N.V.
...circului care venea in fiecare toamna la noi in oras si de unde cumparam mere glazurate, inghetata,...
flu
... bomboane mentolate si vata pe bat roz in care imi afundam fata pana ce ...
doice
aveam o criza de diabet pentru ca ar fi trebuit sa-mi masor glicemia inainte sa...
calfa
... ma insor. biggrin.gif Dar acum, ca tot ...
doice
am facut pasul ce mai pot sa...
danana
...ashtept de la o colivie, in care m am bagat de bunavoie...
indubitabil
...in cea mai nefasta zi din viata mea...
danana
...si asa destul de complicata, dealtfel...
cociuba
..nici nu stiu de ce ma plang la voi, insensibililor... puteati sa-mi spuneti ce ma asteapta, dar nu ati vrut ca si eu sa cad in aceiasi capcana...,am cazut... sad.gif
N.V.
...si-acum imi plang de mila neputincios si singur, dominat complet, lipsit de initiativa si de putere, infricat si precaut, ascunzandu-ma ca un soarece de biblioteca....
cociuba
... dar am rabdare , caci timpul meu va veni si atunci am sa pun mana pe arma si am sa reusesc, stiu ca pot, trebuie sa pot...
N.V.
... dar, acum sunt slab si neputincios, forta pe care o emana EA e prea mare, insuportabil de mare, simt cu ma inconjoara, cum ma cuprinde, cum ma sufoca, oriunde as fi, orice as face, oricat as...
Scarlett
incerca sa scap ..dar nici asta nu vreau pentru ca-mi place starea
flu
...asta de nepasare, e atat de comoda cateodata incat...
cociuba
... mi-e o lene de ma doare...
flu
... maseluta pe care n-am tratat-o la timp si acum isi face de cap de fiecare data cand...
cociuba
...am si eu chef sa beau o bere, asa ca stau cu medicamentele in mana si ma uit la meci...
flu
...si dau cate o pastila pe gat la fiecare gol de...
cociuba
...aer pe care il am cand vad cum rateaza astia, mai bine ma uitam la politica...
flu
...sa ii vad pe altii cum ne rateaza pe toti...
N.V.
... si sa ma intreb daca nu ar fi o idee buna emigratul asta in Congo...
danana
...dar nu stiu sa mi fac singur bagajele, ar trebui s-apelez iar la EA...
Turcoaz
sau daca as vrea intr-adevar sa plec in Congo as zvarli 2 tricouri...
indubitabil
.....(alea netranspirate) intr-o valiza jerpelita.....
zaba
....gasita in podul unde odata....
indubitabil
il citisem pe nerasuflate pe Robinson Crusoe....
danana
...personajul preferat al copilariei mele, si ma simteam la fel de singur ca si el, desi...
indubitabil
... ar fi trebui sa ma simt chiar si mai singur pentru ca eu nu aveam nici papagal, nici umbrela si nici macar pe Vineri....
cociuba
... dar cum astazi e sambata , deja sunt mai relaxat , doar e weekend, abia astept cheful de diseara...
zaba
...sau mai bine ...
danana
...caut un forum, un loc unde sa pot...
N.V.
...sa scriu una-ntr-una propozitii fara cap si fara coada, semn al ratiunii si memoriei mele fragmentate de...
danana
...telefoanele care suna-ntruna exact din momentul in care incep sa scriu...
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.