Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Elena Udrea
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Noutatilor > Politica interna si externa. Stiri din Romania. > Politica Interna
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17
Marduk
DA! mie imi place de Elena Udrea. Poate ca a furat, a mintit, a pacatuit (pentru credinciosi) dar tipa asta este un simbol pentru toate femeile din Romania. Nu e informator al securitatii, nu stiu cat de bogata este, prin comparatie cu Adrian Nastase, Victor Hrebenciuc, C.P. Tariceanu, Miron Mitrea, Traian Basescu, Ion Tiriac, S.O.V etc. Este o femeie care se lupta cu sistemul "maqistilor" din aceasta tara, care a renuntat la salvari de putin timp (la scara existentei planetare). Nu ma afecteaza daca Elena Udrea o sa fie gasita vinovata si condamnata, pana la urma orice individ trebuie sa fie pregatit sa suporte rigrile LEGII, din tara in care traieste. Ce mi-a atras atenti azi, a fost discursul Elenei Udrea in parlamentul Romaniei. Nu stiu daca mai era nevoie sa ne spuna si Elena Udrea ce se petrece in acest parlament in care s-au adunat, ca la comanda, toti cei care cred ca Romania le apartine, ca pot face ceea ce vor, asa cum faceau comunistii cu neamul romanesc. Ce vrea Elenea Udrea sa ne spuna? ca parlamentul a ajuns un loc in care gastile interlopilor politici rezolva problemele tarii, nu cu pistoale, bate si sabii ci cu dreptul de a vota in numele alegatorilor. Drept care odata exprimat devine lege pentru toti romanii. Acesta este parlamentul Romaniei azi, un loc in care mirul genereaza iertarea pentru unii, iar pentru ceilalti care nu conteaza in afaceri se lasa cu mazilirea. De remarcat ca Elena Udrea si-a acceptat starea, sa fie judecata si condamnata pentru greselile sale. Dar cum ramane cu cei care se ascund in acest "sanctuar" al democratiei originale.
Marduk
DA! mie imi place de Elena Udrea. A furat, a mintit, a pacatuit, dar tipa asta, un simbol pentru toate femeile din Romania va plati pentru încrederea ei in cei pe care i-a servit. L-a servit pe Hrebenciuc când lucra pentru PSD, pe Traian Basescu, apoi a trecut din "pat" in "pat" pana la celula de la Targsor. Ce poti sa mai zici despre o femeie atat de puternica? a furat? sa-si asume asta si sa ispaseasca pedepsa data de lege. Pacat ca o femeie ca ea a ajuns sa greseasca atat de mult incat sa fie condamnata, avea tot ce-si dorea, bani, pozitie sociala etc. cum de s-a lasat prinsa in aceasta "gala", culmea destinata boxului, nu prezentarilor de moda. Sa fi fost atat de lacoma incat sa cada in pacat pentru cateva zeci de mii de euro? sau a patit exact ca Oprescu care probabil a furat mult mai mult decat cele cateva zeci de mii cu care a fost prins. E o vorba romaneasca, un proverb, de care toti politicienii romani uita, sau nici macar n-au auzit "ulciorul nu merge de multe ori la apa". Elena Udrea va intra in istorie ca amanta a lui Traian Basescu, desi eu ma indoiesc ca a avut o astfel de relatie cu "marinarul", dar orice este posibil.
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.